Príbeh začína pádom hviezdy. Tristan Thorne (Charlie Cox) je jednoduchý chlapec z anglickej viesky Stena (pomenovanú podľa kamenného valu, ktorý ju obklopuje a chráni pred paralelným svetom za jej hranicami). Miluje miestnu krásavicu Victoriu (Sienna Miller) a to tak, že je pre ňu schopný urobiť čokoľvek. Aj vydať sa na cestu do sveta za stenou, odkiaľ jej hodlá priniesť spadnutú hviezdu.  Netuší ale, že tá po dopade získala podobu krásnej dievčiny menom Yvaine (Claire Danes), a že nebude jediný, kto po nej túži. Proti stoja mocní súperi - princ, ktorému má hviezda pomôcť k získaniu trónu, a ohavná čarodejnica (Michelle Pfeiffer), ktorej by Yvainino srdce zaistilo večnú mladosť a krásu. Najväčším nepriateľom si, ale nakoniec bude Tristan sám, pretože ho ani vo sne nenapadlo, že by sa do darčeka pre dievča svojich snov mohol zamilovať. (TV Markíza)

Želik

Dávno som nevidela takú peknú rozprávku s takou úžasnou hudbou. Skvelé herecké výkony, zvlášť De Niro a Pfeiffer. Nádherná krajina, vtip, romantika, no krása :) ()

L_O_U_S

Pěkné, líbivé, vtipné, barvité. Navrch Robert De Niro jako kapitán Shakespeare se strašlivou pověstí. Tady ani nevadí, že se ve filmu objevuje několik účelných scén, hudba melodicky vykrádá Pána prstenů a závěr připomíná deus ex machina. Já jsem spokojen. (555.) ()

sssssycak

Nebylo to špatné, ale 86 % mi přesto přijde moc. Místy jsem se nudil (především v první polovině, ta druhá už má celkem "grády") a pociťoval jsem, že kratší stopáž by filmu prospěla. Slabší 4*. ()

K.B.L.

V pořadí druhý film, který na první pohled nebyl mým šálkem kávy od režiséra Vaughna, ale který mě naprosto dostal (první byl Kick-Ass). Opět film, na který jsem se podívala jen kvůli vysokému hodnocení, ale moc jsem nečekala. Nyní dávám s naproto čistým svědomím za 5. Dokonale vytříbený smysl pro humor, originalitu a fantazii. Absolutně výtečná pasáž s Bobem Nirem, vkusný černý humor s princi, či krásné vysvětlení definice, co to je, když "člověk" miluje. Plus závěr, kterému se nedá nic vytknout. Rozhodně doporučuji shlédnout! ()

Dont

Nejlepší pohádka co jsem viděl. Skvěle namíchaný koktail vtipných scének (mrtví bratři, kapitán Shakespeare), „temné“ čarodějnické magie (vynikající Michelle Pfeiffer) a pohádkově romantické lovestory. Do hvězdy Claire Danes bych se rozhodně zamiloval taky a ani by mi to netrvalo tak dlouho. :-)) Nápad s jejím rozzářením v těch správných chvílích byl úžasný. Takhle nějak si představuju opravdu dobrou pohádku, nehraje si na nic extra, nabízí smyšlený svět plný zlých i hodných postav a k tomu se snaží i pobavit a daří se jí to výborně. Plus neopomenu zmínit velmi povedený hudební doprovod. ()

Aleee89

Jsou fantasy filmy, které nemají hlubší myšlenku, případně mají jen jednoduchý příběh. To ovšem u Hvězdného prachu neplatí. Hvězdný prach je jedním ze skvostů mezi fantasy, protože tu mimo jiné najdete opravdu kvalitní příběh a hlubší myšlenku filmu. Pěkné exteriéry, bezva efekty a samozřejmě skvělí herci, to jsou jen třešinky na dortu. Michelle Pfeifer se její návrat mezi hollywoodskou elitu rozhodně povedl, v tomhle filmu se objevují i mladí herci, kteří vše hezky doplňují a mezi sebou opravdu všichni září. Moc se mi líbila vsuvka mrtvých princů, ti film ještě navíc hezky osvěžili. Tohle zkrátka není jen obyčejná fantasy pohádka pro děti, film si skvěle užijí i dospělí. ()

Chrysopras

Po opětovném shlédnutí koriguju z 5 na 4 *. Je to velmi svěží, vtipnej a netradiční počin. Ovšem na plnej počet přece jenom trochu chybí... Výborný jsou herecký výkony v čele s Bobem, Pfeiffer a Danes. ()

dee-key

Moc pěkná pohádka. Pro úplně malé děti to sice není, ale to se dá přejít, když přihlédneme k tomu, kdo napsal knižní předlohu. Určitě si to musím přečíst. Neil Gaiman je úžasný spisovatel a tudíž ten film nepostrádá atmosféru. ()

Eldrick

I přes všechny režisérské kvality Matthew Vaughna, jsem STARDUST protrpěl a vůbec mě to nechytlo. Ty příšerný housličky, ať si tvůrci taky strčej do prdele. Hudba pompézní tim nejpříšernějším možnym způsobem. Pohádka suchá jak smeták, příběh jednoduchej jak žebřík, stopáž dlouhá jak 14 dní před vejplatou a Charlie Cox a jeho držka na odstřel. ()

GILLWANDER

Krásna rozprávka, pri ktorej som musel úžasom žasnúť. Fantastický stvárnené postavy, krásne scenérie, záporné postavy boli úžasné, kostýmy a masky boli tak oku lahodiace, že i čarodejnica zo storočným ksichtom vyzerala perfektne. Film predstavil dokonalý dej, kde opäť víťazí dobro nad zlom. Mne tu nič nechýbalo, som spokojný ako ryba vo vode. 90% ()

maverick10

Velice pekna zalezitost. Pohadky vzdy zaujimaly v mem suplicku oblibenosti vrchni pozice. Ackoli je v teto pohadce jiz vse co jsme uz nekolikrate videli (klucina, ktery se behem pribehu zmeni v muze, na zacatku se objevi krasna zena, o kterou nas hl. hrdina nejevi zpocatku zajem, avsak vsichni moc dobre tusime jak to dopadne, atd.) presto je to natocene jinak. A co je tady tak jine? Tezko rict, snad to "jine" tkvi v dokonale smesici humoru (viz. vsudypritomni duchove zavrazdenych princu), moderni techniky (lod na loveni blesku), Michelle Pfeiffer, romantiky a fantasy pohadky, kde nechybi kouzla a magie. A co mi tady chybi? Snad jen bohatsi vyprava, lepsi triky a vznesenejsi hudba. ()

SonG

Fantasy pohádka pro všechny, co milují vtip, dobré herecké výkony(de Niro v roli kapitána mne pobavil jak snad ještě žádná filmová postava), dobré efekty a krásný příběh. Výborný film! ()

jhr

Hvězdný prach má skvělou atmosféru a dějově je nesmírně zábavný. Celé herecké obsazení odvádí velmi kvalitní práci a celkově se tomuto filmu dá jen máloco vytknout. ()

berusche

Hvězdné obsazení, hvězdný scénář, hvězdné výkony, hvězdné triky a celé je to o hvězdě, až jsem z toho jednu musela ubrat. Bavila jsem se, smála a skoro jsem si křičela: "Nechte jí, vy mrchy hnusný", ale tak nějak mi to přišlo až moc vyumělkované a hlavně, až moc předvídatelně jasné! Jinak ale musím říct, že několik ze scén je vážně nezapomenutelných, stejně jako se nám vyloupne Cox během příběhu tak, že byste kvůli němu taky zářili a to by vás ani nemusel taaaaaak náročně zachraňovat (tak jo, tak náročné to zas nebylo, páč na to měl ansámbl jiných, co mu pomohli). ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze