Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

marhoul

Pohodová, zábavná pohádka, perfektní animace, krásně namluvené postavy, hezký příběh, výborná hudba, promakané detaily a kouzelné prvky strašidelné noční Prahy. :-) Nerozumím místnímu hodnocení, je velmi nespravedlivé s tendencí zašlapat vše nové české. ()

packa

Proč tolik hvězdiček, když se to tady odpady jen hemží? Předně, nedělám tu chybu, že bych ke Kozímu příběhu přistupoval jako k nové pixarovce. To by byla hrubá chyba! Uvědomte si totiž, že nelze srovnávat mamutí produkci za 100M$ s filmečkem, který spíchla parta nadšenců někde ve stodole. Vzhledem k omezeným možnostem, daným skromným rozpočtem, je výsledek překvapivě dobrý! Kde to naopak skřípe? Scénář. Celý příběh je.... takový nijaký, film jsem si v práci pustil (v podstatě jako kulisu) několikrát po sobě a nevzpomínám si na nějakou silnější scénu, i dobrých vtípků bylo tak nějak poskrovnu. Pokud by scénář dostal do rukou pan Trnka, po patřičných úpravách by mohlo vzniknout nezapomenutelné dílo, takhle tu máme jen velmi průměrný animák. Tvůrce ale omlouvá, že se jedná o jeho celovečerní debut, buďme proto shovívaví, přistupujme k výslednému dílu jako k absolventskému filmu a omluvme celou řadu drobných či větších nedostatků a nesrovnávejme ho hned s panem Troškou. To si za svou upřímnou snahu nezaslouží. ()

Zazie

Z námětů starých pověstí českých se dá čerpat do nekonečna. Ale tady se to zrovna dvakrát nepovedlo. Trochu chvály na začátek: perfektní byla stavba Karlova mostu a Staroměstského orloje. Vůbec středověká Praha byla udělaná hezky. Ale příběh sám (jestli se dá mluvit o příběhu, protože pohromadě to moc nedrželo) by potřeboval buď víc ponurosti nebo víc nadsázky. Není mi jasná ani cílová skupina - děti to moc bavit nemohlo. No a ta koza tam byla vyloženě navíc. ()

Flego

Podivuhodná všehochuť všetkého a ničoho. Možno obstojný kraťas bol natiahnutý do neuveriteľnej dĺžky celovečerného filmu. Takto ponúka len nudu a prehliadku bizarných postavičiek. ()

Roman.Ticka

Byla jsem na tom s prckem v kině, projekce zadara tak proč ne. To byl teda nápad, lekačky, oběšenci, zrůdy, středověká špína ulic a hospod, obžerství, a to celé bez 3D a na plné kule. Děcka se bála, já jsem byla v šoku, filmový a emocionální zážitek naprosto negativní, už nikdy více! ()

rikitiki odpad!

