Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

zette

Ten pribeh musel vymyslet fakt idiot, neskutecna slatanina. Nevim, komu je tento film urceny. Pro deti celkem oplzle a dospely divak by se zase obesel bez te kozy, i kdyz je v samotnem nazvu. Osobne se mi ale libila animace a celkove ztvarneni stare Prahy. Pekna hudba. ()

c.tucker odpad!

Co to bylo. Nudil jsem se já, nudili se i malé děti, nudili se všichni. Není tam nic vtipného, jediné co mě tam potěšilo bylo to, že jsem mohl jít už domů. Církev byla plnma obžerství, jenže to neuměli vtipně poddat. Animace za kterou by se naši zahraniční kolegové styděli i před 10 lety. Scény nenavazují, sice se trochu drží pověsti, ale co z ní udělali to je ostuda. Domy v pozadí byly křivé jako svědomí Tománka, když tohle vpustil mezi děti. No hanba velebnosti! ()

animaxis

Mě se film líbil.Tajuplná atmosféra,občas až temná.Je tu dokonce jedna scéna,při které jsem se v kině skoro bál a na Čechy je tu dobrá animace.Atmosféra filmu dobrá,děj,který spokuje dvě pověsti,z nichž jedna je moje nejoblíbenější,je skvělý a vážnost některých scén je tu namístě a hodí se sem.Já jsem spokojen. ()

majo25

Oproti zahraničným 3D snímkom to je po animačnej stránke trochu horšie. Ani príbeh nie je ničím zaujímavé (prirovnal by som to ku francúzskemu 3D - Kocúrovi v čižmách). Keď si k tomu pridáme ešte absurdnosti typu kostiek a všeliakých pekelných monštier v kvázihistorickej Prahe, erotické techtle-mechtle v pár scénach (čo teda určite nie je pre deti) a fakt, že hoci sa má jednať o komédiu, v ktorej však nič nie komické, tak ide o slabší počin. Za malé plusy považujem komentár kozy v podaní Jířiho Lábusa či svižnejší koniec. Hodnotenie: 45% ()

Noviik

Část, která pojednává o pověstech staré Prahy se mi líbila jak zpracováním, tak předvedením. Animace velmi zdařilá, líbila se mi mnohem víc než ve Shrekovi a podobných (tím nechci srovnávat, jen poznamenávám). Co se mi ale vůbec nelíbilo byl pokus o uchylnost co se týče Máci a podobných postav. Aby ve filmu, na který chodí převážně (ať už autoři chtěli či nikoliv) malé děti, které viděli reklamy na svých dětských kanálech, v kouzelné školce a podobně. Velmi zajímavé bylo jak se na sebe při každé druhé scéně podívali rodiče dětí pohledem, který jakoby říkal: Pane bože, tohle má být pro děti?! Spousta z nich odcházela zhnusená, jak lze zkazit animovaný film. A nedivím se. Když se spolu hlavní hrdinové předváděli téměř nazí v posteli, tak děti koukali jako vyjevený a starší kroutili hlavou jak povrchně se tento film chová. Pane Tománku, grafika, herci i zaměření, to vše bylo velmi dobré a za to samotné bych dal lepší hodnocení. Ale za zprznění filmu mi nedá než jít na slabý průměr. Škoda, doufám, že příště aspoň dáte najevo pro jaké publikum je film určen. ()

Loki81

1* za hudbu... jinak vskutku nevydareny pocin!!! po graf. strance naprosty propadak, nerealne pohyby postav, gumova mimika, nepomery velikosti objektu popredi vs. pozadi, nulova atmosfera... dejove film postrada jakoukoliv logiku, nic do niceho nezapada, nic s nicim nesouvisi, chybi hlas vypravece... demence dialogu vyhnana do extremu... neprirozeny vyber hlasu jednotlivych postav namluvenych bez jakekoliv snahy o originalitu... film pro dospele??? pohadka pro deti??? ani jedno v kozim pribehu nenachazim... mame co dohanet :( ()

moviefilm

Prvý český kompletne 3D animovaný film. To znie ozaj veľkolepo. Tak, ako nedávno znelo veľkolepo:Najdrahší stredoeuropsky veľkofilm, na plagátoch filmu Bathory. A tak, ako sa môžu Slováci hanbiť za Bátoričku, tak sa môžu česi hanbiť za Kozí príbeh. S tým rozdielom, že v Kozom príbehu nezlyháva nedostatok peňazí (u Bátoričky zlyhávala aj neschopnosť režiséra, ale tento jav zlyháva aj tu), ale KATASTROFALNY scenár. Film nemá akýkoľvek dej, aj keď istý náznak tu je (čo sa cení :D). Tománek sa pri písaní scenára sústreďoval na konkrétne vtipy a nie na celkový dej filmu, čo je neprípustné. A aj keď je pravda, že film je utvorený z pražských povestí, ktoré by scenárista nemal meniť, za takýchto okolností by to spraviť mohol, a keď už mal on pocit, že by to nemal robiť, tak aspoň tieto povesti mohol spracovať trochu zaujímavejšie. Pretože Kozí príbeh je tak nudne zrežírovaný, že pri ňom neobstojí ani malé dieťa. A aj keď by deti mohli baviť vtipy, tak polovica z nich je trápnych, a tri štvrtiny z druhej polovice deti nepochopia, takže aj z toho mála vtipov je väčšina na prd. Keď už film nie je pre dospelých, mohol byť aspoň pre deti, no ani pre tie nie je. Tak sa teda pýtam:Pre koho je určený tento film? Okrem toho vo filme je zopár sexuálnych narážok a zopár scén, pri ktorých by mali malé deti nočné mory, takže nič... Co sa týka animácie, tak tej sa nedá vytknúť veľa vecí, akurát občasná neprirodzená plastickosť v davových scénach, ktorá sa však dá prehliadnuť. To, čo je pri animácii neprípustné, je to, je nedokáže dobre vyjadriť emocie a často sa mi stalo, že postava sa netvárila primerane k hlasu a významu slov, čo hovorí. To by bola asi najväčšia výčitka k animácii. Dúfam, že ďalší český animák (ak vôbec nejaký bude), dopadne lepšie... ()

