Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

Hollohlaway

Prapodivnost hlavního hrdiny je sice značná, zároveň jej odlišuje od, přeci jen poměrně velké, řady superhrdinů. Příběh je rozdán jasně, vezměte nulu a udělejte z něj hrdinu, ovšem toto klišé je zde okořeněno výjimečně podařeným obsazením. Titulní hrdina, hlavní kráska, hrdinova super roztomilá dcera, i tři hlupáci coby jeho neohrabaní parťáci. Film mi přišel značně vtipnější než podobné kousky a ač se v podstatě nedělo nic neočekávaně překvapivého, zabavil jsem se velmi dobře. ()

P1tr

Jak by řekli legendární Pythoni - "And Now For Something Completely Different". Marvel přichází se superhrdinou, jehož výjimečnou schopností je zmenšování se a spolupráce s mravenci. Zní to podivně že? Ono to tak pouze nezní, ono to podivné je i na plátně, ale tím správným způsobem. Tvůrci si netradičnosti námětu naštěstí byli vědomi a tak nám neservírují další vážný příběh, ale naopak akční komedii, která si dokáže dělat srandu nejen ze sebe, ale také z celého žánru a to vždy citlivě tak, že nikdy nesklouzne do laciné parodie, což se podepisuje na příběhu, který ačkoliv je vytvořen podle klasické superhrdinské šablony, nesází na tradiční tónovou vyváženost a narozdíl od žánrových kolegů většinu času baví a rozesmívá a pouze výjimečně zvážní, což je velice osvěžující změna, která podobně jako u Strážců galaxie funguje na jedničku nejen díky scénáři, ale také výtečnému hereckému obsazení. Skvělé a inovativní jsou akční scény, které bohatě pracují se smršťovací schopností hlavního hrdiny a zavedou nás na neobvyklá místa, která v historii akčních scén nemají obdoby. Díky tomu v soubojích hraje významnou roli například vnitřek kufru, iPhone či mašinka Tomáš, což jsou dokonalé příklady hravosti tohoto snímku, který soustavně vyvolává v divácích obdiv, dětinskou radost a smích a to mnohdy v jeden moment. Ant-Man byl velice riskantním projektem, který byl mnohými předem odsuzován jako nejhorší snímek z Marveláckého filmového univerza. Výsledek nicméně předčil všechna očekávání a díky všem výše zmíněným atributům se v mých očích naopak jedná o jeden z nejlepších filmů dané kategorie, který mám chuť vidět ihned znovu. Jedná se o výjimečný komiksový snímek, který má dle mého potenciál pobavit diváky bez rozdílu pohlaví a znalostí komiksů. Tvůrcům tleskám a děkuji a Vám všem snímek vřele doporučuji. ()

Andrew78

Ant-Man se povedl, jen nedokázal ničím oslnit ani překvapit, což je jediná vada, která jej mírně táhne dolů. Snímek tak postrádá jakousi osobitost nebo nápaditější uchopení, o které si nevšední komiksový hrdina přímo říkal, ale po přeplácaných Avengers je to vlastně spíše k dobru. Paul Rudd se uvedl jako obrovský sympaťák, ale je to právě Michael Peña a jeho komický timing (Titanic!), koho si bezpodmínečně zamilujete. Marvel se tak předvedl zase z trochu jiného úhlu a opět úspěšně: pohodová komiksovka totiž strká do kapsy první dva Iron Many, druhého Thora i poslední týmovku. Už aby tu byla třetí fáze! ()

LondonGirl

Milujem filmy tohto typu. Hneď ma zaujal trailer, to, že je to Marvelovka tomu len pridalo obrovské plus a herecké obsadenie mi to len potvrdilo. Musela som ísť do kina. A urobila som dobre. Paul Rudd sa mi na Ant-Mana hodil ako zadok na šerbel, zahral to skvele a celé spracovanie bolo super. Milujem sci-fi filmy, v ktorých je humor. V kine som sa zo srdca zasmiala a tešila sa z každého okamihu. U mňa maximum. ()

