Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

mark9th

Odvazny tah pre Scotta a Crowea pustit sa do remaku tzv. klasickej legendy svojej doby. A podarilo sa!!! Nakolko tu sa to nesie v drsnejsom a realistickejsom duchu nez original, toto mi sadlo viac. Takze odteraz je pre mna jedinym Robinom Hoodom len Russell. ()

darthvader77

Prostě legenda trochu jinak. Nemohl jsem dát méně vzhledem k tomu že Robin v podaní Crowea byl výtečný a Scottova režie skvělá. Mě Ridley Scott nezklamal. ()

Pitryx

U mě to má plus za výpravu a malinko za hudbu. Příběh jako takový mne nenadchnul, Marion mi byla protivná a dětskou tlupu bych nakopal do hader. Děj je těžkopádný a místy se doslova vleče tak, že byste si raději zašli na pivo. Snímek vůbec není nic moc a název to sundal dokonale. Měl být jiný a o jiném hrdinovi a hned by to bylo o něčem jiném. Takto to považuji tak trochu jako podvod na diváka. Nuž nic, u mne bude hodnocení velmi slabé, navíc netoužím film vidět podruhé. Navíc stopáž byla zbytečně dlouhá. 2013090514710/15548 ()

helrohir

Veľmi svojská a do istej miery aj originálna verzia o Robinovi Hoodovi. Film Ridleyho Scotta sa snaží o vykreslenie príbehu legendárneho sherwoodskeho zbojníka predtým, než sa ním vôbec stal. Je mi však záhadou, či chcel Ridley naozaj vykresliť legendu v novom šate, alebo plánoval pokračovanie a toto mala byť akási štartovacia pozícia. Vzhľadom k nedostatočným tržbám však pravdepodobne žiadne pokračovanie nebude. Teraz k samotnému filmu - vyzdvihol by som obsadenie, hlavne R. Crowe a M. von Sydow, prípadne M. Strong boli vynikajúci. Ďalšie prednosti Scottových filmov, ako sú výprava, skvele natočné bojové scény alebo dobová atmosféra nie sú nič dlžné svojej povesti, avšak musím povedať, že napriek všetkým týmto pozitívam pociťujem tak trocha sklamanie. Od zostavy Scott, Crowe + historická téma som očakával jasných 100%, lenže kvôli trochu prehnanej dĺžke, nudnejšej strednej pasáži filmu a jednoduchému scenáru sa moje hodnotenie pohybuje na úrovni 70% a tým pádom je tento film v mojich očiach jeden zo slabších počinov Ridleyho Scotta. ()

Nalimator

Velkolepá výpravná dlouhá nuda. Ze začátku to nebylo tak špatné, protože známý příběh byl předělaný a lépe zasazený do historických reálií, bohužel ke konci se to stále více utápělo v okoukaných filmových klišé a levném patosu. Bitevní scény slabé, charakteristika postav mizerná a člověku je vlastně jedno, kdo to vyhraje. Trapná scéna nakonec, kdy si Robin s Marion založili v lese pionýrský tábor a starali se o hladové děti. ()

pekas

Tak s Robinem Hoodem to mělo společný tak maximálně závěr, to bylo divné překvápko. Jinak koukatelný Hollywoodský mainstream, který neurazí. 75% ()

kubilov

Šíleně roztahaný, nudný a převážnou část děje nezajímavý film, jenž na 3* vytahuje jen závěrečná bitva. Russell Crowe a Ridley Scott, od takto sehrané dvojice by člověk možná čekal i nějaký dobrý výsledek, jenže ne. A to ani nemluvím o pokusu zruinovat legendu o Robinu Hoodovi, kterou film nejdříve vykostí a na toto torzo poté nalepí cokoliv se mu hodí. No a když je v nějakém filmu Cate Blanchett utopená jakoby tam vůbec nemusela být, označení průměrný historický film je ještě velmi štědré. ()

ryb1ck4

Pane Scott, a teď prosím druhý díl Robin Hood: Král zbojníků! Film není o Robinu Hoodovi, ale o Robinu Longstridovi, který přišel, viděl, zvítězil a stal se z něho Robin Hood. Místy mírně roztříštěný, Marion a Děti v závěrečné bitvě zcela zbyteční, nicméně i tak silných 7/10. ()

MikeMyers

Jedním slovem zmatené a navíc zbytečně dlouhé. Ridleyho Scotta miluju ale tohle se vážně nepovedlo, vůbec mi to nepasuje. Nezachránil to ani Russel Crowe. Robin Hood pro mě zůstává i nadále bezchybný film s Costnerem. ()

subic

Ridley Scott a opět Russell Crowe, tahle dvojka tu už byla několikrát. Tentokrát jim sekunduje neblonďatá a ani nezrzavá Cate Blanchett. Máme tu dost novátorské zpracování známého příběhu. Byť je výsledná verze dosti zdlouhavá a místy utahaná, je vidět, že materiálu bylo natočeno mnohem více, některé prostřihy jsou celkem divoké. Výprava je celkem slušná, takže jako hlavní závadu vidím absenci v podstatě jakéhokoliv napětí a vtažení do děje. ()

MirkaP

Jak neromantické, jak nepohádkové, jak nečarodějné. Přesto se mi to líbilo. Jednak pro představitele hlavních rolí mám slabost, jednak se mi všudypřítomné intriky jevily jako možné a uvěřitelné. Nějak ta legenda musela začít, proč ne takhle. Jen ty šípy v závěru létaly nějak moc daleko, ale budiž. A po tomhle spektáklu by se šiklo pustit si "pokračování" s Costnerem ;-). ()

Richie1

Další americký rádoby historický film, navíc propojený s legendou o Robinu Hoodovi. Pár stěžejních událostí bylo vytrženo ze skutečné historie - např. smrt krále Richarda I. při obléhání francouzského hradu Chalus nebo pokus o invazi Francouzů do Anglie. Veškeré bližší historické podrobnosti jsou však neuvěřitelně překroucené tak, aby to bylo zřejmě divácky přijatelnější. Král Richard zemřel na otravu krve až o pár dní později po zranění od šípu (roku 1199). K invazi Francouzů do Anglie došlo až 17 let po smrti krále Richarda a invazi vedl Filipův syn, korunní princ Ludvík. Po celý rok Francouzi ovládali značnou část jižní Anglie (Ludvík byl dokonce v Londýně korunován za anglického krále) a teprve až po smrti Jana Bezzemka (za vlády jeho nezletilého syna Jindřicha III.) byli z Anglie vyhnáni především díky regentu Guillame le Maréchalovi (anglicky William Marschall - bitva u Lincolnu 1217). Snaha z obyčejnějšího lučištníka udělat hrdinu, který radí králi, jak vládnout a který vyžene Francouze z Anglie, mi přišlo hodně hloupé. Crowe odvedl pouze standardní práci, Blanchett jsem už také viděl v lepší formě. Bojové scény nebyly moc profesionální, spíše na efekt. Celkově zklamání. ()

Tominni

Nu, řemeslně dobře odvedená práce, to celkem bez diskuze, ale trochu filmu ubližuje očekávání, které u dvojice Scott/Crowe je nesmírně vysoko, proto u mě po shlédnutí filmu je trochu zklamání, ne z toho, že se nedrží zvyklého příběhu o Robinu Hoodovi, ale z chybějících emocí. Škoda. Takhle zůstává Robin Hood: Král zbojníků od Kevina Reynoldse o jednu hvězdičku více. ()

nula87

Poměrně zajímavě natočený historický film o jednom nelehkém období anglické koruny. Bohužel to ale není o Robinu Hoodovi...60% ()

ac1976

Tak toto dielko je na Ridleyho schopnosti fakt podpriemer a určite nepreskočilo Robina s Costnerom! Princ John vlastne asi nebol až taký čurák a Robinova osudová lady bola emancipovaná feministka. Do toho ešte vylodenie francúzskych vojakov ako v Normandii a k tomu 2 hodiny nudy oživované občas nejakou šermovačkou. Pre mnohých režisérov sen, na Ridleyho len pekne natočená 2 hviezdičková nuda! ()

boumik

Příběh na vypraví o to jak vznikla Legenda jménem Robin Hood. Po smrti Krale Richarda na poslední křížové vypravě se Robin vrací do Nottinghamu který kontroluje chamtiví šerif.Ovšem věčí hrozba čeka ne jen Nottingham ale i cele Anglické kralovstí. Myslím si že Robin Hood v teto filmové podobě se povedl a Russell Crowe v roli Robina byl výborný a skvěle ho doplňovali vedlejší postavy.Co se soundtracku tyče tam umě zavládlo menši zklamaní. Celkově film Robin Hood hodnotím pozitivně byla to jina legenda než na kterou jsme zvyklí. Nemůžu si zde ale odpustit vyzdviženi českeho dabingu který byl velice dobry . ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)