Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

Crazer

Ne! Tohle prostě není můj styl filmů. Ač jsem viděl snímek od zkušeného Bena Afflecka s jeho bratrem, byl jsem silně znechucen. Neříkám, že vše bylo hrozné, ale už dlouho se mi nestalo, abych se u filmu takhle nudil, jelikož tolik zbytečných vět jsem zažil naposled ... ani si nedovedu vzpomenout. Zkrátka na tento film rychle zapomenu, krimi po příště nebrat. Určitě si jiný divák, který má ve svém jídelníčku krimi přijde na své. ()

TheSame

To je taková síla, že si prostě ani nevzpomenete, co za film jste viděli ani ne dvě hodiny před tímhle, a přitom... Určitě by si Gone, Baby, Gone tady zasloužil být v Top100, minimálně... Toť vše, 5* ()

Pishin

Musim uznat ze jsem mel veky strach jak dopadne Affleckova reziserka(celovecerni) prvotina. Zvladnul to na jednicku, stejne tak jako vyber tematu, ktere je originalni a clovek si o nem popremysli i po zaveru filmu. Napadlo me ze by nemusel byt u tohoto filmu spatny otevreny konec kde by si mohl kazdy vybrat sve rozhodnuti, ale jinak samozrejmne nemam s filmem problem. Dokonce me prijemne prekvapil Casey, ktery stale vice ukazuje ze neni obsazovanym hercem diky starsimu braskovi. Jen tak dal Bene jestli ti pujde rezie i nadale tak se mame na co tesit. ()

F.man

Tak tohle se Benovi povedlo. Precizně napsané a skvěle odrežírováné, no na debut - klobouk dolů. Gone, baby, gone vypráví příběh soukromého "detektiva" Patricka (Casey Affleck), který ze svou partnerkou Angie (Michelle Monaghan) obvykle řeší dluhy a případy na tenkém ledu zákona. Když se však ztratí čtyřletá Amanda, obrátí se na ně rodina její matky a příběh se začíná zaplétat. Dlouho jsem ve filmu nezažil tolik zvratů, když už to tak tak vypadá, že se vše vyřeší, film se zlomí a zase je záplatka úplně nanovo. Caseyho Afflecka jsem nikdy moc nemusel ale poslední dobou mě chce přesvěčit o opaku. Zde mu to sedí parádně, hraje, přiznávám, velmi dobře. Škoda, že Freeman nedostal více prostoru i když na druhou stranu, je to možná dobře, strhával by na sebe pozornost. Ben nám ho tak servíroval jen v pasážích k zamyšlení, kde si divací dají pozor, protože je na scéně právě Freeman :). No jak to schrnout - velmi dobrý scénár, dobrá režie, herecké výkony a hodně efektních posledních 5 minut které posunulo hodnocení na 4 hvězdy. ()

Astaroth12

Príbeh odštartovalo zmiznutie krásnej štvorročnej dievčiny a najatie detektíva. Film pojíma silný príbeh, ale tých emócii je tu oveľa menej, ako som očakával a koľko by si príbeh zaslúžil. Má v sebe akčné scény, ale aj viacero nudnejších a je aj trocha rozťahaný. Ale kameň úrazu vidím v postavách, resp.v hercoch, pripadali mi taký znudený, ako keby sa im nechcelo (Freeman, Affleck Monaghan) i ďalší, nevidel som u nich žiadny zápal. Niektoré scény mi pripadali chaotické, ako keby ani nepatrili do deja. Koncová otázka, či dieťa nechať únoscom alebo ho dať matke, a ja sám pri písaní tohoto komentára neviem na akú stranu sa postaviť, či voliť srdce alebo česť. Tak film si vybojoval 3*, nieje to veľa, ale vrámci jeho možností, to ináč ani dopadnúť nemohlo. ()

ledzepfan

Whow-Tak tohle je fakt síla--Takhle citlivě podaný příběh jsem viděl snad jen u Eastwoodovských majstštychů Gran Torino a Changeling........B.Affleckovi tleskám a doufám,že i nadále bude točit takové dechberoucí perly. ()

themic

Takových dějových zvratů provázejících napětí je ve filmu dost a dost. Slušná kriminálka na úrovni. Affleckův pokus o režii se vydařil. Možná i díky tak dobrému obsazení. Možná chvílema jen trochu protáhlá stopáž, ale konec stojí za to. 90% ()

ladko

"People don't change."Vynikajúca dráma s morálnym posolstvom. Ben režíruje ako o život a najmä scéna v dome v noci bola dychberúca. Zvraty boli mierne predvídateľné(otázne je či to bol zámer), ale zachraňuje to práve ona morálna dilema na konci. Veľmi ma prekvapil Casey Aflleck, ktorému som zožral jeho postavu aj s navijákom. Má zvláštnu charizmu a keď sa vyhráža Big Daveovi alebo Cheesovi, išiel z neho strach napriek jeho útlej postave. Ed Harris ako vždy takisto výborný. ***** ()

keddy79

Vůbec jsem si nebyla jistá, zda mám na tento film do kina jít nebo ne, vždyť jej režíroval onen Ben Affleck, kterého zrovna v lásce nemám. Ale byla jsem mile překvapena. Benovi to jde za kamerou výborně. Velice se mi líbilo obsazení, mé první setkání s Amy Ryan dopadlo výborně a Casey je opravdu sympaťák. Téma uneseného dítěte mne velice zaujalo. Abych dostatečně vstřebala celý složitý příběh, potřebovala bych jej zhlédnout alespoň ještě jednou. ()

