Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Crytic

Vykreslení doby středověku je opravdu skvělé, herecké výkony celkem taky, ale vše je marné, protože se nemohu zbavit pocitu, že jsem byl cíleně podveden. Film mi velice připomínal Statečné srdce, Patriota nebo dokonce chvílemi Zachraňtě vojína Ryana, ale stále jsem čekal, kdy se film začne ubírat tak, jak by se podle názvu dalo předpokládat... Čekal jsem jednu hodinu, druhou ale po chlapíkovi v zeléné kápi s lukem v ruce ani stopy a ty poslední 2-3 minuty to už opravdu nezachrání. Je to jako natočit dokument o výcviku kosmonautů a nazvat to Přistání na Měsíci. No a posledním hřebíčkem do rakve byla něžná Lady Mariana, která přijede do bitvy s armádou dětí a nakonec polibek "Robina" když z něj cáká krev a proudama teče po tvaři Marianě - to se mi dokonce zvedal žaludek. Ale nepochybuji, že teď tvůrci prohlásí, že to byl úvodní film a že pravé dobrodružství bude v pokračování, no ono je to vlastně míněno jako trilogie ... no však to známe ;o) ()

Reproduktor

Robin Hood? Možná na konci. Lidé tu píšou jak jsou jim to schopni odpustit. Smutné já ne. *** Za příběh, herecké nasazení a režii. Zklamání je to co mě napadne pro tento film. ()

izual

Site horkou jehlou. Vse, co je tu k videni, bylo jiz videno jinde a v lepsi kvalite. Muj oblibenec Russel dobry, ale umi i lepsi. Film na jedno uzivane nedelni odpoledne, kdy mi v pameti uvizla jen stylova konecna hlavniho antagonisty. ()

jjimmy

Celý čas som čakal, kedy sa dostane od začiatku prehupne do lúpežníckych čias, no ako si som 2 a pol hodiny čakal zbytočne, lebo celý film je vlastne len začiatok... Škoda preškoda, lebo je to pútavo a zručne natočený film, herci tiež sadli :) ()

Jarlaxle

Sice tu zaplaťpámbů nejsou čarodejnice :-) a je to (aspoň ze začátku) o něco uvěřitelnější. Ale čekal jsem od toho něco víc... Asi jsem měl moc vysoké požadavky. Ale král zbojníků to prostě není :-) ()

megajalec

Roztrieštený príbeh, neucelený, skákajúci z jednej scény do nesúvisiacej druhej, zbytočná love story, ktorá pre mňa nie je ani trochu uveriteľná. Aj taký je Robin Longstride (alebo Hood?). Na druhej strane príjemná hudba, krásne exteriéry, atmosféra Anglicka 11 storočia takisto poteší. Stále to však nestačí a príbeh je slabý, zabíja aj neúmerná stopáž ()

m.xFuck

Já se dobře bavil a Cate byla krásná jako vždy. Dokonce bych i věřil tomu, že takhle nějak to mohlo být. Až na ten přesladkej happy end na konci. Ten byl moc i na mě... ()

raider.minoo

5/10 - Zajímavé pojetí událostí před zrozením legendy Robina Hooda, které si zároveň nijak neodporuje s jeho následným životem a skutky. Ze začátku to vypadalo slibně, ale pak se to už jenom dvě hodiny vleklo skrz průměrné bojové scény a nic neříkající dialogy. Slušní herci to nezachránili a Ridley Scott se už jen chabě snaží obnovit slávu svých minulých filmů. ()

Hlawi

Vyrostl jsem na verzi s Kevinem Costnerem, která je pro mě po shlédnutí tohoto filmu ta lepší. Přesto, že je to příběhově z jiného soudku ze stejného sklepa, se na to dobře kouká. A já se rád dívám na historické filmy, kde se válčí. Jen mi tam chyběl ten typický Sherwood. ()

kiararaftl

Silno dufam, ze Scott natoci aj pokracovanie. Vyborne, Robin Hood ponaty uplne inak a Russell Crowe, ktory je absolutne vynikajuci. Blanchett vie byt aj krajsia, ale charizma jej nechyba. Pre mna ako milovnicku historickych eposov plny pocet ()

mufoid

Trochu netradiční pojetí, ale Ridleymu bych odpustil leccos, koukat na stále dějově stejné remaky Robina Hooda je přeci jen nuda ()

nikkittka

Robina Hooda nechápu.Nikdy bych totiž neřekla,že zrovna Ridley Scott si na své režijní konto připíše takový nezdar.Zkratkovité,často silně nudící,zahrané naprosto nezaujatě.Nenašla jsem jediný výjimečný moment,podle kterých obvykle Scottova díla bezpečně poznám.Typická zakázka a doufám,že Prometheus zklamání z tohoto nedochůdče pořádně odčiní. ()

Wulz

Super film. Super děj. Super Russell Crowe. A super režisér Ridley Scott! Prostě Robin hood jak má být. A ať si kdo chce říká co CHCE!!!!!!!!!! Nejlepší začátek. Jen bohužel ke konci už je to krapet....jinak bych se nebál ani 5ti. ()

KERUOCOK

Mám dosti podobný názor jako mnozí zde… nejsem si jist, zda by se tento snímek měl nazývat "Robin Hood" jako spíše "zrození Robina Hooda" či nějak podobně… ale na druhou stranu se mi velice líbilo jak zpracování, tak nápad který zde byl použit, a to jak se Robin Longstride stal Hoodem. Pěkné, hezky plynoucí a zároveň s velkým množstvím akčních scén, nenucené…. Z mého pohledu lepší nežli film popisující jeho zbojnický život kde robina Hooda ztvárnil Kevin Costner. ()

muti

Robin Hood Rises: skoda pridlheho zaciatku, keby sa z kazdej hodiny vzalo zo 15 min, bolo by to zaujimavejsie (nie som fanda stareho Londyna). preco si film pozriet: vo filme je spomenuty Fitzrobert :D + zaujimava WW2-like final war ako z filmu Zachrante vojaka Ryana. Uvidime ci bude aj dvojka. ()

Marquis

Nebaví vás princezna ze mlejna nebo máte chuť na dospělejší pohádku s krásnými exteriéry v přírodě? Neváhejte a nenechte se odradit tím, že to není dle historických reálií. To pohádky nebývají. A Robin Hood je prostě pohádka. Berte to jako příběh ze středověku o boji dobra se zlem. Navíc pokud si myslíte, že útrapy RH znáte nazpaměť, nenechte se mýlit. Tady je to všechno trošku naruby, a tak to prožíváte jakoby všechno poprvé. Hezky natočená pohádka pro dospělejší diváky. Rasl se do role hodil. Trošku přestárlej Robin, ale jak jsemřekl, je tu všechno trošku jinak, ale na to už se podíváte sami. ()

Leeroy3167

K Robinovi Hoodovi nemám žiadny bližší vzťah a preto sa nemôžem sťažovať na to, že mi niekto pošlapal legendu. Crowe je na takúto rolu už trochu za zenitom a trochu moc bachratý, ale mohlo to dopadnúť aj horšie. Scott išiel na istotu, čo sa vizuálu týka, čiže ani tam nevidím problém. Najviac ma na tom iritovalo, že polovica filmu bola proste... odveci. Nič sa tam nedeje, všetci filozofujú, prechádzajú sa a pripravujú na veľké finále, ktoré má nakoniec čistých 15 minút a ani tie nie sú nič extra. Proste som sa nudil. Z úcty k režisérovi a pár členom hereckého obsadenia dávam 3*. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)