Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

Eventyrer

Po opätovnom pozretí a hlbšom preskúmaní som dospela k záveru, že je to najnekomixovejší komixový film všetkých doterajších čias. Dôvod: komixová časť je jasná. Chlapík má super oblek, ktorý ho dokáže zmenšiť na veľkosť mravca, musí to byť práve on čo si oblečie super oblek lebo je super zlodej, ktorý vďaka svojej superzlodejskej zručnosti a super obleku môže ukradnúť oblek jeho podobnému (len vylepšenému o lietanie a zopár lejzre strieľajúce pohyblivé pinzety) aby tak zachránil svet. Tá nekomixová časť filmu je však omnoho lepšia, ktorá však komixovej časti neuberá z ničoho, práve naopak. Keď sa tieto dva svety zmiešajú, vznikne realisticko-nerealistický sci-fi film. Nechýba humor, ktorý príjemne odľahčuje dej, máme tu síce klišé s dcérou, ktorú tatko nemôže vídať lebo je kriminálnik, ktorý sa chce zmeniť, čo by mohlo byť otravné ak by tatka nehral Paul Rudd, ktorý má kukuč obyčajného chlapíka s obyčajnými problémami. Dôvod, prečo práve on, len on a iba len jedine on si musí nasadiť oblek a ukradnúť iný, omnoho vymakanejší oblek je tak krásne reálny, že sa na to nedá ani hnevať. Otec, ktorý potrebuje oblek si najme zlodeja, aby tak ochránil svoju dcéru, ktorá je síce schopnejšia ukradnúť suprovejší oblek, ale otecko sa o ňu bojí, tak si musí zohnať niekoho iného. Nie je to vojak, ktorý je neznesiteľne patriotický, ani znudený milionár, ktorý sa rozhodol vyrobiť zbraň aby len on sám mohol chrániť svoje mesto, ani severský boh, ktorý.... no... je boh, ani nie je chytrý mladík, ktorého pohrízol geneticky upravený pavúk a zapáčilo sa mu zachraňovať ľudské životy, či osudom nezmierený profesor meniaci sa na kričiaci, zelený šuter permanentnej zúrivosti. Ant-man je najnekomixovejšia komixová komixovka posledných rokov. Pochybujem, že sa takýto počin niekedy vo svete komixu ešte niekedy zopakuje. Komix... komix... komix....komix.... koľkokrát som to slovo v tomto komente vôbec napísala? Začína to byť otravné. Do zkomixovania, priatelia. Komix. ()

Mouchal

Filmový Marvel těch superhrdinů asi nikdy nebude mít dost a tak nás "nutí" (tím, jak jsou všechny filmy spolu provázané) sledovat osudy i těch méně významných hrdinů (neříkám, že to je zrovna případ Ant-Mana). Ale my, lidé, jsme holt pouhé ovce a stejně jim do kasičky nasypeme dost chechtáků i za Boring-Mana či případného Kapitána Blivna. Co se týče filmu s Ant-Manem, Marvel se v některých věcech poučil, v některých zase ne (tak už tomu obvykle bývá). Co se povedlo jsou určitě "zmenšovací" pasáže, zlodějská banda a mravenečci, kteří vám dokáží osladit kafe. Na druhé straně je to všechno pořád ze stejné marvelácké šablony, hlavní záporák je nezajímavý a jeho příběh (a hlavně motivace) šel nějak mimo mě a trochu na zajímavosti dostal, až při obléknutí jeho kostýmu. Herecky se tu nesešla taková skvadra topových herců jako třeba v Avengers, ale Douglas je zde výborný a Paul Rudd pomalu vylejzá ze škatulky pana Blb Štajna z Přátel. Docela by mě zajímalo, jaký mají herci pod Marvelem cvičící program, protože bez svalů k Marvelu snad ani nemůžeš. Tedy až na Stana Leeho, který se zde objevil znovu v malinkém cameu. Celkově hodnotím Ant-Mana jako příjemnou jednohubku, která ničím neurazí, ale asi vás ani nijak nadšením nevykolejí (výjimkou je lokomotiva Tomáš samozřejmě). 70% ()

vikino1

Pche a už máme u Marvelu i McGyvera - co se umí zmenšovat... V normální velikosti mě film moc nebavil, ale v té zmenšené to byl fajn vodvaz... Už se těším až se začne i zvětšovat a připojí se k týmu... ()

