Shoot 'Em Up je divoký thriller plný čierneho humoru, prinášajúci hodinu a pol čistej akčnej zábavy, ktorá sa začne už pred úvodnými titulkami a do úplného konca nepoľaví. Pán Smith (Clive Owen) je najnaštvanejší drsňák na svete. Ani sám nevie ako, no zrazu sa ocitne v situácii, kedy musí ochrániť tú najnevinnejšiu vec zo všetkých – novorodenca. Dieťa, ktorému Smith uprostred prestrelky pomôže na svet je terčom útokov nekonečného prúdu zabijakov, ktorých vedie záhadný pán Hertz (Paul Giamatti). Uprostred spŕšky guliek a zoči-voči každej možnej permutácii prestrelky, akú si len dokážete predstaviť, nájde Smith neobvyklého spojenca – prostitútku DQ (Monica Bellucci). Aby žiaden člen tejto zvláštnej rodiny neskončil na nesprávnej strane guľky, musí Smith čo najskôr vyriešiť záhadu, prečo chce niekto zabiť nevinné dieťa... (oficiálny text distribútora)

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +Clive Owen chroustající mrkev a vraždící mrkví, slizký a záporný Paul Giamatti (poprvé ve své kariéře se mi líbil), počet hlášek převyšuje únosnou míru, nebudete je ani stačit vydýchávat, český dabing je hodně sprostý, chce se mi říct konečně, akční tempo je zběsilé, počet mrtvol je i na akční film obrovský, v ději nejsou žádná hluchá a nudná místa, sex při kterém nejen postavy zažili orgasmus, ale i akčně založený divák -rada pro ty co mají rádi reálné filmy, musíte si říkat: je to jenom film/// Žánrově je to ten typ filmu ve kterém musí Arnoldovi, Stallonovi, Willisovi, Bronsonovi, Liamovi...unést/zabít dceru aby se něco dělo. Owenovi stačí mnohem méně aby mohl rozpoutat peklo. Dobře Seagal a jeho zašlápnutý křeček je čestná výjimka. Prostě důvod pro rozpoutání války se vždycky najde. Přesto že jsem počet protivníku v tomto filmu nepočítal (výjimečně není potřeba počítat mrtvé, stejně nikdo nepřežije) mám za to, že závěrečné číslo překoná i to z Komanda, které dlouho platilo za největší masakr. Sejmy je všechny má styl, má hlášky, spoustu výstřelů a natolik krátkou stopáž, že se zaručeně jedná o největší akční nářez posledních let./// Celkem 91%/// ()

666teen

Pozor na tajemného cizince s mrkví ! Tento kříženec Limonádového Joea, Maxe Paynea a králíků z klobouku je extrémně nebezpečný! Mozky vypnout, nebo nechat v šatně a nástup! ()

Ruut

Mě se to líbilo a to dost. Od Sejmi je všechni nelze čekat nic jiného než bezduchý výplach mozku. Stylová akční jízda od začátku do konce s fajn hláškujícím Clivem Owenem a stále dost sexy Monicou Bellucci mi ke štěstí na sobotní večer bohatě stačí. ()

HAL

Jako arkádová akční hra se řítí dopředu ultrabéčkové Shoot Em Up s Clivem Owenem v roli klaunského superstřelce s mrkví v hubě. Sice není ani trochu cool, ale zabavit dokáže stejně jako jeho ujetý oponent Paul Giamatti. Příběh, resp. parodie na něj je tu zhruba stejně důležitý jako ten o instalatérech v pornofilmech, ale jako záminka pro neustálou střelbu po všem co se hýbe docela stačí a o nic jiného mu ani nejde. Hlavní je tu prostě bodycount a ten naskakuje po desítkách s jedním způsobem likvidace bezejmenného terče bizarnějším než druhým, takže i když není akce natočená nijak závratně dobře a při slovním popisu by zřejmě působila lépe než jak je nakonec natočená ve filmu, tak hlavní účel - jednoduše, rychle a bezbolestně pobavit - plní Shoot Em Up dokonale. Strhující áčkový film konkurující největším akčním hitům od Baye, Wooa, nebo Greengrasse by od něj čekal leda zkouřený křovák, tohle se snaží být šíleností ve stylu Cranku. 7/10 ()

Satan

Už jsem se dřív smířil s tím, že časy vystřílených zásobníků, nesmrtelných a hláškujících hrdinů s pořádnou dávkou patosu jsou dávno pryč. Tento film napěchovaný akcí mě však nádherně vyvedl z omylu a já se opět ponořil do té překrásné vůni střelného prachu a vybuchujícího spotřebního materiálu. Časy Ramba, Spartana, Matrixe a dalších jsou alespoň na chvíli zpět. To se mi vybavilo, když Clive Owen chroupal mrkev a prosazoval, že je dobrá na oči, obalil novorozeně ponožkou, aby mu nebyla zima a užívá si s Monicou Belluci, přičemž do toho střílí padouchy ve všech možných i nemožných pozicích a úhlech. Hlášky, krev, akce. Víc jsem nečekal a přesně to jsem dostal, navíc měrou opravdu vrchovatou (bodycount se zastaví nejspíš někde u trojciferného čísla). Vypněte mozek a bavte se hodinku a čtvrt. Nebudete litovat. ()

2-Xtreme

Ty vole! Tak to som si povedal po poslednom výstrele a nabehnutí najkrajších záverečných titulkov aké som keby videl. Akcia, akcia a ešte raz akcia(i keď miestami prehnaná, ale v takomto filme to ani nemôže byt inak a všetko sa dá stráviť). Skvelý čierny humor, neustála akcia, hlášky ako majú byt, rýchly a svieži dej, ktorý ani na seknudu nenudil zbytočnými kecami, krásna M. Belluci a frajer C. Owen v akčnej oddychovke. Ja to prirovnávam a je to ako minuloročný filmy "Smokin Aces", ale lepší. Takéto veci ja môžem a poriadne som si aj toto užil. ()

mzss1

(50%) SEJMI JE VŠECHNY – opravdu výstižný název téhle bláznivé blbiny. No, mělo to sice cca 80 minut délky, ale já bych to klidně zkrátil na 60 minut! Protože po půli filmu mě to už začalo nudit a to je škoda. Přestřelky jsou vcelku dobře natočené, je jich opravdu hodně. Je to přehnané, ale má to své nápady, které oceňuji. A i ty hlášky. Jenže bohužel to vydrží jen do té první půli filmu. Možná ve finále je jeden super nápad se samopaly, které Owen přiváže provázkem a poté je začne ovládat. Takže jsem se zpočátku i dost zasmál těmi hlášky atd. Škoda, že mě to začalo později tak nudit a vadit, takže proto dávám jen slabé 3* a čistý průměr. Zlé to ale nebylo. Trochu mi to připomnělo oba díly Zastav a nepřežiješ s J.Stathamem, což mi vůbec už nesedlo. Toto bylo o chlup lepší. Owen byl v tomto filmu největším kladem! ()

kingik

Nadupaná a tak trochu ujetá pekelná akční smršť s parodickým nádechem a proklatě černým humorem. Když se Clive Owen s mrkvičkou naštve, tak kolem sebe střílí hlava nehlava. Přidejme k tomu charismatického záporáka Paula Giamattiho, pohlednou Monicu Bellucci v roli hodné a starostlivé prostitutky a fakt, že Michael Davis je zručný režisér, a zábava může začít. Nad scénářem ovšem moc nepřemýšlejte. V podstatě by to stejně nemělo cenu. Za jednu nepříliš povedenou akční sekvenci se seskokem z letadla a za narození "čistého" novorezence strhávat hvězdičky nehodlám. Film jsem si dokonale užil. ()

Legas

Bezkonkureční hustá střílečka, která si střílí jak sama ze sebe, tak i z ostatních akčních filmů. Mr. Smith svou mrkví místo cigaretky fuckuje módu dnešních nekuřáckých anti-hrdinů, novou dobu, kdy akční film se vyrábí pro děti. Ovšem i tenhle film má své meze, takže závěr prvního Kill Billa nečekejte, místo v krvi se tu klouže v olejových skvrnách, ale o absurdně absurdní situace tu nouze rozhodně není. Shoot 'Em Up je onanií bez vyvrcholení. Michael Davis chrlí neskutečné množství nápadů a film pak vypadá, jako by se ten chlapík neustále nemohl udělat. Znáte ten stav těsně před TÍM; přesně tak úžasná a nabitá je první půle filmu, ale pak se režisérova ruka poněkud unaví, film povadá a jako omluva zůstává jen trapné vysvětlování PROČ a JAK aneb zbytečná komplikace jednoduše načrtnuté střílečky. ()

InJo

Namachrovaný úlet, kterému by se John Woo vysmál do ksichtu. Nic víc než hromada akce, která ale v sobě nemá žádný styl, napětí či sebemenší pokus o realistické ztvárnění. A samozřejmě ani smysl (viz nulový scénář, který postrádá cosi jako smysluplný děj i dobře vyprofilované postavy - o těch se vlastně nedozvíme nic jakkoliv zajímavého). Zatímco již zmiňovaný John Woo používá (hlavně v HARD BOILED) k dosažení požadovaného efektu především opojné dlouhé záběry a mistrně načasované zpomalovačky, Michael Davis vsází na bleskový střih a megalomanský bodycount (tím Woo také proslul, ale on vyniká i bez něj). Rozhodně mi nevadí přehnanost a nadsázka, ale všechno má své meze. Smutné však je, že tenhle film nefunguje ani jako (nechtěná?) parodie, poněvadž na to by musel být ujetý a špatně zpracovaný ještě o něco víc. V rukách někoho, kdo je nejen nadšený fanoušek, ale disponuje i nějakým talentem (jako je třeba Matthew Vaughn), z toho mohla být slušná pecka, ale v této podobě ta do očí bijící chtěná coolovost a tupost nezadržitelně posílají SEJMI JE VŠECHNY do žánrového bahna. Slabých 50 % za pár ucházejících nápadů (které ale spolehlivě zabíjí nezměrná halda děsivých WTF momentek) a ústřední herecké trio (Owenovi musí absolutního badasse a hitmana věřit asi každý, jenom je škoda, že si ho nezahrál v něčem povedeném), které mám jinak moc rád. ;-) ()

Sobis87

80. léta jsou nenávratně pryč a ani Sejmi je všechny na tom nic nezmění. "Osmdesátkové" akčňáky, ve kterých jeden neohrožený hrdina kosil stovky záporáků a nešel při tom daleko pro suchou hlášku, tak na takové filmy se snaží navázat právě Sejmi je všechny...a nedaří se mu to. Zatímco Schwarzeneggerovo řádění se čtyřhlavňovým raketometem, byť celkem sterilně zrežírované, působilo neuvěřitelně živočišně a i roztomile naivně, tak tento film nabízí pouze statickou akci, které ještě k tomu podráží nohy i chaotický střih a pokud jde o tu naivitu, tak ta je zde tak vynucená, až to je spíše otravné. A nezachrání to ani kvanta šílených a originálních nápadů, které jsou tak "cheesy" a "over the top", až to není hezké. Sejmi je všechny je jako špatně podaný vtip - ono by to bylo zábavné a vtipné, to by se ale pan vypravěč musel přestat tvářit jako ultimátní drsňák a občas pohnout koutky a dal nám tak najevo, že to nemyslí vážně. jenže tomu tak je - film se bere dost vážně na to, jaká šílená zvěrstva se v něm dějí. Ve výsledku není film úsměvný, ale spíše k smíchu. ()

Jordan

voši tomuto filmu by som mohol mať (a MAL) výhrady zásadného charakteru, keby som bol presvedčený o tom, že pán Davis (inak nič moc režisér - aspoň doteraz) to myslel vážne, lenže nakoľko som si takmer istý, že si robil srandu zo žánru, zo seba, z hercov, príbehu (ktorý je sparodizovanou variáciou na stovky iných príbehov vážne mienených akčných filmov), moje výhrady sú iba veľmi marginálne a viacmenej som spokojný: pretože (nebyť "vysvetľovacích" častí a rozprávacách pasáží - ktorých však bolo našťastie minimum) som si doprial kolosálnu dávku originálnej a vtipnej akcie (správnym spôsobom s nadhľadom pritiahnutej za vlasy) okorenené riadnou nádielkou vtipných a drsných hlášok - len monica belucci je už trošku za zenitom, aby ako hlavná sexbomba utiahla podobný film a navyše toho sakra málo ukázala (aj keď stále je to kosť a vzdychať vie); pre zaujímavosť: monica skoro polovicu svojich replík povie v rodnej taliančine; 2x vo filme Clive Owen šoféruje a zakaždým to je BMX - typ auta, ktoré on dobre pozná, pretože si ho mohol poriadne užiť z postu šoféra v sérii reklamných akčných "kraťasov" The Hire natočených najprestížnejšími svetovými režisérmu práve pre túto značku áut; kopec odkazov na iné filmy ši seriály a postavy ako Bugs Bunny, samotné meno Smith je použité v podobnom "význame" min. v 5 ďalšách amerických akčných filmoch . . . ; v jednej scéne hovorí Paul Giamatti udivený výkonom pána Smitha hlášku "Fuck me sideways" a každý filmový fanúšik vie, že film, ktorý Paulovi priniesol celosvetové uznanie a pozornosť, sa volal "The Sideways" (Bokovka); Výborná zábava pri ktorej vypnite mozog a užívajte si číru drsnú akciu a hlášky . . . "I am tough guy with pussy in my hand" ()

ed_wood

Zaujimave ze dieta sa narodilo uplne cistucke a bez kvapocky krvi. Paul Giamatti hraje v tom filme akoze „drsnaka“, ale s tou velkou pistolou vyzera ako prvotriedny šašek. Naopak Clive Owen je tvrdak ako sa patri. Film za vela nestal ale na zabitie nudy stacil. ()

Anderton

Michael Davis chce byť štýlový ako Tarantino alebo Rodriguez a podľa mňa sa mu to aj celkom darí. Shoot em up je maximálne preštylizovaná akčná jednohubka, ktorá má potenciál sa stať miernym kultom u niektorých žánrových fajnšmekrov. Ja ním nie som, ale ako niečo výrazne iné a zámerne priblblé v rámci akčného žánru tento film beriem. A v porovnaní s tu spomínaným Crankom je Shoot em up u mňa viťazom. ()

Frajer42

Taková milá oddechovka, která jistě nikoho neurazí. Film si na nic nehraje a poskytuje divákovi pouze čirou zábavu, která rozhodně stojí za to. Clive Owen vypadá dostatečně heterosexuálně, a tak se jedná o zábavu pro tvrdý chlapy. Akční scénky jsou skutečním luxusem a já scénáristově fantazii tleskám. Až snad na téměř závěrečnou scénku se seskokem, která vizálně působila všelijak, nemám výhrad. Sem tam příjde vhod i pěkná a hlavně vitpná hláška, přičemž jsem si myslel, že takové se už ve filmech neobjevují. Já to zkrátka vidím na 4*. Nejlepší akční komedie, kterou jsem za posledních pár let viděl. ()

AppleCore

Když to budu brát jako parodii na akčňárny a Bugse Bunyho tak to ještě vemu docela normálně a zábavně, ale já to tak neberu, tohle má bejt prostě vážnej nervák a vůbec se to nepovedlo, trapný a nereálný, chvílema špatně vyřešenej střih, no zkrátka vypatlaná blbost. ()

Kothy

Skvělá střílečka, Clive Owen se s nikým nesere. Nedělá mu problém zabít člověka mrkví. Jeho jediný parťák je jeho myš. Plus hudba od Motorhead se tu perfektně hodí. Monica Bellucci je tu naprosto úchvatná. Na svůj věk vypadá výborně. ;) ()

AllShallFall odpad!

To je do píči zase vymrdanina. Neohrožený mrkvožrout. V tomhle filmu absolutně neexistují fyzikální zákony. Je to prostě jen hraní si na vojáčky. Sen každého dítěte. Tady prostě jedno velký děcko si plní sen, být nesmrtelný a neohrožený hrdina, zabiják. ()