Zayl

Pečlivě poskládaná detektivka, jejíž střípky do sebe perfektně zapadají. Celá síla filmu tkví v nečekaných zlomech a detailně propracované dějové linii, kde je zobrazena relativita mezi dobrem a zlem, která ponouká k položení si otázky; je zákon nad svědomím? Vše zde má svou úlohu, od základní konstrukce až po dilematický epilog. Výtku bych ale měl k představení mnoha postav, které nejsou plně rozvinuty a přílišnému užívání flashbacků, které děj zbytečně zatěžují. ()

NinonL

Poměrně slušné krimi, které nezarmoutí, ale ani nevolá po dalším shlédnutí. Dobře vykreslené hlavní postavy i atmosféra města. Jako režijní prvotinu oceňuji. ()

Krt.Ek

Napínavá kriminálka o únosu malého dítěte. Scénář je prostě skvělý a nutí diváka aby ani na vteřinu neodtrhl oči od obrazovky. A ten konec? Ještě dlouho mě nutilo o něm uvažovat. 90% ()

agentmiky

Režisérský debut Bena Afflecka se povedl ve všech ohledech. Silné a dojemné drama o zmizení malé holčičky se samými zajímavými a pro mě nepředpokládanými zvraty. Ve Sbohem baby se hraje zejména na výbornou a někdy až mrazivou atmosféru s bezchybnými dialogy. Herecké obsazení filmu taktéž dodává šťávu, Casey Affleck je bezkonkurenční a dokazuje, že se svým bratrem patří mezi hereckou špičku. Dále se mi zamlouval výkon Eda Harrise, který střihl roli policisty velmi přesvědčivě. Ale nejlepší výkon asi podala Amy Ryan a potvrdila, že nominace na Oskara nebyla žádnou náhodou. Konec byl působivý a dojímavý zároveň. Za mě jasných 90 % ()

verbst

Režijní debut Bena Afflecka se povedl. Casey je super. Hraje uvěřitelně a je takovej, no, boyscout. A má skvělej akcent. To co udělal bych asi nedokázal. Zbytek sem si taky užil: Michelle Monaghan, Ed Harris a nakonec i Morgan Freeman udělali tenhle film lepší a lepší. Na konci trošku rušily zvraty a flashbacky ale o tom už psali jiní. Jen bych ještě podotknul, že takovýhle debut by si asi přál každý. ()

Paxxx.cz

Docela povedená režijní prvotina Bena Afflecka. Solidní zápletka, kvalitní herecké obsazení a spousta zvratů. Snad každý si na konci položí otázku, jak by reagoval v kůži Patricka Kenzieho... V tom je síla filmu, že donutí člověka přemýšlet o dané situaci... ()

Bakllazaan

Kvalitní režie a kvalitní herci. Příběh je samozřejmě protkán "nečekanými" zvraty, které mají velmi hluboký a zajímavý podtext. Scénář šikovně pracuje s divákovými city a postupně ho vyzývá ke stejné otázce, jako hlavního protagonistu....Mě sice nikdo přesvědčovat o nadání Bena Afflecka nemusí, ale tímhle si mě získal zas o něco víc. 100% ()

RasputincZ

Ben Affleck se ukázal ve velkém stylu. Pro svůj první film získal špičkové herce i neherce žijící přímo v Bostonu a vše to jen přidává na autenticitě díla. Hlavní herecké obsazení je úžasné. Nejvíce mě zaujal svým výkonem Ed Harris, který miluje děti. Freeman vzhledem k prostoru hrajé také dobře, ale jeho chvíle příjde v závěrečných cca. 10 minutách filmu. U C. Afflecka mi celkem vadila ze začátku ta nevinnost, která byla s jeho postavou a hlavně vzhledem spjata. Nutno říct, že to bylo úmyslné. Ve výsledku rozhodně lepší než Tajemná řeka, především co se týče emocí a hlavně hloubky. Závěrem Tajemné řeky jsem byl zklamaný, zatím co zde jsem byl unešen. Snad se mi ještě nestalo, abych u jednoho filmu tipoval už 3x konec :) P.S.: Scénka, kde se zminuje televizní hlasatel o zápase Bruins vs Flyers samozřejmě potěšila! http://www.youtube.com/watch?v=-8dULwUaVoM ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)