Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

markuc

Velmi spatne prvni zastoupeni ceske celovecerni 3d animace. Film postrada jakykoliv pribeh, naznak psychologie postav, nejakou zapletku, tam neni holt nic. Zustava tedy 1* za napad/snahu - ale i ta animace je nekdy docela zvlastni, az odpuzujici - treba pohyb, ale i nektere postavy. Pro me jednoznacne zklamani z nadejne vyhlizejici pocinu. ()

rodo

Jedno z největších zklamání poslední doby. Takřka nic tu nefunguje a bylo mi trapně za všechny, kteří se na této bezduché patlanině podíleli. Asi se budu opakovat, když vyřknu hlášku z Pelíšků, kterou jsem už u nějakého komentáře použil, ale tady to platí dvojnásob: "To muselo dát ale práce, přitom taková blbost...". ()

Týnkaa

Nic moc jsem od toho nečekala, takže nakonec to bylo opravdové překvapení... Zajímavé, srandovní, podivné... postavičky jsou netradičně ztvárněny, přirovnala bych to trochu k Fimfáru JW, ale uznávám, že celý film mi bylo líto chuderky Mácy, která se musí tahat s prsama až po kolena... No ale jinak se mi to docela líbilo, musíte film brát s patřičným nadhledem a pak vás neurazí ani koza co se zkalí a pak se ptá svého majitele, jestli si ji vezme... ;) Pokud by ovšem měl film sloužit jako upoutávka na Prahu... no tak to teda potěš... P.S. Podoba v chování postaviček s chováním dnešních lidí čistě náhodná??? ()

Vraccas

Komu se co na tom nelíbí? Kdo je má aspoň trochu vlastenecké sklony tak ocení děj odehrávající se v domácím prostředí (Praze - jak samotný název prozrazuje). Možná se jednou bude vzpomínat na Kozí příběh jako začátek animovaného 3D film v České Republice. I přes ne úplně povedenou grafiku se povedlo udělat dost situací. Kulisy a postavy jsou až Burtonovsky laděné, hudba dobrá akorát ten příběh není moc pospolitý a připadáte si jako kdybyste skákali z filmu do filmu. Některé myšlenky jsou až moc naivní a uspokojili by malé děti. Třeba to byl zíměr. Podle mě si autoři vůbec nepohoršili a jen tak dál a s chutí do dalších děl. Snad je to moc neodradilo. ()

honx

Tak tohle byla hrůza. Nevím, čí to byl nápad natočit něco takového, ale krom hudby bylo všechno naprostým fiaskem. Animace otřesná (už to prosím nedělejte, dokud to nebudete umět), příběh naprosto o ničem a za ty zoofilní ubohé perverznosti, které se zde absolutně nehodily, jsem se opravdu v kině styděl. Nebýt krásné hudby, nehodnotím jinak než odpadem. ()

Mrkvič odpad!

Příšerná animace, což by ještě v našich končinách nemuselo nic znamenat. Jenže příběh je takovým shlukem splácaným z historie a náznaků popkultury. Několik vtípků vymámí náznak úsměcu, ale to je konec. Co bych u nás čekal aspoň na standardní úrovni je dabing. Jenže ten je z toho všeho snad vůbec nejhorší. Skioro všichni jinak dobří dabéři pronášejí své repliky tak nezaujatě, že skoro ani není poznat, komu co říkají, kdo co říká, prostě nic. Příšerný. ()

Dado

Vtipy trápne, postavy slabo prepracované, dej prakticky žiadny, animácia slabá. Možno som od prvého českého 3D animovaného filmu čakal až príliš veľa, ale jednoducho na ňom nedokážem nájsť nič, kvôli čomu by som mohol svoje hodnotenie zvýšiť. (25%) ()

filmmovier

První český kompletně animovaný 3D film. Staropražské legendy jako hlavní lákadlo. Vypadalo to samozřejmě lákavě, ale dopadlo to už o něco hůř. Výtvarná stránka je pěkná ale s místy trochu divnym dějem je to horší. Začátek mě dost bavil, ale asi tak po půlce filmu se to mírně zhoršilo. Hlavně ten konec s oběšenou Kozou byl takovej divnej.... Ale na ,,první" pokus docela slušnej výsledek, *** si to určitě zaslouží. ()

Lachtaan

Pokud animovaná tvorba v rukou českých tvůrců, tak jedině ta "večerníčková" a ta jedině před rokem 89. Pokud český historický film, tak prosím ne animovaný. Ve filmovém světě je jako naschvál obsaženo nejvíce toho materiálu, který rozumné hlavy fanouškovské základny nechtějí. Mezi něho nepatří jen naprostý sprostý výplach jménem Husiti, ale také třeba Kozí příběh, jenž svou precizní hloupostí dokázal omámit mou dětskou mysl a navždy mě přesvědčil, abych k němu nebyl tak přísný, jako právě k druhému výše zmíněnému tuzemskému historickému animáku. ()

Playman

Tááák a můžem si odškrnout další významný milník naší nádherné české kinematografie. Bohužel (bohužel pro nás), tento snímek se určitě nebude řadit mezi ty, na které se bude vzpomínat v dobrém. Nejde o to, že by byl vyloženě hloupý, ale určitě nevyužívá ani 1% možného potenciálu představující téma: Praha. Začátek vypadal nadějně, až slibně, bohužel čím více děj ubíhal a neodvratně se blížil ke konci, tím jsem ztrácel naději i víru v to, že by to mohlo dobře dopadnout. Trapné vtípky, kterým se můžete ledatak uchichtnout a malé děti z nich mají houbeles (bohudík), otřesná animace nad kterou mohu mávnout rukou, protože o tu mi až tak nešlo. Šlo mi o příběh a o scénář, o vydařené vtipy, které by bavili mě, starší, i malé děti. Bohužel ani jedna skupina lidí z toho nemá nic. Protože pro malé děti je film moc ponurý, dramatický a vážný, starší naopak vidí, že ačkoliv je film určen dětem - je pro ně naprosto nevhodný a za ten vyhrocený konec, za ten bych tvůrcům urazil palici. A měl jsem chuť řvát na celý kinosál: To si snad ze mě děláte pr*el!! Opravdu.. z hrozného to přechází ještě do horšího a člověku z toho jde hlava kolem a je mu skoro až do pláče. Kdyby tvůrci pojali příběh jako vážné drama od začátku. A stanovili dejme tomu věkovou kategorii na 12 a více let, vyškrtali trapné vtípky a nahradili je fakty, mohlo by jít o vskutku zajímavý počin. Jenže když animák, tak jedině pro děti!! Aspoň pro začátek... Ale proč takhle ? Proč ? Stačilo si najít dobrého scénáristu, který netráví celý den v kobce nebo ve sklepě a dokáže se rozhlédnout kolem sebe a najít vtipné situace, kterým by se každý zasmál. Za 5 let na to měli času dost!! A člověk musí očekávat daleko víc! Ale abych jen nekritizoval. Hudba celkem ušla, i když někdy přehnaně velkolepé tóny vyzněly u nijak zajímavé scény vyloženě uboze, ale čert to vem. A když jsem u toho čerta, Faustův dům byl super! Ale tyhle dvě věci opravdu nestačí víc jak na jednu hvězdičku. Přiští český 3D animák se snad povede líp, ale rovnou bych jeho tvůrcům vzkázal, že bez scénáře ať se do ničeho nepouští! Ani náhodou... PS: Co byla ta hnusná chlupatá koule ?? =) ()

Triny

Nezajímá mě, že to tu má 44% a nezajímá mě, že mnoho uživatelů tomu dalo "odpad!".. I když to nebyl žádný zázrak, taky to nebyla filmová spodina.. A i přesto, že je víc věcí, které bych mohla vytknout - od děje postrádajícího vtip, přes prsaté lehké ženy, které se tam neustále míhaly, po znovu samotný děj, který byl skutečně jaksi "bez děje". Na druhou stranu zase oceňuji zapojení pověstí do příběhu - sestrojení orloje a samotné scény s ním jsou úžasný (musím se přiznat, při jeho spuštění jsem měla zimomrauky). Prostě asi takhle - být to film z ameriky o tom jak stavěli sochu svobody, tak by mé hodnocení bylo podstatně nižší. Jenže tohle je film od nás a to první tohohle druhu, takže ať je to jak je to - 3*....... ()

terunka003

Nápadité, originální × o ničem, nudné, trapné. Ano, bylo to originální, mělo to i nápad. Ale také to bylo neskutečně nudné, trapné, rádoby vtipné bez vtipu. Ve škole nám bohužel nebylo řečeno, že za zastavením Orloje stála žena, že mistru Hanušovi vypíchli oči kvůli tomu, že chtěl předat své plány Orloje Číňanům a natož, aby tam někde běhala koza a celý děj měl co dočinění dokonce s Faustem. Pokud je toto film pro děti, měli by se autoři trochu zamyslet. Sexuální harašení, prsa div netrhající oděvy, dokonce harašení mezi kozou a slečnou "se srdíčkem na prsu" a čůrající chlapeček v kostele není moc morální a vhodný k výchově. Jediná trefa byla do "obžérství" církve. Jen si s tím víc pohrát. Škoda... ()

eugeene

"Tento film je zcela srovnatelný se světovými filmy od společnosti PIXAR" - jednou řekl jeden z animátorů.... Nevim no. Ale což, první pokusy se občas nepovedou. ()

Akumulátor

Dlouho jsem na tenhle film čekal a těšil se. Výsledek byl ale spíš zklamání. Animace nesplňovala slibované kvality a příběh byl trošku nedotažený. Těžko se dalo i rozeznat, zda se jedná o pohádku či film pro dospělé. I přes všechna tato negativa před autory smekám za to, že se pustili do tak náročného a u nás ojedinělého projektu. ()

Bobik9

Skoro jsem se unudil k smrti! Příšerný příběh, který měl pramálo společného s pověstmi. Vtip? Nevšiml jsem si ani jediného, který by za nněco stál. Výtvarné spracování bylo sice pěkné, ale nemohlo vysvobodit trapnost děje. ()

Beky

Ze tří na dvě, nedá se nic dělat, rozleželo se mi to a výsledek je někdy až odpudivý, dvě hvězdy za MEGA snahu, která se nedá upřít, zbytek je bohužel neuvěřitelně špatný film, špatně odrežírovaný, se špatným scénářem, se špatnými herci:)!! Bohužel limitem u této kategorie jsou také peníze, někdy i když natočíte průměrný animák co se příběhu týče, můžete vše zachránit vizuální stránkou a atraktivním prostředím, zde ale nic takového nehledejte, bída všech bíd. Jednou větou: Nemít prachy, jóóóó to vadí....... ()

Peß

Příběh nic moc, přesto se na to díky technickému zpracování dalo koukat. Hvězda navíc za věčně nalitou kozu balící Matěje :-) 50% ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)