Tínedžer Kale Brecht (Shia LaBeouf) má zásadný problém. Doposiaľ sa nevyrovnal so smrťou otca, ktorý mu pri autonehode zomrel pred očami, a v dôsledku toho fyzicky napadol učiteľa španielčiny, ktorý o ňom utrúsil nevinnú poznámku. Pre aktívneho chlapca sú tri mesiace domáceho väzenia neskutočným utrpením. Uniknúť nemôže, monitorovací náramok, ktorý nosí nad členkom, ho stráži až príliš dokonale. Pravidlá sú jasné – ak sa vzdiali tridsať metrov od domu, čaká ho polepšovňa. Do susedstva sa našťastie nasťahovala atraktívna Ashley Carlsonová (Sarah Roemerová), a tak si Kale kráti čas jej špehovaním otcovým ďalekohľadom. Postupne ho táto "špionážna hra" začne pohlcovať, čím ďalej tým hlbšie preniká do súkromia svojich susedov, až u jedného z nich zaznamená veľmi neobvyklé správanie. Spoločne s Ashley, ktorá jeho pozorovacím seansám tiež prepadne, začínajú monitorovať každý krok pána Turnera (David Morse), až v nich začne rásť podozrenie, že by to mohol byť dlho hľadaný sériový vrah. Kto by však veril chlapcovi v domácom väzení a jeho priateľke, ktorá tiež nie je bezproblémová? Možno práve odhalili tajomstvo, kvôli ktorému by mohli veľmi ľahko zomrieť. Nezabúdajte, že každý vrah je niečí sused. (TV JOJ)

Ceberus

Celou dobu to vypadalo na podprůměrný céčkový thriller, ale LaBeouf s Morsem to vytáhli z očekávaných dvou hvězd na tři. Film jsem viděl víceméně náhodou, než že bych byl nějakým fandou thrillerů, takže možná i proto nesdílím takové nadšení jako někteří jiní. ()

vincchuppo

Pěkný filmek. Celkem odpočinková záležitost, dobrá atmosféra. Na konci solidně stupňované napětí. A Shia je prostě borec. Ukecanej jako vždy, a skvěle funguje. ()

Mik_e

Původní verzi neznám, takže nemám s čím srovnávat. Tohle ale fungovalo dobře. Atmosféru se celkem daří budovat, záporák skvěle vybraný, a Shia mi nevadil. Slabé 4*. ()

ZnalecH

Proč jsem si film vybral je jasné. Zaujal mě název, obsah a neodradilo mě ani čsfd hodnocení. Teď jsem to shlédnul a jsem s hodnocením docela na vážkách. Nejprve musím říci, že v popisu filmu chybí komedie, jelikož jsem se poslední čtvrtinu filmu (měl asi bát) smál jako malé dítě. Je to asi tím, že už mám pár filmů odkoukáno, ale nebudu se snažit přijít na to proč, ale bylo to velice komické. A teď stručně: výkony slušné (Shia měl velice nevyrovnané výstupy), zpracování obsahu v omezené míře dobré a výsledný efekt je tak dobrý, že přestože se mi nechce, tak musím hodnocení o dost zvýšit. (PS kdyby tam nehrála Sarah Roemer tam by to bylo o 2* méně.) 75% ()

mira.l

Nějakou dobu od stažení už jsem tak nějak ani nevěděl, proč jsem to stáhnul. Nečekal jsem tudíž nic světoborného a o to příjemnější to bylo. Sice se tam zpočátku delší dobu nic moc nedělo a rozjíždělo se to poměrně pozvolna, v těch chvílích to aspoň mě od počínající nudy zachraňovala představitelka Ashley, Sarah Roemer, pak se to ale rozjelo a začalo se něco dít, zápletka byla relativně jednoduchá, což mi ovšem nevadilo, obešlo se to i bez nějakých přehnaně hororových, až nereálných scén - mě se to zkrátka celkově líbilo. Navíc se tu velice dobře koukalo na neokoukanou tvář už zmíněné Sarah Roemer, krásná holka, která mě osobně poněkud připomíná Piper Perabo. Taková sousedka by asi ke koupi dalekohledu přiměla nejednoho chlapa:)) A co z toho všeho plyne za ponaučení? Příjemně vyzerající soused bývá největší slizká svině:). ()

