Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

mnglsopinion

V skratke. Film mi ukázala moja mama. Mal som asi 16 a odvtedy som sa ocitol v Brugách asi tri razy. Pustil som to mojim kamarátom a aj frajerkám. Väčšinou sa ľuďom páčil, na konci sa väčšinou tázali, ako to nakoniec skončilo, lenže to nebolo podstatné. Odvtedy mám mancrush na Colina a jeho svojské herecké umenie. Brugy mám nachodené ako žiadne iné mesto a chcem sa tam ocitnúť v každom ročnom období. Otázka nastáva, prečo som taký fanatik tohto filmu? Či už rozpravy o zmysle života a medzigeneračná rozdielnosť protagonistov. Dokonalý Gleeson, vulgárny a zásadový Fiennes a roztopašný a mladý Farell spojte to s magickou kamerou a vianočným prostredím v historických uliciach Flámska a máte kvalitný film, ktorý je bohužiaľ často prehliadaný. Pre mňa 5/5 bez ohľadu na trochu premrštený záver. ()

Dalajlada

Parádní gangsterská tragikomedie. Všechny postavy jsou symptaické a humor je na vysoké úrovni. I přesto, že tam fuck a cunt zní téměř neustále. ()

tommelina

Pokud chcete komedii, koukněte na něco jiného. Pokud snesete komedi antickou, kde se zasmějete, ale přitom to bolí, protože v kostech cítíte, že takhle ubozí jsme my všichni, tak je to dobré. Bruggy jsou místo, kde hrdiny dostihnou jejich vlastní viny a "morální principy", otázka jestli je tohle očistec a ještě je tudíž naděje na záchranu, nebo už je to peklo, zůstává nezodpovězená. Parádní atmosféra, scénář a herecké výkony. ()

mistr97

Tenhle film má docela zajímavý, ojedinělý koncept. Dramatické scény jsou přerušovány nekorektními hláškami a „přestřelenými“ scénami. Právě chování postav spolu s tajemnými Bruggami stojí za tím zvláštním drama-komediálním nábojem. Neobvyklý film? Zcela určitě. Ale příjemně mě překvapil. Po druhém zhlédnutí filmu (shodou náhod na den přesně po dvou letech) musím zvednout hodnocení ze 70 % na čisté 4 hvězdičky. Ta ponurá atmosféra protkaná lehce bizarními momenty mě ještě víc pohltila než napoprvé. Takže za mě 80 % ()

Sejkorka

Přemýšlím, proč tolik v ČSFD oblíbených filmů je násilnických, krváků plných sympatických hrdlořezů, pokud možno nájemných vrahů nebo pouhých šílenců. To je asi jako přemýšlet, proč je nejčtenějším periodikem Blesk. Pochopitelně, že tohle je moc dobrý film s perfektním scénářem a výbornými herci. Tři z nich jsou z Harry Pottera, plus Collin Farrel (Alexandr Veliký). Úplně super je Brendan Gleeson, ve kterém bych tedy Pošuka Moodyho rozhodně nehledal. Cléménce Poésy mi byla povědomá, že je to Fleur z Harryho, jsem si přečetl až v jejím profilu. Film je též něco jako kamera na cestách. Člověk dostane chuť okamžitě zajet do Brugg a prohlídnout si tu nádheru. ()

jethrotull odpad!

Tie vysoke cisla nechapem.To fakt ludia uz nepouzivaju rozum. keby to bolo sci-fi o nesmrtelnych,tak to snad este chapem,ale tuto fasku rozhodne nie. Trafenemu do krku ktoremu vytriskne po zasahu snad 3dc krvy sa v pohode doplazi na balkon kostolnej veze a zanecha za sebou dalsi liter krvy a potom skoci dole a este sa v pohode rozprava? To uz co je za kofotina. A ta dalsia strelba a nahanacko potom skoda hovorit. Totalna kravina a odpad. ()

pupidup

Bruggy jsou fajn... ale takove je skoro kazde městečko v Holandsku.. od Amsterodsmu po Delfty... placka..a z ni trci sem tam nejaka ta goticka vez... ale o tom to neni... velmi pekne a remeslne zpracovany triller, pro me prave mrazivy.. uz tim, ze jsem se musela mnohokrat preladit z nevinne detskeho vyrazu Colina do vrazedneho modu...jo.. to by mu slo dobre... ale chvilemi jsem se malicko nostalgicky nudila..a určitě bych to uz podruhe nechtela videt. Ale to bude proto, ze realne krute filmy nejsou muj salek kavy...byt zivot kruty je... ()

Slash_Flash

"Dvě špinavý děvky a trpaslík a rasista. Radši půjdu domů." - Kam půjdete když vás nasere soused? Když vás nasere šéf? Když jdete za pohádkovou kulturou nebo když z nějakého důvodu utíkáte před zákonem? Tak to nejspíš skončíte v těch zasraných Bruggách. Temná drama-komedie, která vás nakope do prdele stejně tak jako vás položí na zem smíchem, s pohádkovým nádechem a hromadou kurev (jak fyzických tak slovních). Něco přesně takového jsem pro svůj příjemný pozdní večer hledal. ()

jirikzaboj

Je třeba dodržovat morální zásady. Dialogy naplněné skvělým černým humorem a scénář postavený tak, aby vše ke konci dávalo naprostý (ne)smysl. Tím chci říct, že samotný scénář opravdu chválím a jde vidět podpis divadelního režiséra, proto je to tak náramně uzpůsobeno. Nejvíc oceňuji running joke’s , které vám vyprávění nachystá a pak záleží jen na vás, jestli si jich povšimnete a jak je uchopíte. Pro filmový debut opravdu moc dobrý, Bruggy mají nádherné lokace. Ale já opravdu nevím, co přesně mi na tom filmu vadí. Možná až moc absurdní příběh, který je uzpůsobený divným dialogům a občas jsou až moc tahané do extrému a vy si nakonec připadáte, že sledujete jen nějaké sketche. ()

Verbudrak

Pravda, je to takový divadelní. A je to jak od Tarantina. Ale i tak je to dobrý. Navíc, náhodou se tu sešli tři z top ten mých nejoblíbenějších amerických herců (pod čarou, až zapomenu, koho jsem tím myslel: tři hlavní herci tady plus Neeson, DiCaprio, Damon, Clooney, McGregor, McConaughey, Hanks - uvedené pořadí je náhodné). ()

Rasokoule

Kdybych předtím neviděl snímek Sedm psychopatů od stejnojmenného režiséra, překvapila by mě kreativita scénáře, která v psychopatech vystřelila do stropu. Film má vlastně tak z 80 % stejné herecké obsazení. Není to klasický "americký akčňák" ale britská záležitost, která je suchým anglickým humorem protkaná a dokresluje hořkosladkou atmosféru, která se mísí s psychologickou linkou, která dodává přesah. ()

peproch

O moc lepší než PulpFiction, prostě si děláme legraci z gangsterů, kteří mimo svět náslilí jsou obyčejní, někdy hloupatí a nešikovní ()

Named

Konverzace Kena a Harryho jsou prostě dokonalé! Skvělé scény, atmosféra a herci. Colin se u mě díky tomuto filmu vyšplhal k jednomu z nejlepších herců v Evropě. ()

Matteo_

V Brugách (2008) Záběry z nádherného belgického městečka, černý humor a výborná akce. Skvělé dialogy střídají vtipné scénky a celé to tak rychle uteče až je to vlastně škoda. Jedná se o velmi nedoceněný film, nicméně důvod mi je stále neznám. Colin Farrell je jeden z mých nejoblíbenějších herců možná právě kvůli tomuto filmu a navíc spolu s Brendanem Gleesonem vytváří výborné herecké duo. A ani Voldemort svým hereckým umem rozhodně neurazí viz. ''Ty seš kurv* jenom neživej předmět!'' Nezbývá než doporučit. Budete se královsky bavit a kdo ví? Třeba ve vás film probudí touhu po návštěvě Brug! :) ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008