Debra se stane svědkem Dexterovy vraždy Travise Marshalla. Sourozenci se snaží usmířit a zakrýt svou účast na vraždě. Mezitím se na scéně nečekaně objeví detektiv Mike Anderson. Quinn a Batista urovnávají starý spor a LaGuertová nachází důkaz, který jí přivádí na stopu v případu Řezníka z Bay Harbor. (HBO Europe)

LachtanShows

Kdo by to byl čekal, že zrovna v 7. sérii se po tolika dílech povede tak dobře vykonstruovat zrovna pilotní díl. S těmi jsem měl v předchozích sériích velké problémy a už jsem vůbec nepočítal s tím, že už takhle zazší řada začne tak napínavě. ()

topi80

Vypadá to, že sedmá série bude takovým nadopovaným návratem k sérii číslo dvě. Dexterovi bude i přes jeho emoční skoroprázdnotu pěkně horko. Až je skoro škoda, že nám skoro na počátku zmizí postava, od které jsem si sliboval, že by mohla Dextera také pěkně prohnat. ()

Necrotongue

To bylo asi poprvé, kdy mě u Dextera bavily rozhovory více než tajný koníček hlavní postavy (no, i když tajný...). Bavilo mě sledovat, jak se Debra zvolna propracovává ke konečnému zjištění, a zúčtování s dalším vrahem na mě tentokrát působilo spíš jako rušivý element. A ani v tomto případě se tvůrci nevyhnuli podivnému ukrajinskému jménu. Kaja? Hmm, Káťu by asi herci nezvládli, chápu, ty háčky dělají v anglicky mluvících zemích potíže. ()

• Pro identifikaci zavražděné osoby využije Dexter (Michael C. Hall) v této epizodě svůj chytrý mobilní telefon a naskenuje skrze displej otisky prstů oběti. Tato technologie však nebyla v roce 2012, kdy se seriál natáčel, ještě dostupná. První telefon se schopností číst otisky prstů přes displej vyšel až v roce 2018. Dalším problémem je, že čtečky otisků na mobilních telefonech slouží pouze pro rozpoznání majitele zařízení a zdaleka nedosahují přesnosti, která je vyžadována pro policejní práci. (kkomtu)