Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

Elegnor

Na tenhle film se chystam podívat už pár let a konečně jsem se k tomu teď dokopal, rozhodně to stojí za to. Dobrý obsazení, perfektní zápletka, slušně udržovaný napětí. Není to přesně můj šálek čaje, ale i tak jsem si to užil. ()

Murphy123

Že by se Ben Affleck našel?...totiž, jako herec nikdy moc neoslovil, ale z pozice režie zajímavé velice. Pozvolna se rozbíhající děj, který na první pohled působí celkem běžně až tuctově, přechází v surovou podivánou končící vyvoláním divákova pocitu a nutkáním řešit silné morální dilema. Dobrý film. ()

Sid_77

Až překvapivě dobré! S, pro mne, nečekaným koncem. Mnohem lepší počin než The Town a to ve všech směrech. Casey je dobrý herec který má před sebou skvělou budoucnost a to jsem mu ze začátku vůbec nevěřil. A ty zpětné prostřihy k rozhovorům...milé překvapení. Film pro všechny kteří mají rádi nečekané zvraty a dobrou režii. ()

fenek

Je mi opravdu záhadou, proč Ben Affleck tráví tolik času hraním v béčkových komediích, když by mohl obohacovat svět kinematografie i doopravdy a bez uvozovek. Vždyť to všechno umí výborně, tak v čem je háček? Některý ze zdejších uživatelů kritizoval nekozistentnost děje, gradace, tam kde nemají být, prázdná místa, kde mají být gradace apod. Já to naopak hodnotím jako velké plus, díky tomuto vymanění z klasického schématu na mě tento snímek působil velice svěžě a originálně, a i když jsem se, jak už je mým zvykem, snažil děj předvídat, vždycky jsem šlápl vedle. Jako jedinou vadu na kráse vnímám zázračně rychlé napravení feťačky Helene a občas až moc klišoidně dojemně-podlézavou hudbu (ano, to je pravda, že v místech, kde to bylo dle mého docela zbytečné). Jinak mi tento film zbořil prakticky všechny předsudky k Benu Affleckovi. Ukazuje se, že úspěch Willa Huntinga nebyla pouze bílá vrána, nýbrž vlaštovka zvěstující pomalu přicházející léto. Affleck to s psychologií postav prostě umí, i když se na to moc netváří. Tento film putuje do mých oblíbených, chystám se na Město a těším se, co Affleck předvede příště. ()

curfew77

Bostonské reálie jdou Benovi fantasticky, stejně jako depkoidní atmosféra bezútěšného předměstí, na němž má každý nějaký ten škraloup a na city se tu dávno nehraje. Casey s Michelle k sobě úžasně sedí a Ed Harris prostě špatně hrát neumí, pročež jsem se už už natahoval po pěti hvězdách. Bohužel, morálně pochybný a pro mě především naprosto nevěrohodný závěrečný turn over s Freemanem mě přinutil ubrat - tak pekelně za vlasy přtažená zápletka si ode mě prostě plný počet nezaslouží. Přitom stačilo "vyřešit" všechno jednoduše, přízemně, a náladotvorná část filmu by bohatě stačila. Takhle je to "jen" 80 %. A málem bych zapomněl, samozřejmě dokonalý výkon Amy Ryan, mně dobře známé už z THE WIRE, které bych toho Oskara za tuhle roli klidně hned z fleku dal. ()

Dinsberg

Ben Affleck jako režisér rozhodně nezklamal. Ať už to někdo bere jako detektivku a jiný jako rodinné drama, v každém z těchto rozměrů má něco do sebe. Chvílemi šlo o dost chaotické představení, jindy zase vadila předvídatelnost. co ale nepochybně stojí za zmínku je finální dilema a jeho řešení. Víc se o něm rozepisovat je hřích, ať se nad ním každý zamyslí sám. Na režijní debut dost slušný výsledek, kterým by se mohla chlubit i spousta již známých režisérů. ()

randi64

Ben to zvládnul za kamerou chválitebně, až na jednu chybu = Casey Affleck. Né že bych ho nemusel, ale k hlavní postavě mi od začátku až do konce filmu prostě neseděl. Film, aby mě nadchnul, potřebuje herce a jejich výkony, díky kterým uvěřím jejich sžití s postavou. A to už jsem to daleko víc věřil matce feťačce, nebo jejímu bratrovi. ()

gicous

Affleck dokázal natočit velmi dobrý film. Vzhledem k tomu, jak obtižný námět si vybral, je jeho debut o to utyhodnější. Film nastoluje řadu morálních otázek, na které neexistují jednoduché odpovědi. Zaslouží si vrah dítěte smrt? Má se dítě vrátit k matce, která ho zanedbává? Je to správné když se v zájmu spravedlnosti podvádí? Sbohem, baby je silný právě v tom, že na tyto otázky odpovídá jasně a jednoznačně ano. Zaujímá stanovisko a na divákovi je, aby se rozhodnul, zda s ním souhlasit nebo ne. Obsahuje dvě scény, který se mi nesmazatelně zapsaly do paměti. První je výslech matky a druhá mnohem drsnější a znepokojivější, je scéna v doupěti pedofila. Kromě toho se mi líbily dialogy i jednotlivé postavy, ať už hlavní nebo vedlejší. Proč tedy dávám čtyři hvězdičky? Dávám je kvůli dvojici hlavních představitelů - Casey Affleckovi a Michelle Monahagan. Oba jsou nevýrazní a mdlí. Hlavně Affleck je nejslabší článek celého filmu. Jeho oči a výraz tváře při vypjatých citových scénách všechno ubíjel a ubírál nejsilnějších momentům na působivosti. Čert ví proč ho jeho bratr obsadil? Možná bratrská výpomoc? Nevím, ale tady měl být mnohem lepší a zkušenější herec. ()

Barrymore

Velice dobré provedení zajímavého realistického avšak poněkud pochmurného příběhu. Zatímco poslední třetina je nabytá zvraty a odhaleními, předchozí dvě jsou poměrně zdlouhavé. Postava Michelle Monaghan byla poněkud nevýrazná a měla jsem chvílemi pocit, že je tam jen do počtu. Ostatní herecké výkony byly velice dobré. Za závěr, který nutí k zamyšlení tedy 80 %. ()

Nightmare89

Aj vás už otravujú všetky tie C.S.I. kriminálky s nulovým dejom a zápletkou, ktorú vyrieši laboratórny rozbor za štyri minúty? Chutnou náplasťou na celkom značne zdeformované chuťové poháriky je rozhodne režisérsky debut Bena Affleca: Gone Baby Gone. Táto skvelo natočená detektívka s výborným scenárom, impozantnou zápletkou a nenapodobiteľnou Amy Ryan vo vás rozhodne vyvolá pocit aký jednoducho od každej nadpriemernej detektívky očakávate. Takto to má skrátka vyzerať a Ben Affleck nám dáva rozhodne najavo, že sa dokáže zviditeľniť nie len vďaka herectvu a ex-vzťahu s Jennifer Lopez ale aj ako filmový režisér. ()

habertek

Dobrej film, člověk se nenudí, je to vcelku napínavý, ale jedno velký mínus, kvůli kterýmu jsem chtěl dat jenom 3* je konec. Každej má na to jinej názor, ale já si myslím, že hlavní postava jednala úplně špatně a taky si zasloužila následky. Co z té holky mohlo varůst, když vyrůstala v jakýsi pofidérní čtvrti, ve špíně s pofidérní ,,matkou" pomlčka smažkou? Na mě působila hlavní postava jako by jednala úplně sobecky. Bylo mu jedno jak ta holka dopadne a jak dopadnou lidi kolem. Hlavně, že měl čistý svědomí a udělal v dvojitých úvozovkách dobrou věc...Lidi se nemění a některý lidi by hold děti mít neměli... Ale před Affleckem klobouk dolů! ()

Mr.Atsor

Konec, který nám tento film přinesl, jsem opravdu nečekal. Po dlouhé době jsem neměl tušení, jak to celé skončí. Kdybych nevěděl, jak je film dlouhý, asi bych si myslel, že film skončí daleko dříve. Nestalo se tak a vždy se děj dokázal ještě rozběhnout. Opět nechybí otázka, jak se správně měl Casey Affleck zachovat. Podle mě se mu to povedlo, stejně jako celá role a film Bena Afflecka. ()

kubilov

První celovečerní film Bena Afflecka jako režiséra dopadl celkem dobře, rozhodně se osvědčil lépe, než jako herec. To, že do hlavní role obsadil svého mladšího bratra byl dobrý krok, protože je minimálně o 100% lepší herec než on. Casey hraje soukromého detektiva, který trpí pohrdáním svých kolegů i nepřátel kvůli nízkému věku, velmi sympaticky a suverénně. Jen mě na něm trochu sralo, že byl až moc poctivej, což ale nebyla chyba jeho, ale scénáře. Zato o jeho přítelkyni nebo spolupracovnici, či co můžu mluvit spíše záporně. Když budu ignorovat to, že zde z jinak hezké Michelle Monaghan udělali nějakou hnusku, její role byla spíše zbytečná a nevýrazná. I se spoustou vedlejších rolí, docela zajímavé a zamotané zápletky se nejedná o příliš povedený film, od kterého jsem čekal více, proto je to jen takový šedý průměr. ()

Eruzione

Takový ten film, kde váháte mezi 4 a 5*....Téměř celý film se mi strašně líbila postava Patricka Kenzieho, jenže v závěru jsem ho lidsky trochu nepochopil...Vyvolal tak ve mně trochu nechápavé dojmy a možná i tenhle fakt dělá pro mě tento film výjimečným. ()

kloaf

Báječný žánr krimi+thriller+drama v jednom a dokonale pojaté. Pointa filmu je skvělá a zpracování úžasné. Je to drsný film, který dokáže pohnout s city i nervy. Film, který vás donutí i přemýšlet. Zaujal mě a dlouho na tento příběh nepřestanu myslet, jsem nadšená, že jsem mohla vidět tak skvělý film se skvělými herci. ()

Berry0153

První polovina filmu mě nijak neoslovila, spíše zklamala a moc mne nebavila, ale potom věci nabraly velmi zajímavý spád a já hltala každý Patrickův krok. Chtěla bych dát víc, protože abych nemohla odpoutat oči od titulků a byla tak šíleně rozpolcená, to už se mi dlouho nestalo. Škoda té první půlky filmu. Celkově tedy 80%. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)