Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

Hellboy

První veřejné promítání definitivně dokončeného filmu. Kozí příběh bych shrnul tak, že jsem se skutečně dost nudil a nebavil. Nejproblematičtější je scénář, který považuji u filmů za obvykle nejpodstatnější část. A právě scénář všem snahám o povedený film podráží nohy. Animace, která je pochopitelně u animovaného filmu středem zájmu většiny diváků. Nesrovnával bych jí s ničím z americké produkce, na to je příliš jiná. ()

Le_Chuck

"Dnešní generace je jiná". Touto vetou režisér pri poprojekčnej debate kamufloval miernu bezradnosť z toho, že sám nevie pre koho je vlastne Kozí príbeh určený. Neviem to ani ja, v rozpakoch boli aj diváci, ktorí si odpoveď prehadzovali ako horúci zemiak. Čo ale viem, že odmietam aby podobný typ filmu, maskovaný za náučnú pohádku pověstí Pražkých vychovával moje dieťa. Pustili by ste ho vy na niečo, kde je polovicu stopáže na plátne opitá(ý) Koza? Koza nechávajúca zo seba dojiť alkoholové mlieko (ktoré ide na dračku)? Alebo Koza balená(ý) prostitútkou s veľkými kozami (joke), či Kozu ležiacu v posteli a oblizujúcu svojeho miznúceho priateľa? Nebodaj Kozu pobehujúcu v ženských šatách s hlávkovými šalátmi miesto pŕs? Nehovoriac o romantike na šibenici, či v rakvi sa bozkávajúcich kostlivcov. Jednoducho štýl, ktorým sa snaží Kozí príběh oslovovať publikum mi v kontexte zaujímavej témy príde odporný. Samotné povesti sú zväčša nedokončené, mnohokrát len naznačené, príbeh je neučesaný a evidentne bol plácany dodatočne (ako vata k prevažne trápnym gagom). Český pokus shrekoidnú antirozprávku, ktorá nemá sympatického antihrdinu, ale nesympatického nehrdinu + hafo záporných postáv, ktoré robia zlobu bez potrestania. Film bez mozgu a bez srdca, ktorý určite nepôsobí dojmom, že na ňom niekto strávil 6 rokov života, ale skôr akoby ho zbúchal americký producent, ktorý si u kávy a sušienky prečítal dvojriadkový popis povestí. A to mi príde koniec koncov, ako najväčšia tragédia. Od 90-tych rokov idú české pohádky dolu vodou, ale teraz dostávajú kopanec medzi nohy s oceľovou kanadou na ktorej je napísane: "první celovečerní 3D animovaný film ve východní Evropě a Čechách". Gratulujem, ale ak tvorcovia po tomto fiasku nepochopia, že tudy cesta nevede, bude to cesta do p...ekla. P.S. Hodnotím s ohľadom na to, že išlo testovaciu projekciu na LFŠ 2008 t.j. chýbajúce rendery, ruchy, postavy, nedoladené farby, adt. je to jedno. Technická nedokonalosť je v tomto prípade naozaj ten najmenší problém. 15% ()

NinadeL

Pražský příběh o koze není taková prohra, jak by se mohlo zdát. Kvalitní Lábusův dabing dává celé story nádech ironie, což je fajn. Nepovažovala bych za nutné se obávat vlivu Kozího příběhu, že by se mohl stát pro příště normativním pro další české animáky - což se taky nestalo. Takže to chce jako vždycky zklidnit hormon a těšit se na dvojku. ()

Lavran odpad!

Až se mi udělalo nevolno, jak monstrózní je tahle kozina šmíra. Ubohý, mizogynní, protkaný primitivními fórky, diskontinuální a scenáristicky nihilistický hybrid, který se pokouší vyrovnat západní produkci, ale nedohlédne si přes špičku hranatého nosu - i do takové podoby se může vyvinout pětiletka kumulované tvůrčí energie (!). Hřeby do pomyslné rakve pak zatloukla předpotopní animační úroveň, na níž je smutné snad úplně všechno: od tendence maskovat nedostatek textur (či času a financí na dodatečný render) nízkou hloubkou ostrosti, až po nevyhnutelný shocking hazard při seznání, že i krátké pixarovské experimenty ze začátku 90. let vypadají lépe. Tománek si může svorně podat ruku s Brabcem. ()

Jezinka.Jezinka

Animace není hezká, ale rozhodně stojí za pozornost. Nemá smysl se vyjadřovat k nesmyslům, počínaje siluetou Pražského hradu, přes výzdobu orloje. Pro děti to není. Nejen, že bych svému ani jinému dítěti nedovolila koukat se na film, kde se koza snaží navázat sexuální poměr se svým majitelem (kdyby se snažil on, je zoofil, co je ta koza, homofil?), ale myslím, že film s tak chaotickým dějem a nezřetelnými postavami, by děti (do doby prepuberty, kdy by se nablble chichotaly nad zamilovanou kozou, velkým výstřihem Mácy a zamilovaností Kuby) neměly šanci bavit. Jak mám ráda kozy a ta užvaněná zamilovaná koza Koza se mi vlastně dost líbila (ona a mistr Hanuš byly taky jediné dvě rozumné postavy z celého filmu), tak mohutná ňadra Mácy, která se adekvátně opravdu nedají označit jinak než monstrózně velký kozy, mi připadaly jako strašlivá noční můra a postrach každého skeletu, který by takovou obludnost měl nosit. Matěj a Faust se dějem míhají poměrně chaoticky a je velká škoda, že se je nepodařilo, společně s dalšími pověstmi, do děje zakomponovat líp. Navzdory tomu, že to je nehorázná ptákovina, jsem se vlastně docela bavila a jsem zvědavá na příběh se sýrem, co kolem toho vyoslí. Vždyť jsem říkala, že mám ráda kozy. ()

viperblade

Co se dá dělat, český animovaný film je stále mrtvý. A nepomůže tomu ani skvělý dabing kozy. A právě jen za ten dávám jedinou hvězdu. Příště zapracovat na příběhu a možná to bude lepší (no, horší to už snad být nemůže…) ()

D.Moore

Tady ale vážně nechápu, co lidem na Kozím příběhu vadí. Snad jedině žánrově mohl být vyhraněnější - takhle si říkáte: Je to pro děti? Nebo pro dospělé? Ale jinak se mi nic moc nepříčilo... Graficky je podle mě zvládnutý velice dobře, má příjemnou hudbu, trefný dabing a pěkně navržené "loutky" (nejvíce mě mrzelo, že Heřmánkův Lucifer dostal tak málo prostoru). Pravda, příběh není žádná velkolepost, ale zasmějete se při něm a nenudí... A o to jde hlavně, ne? ()

MM_Ramone

Prvý český celovečerný 3D film. Bohužiaľ nemal som možnosť ho vidieť v tomto modernom formáte. Pozrel som si ho na klasickom LCD. Takže som prišiel o jeden rozmer. No nebol som sklamaný. "Kozí príbeh" ma zaujal najmä výraznými, netradičnými animáciami a scénarom. Jeho prostredníctvom som si ujasnil zopár starých pražských povestí. Na druhej strane je tam však aj viacero vecí s ktorými som nebol spokojný. Tak v prvom rade, tá Koza bola hodne nechutná, miestami to zaváňalo až miernou zoofíliou. Ale nepáčili sa mi napríklad ani hlasy postavičiek. Tie mi prišli vyložene odfláknuté. *** ()

Niktorius

Hnus, nevkus a úroveň animace někdy na úrovni adventurní série Polda. Tománek dokázal, že není ani tak výtvarník (natož filmař, proboha!) ale hlavně nerd od počítačů...10% ()

troufalka

Pokřivdená perspektiva, vypoulené oči, přebujelá prsa a zadnice, oko v polévce, všudypřítomný čůrající chlapeček - tak to je kozí příběh ve zkratce. Ale ten dabing! Ten dabing se opravdu povedl!! :o) ()