Pecival

Velmi milé překvapení, asi protože Marvel produkci nemám zrovna v lásce a tohle se kapku liší. Vtipné, milé, Douglas, The Cure Co víc si přát :) ()

jefff

Překvapivě dobré, zábavné, i když opět marvelovsky předvídatelné. Škoda, že nepřitlačili ještě více na humornou pilu a nevložili do příběhu víc vtipů. Paul Rudd rozhodně překvapil a objevil v sobě i herce jiného než z béčkových komedií. Po dlouhé době mě i potěšila Evangeline Lilly. Zkrátka opět oddychovka, ale koukatelná. ()

Fox85

Další hrdina z Marvel Universe a zase trochu jiný film. Což se mi líbilo a jsem rád, že na nás ty komiksovky nehrnou jednotvárné jak z výrobní linky. Jasně, je to továrna na peníze, ale pokud něčím nezaujme, tak asi těžko vydělá, že? A Ant-Man mě osobně zaujal a těším se na jeho další účinkování. ()

Trapper33

Je strašně super, že si Ant-man na nic nehraje a dělá si sám ze sebe srandu. Připomíná mi to Deadpoola, akorát v horším provedení. Ale vůbec ne o moc. Pořád je tu spousta opravdu vtipných momentů, při kterých jsem se hlasitě zasmál. Škoda pomalejšího začátku, jinak by to byla jasná záležitost za 5 hvězd. ()

giovanni3

Nejsem fanda animáků s hrdiny, ale sem tam se na některé podívám. Od Antmana jsem nic nečekal přeci jen mini hrdina, co ovládá mravence? Výsledek byl, ale překvapivě zábavný, kdy i první "zaváděcí" půlka filmu se dala sledovat a bylo zde i pár vtipných scének. Druhá akční půlka byla ještě lepší. tak jako tak Antman umí nabrat sílu proměnou, ale jinak ke všemu potřebuje různé mravence, což není úplně superhrdinské. Tak jako tak jsem v koncovce dumal i o 4*, ale nedal jsme je za ten "návrat od mikrobů" + "vše je mávnutím proutku jak si hrdina přál" + "nečekaná nová láska"... I tak solidní podívaná a slušné 3z5. ()

skinny

To bylo tak ujetý, až to bylo dobrý. Sice to nedosahuje akčních kvalit jako současné marvelovky ale tam, kde chybí akce, jí nahrazuje humor. Bavila jsem se. Film se nebere moc vážně, je to vtipné, hravé, bláznivé. Otravných rodinných dramat sice divák mohl být ušetřen, ale co, to se dá odpustit. Líbilo se mi propojení s Avengers, zvláště to, jak si z toho dělali prdel :D Jak tu je již napsáno, je to lepší než Avengers 2. Jednoduchá a primitivní zápletka překonala megalomanskou splácaninu a za to palec hore! Dokonce mi tam ani nikdo nelezl na nervy, i to dítě bylo fajn :D Místo prince na bílém koni chci Paula Rudda na obřím mravenci :D ()

Maynard.

Ale jo, napálím tam plnej počet, dyť je to jedno :o). Po delší odmlce opět v kině. A pecka. Z kina sem odcházel absolutně uspokojenej a nadšenej. Nový herci, nový příběhy, enem ta Hydra se tam pořád vochomejtá. Douglas Ant-manovi dal svoje životní herecký zkušenosti, takže i po této stránce je to kvalitka. Novej herec v roli novýho Avangera taky má co nabídnout. Hlavně jeho "pohnutá" minulost. Prostě to není žádnej svatoušek, kterej se určo bude líbit i ženskýmu pohlaví. Efekty, jak už to v dnešní době bývá, jsou dokonalý. Je to zase uplně něco jinýho, než-li ostatní Avengers... A čím to je? No tím, že se Ant-man umí zmenšovat na velikost mravenců. Tím se pak divák dostává do zajímavýho "světa" do vodovodních trubek, mezi mravence atd... Prostě novej pohled na komixy. Taky musím pochválit rejžu za parádní výběr mexikánců, kteří filmu dodávají vtip, ale fakt parádní! Chce to vydržet celý titulky, páč se tam pak mihne sám Ctp.USA :o). Jo, MARVELáci opět nezklamali a já už se teď těším na Cpt.USA 3. Kde se objeví Ant-man i Iron man. Prostě těch "manů" tam bude kotel! :o) ()

Sdoom

Ant-man je takovou typickou, možná mírně nadprůměrnou Marvelovkou. Spousta akce, spousta předvídatelnosti a klišé, ale taky docela hodně neotřelých nápadů, vychytávek a přiměřená dávka humoru. Na jedno zhlédnutí v kině bezproblémová záležitost, která neurazí. Jen mi trochu vadilo, že je zde příliš málo vysvětleno, vzhledem k tomu, jak neskutečné zařízení Hank Pym vymyslel. (kino Cinema City, orig.) ()

kenkaku

Ant-Man nikdy u mě nebyl v hledáčku. Nechápal jsem tu pointu proč by někdo chtěl být zmenšený na velikost mravence a ještě být za hrdinu... Biolit na něj. Je to ale Marvel a všichni chrochtají jak je to "osvěžující a vtipné". No je no, ale jen tak akorát. Žádné ultra mega boží. Řekl bych tak akorát na hranici průseru. Film opravdu křehce stojí na cca dvou zajímavých scénách a balancování v šedém průměru. Př. Michael Peña. ve filmu má svůj prostor, ale ne moc. Ne moc na to, aby se z "otravný" stal "k nasrání". S tím že překlopit názor mezi otravný k sere mě by stačil asi tak jeden dialog navíc... Rozumíme si? ()

Lukoboss

Nemůžu si pomoct, ale tohle byl hroznej shit. Spojení komiksovýho sci-fi s komedií už zní samo o sobě dost šíleně a taky to tak ve výsledku vypadá. Nepřišlo mně to vůbec vtipný, zajímavý, napínavý.. prostě nic. Scénář a tím pádem příběh je prostě tak moc jednoduchej až primitivní, že tam vlastně za celou dobu nepřijde nic, co by Vás jako diváka překvapilo. Nevím, předlohu neznám, to musím přiznat, ale podle filmu to byl teda děs. Jedinou devízou pak zůstává herectví M. Douglase, kterej je prostě frajer a i z hovna uplete bič. M. Peňa se zase snaží dělat vtípky na každým kroku, ale někdy tlačí na pilu zbytečně moc (každopádně v rámci humoru on pořád vede). ()

Firebug

Další Marvelácký průměr, který mohl být hravě něčím jiným, odvážnějším. Po cestě se ale něco šeredně pokazilo (asi odchod Wrighta) a hrany se brousily tak usilovně, až z toho vyšla další bezpohlavní pohádka pro dvanáctileté caparty. Většina těch lepších vtipů je vytípána do traileru. Peña je sice zábavný, ale užijete si ho tak na 5 minut. Stačil jsem se i solidně nudit. 2-3* zaokrouhleny dolů. Neurazí, nenadchne. Vezmete-li však na Ant-Mana své ratolesti, pro něž jsou měřítkem kvality filmu první Avengers, třeba si to i užijí... ()

BMAJTZ

Příjemné osvěžení v podobě nenamachrovaného Marvelovského hrdiny. Na poměry těchto filmů poměrně minimalistická zápletka, ve které se nezachraňuje svět, je příjemné překvapení. Obvykle mi u těchto filmů taky vadí vcelku stupidní jednoduchý humor, ten je ovšem v Ant-Manovi dotažen na jedničku, dělá si srandu sám ze sebe a hlavně se nebere vůbec vážně. Po Guardians of Galax jednoznačně jeden z lepších filmů tohoto univerza v této fázi. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz