Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

IvcaG

Přijde mi škoda, že letitá a tvvrdá práce, stojící za tímto snímkem byla strhána všemi recenzemi co na ni vyšli. Já ale nebudu zastírat, že se mi to docela líbilo. Kozí příběh, je zase něco jiného než vidímě bežně u amerických animáků. nevím proč ale proště postava kozy a ještě ke všemu mluvící jako Lábus je prostě zajímavá podle mě je tenhto film něco mezi 60 a 70 % ()

fisikk

Už jenom za dobré hlášky si tento film zaslouží pět bodu. No tak děcka podpořte český animátory! ,, Kubo, že ti rohy neupadnou“ ()

strikeman

Ta jedna hvězdička je zapěkné prostředí a originální výtvarné provedení, jinak nevím, co na tomto snímku vyzdvihnout. Film pohřbívá nejen nejasná orientace na cílovou skupinu diváků, ale hlavně totální absence děje a napětí... ()

PDcz odpad!

odpad! Dabing, vtípky, vizualizace roku 2001 a hry "POLDA IV". A to tomu Poldovi ubližuji, protože ten mě v té době chvíli bavil. [X] Bez komentáře. ()

BathoryMan

Tešil som sa na niečo nové v kvitnucej českéj kinematografii a bol som nakoniec trochu viac sklamaní!Animácia bola príšerná ale znesitelná a až tak velmi mi zasa nevadila!Dej to skoro nemalo žiadny a pripadalo mi to ako reklama na česku metropolu,ktorá sa snažila vtipným sposobom predstavit jej minulost!A dúfam že ako rozprávku pre deti to režisér nezamýšlal,pretože pochybujem že by tu aspon niečo deťúrence chápali!Zamna 2 a pol hviezdičky! ()

Rado-KE

odpad! nedavam len z dovodu ze pre cz kinematografiu mam slabost, ale inak film jedno z najvacsich sklamani v tomto roku zatial. ziadne poriadne vtipy, zhadzovanie cirkvi a podotykanie na existenciu bezdomovcov v prahe bolo extremne prehanane. ()

Axident

Po hrůzostrašných a nekompromisních recenzích jsem ani nemyslel, že bych kdy tenhle kousek viděl, ale nějak to u nás dětem přistálo na DVD, tak jsem měl tu čest nebo tu smůlu? Vzhledem k brutalitní pověsti, která kvalitu Kozího příběhu předcházela - nebylo mé zklamání téměř žádné. Ano, téměř úplná abscence příběhu je rozhodně největším kámenem úrazu, uměle poslepované, drhnoucí vyprávění - nevyparávění, navíc značně nudné a místy nepochopitelně přioplzlé až zoofilní, plné zvrhlých postaviček - to se dá, řekněme, přičíst zvláštně karikaturnímu, byť značně nesympatickému pojetí vizualizace postav, ale i tak... I přes růžové brýle to je rozhodně promarněná šance jak vrata! Ale že by to bylo až "odpad", to není fér tvrdit, řekl bych, coby dosti zkušený divák - rodič mnoha animáků... ()

merigieren

Není to až tak otřesné jak by se zdálo. Vtipy nejsou sice nic moc, ale grafika ujde. Alespoň si šli autoři svou vlastní cestou loutek a podivných stavení. Sice by se dalo polemizovat nad domem Faustovým v dobách stavby Karlova mostu, ale jinak to celkem ujde. nějak se dostanete ke konci mírně přihlouplému, ale i přes to všechno sem to přežil :-) Nijak výrazně sem se nenudil slabší 3* si zaslouží... ()

gumbo

WTF...co to sakra bylo, koza? Ani nemá cenu se moc rozepisovat, jelikož vše podstatné už tu vypíchli jiní. Já bych snad jen zdůraznil naprosto zhovadilo koncepcy scén, kde se občas ztrácelo co mělo být podstatné a vynikalo co by většina tvůrců radši zakryla...hrůza...takhle to dopadá, když si někdo myslí, že natočí dalšího Shreka jen tím, že to udělá v 3D... 20% ()

misakurt odpad!

Dlouholetá práce tvůcrů Kozího příběhu přinesla své ovoce...bohužel je napadené mnoha parazity, celé prohnilé a absolutně nepoživatelné. Od začátku do konce jsem trpěla a v okamžicích, kdy se někteří smáli jsem se já chytala za hlavu. Film je snůškou nevkusu, trapnosti a vlastně to ani není film, je to jenom hnědě hnědá slátanina plná sexuálních narážek, zoofílie, prostituce, alkoholismu, a spousty dalších hnusů...Děti na něj rozhodně nepouštějte a pokud se chcete podívat na příběh kozy, v němž hlavní roli hrají "kozy", tak hurá na to, ale peníze byh a to nevyhodila. ()

Rami

Bohužel, nepovedený animák, který ztroskotal na špatném ozvučení, (rušivých) dialozích, příliš pohyblivé kameře, plochému zpracování děje a hlavně celkovém pojetí scén, které vypadají jako by nebyly součást filmu ale pouze jednotlivými promovidey. Za snahu odpad nedám. ()

bery71

Kozí příběh - první český animovaný 3D film...no, to jsme pěkně začali. Po grafické stránce je toto "dílo" sice (na naše poměry) obdivuhodné, i když samozřejmě ve srovnání se zahraničními společnostmi, které mají mnohem lepší podmínky, neobstojí. Ale co člověk ví, že jde přece na pohádku. Počkat. Opravdu je toto pohádka? A teď nemluvím o sexistických narážkách a vůbec o celém milostném trojúhelníku Kuba - Koza - Máca. Mluvím o tom, že v pohádce by měli postavy na závěr dojít k jakémusi charakterovému zlepšení, nebo by měli alespoň porazit zloducha. Ale proč vymýšlet konec, když starý řecký trik "deus ex machina" funguje i po 2500 letech. Takže pohádka? Ne. Historický film? Už jen díky časové nelogičnosti těžko. A ta komedie? No, budiž, ale hodně špatná. Dávám hvězdičku za snahu při animaci, i když bych ji nejradši za stupidní scénář vzal zpět, ale jsem přece Čech. ()

Akana

Já bych to neviděl zase tak tragicky. Kozí příběh sice kulhá na všechny čtyři, ale kulhá statečně a to si zaslouží ocenění. Je pravda, že se s vyplazeným jazykem snaží vyrovnat Shrekovi a ta snaha z toho nestydatě čouhá, animace celkem logicky taky nedosahuje valné úrovně a humor je často hodně křečovitý. S příběhem to ale není zase tak hrozné, podle mě dojem rozplizlosti a neujasněnosti vzniká hlavně kvůli odbytým dialogům, které jsou nesouvislé a bez vtipu. Propojení dvou pražských pověstí jinak hodnotím kladně, některé postavičky jsou zábavné a nejlepší dojem mám z prostředí staré Prahy. Kdyby tvůrci zaměřili svojí energii víc na osobitost a slovní náplň než na úpornou snahu být co nejshrekovitější, mohlo být i líp. ()

optimus0s

Režisér Tománek se chlubil, že jejich film se dá srovnat s Pixarovkama. Já jsem tam nenašel jedinou shodnou věc. Animace úděsná, vtipy žádné, příběh nudný, otravný mluvící zvíře...i když ta koza zas někdy řekla něco dobrýho...asi...už si nepamatuju jak to bylo nudný. ()

Kolssteyn

Jak moc jsem se těšil na staré pražské pověsti, tak rychle jsem vystřízlivěl po zjištění, že ve "filmu" po nich nezbylo téměř ani památky, pokud nepočítám dvousekundovou scénu s hořícím vozem na mostě. Autoři tento animovaný film tvořili tak dlouho, že za těch pět let úplně zapomněli na děj. A rozhodně to nezachránila ani zoufalá snaha o vtip. Každý by měl tvořit v mezích svých možností, Jenovi by prospělo aspoň jednu pověst si přečíst, musel by se sám za sebe stydět. ()

Vakomlok odpad!

Ta animace je hrozná a ani příběh za moc nestojí - je to mizerná dějová linka chatrně poslepovaná z několik pověstí, navíc vybavená opravdu nesympatickými postavami. A ta titulní koza je sprostě vykradený Oslík ze Shreka. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)