Paprika

• Japonsko Paprika (viac)

Vstupte do říše fantazie a představ, kde se realita a sny střetávají kaleidoskopickém světě čiré obrazové dokonalosti. Magický příběh se soustřeďuje na převratný přístroj, který vědcům umožňuje vstupovat do lidských snů. Když je přístroj ukraden, neohrožený detektiv a skvělá terapeutka spojují své síly, aby věc získali zpět – dřív než padne do rukou “snových teroristů.” Poutavý animovaný thriller natočil uznávaný režisér Satoshi Kon. (Bontonfilm)

Arigato

Sny ani lidská fantazie neznají hranic. Satoshi Kon opět velice experimentálním způsobem nabízí oku lahodící podívanou vypiplanou do sebemenšího detailu. Nolanova inspirace je zřejmá a není se čemu divit, jelikož z technické stránky je to velmi hravé a originální. Bohužel se v tom všem poněkud vytrácí příběh, což je velká škoda. Jeho režijní debut se mi líbil nepochybně víc. ()

Pierret

Prožijte výlet do říše snů, projděte cestou tajemných symbolů s mladou a sympatickou psycholožkou Paprikou. Byl jsem stržen a hutná atmosféra mě nepustila ještě dobu po skončení filmu. Geniální míchanice snových představ a reality vyvolá v člověku mnoho tichých, ale o to závažnějších otázek. Doporučuji všem milovníkům lidské duše. ()

Miloško

Neskutočne zaujímavý japonský anime,plný vizuálnej krásy, fantázie a zvláštneho príbehu, so zaujímavou hudbou. Nemám skoro žiadne skúsenosti s podobným žánrom, ale toto ma fakt dostalo.Fantázia japonských tvorcov je v porovnaní so svetovou tvorbou úplne iná, kto nevidel nepochopí. Pri druhom zhliadnutí ešte silnejšie pocity.[DVD] ()

Chladek

Absolutně skvělý film. Po všech stránkách, které můžete vyžadovat. Satoshi Kon předvedl velmi ucelenou a dějově promyšlenou práci. Jen těžko by tohle někdo zvládl s živými herci. Já si myslím že nikdo. Úžasným způsobem se dostanete do podivného světa a po celý snímek zůstanete na nebezpečném pomezí snu a reality. Jde to dokonce tak daleko že ani nevíte, kde se právě ocitáte. Záhadné DC mini, které ovlivnilo životy již několika obětí, padoušský uzurpátor moci, tajemná Paprika, a pesimistický policajt...to vše navrch podmalované hudbou Susumy Harishawy...jde o jedno z nejlepších anime v tomto desetiletí. ()

Sticks

Paprika je premárnená zelenina. Človek si ju chce vychutnať vo Vege reštike, ale autor ju servíruje s rôznymi oblbovákmi, čo jej zmršujú chuť. Veľké nešťastie, že ani jeden z motívov, či už detektívny, alebo pseudovedecký, nieje potiahnutý lepšie. Worse Red (Paprika). Perfect Blue -> Tokyo Godfathers -> Millennium Actress - > Paprika ()

muti

takze tymto filmom sa inspiroval slavny Inception. do deja ma to vtiahlo ako do akehosi sna. paradne postavy, plynutie deja, zapletky... este ked mate spankovy deficit tak to nabera na dalsich rozmeroch. ()

bigjames

Velmi zajímavý nápad a takřka dokonalé grafické zpracování bohužel ke spokojenosti nestačí. Příběh samotný je dost zmatený a není dvakrát jednoduché se v něm orientovat, to je ale asi jediná výtka. Jinak mě sledování filmu hodně bavilo. ()

dudo24

Wow, po Perfect Blue ďalšie kvalitné psycho od režiséra Satoshi Kon. Skvelý koncept pohrávania sa so snami. Problém ktorý som s filmom mal, bolo odbočenie od psychológie a filozofie v poslednej tretine stopáže a sústredenie sa na fantazmagorickú akciu – podľa mňa celkom škoda. Prijal by som aj, lepšie rozvinúť postavu Papriky, to mi tam chýbalo. Ale inak naozaj dobrý film. ()

david.babick

srovnávání s Počátkem se přímo nabízí..Nolan má rozhodně propracovanější a zajímavější příběh, lepší a srozumitelnější vyprávění..Počátek beru jako jeden z nejlepších filmů vůbec :-) a páč téma snů mě hodně baví, tak jsem si Papriku nemohl nechat ujít...Paprika je rozhodně víc psycho :-D ale krásně se na ni dívá :-) víc než příběh zaujme vizuální stránka..málem to bylo na lepší tři..ale za téma snů a postavu policisty zvedám hvězdu..fanouškům artových a trošku víc psycho filmů doporučuju ()

old salt

po polovině filmu jsem si říkal za 3, protože vizuálně sice vynikající, ale příběhově slabší film mne příliš nedostal. takových již bylo. Ale druhá půlka byla o něco lepší. Akčnější... ()

žabař

Je to šílený, stejně tak jako všechny sny dokáží být,,,a to se mi líbí... místy jsem se opravdu ztrácela a místy jsem si říkala..."vždyt tohle se mi přece taky zdálo"... tohle téma asi nelze nezaujmout a moc bych si přála, aby se toho někdo chopil neanimovanout tvorbou, stejně jako bych si přála vlastnit jeden takový lapač snů...:-) ()

ZAUME

Shodou náhod jsem Papriku zhlédnul krátce poté co jsem viděl právě Inception a musím říct, že jsem si ji skvěle užil. Ačkoliv nemusím tenhle japonský styl animovaných filmů, Paprika měla něco do sebe a ti, co měli tu čest nahlédnout do trochu jiných zákoutí svého vědomí ji určitě ocení. Pro některé možná trochu náročnější k pochopení, ale poté doporučuji vidět dvakrát. ()

Raz2

Čím víc pronikám do anime, tím víc nepřestávám žasnout nad nespoutanou fantazií tvůrců tohoto žánru. Paprika je v tomto směru malinko extrém. Neustálé prolínání reality a snu v tom všem dělá malinko zmatek, člověk většinu filmu neví, na čem je. Ale to nic nemění na úžasném zážitku a dokonalém vizuálním potěšení z ničím nespoutané vytříbené animace. Vše doplňuje nezvyklá hudba, která se ale k filmu výborně hodí. Skvěle jsem se u tohoto filmu odreagoval a nemohu jinak než dát plné hodnocení. ()

Setanta

Vtipné, napínavé, místy akční, surrealistické, kouzelné. Ze začátku jsem čekal Freudovskou psychoanalýzu, dostal jsem ji v poněkud lite verzi, o to to ale bylo zábavnější. Finále bylo teda hodně wtf a skor bych si ho odpustil, stejně tak záporáky bych uvítal méně maniakální, ale celkový požitek mi to vážně zkazit nemohlo. Nemůžu tomu dát 5*, ale ten film můžu milovat. ()