Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (96)

Věřte, nevěřte (2011) (S06E01)

Klasická rozjezdovka, co představí nového záporáka, nechá pár logických lapsů při dalším menším skoku v čase a rozvine dál ty krásně prokreslené charaktery stálých postav, se kterými trávím večery už úctyhodný čtvrtrok. ()

Bylo, nebylo... (2011) (S06E02)

Snad z toho nebude jen prachsprostá vykrádačka Se7en. Naštěstí mě ale mnohem víc baví vztahy na pracovišti i mimo něj, než samotné vyšetřování. ()

Polda a bandita (2011) (S06E03)

Když mě ty úvody o nových záporácích fakt nebaví, o to víc se zaměřuju na vývoj u našich stálíků a zrovna u Debs se teď dějí věci, co člověk chce sledovat. ()

Jezdci apokalypsy (2011) (S06E04)

Už jsem myslel, že se v tom začátku nového vyšetřování budu vyloženě nudit, ale hlubší představení nábožensky zaměřených záporáků mě hodně zlákalo se těšit na další epizody. ()

Anděl smrti (2011) (S06E05)

Nerad to dělám, ale po dlouhé době sem ten průměr prostě patří, zatím mi rozehrané karty 6. řady příliš nebaví. ()

Temné sbohem (2011) (S06E06)

Velká škoda, že byl Quinn upozadeň, naštěstí se vrací postava, co kdysi formovala slušné napětí v seriálu. Byť teď nebude moct předvést to, co tehdy. ()

Výlet do Nebrasky (2011) (S06E07)

Série se překlenula do druhé poloviny a tím klasicky získává zase punc zajímavosti, což mi dává důvod těšit se na každý další díl, obzvlášť když odevšud slýchám, jak kulervoucí finále nás zase čeká. ()

Hříšní lidé města miamského (2011) (S06E08)

Colin Hanks tátu nezapře a ani poděděné herecké vlohy. Rozhodně ho nelze považovat za nejlepší z nejdivnějších postav, co Dexter zatím nabídl, ale baví mi jeho cestu sledovat. ()

Mrazivé zjištění (2011) (S06E09)

Tak jo, sice ten zvrat není v rámci tohoto seroše po tolika dílech nikterak originální, já ho ale stejně žeru, protože od teď už to bude jen jedna velká jízda. ()

Svědkův učeň (2011) (S06E10)

To, na čem stojí seriál ve své poslední třetině, začíná vyplouvat na povrch - prohlubující se vztah Dextera s Debrou. Jsem fakt zvědav, kam až spolu dojdou. ()

Řekni to mé ruce (2011) (S06E11)

Z neurčitého Colina Hankse se vyprofilovala opravdu poutavá postava, přestože člověk ví, že se tu už nejspíš dlouho nepookřeje. Závěr epizody hustý, ale ne takový, že by člověk nedokázal předpovědět další vývoj. ()

Konec světa (2011) (S06E12)

Solidní cliffhanger, na jehož vysvětlení bych rozhodně nechtěl čekat celý rok. Chudáci lidi, co to sledovali tehdy v premiéře. ()

Ty jsi...? (2012) (S07E01)

Kdo by to byl čekal, že zrovna v 7. sérii se po tolika dílech povede tak dobře vykonstruovat zrovna pilotní díl. S těmi jsem měl v předchozích sériích velké problémy a už jsem vůbec nepočítal s tím, že už takhle zazší řada začne tak napínavě. ()

Na slunci s točenou zmrzlinou (2012) (S07E02)

Vůbec netuším, jak to všecko skončí (díky bohu, chci zažít ten šokující moment), ale už teď je vidno, že v tom bude mít prsty nejeden člověk, co je s námi od začátku. Nejvíc mě zatím láká sólo vyšetřování LaGuertové. ()

Systému navzdory (2012) (S07E03)

Pořád se mi nechce věřit, že v tak zazší sérii pětkuju o sto šest a fakt u té telky sedím zařezaný se zvědavostí, kam se to celé ubere dál. Sice se na pozadí samozřejmě buduje další ústřední linka s novým záporákem, mnohem víc mě ale baví konsekvence minulosti, které Dexterovi ještě pořádně zavaří. ()

Uteč (2012) (S07E04)

Jestli se dá fakticky rychle platonicky zamilovat do nějaké herečky, mně se to právě povedlo u Yvonne Strahovski. Bez debat nejhezčí ženská postava v dějinách ne zrovna krátkého seriálu. Jsem tak omámen, že není třeba dávat těch 5 hvězd za cokoli jiného. ()

Do hloubky (2012) (S07E05)

Seriál je ve fázi, kdy ho bezmezně zbožňuju. A fakt se každý den těším na večer, kdy dáme další díl, dva. ()

Špatná rozhodnutí (2012) (S07E06)

Yvonne Strahovski na hrad mezi nejhezčími seriálovými herečkami! Sorry, tady fakt nejde být objektivní. Ale i to, o čem Dexter primárně pojednává, je tu stále super. Aby se neřeklo :D ()

Chemie (2012) (S07E07)

Poprvé trochu přibržďuju v mé jinak ale stopro nejoblíbenější sérii. Jo, u mě je i nad jinak bezkonurenční 2. a 4. řadou. ()

Argentina (2012) (S07E08)

Návrat nejméně sympatických seriálových dětí trochu “odlehčil” situaci, za to Debb zase pořádně přiložila do kamen spletitých vztahů a následující vývoj nemůže vůbec mířit dobrým směrem. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021