Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (96)

Dexter (2006) (S01E01)

Jeden z nejoblíbenějších seriálů první dekády 21. století konečně dobrouzdal do českých luhů a hájů ke zhlédnutí a na základě mnoha a mnoha doporučení jej můžeme doma zkusit. A hned po úvodu můžu říct, že minimálně pro všecko, co se Dexterovi odehrává v jeho hlavě, mě tenhle seroš bude bavit. ()

Krokodýlí slzy (2006) (S01E02)

Je fajn, že Dexter dokáže zkušeně servírovat divákovi i zbylé postavy hned takhle ze začátku, mnohdy s tím mám u nově rozkoukaných seriálů problém a ani po celé první řadě netuším, kdo je kdo. To se tady neděje. ()

Nevinné mládí (2006) (S01E03)

Chválil jsem si, že se Dexter okamžitě rozjel fakt dobře, to ovšem neznamená, že se na poli 12 dílů na jednu sérii zkrátka zákonitě neobjeví pár dílů, co mě zas tolik nechytnou. ()

Pomocná ruka (2006) (S01E04)

Hned takhle zkraje se věnovat pozadí celé Dexterovy minulosti je jedním z nejlepších kroků, který tvůrci už v plenkách seriálu udělali. ()

Americký sen (2006) (S01E05)

Jennifer Carpenter jsem doposud viděl snad jen v Dragged Across Concrete, kde se moc nepookřála, tady je její role prozatím ale opravdu poutavá a jsem na vážkách, jak důležitá bude i nadále. ()

Vráceno odesílateli (2006) (S01E06)

Tady čísla sice vysoká, já tentokrát zůstanu trochu strohý a nechám si tu největší spokojenost skrytou v rukávu na dění následující. Věřím, že se to brzo rozjede i v mých očích. ()

Okruh přátel (2006) (S01E07)

Už sleduju bedlivěji, příběh začíná být ucelenější a pomaloučku se schyluje k odhalenil toho nejhoršího. ()

Cvokař k večeři (2006) (S01E08)

Nemyslím si, že bude trvat dlouho a budu už pětkovat. Dexter je právem takhle opěvovaný, snad si tak poutavé vyprávění ponechá až do svého, teď ještě velmi vzdáleného konce. ()

Táta to ví nejlíp (2006) (S01E09)

Mark Pelegrino už mi dost iritoval před lety v jednohubce Lidé zítřka, tady si se svým nepříjemným obličejem střihá další úlohu, kdy ho chcete instantně nenávidět. Jako by Dexter neměl těch problémů dost. ()

Vidět rudě (2006) (S01E10)

První pětka a naprosto zasloužená. Takhle ať si seriál udrží laťku co nejdýl. Moc o to prosím! ()

S pravdou ven (2006) (S01E11)

Ze všeho, co se tu už stačí semlít, se stejně nejvíc těším do budoucna na to, jak bude Doakes dýchat Dexterovi na záda. Tenhle týpek toho tuší nějak moc příliš. ()

Volání krve (2006) (S01E12)

Parádní finále, co z Dextera definitivně dělá seriál, který bude radost sledovat i nadále. Až jsem fakt vděčný, že to nejlepší máme stále před sebou. ()

Ono to žije (2007) (S02E01)

Začíná se skoro přesně tam, kde se v první sérce skončilo a já jsem fakt zvědavý, jak to celé Dexterovi projde tentokrát. ()

Až si vydechnu (2007) (S02E02)

Zatím si ponechávám tu 5. hvězdu na nějaký šokující moment, ale už nyní je opravdu slast sledovat eskalaci událostí, ať už v případě mrtvol pod hladinou nebo Dexova romantického vztahu. ()

Nepříjemná lež (2007) (S02E03)

Nová múza v Dexterově životě asi hodně zamíchá kartami, to abychom se náhodou v jeho vztahu s Ritou byť na momentík nenudili. ()

Průhledný (2007) (S02E04)

Doakes dostává taky nějaký ten prostor pro sebe, Debbie už se snaží odprostit od toho, co zažila s “Chlaďákovým” vrahem a Dexter má zase naprosto skvělé promluvy sám k sobě. Až mi mrzí, jak se kvůli cestám zase na 14 dní od tohoto seriálu odmlčím. ()

Temný ochránce (2007) (S02E05)

Když jsem každoročně kvůli táboru dostál stejné 14denní odmlky jako teď kvůli cestě do Afriky, měl jsem mnohdy problém naskočit zpátky do rozjetého vlaku se seriály. Dexter je ovšem tak skvěle propracovaná televizní bomba, že si vás zaháčkuje i po takové pauze a už zase nepustí. Až je mi líto, že stíháme jen dva díly denně. ()

Dex, lži a video (2007) (S02E06)

Už se mu leccos rozpadá pod rukama, věřím ovšem, že si s tím brzy zase poradí, protože prozatím byl vždy o pár kroků napřed. Začínám ten seriál milovat. ()

Noc, kdy se mi rozsvítilo (2007) (S02E07)

Přestože mě Dexterova nová múza pěkně irituje, tady se epka, točící se primárně kolem ní, fakt vyvedla a já se musím opakovat - nemůžu být momentálně se seriálem spokojenější. ()

Svítání (2007) (S02E08)

Ať nadhodnocuju nebo ne, Dexter je prostě pecka každým momentem a takovouhle bandu postav, kdy vás zajímají i ty sebevedlejší, nemá jen tak nějaký seriálový výtvor. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021