Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Pugo

Tento diel Harryho Pottera nie je zlý, ale veľmi na ňom vidno (aspoň ja mám ten pocit) veľké zásahy scenáristu do knižného originálu, čo sa skracovania deja týka. A to som knihu ani nečítal. Film ale postráda rýchlejšie tempo a viac-menej sa tam nič nedeje a trocha aj nudí. David Yates sa ale snaží a niektoré scény sú nezabudnuteľné, čo sa tejto série týka. Hlavne bozk Harryho s Ginny pri vynikajúcej hudbe Nicholasa Hoopera je krásny (pre mňa osobne jedna z najlepších romantických scén vôbec). A taktiež aj záver filmu. ()

bourec

Harry Potter zraje jako víno.Když si vzpomenu na Columbuse za kamerou,vidim jen neškodnou pohádku,tohle je ale natočený přímo skvěle.Všechno je to takový tajemnéjší,a i když ten 153minut trvající film nemá rozuzlení,musim dát alespoň 80%. ()

lebowski!

Snaha tvůrců snažit se nacpat do tohoto příběhu všechny podstatné momenty z knihy znamenala zkázu filmu. Přehršel scén zabíjí ucelenost i atmosféru a divák si k příběhu nedokáže vytvořit vztah. Šestka navíc slouží pouze jako příprava na finále a nulový závěr to jen dokazuje. Z mýho pohledu film o ničem. ()

O´Neill

A princem dvojí krve se dostáváme k finále celé série. Atmosféra graduje jak nikdy před tím, hudba opět úžasná, námět velmi slušný a celkově dobrá zábava. Mínusem jsou efekty, které za 250 MiO dolarů vypadají opravdu bídně. Naposledy shlédnuto 29.12.2011 s kamarádem v rámci 22hodinového maratonu - všechny díly HP a bez přestávky, takže s respektem ^^ ()

Streeper

Prince dvojí krve jsem teď viděla podruhé. Příběhově je to hodně slabý díl, kde se v první polovině vůbec nic neděje, ale jakože vůbec nic. Pouze sledujeme naše oblíbené postavy, jak dospívají a hormony se ozývají, takže si začínají všímat druhého pohlaví. Druhá půlka už je lepší, konečně se nám vysvětluje další část skládačky v podobě viteálů a navíc smrt Albuse je srdcervoucí a vždycky u toho budu brečet jak malá. ()

nithiel

Celý film nemá k čemu směřovat, šeď od začátku do konce. Nechápu logiku scénáristy, který vyhodí všechny v knize původní bitvy, ale pak si musí vymyslet jednu zbrusu novou. Jediným pozitivem byl cynický smích z většinou trapných sbližování hrdinů. ()

ifa

Po druhém zhlédnutí snižuji hodnocení ze 4* na 3*.První dojmy byly čarovně kladné.Sovy létaly a houkaly jak měly.Zaklínadla padala na správné hlavy, opojný čarovný nápoj prvního zkouknutí chutnal jako pravý máslový ležák s přídavkem adolescentního sirupu.Napodrhé mi už na puse nezůstala ta načančaná máslová pěnička, kterou si tak stydlivě Hermiona otřela, zůstal jen práznější lok, kterému chyběly ty správné grády.Již zmíněný adolescentní sirup přetekl možnou mez, razím představu, že základním kamenem správného filmového koktejlu by měl být jistý řád a to platí i pro HP6.Skáče od pubertálna do temna, neladí ty chutě k sobě! Napoprvé mi to nepřišlo,ale nutno říct,že Levandulin Lolánek a muckající se bradavická omladina X charizma metající Belatrix,Draco ve skvěle padnoucím obleku a černočerný Snape, raději 2/3 temna ve filmu, než 2/3 žužu kouzelných fazolek. Lepší než Ohnivý pohár, ve výšce Fénixově,ale kam se hrabe na Azkaban. 70% ()

Amroth666

Velmi slabé navázání na předešlejší díl. Hned vysvětlím. Jinak byl díl v pořádku. Už to hodně lidem asi vadí, ale takhle nechutně sestříhané narozdíl od knihy. Tvůrci, styďte se! Vím, že se to nedá udělat do 150 minut úplně přesně, ale zase to nemusí být až tak moc vidět. Jediné, co bych pochválil bylo excelentní zahrání Rona při větším množství elixíru lásky a pár libových scén, jinak to nebylo to, co bych očekával. Snad nám to poslední díl na dvě části vynahradí a dovrší tak jinak dobrou sérii. Konec tohoto dílu byl také velmi povedený a velmi dramatický, ale na víc než 3 hvězdy to nemá. ()

JohnRambo

Vynikajúcich momentov je tu veľa, hlavne humorných. Aj pár napínavých a akčných scén tu bolo, ktoré mi prišli nedotiahnuté do konca. Ale inač mi 6. diel nedal nič. ()

TomikZlesa

Hodně dospělý a zároven jednoznačně nejtemější Potter. Bonham Carter a její scény mi silně připomínaly příchod Cenobitů :-). Sem tam nějaké ty klasické vtípky a samozřejmě nesměl chybět famfrpál kerej naprosto nesnáším ! ()

Džef!

Zaplaťánbůh že už tenhle film neni jen pro děti. Fénixův řád už byl také vyspělejší. Ale abych řek pravdu, tenhle film je jen o vztazích, jinak se tam nic jiného neděje. ()

cubajz

temná atmosféra z knihy sice zůstala, ale takový ten náboj se někam vytratil - celý film sledujete flirtíky a milostné pletky dospívajících kouzelníků (což je sice prdel, ale hmm, tak nějak to není to na co jsem čekal) a když se pak konečně začne dít "něco velkého" tak do deseti minut Fawkess odlétá vstříc dálavám a nechává za sebou černou obrazovku a titulky. Chápu, že do filmu nelze nacpat vše co se objevilo v knize (ostatně tak tomu bylo i u ostatních dílů), ale přijde mi že tady tvůrci vybrali ke zfilmování většinou jen ty nepodstatné, de facto doplňkové kapitoly, kdežto ty důležité a zajímavé nechali ležet v šuplíku. Triky a celá řemeslná stránka klasicky suprové, ale po dějové stránce se, dle mého názoru, o žádné velké nabuzení před grandiózním finále určitě nejedná. ()

DruidKarel

806. hodnocený film: Na doposud poslední snímek o čarodějnickém učni, Harry Potterovi, jsem se už moc těšil jako malej kluk a snad mohu říci i dokonce, že to byl pro mě nejočekávanější film roku. Snad bych jej osobně zařadil v žebříčku nejočekávanejší filmů někam do top 5. Tím nejočekávanějším byli pro mne Veřejní nepřátelé a jak to dopadlo? Velké zklamání... Naproti tomu jsem šel tomuhle filmu s otevřenou náručí a čekal jsem ,co se bude dít. A? Žádná velká překvapení. Naopak se dočkáme toho, na co jsme byli dosud zvyklí. Čekal jsem trochu ubrání na kvalitě, ale nic takového. Harry je pořád stejně chytrý a mazaný. Snímek disponuje pořád skvěle temnou atmosférou, má dokonaléí kostýmy a skvělé scény. Herci jsou již známí a předvádějí to své. Žádné zklamání, povedlo se. 4* jsou tedy dobrým hodnocením a jenom se těším na pokračování, které je připravované v podobě dvou dílů. Ave Harry Potter. 4* ()

C0r0ner

Nikdy v životě jsem z kina nešel tak nasranej, jako po šestém Harrym. Dokonce jsem musel z trolejbusu vystoupit o tři kilometry dál od domova a trošku to vychodit. Yates to zmrdal, jo, ale pořád ještě to je skvělý film, takže prostě musím s hodnocením nahoru, ač se mi nechce. Naštěstí si definitivně spravil reputaci v závěrečném dvojdíle. 80% ()

dubinak

Tento díl si pamatuji mnohem horší. Teď při opakované nostalgické projekci musím uznat, že to vůbec není tak špatné, jako když jsem na něm byla v kině když jsem byla mladší. Teď byl můj zážitek mnohem intenzivnější. Navíc Princ dvojí krve má v určitých mezích i dostatek vtipu. Potěší jako vždy nový učitel proti černé magii a hlavně vás šokuje razantní závěr, který tímto momentem dost věcí změní. Za mě pěkně silné čtyři hvězdy. ()

Dannysek4U

80% - kilo to bejt nemuze kvuli prvni pulce, kde je prilis protezovana romanticka linie, kvuli niz je to cely hrozne zpomaleny, vinou uz zmineny neduveryhodnosti prilis dospelejch hercu (jasne, neda se s tim nic delat, ale stejne to bije do oci) a kvuli detinskymu humoru, kterej prave z toho duvodu, ze nejde z ust teens, vyzniva do ztracena. Druha pulka uz ale sype pekne a cely to funguje, jak ma. Pravda, konec je trochu uspechanej, a !!!SPOILER!!! to, co ma nahradit Brumbaluv pohreb, je prilis naivni, !!!KONEC SPOILERU!!!, ale i tak to jde a dobre se na to kouka. Z letnich blockbusteru me to zatim potesilo nejvic. A mimochodem, jak tady nepochybne zazni jeste tisickrat, pro deti uz to vazne neni:o))) A Katie Bell by se skvele hodila do Exorcisty:o))) P.S. - Dabing mladat celkove dost spatenka!!!! Po druhym zhlednuti: Scena s felix felicis je pomilovanihodna ()

agathon

Vlastně ty čtyři hvězdičky dávám z následujících (možná divných) důvodů: připadá mi, že s předehrou k finále se nešlo režijně vypořádat lépe (upřímně mě to bavilo víc, než prostřední díl Pána prstenů - už kvůli ochotě občas se i smát) a že ona "konverzační nota ze života teenagerů" (abych citoval umírněnější charakteristiku z těch v okolních komentářích) mě prostě už od třetího dílu přijde na clém Potterovi daleko zajímavější, než celé pitvoření kolem Voldemorta (už proto, že dlouho před uzavřením ságy bylo více méně jasné, že nikoho z "hlavních hrdinů", prostě JKR nezabije...). ()

Morzael

Nejdřív jsem byl, jako skalní fanoušek Harryho Pottera, stráááááááášně zklamanej. Ale pak mi došlo, že Yates nechtěl udělat ze 6. dílu HP epickou řež, nebo aspoň dosáhnou knížní předlohy. Naopak ubral epičnosti, a připravil si tak prostor pro to, aby mohl udělat 7. díl o to více dechberoucí. Tenhle díl byl podle mě taková naťukávačka do závěřečných dílů. Bylo zde řečeno vše, co bylo pro příběh nezbytně důležité. Musím taky ocenit um pro horrorovou atmosféru. Bohužel romantiku ale nějak nezvládá, no nikdo není dokonalý. Bylo to příjemných 150 minut, které mě ještě víc nažhavili na další díly. První díl 7. dílu pojede podle mě na stejné vlně, ale o něco depresivnější a to VELKÉ FINÁLE přijde se závěrečným dílem, a já už se ho nemůžu dočkat :-). ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)