MJMilan

Tvůrci tohoto snímku dali především na efekt a zanedbali dějovou podstatu věci. Patrná byla i inspirace ve filmu Shrek, kdy čas od času zabrali mimo děj a ukázali nějakou maličkost pro pobavení - ano sem tam to neuškodí, ale Kozí příběh těchto maličkostí měl nespočet. Divák to špatně snáší. Nicméně nějak se začínat musí, třeba to příště s nějakým tím animákem vyjde líp. ()

SoolenJV

Jedna hvězda za snahu, snahu, která se úplně minula účinkem. Humor, který děti nepochopí a dospělí se budou cítit trapně, divná vizuální stránka a příběh vycucaný příběh. Film jsem musel vidět do školy jako ukázku špatné dramaturgie. Jako příklad tohoto příkladu film obstojí znamenitě. Jinak je to jen zbytečná slátanina. Čeští tvůrci by si měli vzít příklad ze svých polských kolegů, které pracují s krátkometrážním formátem a výsledky jsou dechberoucí. ()

tomeek odpad!

Tady není co pochválit. Snad jen dabing. Příběh děravý a nekompaktní, plný nelogičností a prapodivných záběrů (kostlivec u varhan byl absolutně nevysvětlený). Animace naprosto mizerná, strnulá a vizuál nelíbivý, stylizace vyloženě blbá a samoúčelná (gotika je založená na vertikálnosti, ale tady je pravděpodobně pod vlivem Burtona celá pokroucená, řekl bych impotentní gotika). Dále pokud člověk nezná pražské pověsti (a mezi tyto lidi patřím i já), bude z příběhu těžce dezorientovaný. Koza je vykradený Osel ze Shreka, Máca je hnusná a nesympatická, učeň Matěj je zbytečný a ta debilní úchylná chlupatá koule s cyklistickými lýtky je trapná, až hanba. Většina vtipů není vtipná, míjí diváka a vůbec cílová skupina diváků je silně nejasná... "První celovečerní 3D animovaný film ve východní Evropě a Čechách" - to je sice fajn, ale za tu cenu, že v něm vůbec nic nefunguje. Měli raději začít jednodušším projektem, ale vidina prvenství je očividně zlákala natolik, že pustili do produkce takto nekvalitní film. Je to, jako bych postavil první evropský raketoplán. Byl by z papundeklu a nelétal. A byl by k ničemu. Ale byl bych první. Hodnocení mluví za vše. ()

mr.filo

Pražská kuriozitka s milým humorem ... ale i tak jsem si říkal: kterému divákovi je film určen? a vím, že mě to nebylo. Vzpomínám na animovaný film Františku k večeri, také z pražského prostředí - ten mě uchvátil. ()

otík

Pro mně zklamání především po stránce příběhové a zařaditelnosti filmu. Příběh není zcela špatný, sem tam jsou pro dospěláky skryty výtečné odkazy či humorné špeky, ale především závěr je slabučký. Pro děti tohle moc není i když animace naznačuje opak, dospělý zase nemůže nesledovat uvadající tempo a nevědomost scénáristy kudy dál především po Hanušově oslepení. Zajímavý projekt, který mě vůbec neoslovil. ()

Sharlay odpad!

Mé hodnocení se nezakládá na pravdě, ale polopravdě. Film jsem totiž viděl ve "žlutém autobuse" bez zvuku --- a stačilo to, a i tak jsem to těžce rozdejchával.... ()

AntonG. odpad!

Nejen že to vypadá hůře než většina videi z počítačových her té doby, ale ani ten příběh či jednotlivé scény nemají hlavu ani patu. A pro koho je to pro boha určeno? Pro děti určitě ne a pro dospělé taky těžko...Epic fail! ()

filmmovier

První český kompletně animovaný 3D film. Staropražské legendy jako hlavní lákadlo. Vypadalo to samozřejmě lákavě, ale dopadlo to už o něco hůř. Výtvarná stránka je pěkná ale s místy trochu divnym dějem je to horší. Začátek mě dost bavil, ale asi tak po půlce filmu se to mírně zhoršilo. Hlavně ten konec s oběšenou Kozou byl takovej divnej.... Ale na ,,první" pokus docela slušnej výsledek, *** si to určitě zaslouží. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)