Už hrozně dlouho si přeji, aby někdo natočil film podle Starých pověstí pražských. Jsou tak nádherně ponuré! Taky magické. A někdy i psychologické. ------ Mojí oblíbenou je ta o moru a černém kocourovi. Trochu připomíná Poea. Mladý, zajištěný, milující se manželský pár si šťastně žije a mají i věrného majordoma, který se jim o všechno vzorně stará. Život je nádherný, plný krás, postele jsou rozházené a ve spíži je spousta jídla a dobrého vína. Tu náhle propukne mor. Radovánky skončí, ulice jsou plné kár naložených mrtvolami a lidé už jen šeptají. I mladý pár se zklidní a začne myslet na poslední věci. Požádají sluhu: "Kdyby se nám něco stalo, necháme ti dům, ale postarej se o děti." Sluha jim to slíbí. Zanedlouho zazní umíráček i nad tímhle ještě před nedávnem rozezpívaným domem. Ztuhlé a plné skvrn vynášejí mladé manžele na umrlčí káru. Sluha je jde doprovodit na poslední cestě a pak se vrátí domů, kde se k sobě choulí dvě ustrašené děti. ___ V domě už sice nikdo nezpívá, ale pořád je plný bohatství. Krásný nábytek, benátská zrcadla, stříbrné poháry a truhlička se zlaťáky. A jen dvě děti stojí překážkou. Kdo by se v době moru o to staral? Stačí dva hřebíčky zatlučené do malých zlatovlasých hlaviček a majetek, kterému sloužil, mu už teď říká pane. Ze slušnosti šel vyprovodit i dva sourozence, u kterých nikdo nebude zkoumat, jestli jim pod loknami nenahmatá ostrý hřeb. ____ A pak se vracel domů. Do svého domu! Jak si tak pyšně vykračoval morovými ulicemi, najednou zahlédl pohyb. Něco velkého černého se mihlo těsně za ním. Přidal do kroku. Temná šmouha taky a začala se zvětšovat. Černý kocour! Kocour tak velký, že to snad ani nemohla být normální kočka. Sluha začal utíkat. Kočka taky. Přibližovala se, stíhala ho. Pak jeden skok a zachytila se mu drápy na rameni. Zaleskly se tesáky. Hryzla ho do tváře. Začala drásat. Sluha se bránil rukama, ale marně. Černý kocour na něm tancoval a při každém tanečním kroku vykousl jeho tesák nebo vydrápl jeho dráp kus sluhova masa. "Pomozte mi, prosím, pomozte mi, ten černý kocour mě zabije," křičel sluha na netečné, morovou nákazou otupělé lidi kolem sebe. Nikdo mu nepomohl. ____ Sluha se zoufale bránil a přitom se snažil ustupovat. Šel pozpátku, až najednou - ale možná že to ani nepocítil, protože kocour ho stále sekal ze všech sil - se ocitl na nábřeží. Možná jen jemný tlak zábradlí, do kterého se opřel. A při neustálém boji proti černé zhoubě se svítícíma očima přes zábradlí přepadl do Vltavy. Ještě s sebou zmítal, když se nořil pod její hladinu, ale to trvalo jen pár chvil. Pak se přes něj řeka přelila a plynula si dál svým rozvážným tempem. _____ Lidé na nábřeží na chvíli vytržení touhle podívanou z trudomyslnosti morových časů se po sobě udiveně podívali: "Co to křičel?" "Něco o černém kocourovi.." "To je zvláštní, vždyť tu přece žádná kočka není. Jen ten chlápek, co tak divně poskakoval a pak se utopil ve Vltavě." Potřásli hlavou a šli dál v zamyšlení, koho mor dostane příště. ___ Jo, tak tohle v tomhle pokusu nedostanete. Jen příšernou animaci, proticírkevní agitaci jak z padesátých let, jednu neslušně kozatou ženskou, co nosí hřebíky ve výstřihu a zoofilní poměr s kozou. Je to tak trapný, že jsem zvládla jen půlku téhle hrůzy. () (menej) (viac)

HellFire odpad!

Jan Tománek je prostě úchyl s velmi sporným smyslem pro filmařinu. Vydávat tuhle slátaninu za film je velká drzost a ještě větší drzost je pustit ji do éteru. Veselá pohádka pro děti, ve které ženské s obrovskými prsy vesele skotačí kolem starých nechutných páprdů a podivně vymodelovaných postaviček a celé to zastřešuje sexuální humor pro dospělé. Vrchol nevkusu. Nejhorší na tom všem je, že měl úspěch. ()

Ištván87

Peníze, které jsem za tento film utratil v kině mi docela chybí. Mohl jsem je rozhodně utratit rozumněji. Takhle jsem neměl dost peněz na to, abych si ze žalu nad shlédnutím tohoto filmu mohl alespoň drobátko vožrat hubu. Ta jedna * je za menší (silně skrytou) politickou a úřednickou satiru. ()

Sifaka

Asi dobrý nápad a plno práce, ale celkem to vyšlo vniveč. Je to takové divné, postavy dost nesympaticé, kostrbatý příběh a celkem nic neříkající animák. Výborný je akorát dabing, takže 2* jednu za dabing a druhou za snahu, ale na jedno podívání to stačí ... Promarněná příležitost, dobrý nápad - nepovedené provedení. A jako většina uživatelů jsem nepochopil pro koho to bylo vlastně točené, děti se moc nezasmáli(určité věci i nechápali) a dospělí se nudili. ()

MáŠa

Těžko hodnotitelné, protože se ve mě asi projevuje kus toho patriotismu, ale jak tak nad tím přemýšlím, tak přivést to na svět třeba Pixar, tak to asi moc nežeru. Ten příběh je docela slabý a od animáků sem prostě zvyklý na víc zábavy, než na občasné náznaky ňáké té srandy. A když tak nad tím přemýšlím ještě víc, tak ani ta mluvící koza mi do příběhu nezapadá. Všude jen samí lidé, kteří jsou lidmi, pak je tam ňákej ďábel (dobrá, proč ne), a pak tam jsou zvířata, co jsou skutečně jen zvířaty, a najednou ňáká koza, s kterou tam mají být vtipné scény, že jí balí ňáká ženská nebo jak to tam bylo. To ani do tohohle světa moc nezapadá, a nikde sem si nějak nevšiml, že by nějak vysvětlili, proč zrovna tahle koza mluví. ()

duklak2

Nejsem zklamán, protože mé očekávání nebylo nikterak veliké. Animace je hodně zvláštní, chvílemi přemýšlíte, jestli je to opravdu ve 3D. Výkony "herců" neoslní. Vidíme věčně ožralou kozu, která vlastně ani neví, jestli je zvíře, nebo lidská bytost. Alespoň mě to tak připadalo. Ještě mě zaujala ta dívka s těma svýma dvěma kozama:-) Schovala mezi ně skoro všechno:-) Příběh by potřeboval více promyslet. Docela se povedl dabing. Kladně hodnotím poměrně krátkou stopáž. Přemýšlím, pro které publikum byl film točen. Myslím si, že děti by se asi nudili. Ale zase na druhou stranu si nedovedu moc představit, jak se dívají dospěláci nad 40 let. Takže když to shrnu, tak je snímek určen pro mládež:-) Když běží závěrečné titulky, tak nejdou vůbec přečíst, že by to šlo jen s 3D brýlemi:-) Ta melodie se povedla. Celkově tedy filmu dávám 40%, ale už nikdy nechci vidět 3D kozu:-) ()

Morholt

Jednu hvězdičku za nadšení mojí šestiletý dcery si to zaslouží. Jinak musím říct, že v kině jsem se takhle strašně nenudil už hodně dlouho. ()

Bowser odpad!

Jsem zvědavý, kdy Češi začnou dělat průměrné české pohádky. Nechápu, co má tohle znamenat. Chtěli snad ukázat, že umí udělat tááákovéhle dlouhé brady, tááákovéhlé zkroucené věže a třeba tááákovehlé velké kozy. Vážně lituji, že jsem na tohle MUSEL jít do kina. Na " Kozí příběh se sýrem" už mě nikdo nedostane. ()

Gwaihir

Ten, kdo očekával od prvního českého 3D animovaného filmu vytvořeného malou skupinkou lidí za malé množství oběživa, dílo světové úrovně, se zcela samozřejmě tohoto "štěstí" nedočkal. Pravdou je, že tento snímek je, i přes několikaletou snahu jeho tvůrců, spíše podprůměrný. Na druhou stranu je však třeba říct také to, že jeho hodnocení prakticky nemůže být objektivní, protože jej není s čím porovnat. Mě osobně se animace starobylého stověžatého města a postav celkem líbí, i když možná vypadá zastarale. Některé scény jsou výborné a dokonce i některé vtipné situace se dost povedly. Zkrátka, napoprvé to není zase tak špatné. 50% ()

bouncer odpad!

Dobrá, animace ještě není tak špatná, prostě jen průměrná 3D. Ovšem dabing je příšerný a příběh tvůrci asi považují za sprosté slovo, jinak si jeho úplnou absenci nedokážu vysvětlit. Vtip i nápad jsou ve filmu prakticky nulové. Je to celkově průser a já jsem jen šťastný, že jsem na Kozí příběh nevydal do kina. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)