alienemo

Vo výslednej forme dostatočne zábavne na to, aby človek neľutoval čas tomu venovaný. A čas je teda dlhý. Takmer dve hodiny síce nie su pre marvelácke projekty nič nové, ale vzhľadom na určitu komornosť, ktorá na diváka bafne hneď od začiatku ide o dosť odvážny krok a jeden má obavu z nudy. Táto obava sa čiastočne naplní. Filmu totiž prílič dlho trvá kým vlastne začne. Ale potom už nie je núdza o humor a typicke komixovové wtf scény. Musím filmu uznať, že oproti iným podobným projektom ide o rozhodne podarenejšie dielo. Hercov poznam viac menej len zo serialov, až na Evangelinu, ktorá však vďaka zlému odhadu kostymérov vyzerá príšerne. Hlavným záporom v tejto oblasti je záporák, ktorý je nevýrazný a nudný. Jeho prejavy som mu neveril ani trochu. Akcia je robená parádne. Plne využitie zmenšovania a zväčšovania prináša do súbojov nevídaný prvok. vďaka ktorému je akcia v ramci komixoviek originálna. V konečnom dôsledku teda ide o jeden z najzábavnejších filmov od marvelu, ktorého hlavnou devízou je práve to, že sa o nejaku vážnosť ani nesnaží. ()

Psycho.R

Nečekal jsem mnoho a dostal mírně nadprůměrný film, který se nesnaží vytvořit dokonalého Avengera a v tom mi je to milé. Paul Rudd se mi zdál jako výstřel mimo, ale celkem mi sem nakonec sedl, takže horší 4*. ()

ER

Co má bavit,baví a finální scéna (souboj na vláčku) bude patřit mezi mé oblíbené. Ale vše se odehrává v zajetých kolejích,žádná atmosféra ala "tady se dá krájet nožem" tu není,takže taková pohodovka na nedělní odpoledne. ()

klasik79

Po Avengers 2, který mě celkem zklamal (to je silný slovo, ale po jedničkovém nářezu už to prostě nebylo ono) je tohle teda bomba podívaná a důstojná náhrada. Dokonce uvažuju, že jsi to dám brzo znova a to se mi už dlouho nestalo. Pětková zábava jak vystřižená. Doporučuji! ()

lakart

Dlouho jsem si lámal hlavu, co k tomuto filmu napíšu. Není to žádný filmařský skvost. Marvel se drží zajetých kolejí a nijak zvlášť z nich nevybočuje. Oproti jiným jeho filmům je tento koukatelnější a snesitelnější než Thor nebo Kapitán Amerika, ale i přesto se nemohu zbavit dojmu, že by to šlo natáčet jinak. Velmi pozitivně hodnotím komornější zpracování a vyhnutí se epickým rozměrům akčních scén a vyzdvihl bych přítomnost a herectví Michaela Douglase, který mě u filmu držel nejvíce. Další podobný Marvel si možná nechám ujít, jelikož mám neodbytný pocit stereotypnosti a nudnosti u jejich filmů. Ten super moment z Iron mana je prostě pryč. 70% ()

waska

Velmi příjemné překvapení. Scénář, kamera, herci, hudba, skoro tomu není co vytknout. Těším se na pokračování, tenhle malý mužík nám toho může ještě hodně nabídnout. ()

kraval

Fajn komedie - nic víc, nic míň. Při sledování Ant-mana si užijete pár dobrých akčních scén, párkrát se zasmějete chlápkovi, co se neustále zvětšuje a zmenšuje, a párkrát vám bude velmi trapně (“Avengers mají teď dost starostí s tím, aby jim nějaké město nespadlo na hlavu” - chňa chňa chňa). ()

Demonic189

Velké prekvapenie. Nečakal som od tejto Marvelovky vôbec nič a dostal som našľapaný komediálny akčňak so sympatickými hrdinami (Douglas paráda a Rudd prekvapil!!!), zničujucími hlaškami, kvalitným CGI a perfektnou akciou. ()

bearmeedek

Nesnadné rozhodování. Tři je málo a čtyři je moc. Já to vidím na 3 a 1/2, ale musím hodnotit v celých. Takže za tři. Slabší marvelovka, čekal jsem trochu víc. Řekl bych, že tentokrát bylo více cíleno na dětského diváka. To potvrzují i dialogy, kde bylo znatelně cítil, jak si postavy dávají pozor na jazyk a nevysloví asi žádné závadné slovo. A to i v partě zlodějíčků. Jinak žádné zásadní prohřešky, jen ovace byly menší. 70%. ()

ZnalecH

Koho by napadlo, že existuje oblek, který dokáže člověka zmenšit... Scott se s tím dokáže v začátcích poprat a pak se pouští do boje s daleko většími nepřáteli. ()

Rudyamon

Tak tohle se vážně povedlo. Pokud mám tento film porovnat se včera shlédnutým Galaxy Quest, teda v zásadě stejným žánrem, dojde na pověstné nebe a dudy. Ant-man obsahuje prakticky vše, co má mít správná sci-fi komedie, a většinu ve vrchovaté míře. Opravdu dobrá podívaná - napětí, efektní efekty (zvlášť kvantový svět, co by za tu zkušenost dal nejeden fyzik…), dobré obsazení (ukecaný a hláškující týpek fakt neměl chybu) a i celkově schopný děj a akce. Za zmínku stojí zajímavá lupičská scéna, prostě klasika - někde se vloupat a něco čórnout. Ale hlavně to dobře umět… :-) Poctivé 4 hvězdičky - 80%. ()

RajAthen

Takže tu máme další origin story,po kolikáté již? Díky tomuto si i Michael Douglas může odškrtnout účinkování v superhrdinském snímku, a to se rybníček dosud absentujících celebrit pomalu vyprazdňuje. Z mého pohledu zahraňuje tento produkt (protože to přeci marvelovské filmy dnes jsou) přítomnost vcelku příjemného množství humoru a nadhledu, viz okolnosti posledního souboje. Není to nic světoborného a vícekrát se na film pravděpodobně koukat nebudete, ale pobavit se u logiky celkového konceptu nad jedním shlédnutím vcelku dá. ()

MilesTeg

Klasický dobrodružný příběh, který začlenění k Avengers vůbec nepotřebuje. Mám rád Paula Rudda od Zbouchnuté, kde byl nejlepší na place, a tady to dal taky. Evageline Lilly jsem poznal až na konci, kdy jsem si odmyslel tu "boxerskou" vlasovou helmu. Bavil jsem se a příjemně to odsejpalo. ()

E lan

Opravdu hezké, dobrý námět, jerci do svých rolí výborně sednou, triky jsou úžasné a téma táty a dcery také funguje. Velmi dobrá dvouhodinová zábava. ()

Wyrdas

Hned ze začátku... moc nechápu, kde se bere základ pro všechny ty komentáře, že zde Marvel riskoval. Ant-man byl před zfilmováním stejně známý jako třeba Iron man a herecké obsazení jakbysmet. Je to další typická, tuctová Marvelárna, která má z mého pohledu oproti většině ostatním navrch hlavně díky "smrtelnosti" hrdinů (ne, vážně, koho doopravdy baví sledovat nesmrtelné hrdiny?) a jejich vhodnému humoru. Celkově vzato je to asi jeden z nejlepších Marveláků, kterého jsem v poslední době viděl. Opravdu hodně se mi líbila dobře zpracovaná myšlenka boje typu malý-velký. ()

Mira90

Hodně příjemné překvapení, fakt jsem neměl od chlapíka co se dokáže zmenšit na velikost mravence (kdo to nevěděl či nečekal - sorry) vysoká očekávání. Nakonec to tedy dopadlo nadmíru dobře. Michael Douglas má sice asi sto roků, ale charisma jak ve třiceti, do Evangeline Lilly jsem se zakoukal už v prvním díle Lost a Paul Rudd se perfektně hodí do hlavní role a Michael Peña si to dává i tady i když v docela jiné poloze než běžně. Celý Ant-Man se totiž nese v uvolněném duchu a je opravdu zábavný. Z toho ale také plyne fakt, že vlastně není skoro vůbec napínavý...což mi teda nevadilo, protože celý film je taková jízda, že nemáte čas nad něčím takovým přemýšlet ;-) ()

Primavera

Ten vtip ako pridaná hodnota ma dostal. Už som nebrala záchranu sveta tak vážne a ten fuj, to je ale škaredý pes, tak to som ľahla rehotom. Super. Aj ja chcem takého psa, vymením za nášho normálneho. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz