Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

Chuppa

Nemám rád filmy kde hlavní postavy hrajou děti, jsou nesympatické, za všechno můžou, pořád křičí a navíc nikdy neumřou => 3* ()

Murdock

Hodnotím formu, ne obsah. Celkově je film podanej docela zajímavě, i když některý akční scény zběsilým střihem a nepřehledností mnohem víc iritují než děsí. Občas se ale daří navodit hodně tísnivou a bezvýchodnou atmosféru a obzvlášť začátek dává hodně nadějí. Jenže postupně se vrší nesmysly, občas je dějový vakuum skoro nesnesitelný a jakoby se tvůrce nemohl rozhodnout, jakej to chce vlastně dělat žánr..na survival moc akční a na akční film tuze špatně natočený akční scény. Nezachraňují to ani nevýrazní herci a ke konci bohužel scénarista tlačí na pilu tak nesmyslným dějem, že ze sebe lepší hodnocení nevymáčknu. Proč byl tatík zrovna v tý jedný stanici metra nebo proč používat debilní berličku s imunní maminkou se radši ani neptám..prostě scénářem zmršenej biják. ()

casef

Nejsem fanda hororů, ale tady ten začátek filmu je hodně parádní a navnadí tak, že to prostě musíte shlédnout. Výborně zahraný, že lze hercům věřit, že jim opravdu jde o život. ()

hero_bk

Perfektní kamera a střih, výborná hudba... Na jednu stranu diametrálně odlišné od jedničky, na druhou stranu to i tak nabízí skvělej zážitek - po většinu času jsem se koukal naprosto strnule a čekal co přijde. Ano, byly tam nějaké logické boty, ale skvělé tempo filmu vám ani nedá čas o těchto botách přemýšlet. A konec ponechává prostor pro další pokračování :-D ()

Euchrid

Sice se mi dost líbí jak se k tomuhle rozepsal Matty, ale já přidávám ještě bodík, protože oproti Boylově (taky) skvělé jedničce, se tady ubralo na psychologii, sugestivnosti (a občas bohužel atmosféričnosti) a přidalo na dynamice, krvi, penězích, hrdinech a takové celkové šťávě. V důsledku až tak dobře zvládnutá porce zábavy, že jde vlastně o výtečný popcorn. Třeba sýrový... ()

RajCZitko

Hustá zápletka, suprový začátek, který opravdu předčil 28 dnů poté, ale ten konec...no bože wtf? Jasný, že dává velikánský prostor pro pokračování, ale časový rozestup 28 týdnů a 28 měsiců od udání oné události mi na bezprostředné navázání tohoto příběhu, jak to vlastně s imuními sourozenci dopadne, přijde prostě hodně velký. Ale co. Třeba to bude uděláno nějakou formou flashbacků. Nechám se prostě překvapit. ()

Doomer

Dost vadi ze hlavni hrdinove jsou deti, pusobi to potom jako rodiny serial. Lidi se tam casto chovaji stupidne a vedlejsi postavy az na vyjimky nejsou sympaticti. 3* za dobrou akci a honicky ktere ovsem zacnou az v druhe polovine filmu ()

john.h

Pořád velmi výborné. Pokračování se povedlo. Nekompromisní úvod mě dostal a způsobil, že jsem věnoval zbytku filmu stoprocentní pozornost. Skvělý Jeremy Renner mě bavil a začínám ho mít čím dál raději. ()

Sollozzo

Pro mě o něco méně zábavné než Boylovo dílko. Je to vlastně jiný film. Boylovi šlo víc o psychiku a celkovou atmosféru snímku. Tento film atmosféru nemá. Je to jen řežba. Dobře natočená řežba, ale nic víc. Opět vyzdvihuju hudbu Johna Murpyho. 50%. ()

web-dat

Asi si udělám domácí řízky, vepřové v troj obalu a na vrchu nechám roztopit Eidam sýr. Pak si otevřu Coca Colu a pustím si tento oblíbený filmeček! K tomu čerstvé rohlíky. Výborná kombinace. Nic lepšího vážně neznám ! ()

havran

Po dokoukámí velké zklamání. Ten film měl velký potenciál, ale výsledek stojí za zlámanou grešli. Pár dobrých scén a herců tenhle nelogický a předvídatelný film nevytrhne. ()

Sundance.cz

Skoro to vypadalo na 5*, ale konec mě dost zklamal. Už jsem sem chtěl psát komentáře, jak je to úžasné, ale pak jednání typu "musíme jet na stadion" a zalezou do nějakého tmavého podchodu do metra, kde vidí jen s puškou s nočním viděním. Je to něco jako "schválně, jestli dokážeme přežít nejtmavší místo v Londýně a pak se možná půjdem zachránit na stadion." ááá, tyhle nelogičnosti mě fakt s*rou. A dětem bych za jejich jednání nandal už na začátku:). Tohle u mě sráží film o dobrých 20 %. Celkem ale ještě dobrých 70 %. Jako velké plus - nebylo to jen o krvi a nechutnostech, dost akční, nenásilný hudební podkres. ()

Ashnobe odpad!

A cenu za naprosto dementní scénář získává... Vážně myslím, že vypustit na Londýn další pohromu se dá i jinak, než s duchaplností zápletky a rozuzlení pornofilmu. Pokud bych měl být spravedlivý, tak to na odpad asi není, ale jakoukoliv slušnou myšlenku nebo scénu tvůrci hned vzápětí pohřbí nějakou naprostou ptákovinou, po které jsem jen protáčel oči v sloup. Trochu mi to připomíná pohádku o tom, jak pejsek a kočička dělali dort. Když vezmete slušný vizuální efekty, nějaký ty sympatický herce (jako Jeremyho Rennera, kterýmu role ostřílenejch mariňáků vyloženě seděj nebo Idrise Elbu), přihodíte nějaký ty "nakažený", trochu roztřesete v ten správnej moment kameru a přimícháte pár efektních zpomalovaček, tak to přece musí dopadnout dobře. Jak je vidět, tak nemusí. ()

Alergius

Jo, záběry postapokalyptického Londýna zaberou vždy, nicméně to je tak vše. Pak si uvědomíte, že hlavní hrdinové nejsou ani věrohodní, ani logičtí, ani sympaťáci. Celé je to přitažené za vlasy, nepřehledné, za což může hlavně kamera, která se záměrně třese při zombie scénách.. Aby to dostalo autentičnost? Nepovedlo se. Zhruba v půlce filmu mě začaly fakt štvát záběry na zombíky, protože je jedno, jestli jenom tak běhali po ulici, či pronásledovali skupinku přeživších v dramatické akční scéně, kamera se neustále třásla, takže jste viděli velké prd a na atmosféře (oproti tomu jak to asi bylo zamýšleno) to rozhodně nepřidalo, spíš ubralo. Zombie filmy mám rád, tenhle byl hodně slabý, pěkné panorama a sem tam výbuch.. dobrý námět filmu byl zpopelněn v prvních čtyřiceti minutách a kompletně pohřben ve zbytku filmu. ()

dawnie

Proč já jen mám syndrom dívat se na povedené zombie věci v noci, kdy mě pak spolehlivě vyděsí i nejmenší pohyb mého stínu v okně, po každém návratu do ložnice se pro jistotu dívám pod postel, a bojím se následně i vydat k oknu zatáhnout žaluzie ze strachu, že se za ním objeví třeba vzteklý Don a dá si mě k late late svačince? Bála jsem se na 28 Weeks Later podívat ze strachu, že absence Cillianova charismatu a komorního měřítka svědectví o zničující epidemii sequelu vůbec neprospějí - ukázalo se, že zbytečně, protože "duše" (v tomhle kontextu zní tenhle výraz trochu ironicky) příběhu byla zachována, a spolu s ní i má zamilovaná rozklepaná kamera s šílenými epileptickými střihy. Go, zombie Brits! Jen ten hudební motiv (i když stejně jako v jedničce dokonale padnoucí) byl trochu nadužíván: třikrát v jednom filmu je přece jen moc. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)