Kingjiri

Disturbii jsem už viděl po třetí a pořád mě baví, což už je výmluvný samo o sobě. Jen už nejsem tak odvařenej z kombinace teen komedie a thrilleru (možná je to věkem :D). Uvítal bych, kdyby se děj místo sledování / balení nový sousedky věnoval spíš rozplítání záhady divnýho souseda (ať už pomocí dalekohledu nebo opakovanejma tajnejma výpravama do jeho domu). Hlavně ve finále Caruso i Shia LaBeouf dokázali, že by s lepšim scénářem dokázal natočit skvělej trhiller. Nevyužitej potenciál zamrzí, ale za Shiu, filmařinu, mysteriózní atmosféru a pár vtípku nakonec přihodim čtvrtou hodně slabou hvězdu. ()

GTS_PUNK

Po tom, čo mladý stredoškolák Kale (Shia LaBeouf) napadne svojho učiteľa španielčiny, mu je nariadené niekoľkomesačné domáce väzenie. Od domu, kde býva, sa môže vzdialiť maximálne na niekoľko metrov, pretože monitorovacie zariadenie na jeho členku môže kedykoľvek v prípade väčšieho vzdialenia sa privolať políciu. Nuda doma s ním robí svoje a tak začne postupne sledovať svojich susedov a všímať si ich denné rituály. Značne nevinné sledovanie susedov sa však začne meniť vo chvíli, kedy Kale začne upodozrievať jedného z nich zo série vrážd. Má Kale pravdu alebo mu obmedzené priestoru vlastného domu spôsobujú paranoju? Práve tento filmový rébus pred divákov pokladá režisér D.J. Caruso, ktorý v roku 2007 prichádza so snímkom, ktorého námet na prvý pohľad vyzerá ako poriadne nervy drásajúca záležitosť. Ako však ukazuje skutočnosť, v praktickom poňatí už film vyznieva o niečo horšie, pretože na viacerých frontoch nefunguje ani zďaleka tak dobre, ako na papieri. Miestom, kde snímok najviac stráca, je jednoznačne príbeh, pričom ten sa stretáva hneď s niekoľkými problémami. Tým prvým je, že trvá pomerne dlho, kým sa dopracuje k svojmu jadru a podstate, ktorú chce rozvíjať. Hádzať tu nejaké presné časové údaje o tom, kedy sa dej naplno dostáva do tých koľají, v ktorých by mal byť už od začiatku, by bolo zbytočné, dôležité je však podotknúť, že pri snímku s minutážou pod dve hodiny si tu tvorcovia dávajú tak povediac na čas. A to poriadne. Keď sa už však konečne dostanú k hlavnej dejovej linke a prestanú sa venovať všetkým ostatným, ktoré film dovtedy tak "skvelo" obohacujú, prichádza snaha o budovanie napätia. V tomto momente sa divák stretáva s druhým problémom, a síce tým, že zatiaľ čo pri väčšine iných žánrovo podobne ladených filmov sa celková atmosféra buduje od začiatku, v tomto prípade sa s ňou začína pracovať až kdesi v strede, vo chvíli, keď sa film konečne dostane do už spomínaných koľají. Všetko, čo sa udialo predtým je razom irelevantné. Zároveň s týmto budovaním atmosféry začína vznikať akási "vákuová bublina", do ktorej je hodený divák, pričom tá sa dotýka skôr viac príbehu, aj keď pomerne dosť zasahuje aj do atmosféry. Táto "bublina" predstavuje azda ten najväčší problém, pretože tvorcovia sa v nej s divákom doslova hrajú. Ale nie v tom dobrom filmovom slova zmysle. V spomínanom príbehu budovanom circa od polovice filmu, s pomaly stavaným napätím, mu tu podsúvajú zdanlivo veľmi jednoduchú zápletku, ktorú ako keby sa s pribúdajúcim časom snažili čo najkomplikovanejšie zauzliť, ale nejde im to a tak sa na to celé jednoducho "vybodnú". Tejto jednoduchosti je však ťažké po celú dobu veriť, aj keď je nakoniec logicky vysvetlená. Príbehová vákuová "bublina" má po celý čas všetko na svojom vonkajšku, divák aj napriek tomu hľadá súvislosti v prázdnom vnútri. Ale nemožno sa mu čudovať, pretože táto takmer povrchná jednoduchosť príbehu, ktorú tento snímok ponúka, sa nevidí často. A to je len dobre, pretože ako možno vidieť, v praxi je po príbehovej stránke snímok režiséra Carusa skôr diváckym sklamaním. To potvrdzuje obzvlášť a najmä jeho záver, vďaka ktorému názov snímku môže v synonymickom slovníku začať suplovať výraz "jednoduchosť". Odhliadnuc od najdôležitejšej stránky filmu, príbehu, možno tu nájsť aj viaceré menšie pozitíva. Medzi ne patria herecké výkony protagonistov, hoci ani tie nie sú najlepšie na svete. Ale postavy Shia LaBeoufa či Aarona Yooa dokážu diváka zabaviť. Podobne sa možno vyjadriť aj o filmovom soundtracku, ktorý toho síce veľa neponúka, ale aj z toho mála možnosť posúdiť jeho kvality. Disturbia je filmom, na ktorý možno aplikovať tak často používaný termín "rozporuplný". Vo filmovom svete už dosť ošúchané slovo však v tomto prípade pasuje dokonale, pretože na jednu stranu je tento snímok až neuveriteľne jednoduchým počinom, čo môže byť buďto zámerom tvorcov alebo neschopnosťou písať scenáre, ale na druhú stranu je to vcelku obstojný thriller, ktorý ale okrem námetu nijako extra nevyniká. Lynčovať tvorcov a film je zrejme zbytočné, keďže sa jedná o pozerateľný priemer, ktorý síce diváka príbehovo sklame, ale vyložene neurazí. Možno sa len zamyslieť nad tým, čo by bolo, keby... () (menej) (viac)

