Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

Chrlič

Je filmu je šílená hromada hloupostí. Jako například všude po "save zóně" nám na začátku tvůrce ukazuje opevněné zátarasy, tanky a jiné obrněnce, jeden čtvereční metr případne dvoum americkým vojákům, ale jakmile se začnou objevovat hnusáci, vojáků je zde najednou pět a půl, po těžké technice se slehla zem a někoho nenapadne nic lepšího, než všechno během několika málo minut vynapalmovat. --- Nebo hnusáci běhají dole po ulici, žerou co můžou, vojáci na ně z vysokých budov střílejí... Blikcvak a zombík už žere jednoho odstřelovače a přitom určitě ještě před deseti vteřinami hodoval na údržbáři dole na chodníku (o tom, jak je snadné dostat se ze "save zóny se radši zmiňovat nebudu). --- Pokud ale člověk nad tím vším nebude přemýšlet, vypne a bude jen sledovat film, dostane se mu sympatického béčka plného krve, akce a pár dobrých nápadů. A že z 10% filmu je "hlavní hrdina" zombák je taky fajn. Na zaplácnutí dlouhé noci ideální film. ()

Withree

Již to není tak atmosferické jako první díl, ale přináší Roberta Carlylea a plno nových hladových zombíků. Velice podobný příběh s cílem dostat se do bezpečné náruče armády funguje však podobně jako u prvních 28 dnů. Filmařsky, od pro mě neznámého režiséra, na skvělé úrovni. Pekelná rozsékavací scéna s helikoptérou. ()

Nocturno culto

no mazec...už na začátku v tom domě to začínalo mít pěkný grády,až teda na velmi chaotickou kameru při střetech s nakaženými,to byla k vidění jen změť něčeho ale obraz žádný....parádně zpracovaná scéna bombardování Districtu 1..no ale úplnej top byla scénka kdy jeden frája pokosí docela početnou skupinu nakaženců vrtulí od helikoptéry,to fakt nemělo chybu :-)gore scéna jak prase...jen bylo zvláštní že "hlavní hrdina" přežíval všechny formy eliminace až do konce,to je fakt záhada....perfektní svižná hudba,paráda...80%....1* navíc za krásnou Imogen Poots,fešná slečinka :-) ()

Melvej

Proč jsou pokračování skoro vždycky horší než první díly? Skoro si začínám myslet, že se jedná o nějaké prokletí, nicméně musím uznat, že na první, zcela výjimečný díl se nejspíš jen těžko navazuje, ačkoliv, teď když o tom tak přemýšlím, 28 týdnů poté vlastně nenavazuje. Jediné, co má tento snímek společného s prvním dílem, je prostředí a nemoc zombíků, konec konců, ani režisér nezůstal stejný. Co se mi ale skutečně líbilo, byl vrtulník sekající vrtulí zombíky jako by byli trávník, to mě skutečně pobavilo. Jinak se však jedná o celkem průměrný snímek. ()

Varney

Film 28 weeks later je akčnejších, drsnejších ako predošlá časť, ale neviem sa ubrániť určitému sklamaniu. Oproti predošlému dielu, ktorý bol hororovejší, tento film z tohota žánru vybočil. 28 weeks later sú proste krvavé jatky, odohrávajúce sa po celom Londýne. Po dýchberúcej úvodnej scéne, kedy je skupina ľudí obkľúčená v dome "nakazenými", som bol úplne vtiahnutý do deja a medlil som si spokojne roky, tešiac sa na dobrý filmový zážitok. A ako film ubiehal, tak zo mňa postupne to nadšenie vyprchávalo. Hudba je lepšia ako v jednotke a film je obohotený o niekoľko galonóv krvi naviac,ale aj tak to nestačí. A strašne rád by som vedel, čo sa vlastne stalo s postavami z jednotky. ()

Lorge

S 28 Days Later nesrovnatelné... hlavně protže jde o dva naprosto odlišné filmy. Zatímco Danny Boyle nám nabídl melancholickou pouť skrze nakažený Londýn, Juan C. Fresnadillo nám nabídl hektický maraton skrze znovunakažený Londýn. Akce střídá běh a ten zase akci. Kdyby se tam tolik neběhalo, ale víc kosilo vrtulníkem, bylo by to za pět. Ale protože víc běhají, než střílejí, jsou to čtyři (a to ještě jen protože Jeremy Renner a hot Imogen Poots). ()

danny_21

Jeden z těch mála případů, kdy se pokračování líbílo daleko víc než předchůdce. Důvod je jasný, víc akce, výbuchů, přímočarosti a zabíjení ve stylu Walking Dead :-) a navíc pro Roberta mám prostě slabost. Za vymazlenou rotorovou kosící scénu a třeba výbornou úvodní naháněcí čtvrhodinku si zaslouží těch 20 procentíček navíc ve srovnání s jedničkou. Opravdu povedená akce a mě se líbilo - 75 % ()

Argondia

Já tyhle klišovité braky o davech krvežíznivých zombíků, běžících ulicí a nebezpečném viru, fakt nesnáším. Citát : "ty kurvy mě napadly!kurva!kurva!kurvy!" jasně ukazuje úroveň filmu. Hvězdička za hudbu Johna Murphyho a to, že jsem vydržela až do konce a neusnula. ()

Wann

Velmi povedený pokračování. Myslím že děj už od začátku filmu musí každýho upoutat. Pěkně plynulý scény, který gradujou jsou doplňovány úžasnou hudbou a hercům jsem věřil od začátku do konce. Jedná se ale spíš o klasickej zombie masakr, než o něco "nového" v tomhle žánru. Ale vřele doporučuju, zábava zaručena. ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Skvelé pokračovanie prvého filmu. Veľmi dobrý začiatok. Film má opäť všetky plusy predchádzajúcého filmu. Tentokrát je ale film kratší a má oveľa rýchlejšie tempo. Čo trochu uberá na atmosfére. Dosť ma mrzí, že nepokračovali s hercami z prvého filmu vedel by som si pokračovanie predstaviť aj s rovnakými postavami. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. 20% dávam dole za to rýchlejšie tempo a 10% za výmenu hercov. Aj, keď chápem, že to niekomu nemusí vôbec prekážať. ()

Nix

Tak bohužel dvojka už nedokázala jít ve šlépějích jedničky. Ale i jednička byla na pomezí, takže dvojka zas tolik neztrácí. Akce tu zase je a je jí dost, je pořád stejně krvavá a prostě kulisy jsou i v pokračování špičkový. Ale jinak trpí stejnými neduhy jako jednička. Zbytečně roztahaný a hodně hluchých míst, občas i víc než předtím. Jako pořád ale určitě patří mezi to lepší v žánru zombie/virus. ()

Ravenus

28 dní poté se mi velmi líbilo a tak jsem se těšil i na 28 týdnů. První scéna velmi dobrá, ostatní o něco horší (až na vrtulník a střílení do lidí a zombie odstřelovači!!!). Film mi ale přišel zbytečně krátký a u konce jsem si řekl ,,To je jako všechno?". Až bude film u nás v kinech, tak se možná zajdu podívat, protože kvalita ve které jsem ho viděl byla otřesná. ()

Alojs

Nenabízet mi nový příběh ve starém kvádru, byl bych vůči dvojce přívětivější a určitě i štědřejší. Fresnadillo se prokazuje coby zručný imitátor, kterému nečiní problém diktovat tempo dle tlukotu rozpumpovaného srdce a navodit požadovaný tísnivý pocit. Škoda převeliká, že toho dosahuje stejnými prostředky jako Boyle. Tytéž máchance taktovkou = tytéž přednosti a tytéž neduhy spojené s předchozí porcí „běhavé zábavy“. Což obzvlášť zamrzí u akčně střižených pasáží. Zombíků je logicky víc, jsou hladovější, vytrvalejší a kamera? Ta je čistokrevně hand, třepe se, cuká, vibruje a chudák divák netuší, kdo koho právě kousl – a pokud vůbec kousl. Buďme však rádi za každou zdrhačku, do níž vnáší světlo sluneční paprsky. Když totiž zapadne slunce, eventuálně vypadne proud, filmaři nás definitivně uvrhnou za postranní čáru. Fresnadillo vyšroubuje i tu poslední žárovku z reflektoru a nabídne nám jen změť rychle se pohybujících šedých siluet. Hodilo by se odkázat na opětovnou evakuaci. Patnáct set lidí v ulicích, všude okolo tma jako v pytli a do toho infikování nazdárci. Těžko rozpoznat, která v tu chvíli bije, kdo koho bije, komu zrovna stříká z tepny apod. Nic nevidíte, avšak řev… ten slyšíte i na hajzlících při spuštěném splachovači. ()

Theplak

Celý průběh filmu se dá lehce předpovědět, snad každá sekund se dá čekat, sem tam se leknete, ale nic co by vás překvapilo nečekejte. Než se nadějete, je konec. ()

masata

Strašný. Jedno slovo by stašilo. Nechápu, jak lze takový námět tolik zpackat. Taková řežba... Když se infikoval otec hlavných hrdinů, říkal jsem se, že pokud bude i na konci filmu stále pronásledovat své děti, bude to směšné a nepovedé. A co myslíte? No, byl tam. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)