Spooner

Fakt humus. Člověk si sice říká, že snaha by se měla ocenit. Ale když se člověk koukne na ty hnusný postavy, blbě renderovaný prostředí tak jako fakt sorry, ale to nejde. Jasně není to hollywood řeknete si, jenže když už chci mít první český 3D animovaný film, tak by to mohlo být aspoň trošičku hezký. A když už to ne, tak by to mohlo bejt aspoň vtipný. Jenže to je ještě horší!! Celou dobu jsem na to koukal a vůbec jsem nechápal čemu se tam ty postavy smějou a někdy jsem si řikal něco ve smyslu, jo aha tohle asi mělo bejt vtipný. Nejhorší jsou snahy o "Burtonův styl", kdy třeba bezhlavej troubí na trubku a nebo tam hrajou kostlivci na piáno. To jsem trpěl úplně nejvíc. Prostě hrůza a ani nevim proč dávám tu jednu hvězdu. Asi ze soucitu, že se tak zbytečně snažili kluci. ()

Reiniš

Dobrému příběhu a snaživému dabingu podráží nohy předpotopní animace a absolutně nesympatické postavy, jak hlavní tak i vedlejší. Postavy vypadají jako deformované karikatury, jež umí jen hýbat pusou a kulit oči. Snímek vznikal pět let a o to je těžší poslat ho k šípku, nic jiného si bohužel nezaslouží. Nezachrání ho ani ta animovaná Máca s výstřihem od Dolly Buster. ()

-bad-mad-wolf-

Používat při hodnocení filmu pouze přídavná jména je trochu na pytel, každopádně Kozí příběh je prostě hnusný. Tím nemyslím jen animaci (hnusná - po letech tuplem), nýbrž celkové ztvárnění postaviček (hnusné) i jejich rozpohybování (hnusné, s hnusně absentující fyzikou). Celý tenhle film je zhruba to samé, jako když vám batole vymaluje voskovkou stěnu v obýváku - pět vteřin se snažíte rozluštit, co to na té zdi je a pak máte chuť dát někomu do držky. Název sedí, páč KOZY jsou jedinou VÝRAZNOU věcí na scéně. Příběh přesnídávka s vitamínem WTF. Hvězda za hudbu, které dělá obskurní zbytek filmu ostudu. Meh. ()

DJ_bart

potěš prdel.... vzhledem k politickým názorům režiséra Tománka se divim, že něco takovýho vzniklo. Koz je tam požehnaně, ngl. ()

Pepinec

Nemám ani tak problém s příběhem koz, rád v tom vidím jasnou metaforu. Mou mysl zaměstnávají spíše úvahy nad zdejšími názory, podle nichž si film nezaslouží více než maximálně jednu hvězdičku proto, že neví, komu je vlastně určen. Asi pro ty, kteří se na něj podívají, ne? Já vám tedy nevím... Parta nadšenců se snažila udělat něco pro českou kinematografii, aby si ve světě všimli, že u nás točíme i něco jiného než melancholické válečné serenády nebo zhulené komedie, a ono se to hned hází do koše mezi odpad. Nikomu neberu jeho vkus, ale před Kozím příběhem v televizi běžela Lovecká sezóna, a to by mě vážně zajímalo, čím je dvakrát lepší než toto...? ()

Big Bear

První český 3D film... Co k tomu říci.... Animace byly podivné a i když v tom byl asi i částečný záměr autorů, nemohl jsem se zbavit dojmu, že za aktuálním zpracováním animací ve světě (roku 2008) se belháme o holi... Příběh sám je podivný, dabing mi také úplně nesedl. Nepochopil jsem ani prapodivnou zakřivenou architekturu. Týnský chrám, který se svými věžemi tvořil V byl velmi podivný a i když ve středověku jistě byla spousta staveb křivých, ztvárnění Staromáku jako by vypadlo z oka opilcova.... Nevím, mně to celé nějak nesedlo a to ani jako čistokrevnému pražákovi, který v mládí bydlel kousek od Staromáku. Jedno ozubené kolečko z orloje za snahu. * ()

playboxguest

Oproti dvojce o dost slabší, dá se říct "nevýrazný", příběh. I animace mi tentokrát připadá slabší, jako intro u horší pc hry. Dvojka je jednoznačně lepší, tentokrát nemám ani ten pocit, že by se u filmu mohly tetelit děti. 30% ()

hippyman

ou, tak až na pár povedených fórků to byla opravdu dost bída... look jako z deset let starý adventury, příběh celkem o ničem a k tomu pár hodně velkých zoofilních úletů... suma sumárum, člověk se občas zasměje, záměr bych taky ocenil, ale to je asi všechno. 40% ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)