neo93

Skvělý film inspirovaným slavným hitchkokovým Oknem do dvora. Spojitost mezi těmito dvěma filmy je velmi zřejmá, ačkoli jsou oba snímky odlišné. Film jsem viděl již vícekrát a teprve tentokrát mě došla přímá souvislost. A tím, mě naprosto ohromil, až zaskočil. Disturbia využívá stejných či podobných prvků jako Okno do dvora, jen je zasazena do moderní společnosti, do teenage prostředí. Velmi strhující pro mě byl již začátek snímku s mladičkým Shia LaBeouf, možná i proto, že jsem snímek tak dlouho neviděl. Po této vstupní pasáži již všechno směřuje k přímému odkazování zmiňovanému filmu Alfreda Hitchkocka. V tomto snímku nemůže hrdina vycházet ven (pouze teda v malé vzdálenosti od svého domu), díky náramku na noze, podobně jako postava Jeffa v Oknu do dvora, jenž má zlomenou nohu. Postava Kale, také začne z nudy pozorovat lidi ve svém sousedství. Objeví krásnou novou sousedku Ashley a následně dokonale využije svých znalostí k seznámení s ní. Z intezivňuje se sledování, kdy nejprve vše pozoruje sám, poté s kamarádem, později právě s Ashley. Rovněž se zlepšuje samotná technika, kterou využívá ke sledování lidí. Postupně se také zvyšuje napětí i díky střetnutí ze sousedem přes jeho matku i přes Ashley. Vše poté vrcholí až do napínavého finále. Musím ještě ocenit výkon Davida Morseho, který je ve své roli výborný. Pro mě výtečný film, který mě na další zhlédnutí dost překvapil. ()

tančísvlky

Viac ako slušný film a je odmena občas naraziť na takýto jednoduchý scenár, ale aj ten keď sa dokáže nasnímať správnou kamerou s hercami môže priniesť viac ako dobrý výsledok... ()

BlackLass

Kdo by si pomyslel, že moderní kinematografie je i v novém tisíciletí schopna skutečného thrilleru, který udržuje po celou dobu napětí a nepůsobí jako naftalín. Kdo by si pomyslel, že takový thriller by mohl docela dobře zapadnout do škatulky filmu pro mládež, aniž by skýtal dávku idiocie, co je dnešní době vlastní. A hele! Uklidňující krajina a idylický obraz společného rybolovu otce a syna nás hned na začátku uchlácholí, aby však vzápětí náš klid a harmonie explodovaly poměrně neočekávaným zvratem. Jakoby režisérův záměr byl co nejvíce diváka uvolnit a oklamat a následně ho překvapit – stejná technika je použita v celém filmu v různých měřítkách hned několikrát. Lehce upozaděnou se může zdát ústřední role Shii LaBeoufa. Ačkoli je jeho tvář téměř neustále poznamenána složitými aritmetickými operacemi a psychologickými rozbory v jeho mysli, v roli teenagera utrápeného nicneděláním je věrohodný. Pravděpodobně lze jeho roli v Disturbii chápat jako promotour vycházející hvězdy v očekávání Transformers. Ve snímku je navíc dokonale vyvážený koktejl mládežnických a osvědčených, leč překvapivě stále úspěšných, vtipů s dráždivým soundtrackem. Film tak může suverénně rozdávat pozdravy Blair Witch či všem Saw. Poslední dobou se ukázalo, že právě thrillery pro mládež obvykle vycházejí lépe než jejich žánroví bratři míření na dospělejší publikum. To platí i v případě Disturbii, na kterou se často zapomíná ne kvůli nedostatečné úrovni kvality, nýbrž nedostatečnému tlaku na její propagaci. ()

Nix

Pro mne námětem celkem originální film a herecký výkony to posouvají ještě o level výš. Labeouf mne nikdy nevadil a tady v tom filmu se snaží. Za mne povedený thriller. ()

Hellknight12

Dnes som sa rozhodol dať túto rozprávku na dobrú noc   . Ja mám tento film veľmi rád. Máme tu skvelé herecké výkony. Shia tento film ťahá od začiatku až do konca. Čo sa zvyšných hercov týka tiež idú naplno, s tým scenárom čo majú. Fajn nápad, ktorý jje síce trochu ohraný ale nie až tak aby toho bolo veľa. Film sa snaží na začiatku ísť uvoľnenejšiou atmosférou a pridať aj nejaký humor, ktorý je podarený. Zhruba od polovice sa to postupne stupňuje až na veľmi dobrý thriler. Aj, keď ja osobne tento film ako hororo neberiem, keďže nič také tu nieje ale atmosféra filmu je veľmi dobrá, hlavne ku koncu. Hudba je tiež slušná. Film môžem odporučiť, každému kto má rád kvalitné thrilery. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Lichty

Průhledné, lehce nablbé, ale přesto milé, zábavné a s velkou šťávou. Disturbia se jen sotva zapíše do historie jako známý teen-thriller, ale na letní posezení v kině, nejlépe s přítelkyní je to jedna z nejzdařilejších možností současnosti. Shia LaBeouf toho navíc hodně vytváří svým charismatem a první minuty, ve kterých Caruso představuje divákovi aklimatizaci hlavního hrdiny s domácím vězením jsou zkrátka senzační. Nic víc od filmu ale nečekejte - mohli byste se pekelně popálit... ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Kale (Shia LaBeouf) ... Tak tímhle se Shia definitivně zapsal do mojí herecké Topky :o) Ultrasympatický herec, který od začátku do konce táhne celý film (za vydatné pomoci krásné Sarah Roemer) a díky němuž jsem měl pocit, že první 3/4 snímku se vlastně nedívám na žádný horor, thriller nebo drama, ale na čistou teenagerovskou komedii. Díky tomu Disturbia působí nevšedně a neokoukaně, přestože námět není z nejoriginálnějších. Závěr pak atmosféru prudce mění, což ale paradoxně není na škodu, protože to se přece čekalo. I když tomu první hodina napovídala opravdu jen v náznacích, hororo-thrillerového vyústění a nějakého toho vraždění se přecejenom dočkáme. :o) ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)