Shoot 'Em Up je divoký thriller plný čierneho humoru, prinášajúci hodinu a pol čistej akčnej zábavy, ktorá sa začne už pred úvodnými titulkami a do úplného konca nepoľaví. Pán Smith (Clive Owen) je najnaštvanejší drsňák na svete. Ani sám nevie ako, no zrazu sa ocitne v situácii, kedy musí ochrániť tú najnevinnejšiu vec zo všetkých – novorodenca. Dieťa, ktorému Smith uprostred prestrelky pomôže na svet je terčom útokov nekonečného prúdu zabijakov, ktorých vedie záhadný pán Hertz (Paul Giamatti). Uprostred spŕšky guliek a zoči-voči každej možnej permutácii prestrelky, akú si len dokážete predstaviť, nájde Smith neobvyklého spojenca – prostitútku DQ (Monica Bellucci). Aby žiaden člen tejto zvláštnej rodiny neskončil na nesprávnej strane guľky, musí Smith čo najskôr vyriešiť záhadu, prečo chce niekto zabiť nevinné dieťa... (oficiálny text distribútora)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 15.10.2011 - V pravom slovazmysle oddychový film nabitý absurdnými, ale zábavnými akčnými scénami. Tie - narozdiel od fyzikálnej zvrátenosti RÝCHLO A ZBESILO 5 - nepredstierajú serióznosť, lež diváka manévrujú pod parodickým uhlom pohľadu, ktorý neváha v istých momentoch ironizovať aj Jamesa Bonda. Príbeh je zámerne zložený z najhorších žánrových klišé, ktoré výborne fungujú ako rytmický katalyzátor neustále pulzujúcej výbušnej dynamickej počítačovej hry. Tento mix korunuje aj vynikajúce obsadenie charizmatických hereckých ikon, z ktorých by som jednoznačne vyzdvihol brutálne zmyselnú MONICU. (20.10.2011) ()

eraserhead666

Pistole, mrkev a mateřské mléko. Základní výzbroj moderního akčního muže. Tohle je tak blbé a přehnané, až je to vlastně dobré. Formálně v podstatě stejně naivní a hloupé jako Padesát odstínů šedi, vlastně to je taková jejich hrubá verze pro chlapy. Owen má na tyhle role ksicht a vlastně ani nějak zvlášť nepřekvapil, ale Giamatti je naprostý řízek. Monica Bellucci je bezpochyby jednou z nejhezčích hereček, z těch, které nejsou krásné jen na pohled, ale doslova to z nich elektrizuje a jiskří tak nějak celkově. ()

SOLOM.

Není nad dobrou ruční práci…Akční komedie plná mrtvol, bujného výstřihu mé platonické lásky z mládí Monicy Bellucci (ta ženská je furt rajcovní i v dnešní době po padesátce), pan Mrkev v hlavní roli to kosil, kde se dalo a hláškoval jak na běžícím páse – musí se to brát s nadhledem a pobavit se, protože reálnosti to tedy moc nepobralo (nejvíc ujetá pasáž jednoznačně skok padákem a následná přestřelka ve vzduchu). Jako průměrné to bylo jako vypreparované prase, ale nenudil jsem se u toho – to snad ani nejde. Takže slušné tři hvězdy jsou tu na místě. ()

Ilicka

Hodně podivný film, který ukazuje netušený potenciál mrkve coby nástroje nezbytného pro každého solidního desperáta. Po úvodním šoku už ani člověku nepřijde, že kouká na něco nenormálního a absurdního, jen ty naprosto neskutečné triky tahají za sítnici. Clive Owen coby upgradovaný Buggs Bunny ruluje, sestřeluje lidi kolem sebe a nasraně hláškuje. Paul Giamantti je neodolatelný za všech okolností, ať telefonuje se ženou, konverzuje se svými poskoky nebo láme někomu prsty. Výsledný dojem je ale spíše rozporuplný, srhruto do několika málo písmen: WTF? FU! PS: http://www.imdb.com/title/tt0465602/parentalguide ()

claudel

Největší klad tohoto filmu spočívá v propagaci mrkve jako zeleniny s blahodárnými účinky na lidské zdraví. Od odpadu jej zachránila právě tato osvěta, to, že mám opravdu rád Cliva Owena a fakt, že Paul Giamatti je hodně dobrý herec. Jinak nemohu naleznout ani špetku kvality. Scénář vypadá jako by jej napsal dvanáctiletý puberťák a to ještě s lehkou mentální retardací, dialogy jsou naprosto příšerné, všechny hlášky neskonale trapné, akční scény kýčovité a přínos pro světovou kinematografii, potažmo pro akční filmy se rovná nule. Mrzí mě, že Clive Owen se v něčem podobném vůbec objevil, pokud bude dál takhle pokračovat, zůstane jeho nejlepším výkonem dvacetivteřinová reklama na Lancome-Hypnose. A proč mi nadsázka tady tolik vadila narozdíl od třeba Kurýra? Protože pro Jasona Stathama je to tak asi maximum, ale od Cliva Owena bych čekal opravdu víc. ()

Bauer

Rok 2006 měl akční adrenalinovou pecku v podobě Zastav a nepřežiješ . No a rok 2007 má rovněž adrenalinový nářez v podobě Sejmi je všechny. Teda, od začátku do konce neuvěřitelná akční podíváná, která neztrací tempo a je nabitá skvělými akčními scénami a úplně vymazlenými přestřelkami. Clive Owen je frajer a navíc děsně moc cool a dost dobře hlasí.Má rád mrkvičku, mrkvičkou dokáže i zabít a nebo třeba i střílet. K němu krásná Monica Belluci. A navíc super padouch v podání Paula Giamattiho. Jediná škoda je tupého scénáře. Když vypnu mozek, tak je to super nářez. Ale pokud bych se měl zamyslet nad scénářem, tak je to opravdu tupý film. Jenže nade mnou zvítězilo to, že jsem se parádně bavil a na scénář jsem moc nehleděl. ()

becki_tu

"Víte, proč je bouchačka lepší než ženská?" - "Nevím..." - "Na pistoli můžete dát tlumič." Tenhle film je plný naštvaného Clivea Owena, hustých hlášek (a to dokonce převážně vtipných), střelných zbraní a mrkví. Ano, Clive Owen jí mrkev ani ne tak proto, aby dobře viděl, ale zkrátka aby byl prostě více cool. Vadí mi ale to, že některé akční scény dělají z diváka tak trochu tupce. Holt ale musím pochopit to, že v akčním žánru se prostě určité kompromisy mezi realitou a filmem dělali, dělají a budou dělat, ale něco už je vážně příliš. Scénář je opravdu debilní, ale naštěstí docela dobře natočený a i díky božímu Owenovi nakonec zůstávám na třech. ()

prome

Becko jak ma byt. Clive Owen je vynikajici herec a s postavou se szil, jenze to byl jediny klad filmu. Sceny jsou dobre a efekty take jenze po pul hodince se vsechno opakuje a vse ztratilo sve kouzlo. Pribeh je tak jednoduchy ze kdyby herci nemeli zadne dialogy tak ho pochopi stejne kazdy divak. Skoda mohlo to byt lepsi. ()

Morholt

Clive Owen jako nejdrsňákovitější drsňák, Paul Gimatti jako slizoun všech slizounů a Monica Belucci jako pekelně krásná šlapka. Když do toho přidáme mimino, který Clive odrodí mezi střílením všech možných parchantů a vyměňováním zásobníků, máme tu výplach ideální na odreagování. 80% ()

oLí

Ta matka v muzeu to vystihla jednou větou:"It´s not funny !". A dodávám, že KOMANDO nebo Carpenterův ÚTĚK Z LA jsou pro mě jasný 4 a půl hvězdičky. Se SHOOT´EM UP mám podobnej problém jako s CRANKEM. Všechny čtyři zmíněné filmy spojuje těžkej nadhled a spousta nereálných scén. Někdo však umí a někdo ne. Víc se v tom nechci pitvat. 4/10 ()

Mordenroth

V roku 2006 to bol Crank, ktorý nadmieru potešil niektorých fanúšikov upadajúceho akčného žánru. V tomto roku je to práve podobne ladený Shoot Em Up. Som si istý, že bude mať rovnako svojich priaznivcov ako aj zarytých odporcov. Stupídnosť a absurdnosť príbehu by sa mohla stať terčom výčitiek, ale povedzme si otvorene, kto hľadá v akčných filmoch logiku nech sa na ne radšej ani nepozerá. Aj tak ju takmer nikdy nenájde. Tento film ma nadmieru uspokojil. Očakával som ultra akčnú jazdu ochutenú čiernym humorom (resp. skvelými „hláškami“), pri ktorej môžem bez následkov vypnúť mozog a presne to som aj dostal. Je to oddychová záležitosť. Drsný Mr. Smith (drsný Clive Owen) by v nezničiteľnosti, vynaliezavosti a počte mŕtvol mohol konkurovať tým najväčším akčným „esám“. Paul Giamatti je roztomilý a zároveň nepôsobí smiešne. Čerešničkou na torte je samozrejme Monica Bellucci a jej nádherný dekolt. Okrem nej som počas sledovania dostal chuť aj na mrkvu. Asi ju začnem konzumovať častejšie a možno ju aj budem nosiť pri sebe. Pozdáva sa mi ako celkom spoľahlivý vraždiaci nástroj... S veľkým nadhľadom - 90%. ()

Lacike

Zabavna blbina, ktora fakt vyzera jak keby ju natocil nejaky dvanastrocny fanusik Johna Woo od ktoreho solidne okopiroval prestrelky a primiesal tam kopu veci, ktore ho seru, takze skrz hlavneho hrdinu si na ne môze zanadavat. Clive Owen je skvely v akcnom mode a aj perfektne hlaskuje. Monica Bellucci je stale nadherna a je skoda, ze tentoraz neukazala kozy. Ale najzabavnejsi je zaporak Paul Giamatti, ktory prehrava jak o zivot. Je to proste absurdna volovina. Mozno keby to bolo trochu serioznejsie alebo este viac absurdne, tak by to bolo lepsie. Prestrelky boli dynamicky zostrihane ale prehladne, takze sa mi pacili, ale na Wooa to teda nema. Len ma pri nich srala metalova hudba, ktoru nemam rad a ani sa k nim prilis nehodila. Takze je to sice len jednohubka, ale da sa vidiet aj viackrat. 6/10. ()

PROROK14

Tak. Ako oddychovka mi to padlo priam skvelo. Efektná akcia a dobrá hudba dopomohli k tomu, že sa na tento film veľmi dobre pozerá. Z môjho pohľadu je to oveľa lepšie ako taký Wanted. Akcia, hlášky a Giamattiove ksichty ma veľmi bavili. Pár krát som sa dokonca aj zchuti zasmial. Čo sa akcie týka, nemám čo vytknúť. Prestrelky sú perfektné, aj keď je dosť nereálne, že Clive postrieľa všetkých a sám má len škrabanec. Ale ako som spomínal, je to určite lepšie ako zakriviť dráhu guľky. Chcel som dať 4* ale ten záver, ako tam Owen drží ruku v ohni a medzi prstami má guľky ma dosť naštval. Takže 70% ()

Hwaelos

Neuvěřitelně vtipné, neuvěřitelně nesmyslné. Ve chvíli, kdy začne Owen ovládat pistole roztroušené po skladišti pomocí špagátů a izolepy, budete výskat, když se rozhodne proskočit skrz čelní sklo auta budete ho hlasitě povzbuzovat a když zastřelí padoucha patronami z holé dlaně pomocí žáru z krbu, budete ryčet nadšením:) A pak že mrkev je dobrá na oči:) ()

MoiJe

Jedine, co ma snad obcas vytrhavalo z uzanej vtipnej akcnej zabavy bola paradoxne Belluci a obcasne nie tak uplne podarene bunnyovske vtipy s pohladom do kamery. Inak dokonala smrt, doporucujem obzvalst po zas*anom tyzdni!! ()