Príbeh začína pádom hviezdy. Tristan Thorne (Charlie Cox) je jednoduchý chlapec z anglickej viesky Stena (pomenovanú podľa kamenného valu, ktorý ju obklopuje a chráni pred paralelným svetom za jej hranicami). Miluje miestnu krásavicu Victoriu (Sienna Miller) a to tak, že je pre ňu schopný urobiť čokoľvek. Aj vydať sa na cestu do sveta za stenou, odkiaľ jej hodlá priniesť spadnutú hviezdu.  Netuší ale, že tá po dopade získala podobu krásnej dievčiny menom Yvaine (Claire Danes), a že nebude jediný, kto po nej túži. Proti stoja mocní súperi - princ, ktorému má hviezda pomôcť k získaniu trónu, a ohavná čarodejnica (Michelle Pfeiffer), ktorej by Yvainino srdce zaistilo večnú mladosť a krásu. Najväčším nepriateľom si, ale nakoniec bude Tristan sám, pretože ho ani vo sne nenapadlo, že by sa do darčeka pre dievča svojich snov mohol zamilovať. (TV Markíza)

applause

Tento film jsem viděla už několikrát, ale recenzi na něj píšu až teď. Je to moje oblíbené fantasy z dětství, na které se podívám vždy ráda. Je tu boj dobra se zlem a jako vždy, dobro zvítězí. Jde zde vidět i vývoj postav. Robert De Niro je tu boží. Myslím, že toto je první film, kde jsem ho viděla. Když jsem ho viděla takhle poprvé, zírala jsem na na něj s otevřenou pusou. Od té doby se tomu vždycky zasměji. Doporučuji. ()

Meridius

Dlouho jsem neviděl, aby hudba táhla film způsobem, jakým to dělá ve Stardustu. Ilan Eshkeri odvedl skvělou práci. Film jako celek se mi také líbil. ()

Nuala

Gaiman. To je to kouzelné slovo. Gaiman. Tenhle šikovný pán je autorem hodně oblíbeného komiksu Sandman a několika knih, mezi něž patří i Hvězdný prach. A jako vždy se můžete těšit na postavy zajímavých jmen i osudů, vtipné dialogy a nádherný, hluboký příběh. Ale abych tady nebásnila jen o autorovi knižní předlohy: to teprve Matthew Vaughn vtiskl příběhu jeho filmovou podobu a tvář. Dokonalý scénář, skvělá režie a okouzlující prostředí. Navíc Claire Danes je skutečně krásnou hvězdou nejen svým vzhledem, ale i vystupováním, opravdu dobrá volba. Stejně jako její herecký partner Charlie Cox v roli Tristana. Obsazení je prostě dokonalé, ať už se týká méně známých hvězdiček, nebo hereckých hvězd s velkým H, jakými jsou například "půvabná" a skvěle hrající Michelle Pfeiffer nebo Robert De Niro v úloze "drsného" kapitána Shakespeara, který má tak trochu úchylku na jistý druh oblečení. Dále musím opravdu pochválit hudbu, která nebyla ani zakřiknutá, ani moc pompézní, prostě tak akorát. Možná bych měla i něco vytknout, ale Hvězdný prach mě tak nadchl, že nenacházím negativních slov, ať už se týče čehokoli... No, akorát by vedle mě příště v kině mohl sedět někdo liběji vonící než tomu bylo dnes. :) Takže směle vkročte na nebeský koráb kapitána Shakespeara a nechte se unášet láskou, nadějí a čistotou, které Gaimanův svět nabízí... ()

Joe321

Ani jsem nevěřil, že takováhle pohádka se dá ještě dneska natočit. Navíc napínavá po celou dobu. Herci dobře volení. Od vtipného De Nira, přes zlomyslnou Pfeiffer a hezounka Coxe po standartně úžasného Rickyho Gervaise. Pak je tu Claire Danes, které přízvisko hvězda přesně sedí. Kdo by takovouhle krásku nešel hledat přes sedmero hor a bůhví co. Romantika tu kvůli ní funguje až odporně drtivě. Aspoň u mě. Humor též a na tom mají největší podíl mile vtipní princové duchové. Soundtrack je velmi povedený. Po druhém zkouknutí jsem musel zvednout, užil jsem si to ještě víc. -"I'd wish for nothing in exchange. No gifts. No goods. No demonstrations of devotion. Nothing but knowing you loved me too. Just your heart, in exchange for mine." ()

mrksik

Romantická, komická, romantická a komická, s ohnivou Claire Danes, ktorá na dve hodiny prežiarila celú sálu a Robertom De Nirom, ktorý bol skrátka neodolateľný. :) ()

ZoltanCZ

Rozhodně jsem nečekal, že k nám dorazí z Ameriky taková fantasy pohádka. A ejhle, Hvězdný prach nejen že se povedl, on je přímo skvělý. Od hereckého obsazení, přes výpravu, vizuální efekty, hudbu, kameru a řežii až k výborně odvyprávěnému příběhu. Pro mě osobně ideální příklad odpočinkového filmu s výborně namýchanými prvky humoru, romantiky a napětí, který se trefil přesně do mého vkusu. Víc takových příběhů!!! ()

kombajn

5 hvězd za to, že jsem posledních pár let neviděl lepší pohádku, která se navíc opravdu tváří dost originálně. Ukočírovat tolik dějových linií jako má Stardust a neudělat z toho slátaninu bylo jistě nelehkým úkolem, nicméně Matthew Vaughn to zvládl na jedničku. Škoda lehce podfinancovaných triků, nicméně raději více pohádek s nápadem, příběhem a dobrým scénářem, než to čím nás zpravidla filmové studia zahlcují... ()

Chen

Překvapivě brutální, docela zábavné, velmi atmosférické a opravdu působivé fantasy dobrodružství jako žádné jiné. Nesnaží se kopírovat cokoliv jiného, co konkurence v žánru nabízí (a to možná stojí za nepříliš přesvědčivými výdělky v kinech), ale je to jedině ku prospěchu věci. Nic takové jste zatím asi neviděli a to myslím v dobrém slova smyslu. ()

HappySmile

Krásný pohádkový příběh, vynikající herecké výkony a co bych tady nečekala, jsou postavy bratří duchů, kteří měli vždy ke všemu nějakej trefnej vtipnej komentář. Taky postava Roberta De Nira byla prostě dokonalá a čarodějnice Michelle Pfeiffer neměla chybu. ()

Morloth

Sranda, fůra dosti laciných triků, trochu myšmaš, trochu přeplácanost. Jako výsledek dobré, zábavné. Leccos se dá odpustit, leccos se zapomene a svůj účel snímek plní. Co víc? No, nic. ()

(mOnkey)

Přenádherná Fantasy pohádka, kterou mírně sráží její předvídatelnost a výrazně slabší druhá polovina (bohužel včetně finále). I tak ovšem dokáže udržel vaši pozornost po celých 120 minut, a to hlavně díky skvělé výpravě, okouzlující hudbě a úžasné kameře, která z výšky krouží nad zalesněnou anglickou krajinou. De Nirova rolička teplého kapitána Shakespeara vyloženě potěšila a dokázala, že Bobby ještě nepatří do starého železa. 85% ()

Hees

Hviezdny prach to je rozprávka, ktorá si zaslúži vysoké hodnotenie. Je to zmes pre celú rodinu, kde sa môže spolu celá rodina smiať, báť a plakať (báť a plakať asi len deti). Podla mňa je tento film prepracovaný do najmenšieho detailu. Krása spočíva u mňa v láske, ktorá je v tomto filme prítomná. Hlavne sa mi páčilo to, že sa hviezda rozžiarila keď mala na to dobré podnety(to bola proste krása v jednoduchosti). Rád si to pozriem znova. Napríklad keď budem ja mať deti. Určite sa im to bude páčiť. Claire Danes sa mi v tomto filme neobyčajne páčila bola ako naozajstná hviezda na nebi. ()

SallyZen

Stardust mě jednoduše nebavil. Já takovéhle fantasy pohádky moc nemám rád, ačkoliv jsem tady čekal něco jiného. Pod taktovkou to měl Vaughn, což mě velice zaujalo. Bohužel se sláva nekoná. Nebavilo mě to asi protože, prostě tenhle druh filmu nemusím. Herecké obsazení(až na De Nira) absolutně nezaujalo. Eshkeriho hudba výborná, k té námitky nemám. Zajímavých nápadů tam je dost, ale ne tak záživně převedených do filmu. Hodnocení je tu dost přehnané, ale tak věřím, že mnoho lidí to baví. Sto lidí, sto chuťí. Já už na tohle chuť nemám. 45% ()

Martin741

Reziser Matthew Vaughn si vypozical to najlepsie z fantasy filmov typu LOTR a Narnia a vskusne to zreziroval v tomto filme Hvezdy Prach. Triky, efekty, kopa rozpravkovych bytosti /carodejnice, kuzla, pirati ....../ davaju tomuto filmu punc jedinecnosti a dostatocne originalnej zabavy. 86 % ()

vydumnica

Ach, ten Island je taký krásny. Ani neviem prečo som Stardust doteraz nevidela, pekná rozprávka, už niekoľko Vianoc som mala v pláne pozrieť si ju a teraz už viem, že ju budem chcieť vidieť ešte aspoň raz. Neodporúčam však pre malé deti. Robert De Niro je tu šarmantný sympaťák, Michelle Pfeiffer zvodná kráska a zároveň hmh radšej neprezrádzam. Claire Danes nepovažujem za takú krásku, že by sa mohla rovnať Hviezde, ale získala si ma a spoločné scénky Tristana práve s ňou sú najkrajšie, okrem toho Islandu :). 75%. [OV] ()

dezorz

Nizkorozpoctovo-velkorozpoctova fantasy rozpravka s velmi silnou davkou uletenej Gaimanovskej fantazie a s formalnou rychlo-velko-malo-rozpoctovo neujasnenou strategiou sklabjucou za vlasy. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze