Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 8/10 Animace 4/10/// +řekl bych docela zdařilí dabing, hudební stránka je povedená -nuda, nezaujalo mě to, nebavilo mě to, je to temné, není to zábavné, příběh, nějak jsem nepochytil o co tvůrcům šlo/// Čecháček by klidně tvůrcům nadsazoval a hájil je. Což vo to, ono ani low end grafika ještě neznamená špatnou hratelnost. Jenže když se to nedá hrát a je to k uzoufání nezáživné, pak nepomůže nic, než uninstall. Tady jsem si přál aby to už skončilo, usínal jsem u toho a vůbec jsem docela otráven./// Celkem 37%/// ()

Ruut odpad!

Ono by to i mohlo jít - animace stavějící se opravdové staré Prahy nejsou k zahození. Jenže ten děj neděj! Kozy jako vzy u poloviny ženských postaviček nevadí - jen nechápu proč to je vydáváno za dětský film?! Vadí omílání legendy o Mistru Hanušovi a chabé podzápletky. Z toho se dalo vytřískat mnohem víc. 10% ()

Mi Nü-Chai odpad!

Já být orloj, tak po zhlédnutí tohoto paskvilu odlevituji nad Tománkův dům a vybuchnu, asi nejhorší animák, jaký jsem doposud viděla. Ohavné, nepěkně animované postavy, příběh a pověsti to obsahuje pouze v názvu a nad pokusy o humor by se rozplakal i Freddy Krueger. ()

Payushka

Ono to popravde neni az tak hrozne...Treba pan Mefistofeles mi byl velice sympaticky :) Ale film byl celkove hrozne rozpolceny. Nevedel, jestli je pohadkou s radoby-vtipnou kozou, nebo animovanym snimkem, ktery je holt plny koz, ozralych zvirat a predevsim - lasky (och). Z toho vseho nakonec vysla nejlip animace, ktera mi na ceske pomery prijde opravdu slusna. A ta chlupata cerna vec, co neustale pobihala po ulickach Prahy, byla taky nice. Uz vim, co chci k Vanocum. ()

Sinecod

Hloupost! Žádný děj, humor už vůbec ne, z každé věty čouhala trapnost i ta grafika mě po chvíli omrzela, ačkoliv cesta k dovytvoření tohohle snímku je působivá, přišlo mi to všechno zoufalé a ošklivé. Akorát mistr Hanuš se mi moc líbil... to jsem se i rozesmutnila když byl mrtev. A ta koza byla otravná, že jsem se i tak trochu zaradovala, že je po ní. A ona pak zase oživla:-/ ()

Anderton

V HD rozlíšení na veľkej televízii špeciálne vynikla obludnosť výtvarnej stránky Kozieho príbehu. Evidentná inšpirácia nemeckým expresionizmom by nebola od veci, lenže kombináciou so Shreckom vznikol paskvil, ktorý ťažko nazvať rodinným filmom. Deti sa asi ťažko zabavia nad kozou, ktorá vyhľadá prostitútku a nad "kozami" a pozadím hlavnej ženskej hrdinky. Dospelí do kina s deťmi asi nepôjdu pod vplyvom návykových látok, takže rýchlo pochopia nezmyselnosť scenára. Pritom námet je super. Ak by sa Robert Wiene presunul strojom času na začiatok 90tych rokov, poriadne sa ožral, vlúpal sa v noci do štúdií Pixaru a len tak si na dva týždne zablbol na vtedajších počítačoch, výsledok by pripomínal Kozí príbeh. ()

Socrates odpad!

Prostě přííííšernost! Normálně jsme po půl hodině utekli s kámoškou z kina radši na pivo. Rádoby českej Shrek se fakt nepovedl. ()

Spinosaurus odpad!

Takhle ne! Díky bohu, že jsem na to tenkrát nešel do kina (o čemž jsem reálně uvažoval), ale hlavně že jsem si to nekoupil na DVD (finanční důvody - ještě že tak). Já jsem člověk, kterému se líbí Pokémoni. Líbí se mi Digimoni. Dokážu tolerovat i ty nejinfantilnější disneyovky. Ovšem tohle, to je prostě TOTÁLNÍ SNŮŠKA SRAČEK! Animáky bývají většinou kvalitní, nebo alespoň zábavné v rámci dětského publika. Z novodobých se mi hodně nelíbila Divočina, pro svojí neoriginalitu, ale oproti tomuhle zvěrstvu se jedná o oscarový film. Čím začít? Animace! Nejsem odborník na animaci, ale i přes svoje nedokonalosti (ze začátku jsem měl málem šok) se jedná o nejlepší věc na tomhle blivajzu. Tenhle slepenec NENÍ pohádka! Není to ani horor (nebál jsem se), ani porno (nepostavil se mi), ani cokoliv jiného. Tohle je prostě čístý hovno. Děj prakticky neexistuje, nefunguje ani sám o sobě natož jako pohádka (OSOBNÍ ZPRÁVA PRO PANA TOMÁNKA, KTERÝ ZDE MÁ ÚDAJNĚ PROFIL: Pane Tománku, takhle má vypadat konec pohádky http://www.youtube.com/watch?v=T4tej2QRgYw !!!). Historickou či bájnou věrnost zde taky nečekejte. Ale nyní se dostáváme k jednomu z nejhorších článků tohoto sračkovitého řetězu a to jsou postavy. Takže si je vyjmenujeme: Kuba (nadrženej zoofil), Máca (nadržená prsatá nekrofilka), Koza (nadrženej zoofilní bisexuální transvestita). To je partička co? Zapomněl jsem ještě na záporáky. V každé pohádce musí být správný bídák. Z fotek se nám nabízí satan s hlasem Heřmánka. Jak já se na něj těšil. Jeho role? Objeví se na obraze a zase zmizí. TO JE ZÁPORÁK, ŽE! Dalším záporákem je Matěj, jenž se dá na temnou stranu, aby z ní následně zase vystoupil a to je prosím vše. Je vidět, že si na záporácích dali tvůrci hodně záležet a především mistrně je provázali s osudy hlavních hrdinů (neřeknou si ani dobrý den). Totální pekelností jsou pak dialogy. I průměrnej retarda by vymyslel originálnější. Většina dialogů (spíše zvolání) vypadá následovně: Co je? Nech toho koza! Nebruč! Uhni! V tý Praze je přece jen hezky (zazní asi 5x)! Mácaaaaaa! Méééééé! atd. Další obludností jsou rádoby pokusy o vtip. K tomu se snad ani nebudu vyjadřovat. Koukněte se na Tománkovi kraťasy. O tom to je. A teď to nejhorší, z čeho jsem chtěl úplně rozkopat obrazovku a narvat jí Tománkovi do prdele. SEX!!! Hlavní hrdinové v tomto filmu šukaj! A dokonce se přitom na ně ta Koza (převlečená za ženskou) kouká a slintá. No to je obludnost. V pohádkách má přece hrdina holku milovat a né bejt nadrženej a pak si to tam s ní rozdat. Z toho se mi ještě pořád dělá zle. Další věc, o kterou bych se s Tománkem i soudil, je hudba. Ten čů... Tománek vykradl kompletně hudbu z filmu Merlin http://www.youtube.com/watch?v=9B3h8ttlKSU ! To už je poslední kapka. Ale noční můra nekončí. CO BYLA DOPRDELE TA CHLUPATÁ KOULE???? JSI NORMÁLNÍ TOMÁNKU??? Víc k tomu neřeknu. Kdo si chce zkazit odpoledne, ať se na to koukne. Jednoznačně nejhorší animák na světě a nejhorší film roku. Poslední výtku jsem si nechal na konec. Zabil jsem tímhle komentářem 17 minut svého života. Děkuji Tománku. () (menej) (viac)

Smok

Tak priatelia, zas až také strašné to predsa nebolo... Uznávam, Kozí príbeh má svoje rezervy, na animáciu si treba trošku zvyknúť, ale je istým spôsobom jedinečná. Miestami som síce zvažoval, či je animák vhodný aj pre môjho predškoláka, lebo časté zábery z krčiem, mohutné popíjanie piva, bozkávajúce sa kostry a obesenci vyvolávali na jeho tvári trochu neurčité výrazy. Tiež výstrihy stredovekých slečien sú dosť odvážne a dá sa z nich vytiahnuť aj hlávka kapusty (zelí). Ale čo už, veď je to predsa KOZÍ príbeh, tak čo. V konečnom dôsledku ale oceňujem snahu aj českých tvorcov na tomto poli a originalitu príbehu, ktorý nekopíruje, žiadne zámorské blockbustery, ale predkladá mladému divákovi príbeh z jeho krajiny a dám svoje oči za to, že môj junior si zapamätá, ako to vlastne bolo s tým orlojom. ()

swamp

Dvě hvězdy za odvahu, jinak ale lituji tvůrce, že strávili pár let tvorbou tohoto BEZpříběhového otřesu. Ani pro děti, ani pro dospělé. ()

pm odpad!

Původně jsem chtěla dát 1* za parádní design ďábla s hlasem Karla Heřmánka a jeho podobou, která asi odkazuje k pohádce "S čerty nejsou žerty", ale tento sexistický paskvil si nezaslouží žádnou. ()

predators odpad!

Jeden velký omyl aneb šíleně hrozná grafika, ještě horší dabing a vůbec nejhorší animák, co jsem kdy viděl... Zajímavosti: Slyšel jsem nějaké zvěsti o dalším animáku, měl by se jmenovat Kraví příběh... :-) nelze udělit procentuální vyjádření ()

Zodd odpad!

Pracovalo se na tom 5-6 let, trailery byly docela zdařilé. Animace v plenkách, ale aspoň gotické pozadí má potenciálně jakýsi šarm. Ale ten zbytek. Takhle zabít decentně vystavené motivy je hnus. Emoce, humor, cokoli je špatně bez návaznosti, gradace. Jde o slepené scény hrající si na příběh, ale vývoj nejednoznačný či žádný. A blijí se tu hospodské vtipy, které děti nepochopí. Oslíkovská koza à la shrekovské sequels či jelen Eliott zase dospělé nenadchne. A Matějova transformace? Zoufalost. Máca je  taky zoufalá karikatura. Jsou tu dvě dějství, jehož aktéři se na začátku pozdraví a mají jistou provázanost, ale chladné. A občas se objeví scratovská chlupatá koule, ale stejně si ji možná nebudete pamatovat. Vyprávění na úrovni Kameňáků a to bez **dele. Nechci skákat do bandwagonu českého sebemrskačství, ale toto je opravdu nešťastné. U sequelu jsem byl ve vedlejší místnosti, ale aspoň je snad pro ty děti. Tohle… facepalm. ()

PetrPan odpad!

Já se nebudu ani rozčilovat, protože jsem to vypnul cca po 11 min, čili mě to nenasralo tak, jak by tomu bylo, kdybych trpěl dál. ()

silentname

Napriek vysokým nekvalitám nedokážem tento film aspoň trošku neoceniť. Videl som ho viackrát a myslím, že má pár dobrých momentov a pár dobre stvárnených historických okamihov. Jediné čo nechápem je, prečo je ten film s kozou, prečo sa nesnažili ísť viac realistickejšie v oblasti príbehu a prečo tu máme človeka, čo upísal dušu Satanovi za bohatstvo. Neposúva to príbeh nikam a je to skôr hlúpe než vtipné alebo zaujímavé. Oceňujem snahu našich susedov o ich prvý počítačovo animovaný film, nie je to absolútna katastrofa, ale rozhodne to nie je žiadny super film. ()

Slarque

Nekonečné jak hodina dějepisu na základní škole. Co je vtipného na infantilním humoru nevhodném pro děti? Proč kozu mluví chlap? Proč mají všechny ženské postavy metr a půl přes prsa, když to není erotický film? Proč k tomu je hudba jak k epickému velkofilmu a ne něco v tom stylu, co hrálo k závěrečným titulkům? Má to vůbec nějaký scénář (aneb kam se poděl ten příběh)? Postavy jsou natolik nezajímavé, že jsem si za celý film nezapamatoval ani jméno té hlavní. Jasně, hýbe se to a je v tom i pár akčních scén. Ale proč tolik lidí tak dlouho pracovalo na něčem tak ubohém, nepochopím. ()

dopitak

Úroveň a požitek z filmu do velké míry ovlivní očekávání diváka a ambice filmu. Kozí příběh měl možná ve světě filmových odborníků velké ambice, byl to dlouho očekávaný a také louho odkládaný projekt. Pro mě, coby filmového prosťáčka, který si maximálně přečetl některé komentáře a zhlédl hodnocení diváků, neměl ambice téměř žádné. Což bylo jeho jediné plus. Věřím, že se tvůrci i dabéři při jeho výrobě vyřádili a je velká škoda, že se jejich humor nepodařilo promítnout i do Kozího příběhu. Spíše než vtipné, většinou trapné. Sexuální podtexty jsou tak časté, že film rozhodně nemůže být určen dětem. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)