Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

Jillen odpad!

sorry, ale tady ani za tu snahu ne...většina Večerníčků vypadá vizuálně líp...ale co, i kdyby to vypadalo sebehůř, jenže v tomhle filmu nefunguje absolutně nic. Otravné, fádní, trapné, úchylné...jsem rád, že jsem na tomhle jako dítě nevyrůstal. ()

cervajzik odpad!

Odpad! Odpad! Odpad! a mohl bych pokračovat dále, protože žádne jiné hodnocení filmu snad ani nelze dát. Celých osmdesát minut jsem to chtěl přepnout, ale zřejmě kvůli očekávání nějakého děje a zápletky jsem to neudělal. Vůbec nechápu, komu je film určen, protože malé děti to zřejmě nebude bavit a staršímu publiku (nad 12-13 let) už to musí připadat opravdu hodně trapný. Proč je sakra koza asi padesátkrát v hospodě a pak mele úplný hovadiny, které mají zřejmě rozesmát. Ani jednou jsem se u toho nezasmál. Příště ať takovéto filmy nechají nějakým jiným lidem, který snad natočí film s nějakým nápadem, zápletkou, vtipem a podobnými věcmi, protože to všechno Kozí příběh postrádá. ()

Riddick77 odpad!

Naprosto a zcela odpudivé ve všech směrech. Vrcholem je samozřejmě odporné animované zpracování. Nešlo to dokoukat, prostě NE! 0/10! ()

Pierre odpad!

Kozí příběh je opravdový odpad české kinematografie. Nejenom, že je absolutně bez nějákého souvislého příběhu (koukáte se na opilou kozu a najednou se film přehoupne do tajemného Faustova domu.) Ale on si ještě dovolí říkat, že je úspešný!!! Pane Tománku, viděl jste ten film celý?? A jste schopní vysvětlit, co je na něm přijatelné. Animace je jako z nějáké nepovedenné PC z 90.let, v mnoha záběrech se naprosto nesmyslně objevuje nějáká chlupatá koule s nohama nebo čůrající chlapeček atd. atd. atd. Kozí příběh je prostě peklo a jestli se na něj chcete zkusit, tak je to opravdu na vlastní nebezpečí. ()

pevico odpad!

Neskutečný paskvil. Postrádal jsem děj a dokonce nějaký dialog, alespoň jednoduchý dialog! Čekal jsem na něj marně!!! Za šest let práce je to teda ostuda. Neustálé opakování vět: "Kozo, nech toho!", "V tý Praze je krásně." "Máca todleto a tamdleto" ...to mě dohánělo k šílenství! Po 40min jsem to musel vypnout a vím, že už to nikdy nedokoukám!!! Tohleto, teď nevim, jestli to nazvat filmem nebo čím, si ode mě nezaslouží ani jedinou *. ()

Alementina

Ja bych tak rada videla hezky starocesky baje a povesti, rada jsem je cetla jako dite, ale tohle je divny. Sice jsem u toho uklizela, protoze sedet u toho a koukat bych nevydrzela, ta forma me iritovala. 3D grafika me rusila a ten sexismus mi taky vadil. ()

blackrain

Prvenství filmu odepřít rozhodně nemůžeme. Snaha byla. Chybami se člověk učí. Docela jsem se bavila, ale k úplné spokojenosti mi chybělo něco víc. Spojit několik pražských pověstí do jednoho příběhu nebyl špatný nápad. Doufejme, že se animátoři poučili a další dílo bude lepší. ()

ABLABLABLA odpad!

Viděno 22.7.2009: Asi nejhnusnější animák, co jsem kdy viděla....a teď jsem se dočetla, že natočili druhý díl, který jde letos do kin...tak tohle opravdu už nechápu. Hnusné tu bylo všechno - příběh, animace, postavy, charaktery, hlasy...ne je to rozhodně ten nejhnusnější animovaný film, co jsem viděla...žádné asi... ()

kaylin

Přiznám se, že jsem si to pamatoval mnohem horší. Animace se mi nějak závratně nelíbí, ale nakonec na tom opravdu není to nejhorší. Některé ty postavy by ještě šly, ale ten příběh je takový blábol, až se to zdá neuvěřitelné, že tohle skutečně mohlo projít až k samotnému natočení. Ani ta ujetost postav to nezachrání. ()

rt12

Mě to nebavilo, což by nebylo tak nejhorší. Nebavilo to ani děti, které v kině dělaly všechno možné, koza rušila natolik, že jim nešlo ani usnout. ()

stration

Poprvé jsem pětiletýmu synkovi zakázal se dívat na animák. Až vyroste, jistě mi poděkuje, že jsem mu nekazil dětství, vkus a nepřidával noční můry. ()

PogoJoe

Technicky povedené (na české poměry). Charaktery a zejména jejich dabing výborné. Bohužel pokulhává příběh - a to dost silně, podobně je to i s vtipem, který u animáků považuji za přinejmenším velice důležitý. Přesto je to solidní začátek a průměrné hodnocení si zaslouží. ()

FilmFan24

Aby první český 3D animovaný film nebyl dlouho poslední! Základní problém je scénář, ve kterém jsou použité všechny možné a nemožné příběhy a pověsti o Praze bez ladu a skladu. K tomu, nerad to říkám, skoro až pedofilní vztah hlavního hrdiny Matěje ke koze, která má vemeno až na zem, ale také rohy a hlas starého opelichaného kozla (je mi líto pane Lábus). A ta koza je fakt asi transka, protože jinak opravdu nevím, proč ji sváděla pražská děva lehká...Vrcholem je děvča krv a mlíko Máca s ženskými přednostmi a vzezřením Dolly Buster z podprůměrného pornofilmu. Dospělí - až asi jenom na ty "kameňák"-ové nadšence - příběh nijak extra neosloví a děti zvyklé "standartu" zámořské animované produkce nenadchne. Škoda, škoda...tolik roků práce. No asi tak: "Kozí příběh" je zkrátka na p* ehm na kozu! ()

togaf

Splácané pověsti a nesympatické postavy, divák opravdu nemůže čekat povedený film. A co ta příšerná žárlivá koza? Lehká zoofilie říznutá nudnou romantikou, kde objekt romantického zájmu má IQ stejné jako velikost podprsenky, ups vlastně korzetu. Dobro není odměněno a zlo potrestáno - příprava prcků do života? ()

*Elfík* odpad!

Divná animace, přopomíná mi to nějakou hodně nepovedenou počítačovou hru. Příběh by si zasloužil lepší zpracování, které by bylo kapku záživnější. ()

marleyy

50% Pro obdivuhodnou práci animátorů... Jako film je to místy hodně mimo. Avšak občas zde probleskne pár vtipných a originálních nápadů... ()

higuain

Takovou slátaninu bych nevymyslel snad ani já. Nejsem si jist, jestli název Kozí příběh souvisí s kozou v hlavní roli nebo s tím, že snad úplně každá ženská postava má tady kozy jako kráva a obzvlášť u hlavní ženské postavy Mácy to pořádně bije do očí, ten její animovanej dekolt se sotva vejde do záběru. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)