Tajomný muž

• Česko Tajemný muž (viac)

V malom izolovanom baníckom mestečku sa už niekoľko rokov strácajú malé deti a miznú bez stopy. Legenda hovorí, že deti v meste kradne tajomný vysoký temný muž. Miestna zdravotná sestrička Julia Denningová (Jessica Bielová) bola k týmto tvrdeniam odjakživa skeptická a klebetám neverila, avšak len dovtedy, kým uprostred noci nezmizol aj jej vlastný syn David. Keď jeho posteľ našla prázdnu a v panike prehľadávala dom, zočila vysokú tmavú postavu, ako jej syna odnáša. Strachom bez seba sa Julia vydáva po stopách temného muža. Prežíva najväčšiu nočnú moru svojho života a šokujúce prekvapenia ju čakajú za každým rohom. Je pripravená urobiť čokoľvek, aby zachránila svojho syna a odhalila, kdo je tajomný vysoký muž, a načo potrebuje kradnúť deti. (TV JOJ)

Šakal

Znáte to!? Čím víc (za každou cenu) chcete, tím křečovitější a kontraproduktivnější to (občas) bývá. P. Laugier by se měl (pro jeho dobro) definitivně vysrat na tu úpornou snahu (resp. hru s divákem) být alespoň krok před ním a natočit „obyčejný“ snímek bez „překvapivého“ zvratu. Současný divák je nejen otrlý, ale zejména „má nakoukáno“ a tak (verbal promine) za vším hledá „šestý sysel", tzn. překvapit ho není jednoduché a tak je lepší se na to....(o to ani nepokoušet). A když už máte to (neobytné) nutkání, musí být vše dostatečně „pevné“ a opodstatněné, abyste to (v očích filmových fandů) bezproblému "ustál". Tohle rozhodně není ten případ resp. (čistě z logické roviny si ho uhájíte, to ano), problémem je (když pominu samotnou předvídatelnost), že je nejlacinější z laciných. Jestli něco nesnáším, tak je to průměrnost, nudnost, zbytečnost a (laciný) kalkul. Tady se sešlo vše dohromady, navíc je to vydáváno za „deluxe“ balení. Musel bych zapátrat hodně hluboko v paměti, kdy jsem u (jakéhokoliv typu) snímku zažil takovýto pocit totální lhostejnosti. To jak k příběhu samotnému, tak ústředním postavám. Jestliže jsem (po Martyrs) psal o Laugierovi jako o nadějném (žánrovém) režisérovi, (který si bude muset pouze ujasnit priority), po The tall man musím svá slova „lehce“ poupravit. Je to „fušer“. P.S. Přesto si nedovolím napsat, režisérský. Scénáristický však zcela určitě! 25% zajímavý komentář (úhel pohledu)-pro mě: Gilmour93 ()

Pepinec

Chtěl bych mít takovou fantazii jako Packal, protože jestli on v tomhle vidí film, tak já bych pak mohl při sprchování v zrcadle vidět dvě krásný brunetky. No anebo bych chtěl bejt slepej jako někteří z vás tady, ono by to v obou případech vyšlo nastejno. Já tady viděl leda tak v průměru tři hovadiny na jeden záběr, což je zhruba o tři hovadiny na záběr víc, než kolik snesu. ()

petero

Pascal Laugier s pribúdajúcou filmografiou slušne režijne dospieva a jeho filmy majú spoločné črty, že vždy sa v nich vyskytuje isté spoločenstvo ktoré poriadne strpčuje hlavnej hrdinke život, spolu s nevyváženosťou snímku. Opäť je začiatok parádny, po chvíli Jessica Biel (inak vo svojej úlohe výborná) vyzerá ako John McClane, potom si akcia zoberie dovolenku a napätie sa hodí na neutrál a tak vo výsledku musím dať opäť rovnaké hodnotie ako pri Martyrs i keď tentokrát The Tall Man takú šancu na rozvírenie pokojnej diváckej hladiny nemá. PS: Jodelle Ferland začína mať fakt pekný kukuč. ()

ORIN

Nemám rád filmy, které divákovi přes hodinu něco předkládají, a pak to během krátké vysvětlující chvilky překlopí úplně naruby (např. Nabít a zabít). The Tall Mann ale typ takového filmu není, dávkuje informace postupně a co je podstatné, ty dávají zpětně smysl. Během celého filmu tak může divák změnit na postavy dvakrát až třikrát názor právě podle dodaných informací skrz vyprávění. Jeden z nejlepších žánrových crossoverů, co jsem za poslední roky viděl. ()

hladass

I když je Tall man žánrově naprosto jiný film než Martyrs, jsou si v mnoha věcech velmi podobní... A to ve skvěle řemeslně zvládnutém zpracování a naprosto směšné pointě, po jejíž shlédnutí jsem měl pocit, jako by mi Laugier zase plivnul do ksichtu... Takže stejně jako u Martyrs, do poloviny výborný mysteriózní thriller, ale potom se děj obrátí úplně jiným směrem, začne neuvěřitelně zdlouhavé vysvětlování a film tak pomalu plyne až k zcela neuvěřitelnému závěru... ()

• S největší pravděpodobností je film insiprován duchem jménem Slender man, který má odnášet děti a potom je jíst. (josefklimes)
  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v USA, tak jeho filmovanie prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)
  • Film měl premiéru v roce 2012 na Filmovém a hudebním festivalu South by Southwest v Texasu. (Terva)