Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused. (oficiálny text distribútora)

Juwe

Překvapující film, u kterého mě víc bavil začátek a střed filmu než samotný závěr a celé vyústění. Ale i tak slušných 65% ()

BrianStorker

Thriller, který neurazí, ale ani nenadchne. První dvě tři minuty diváka navnadí docela slušně, neboť autonehoda je skutečně mistrovsky natočená. Následuje nudná hodina, kdy sledujete postpubertálního mladíka, kterak šmíruje z domu své sousedy pomocí dalekohledu a kamery. Akční zápletce a jejímu rozuzlení je věnována závěrečná slabá půlhodinka, což je sakramentsky málo. Pro teenagery možná dostačující, ale jinak... ()

Izz

Variace na Okno do dvora ujde, ale stejně je to jen zprimitizovaná teenagerská zábava bez valné hodnoty. Hodně bodů tahá sympaťák Shia a fakt, že Caruso umí pracovat s atmosférou, ale znovu bych se na to už asi nepodívala. ()

Oudee33

Sice předvídatelné, nicméně to krásně vtáhne do děje hned od samého začátku a svou přitažlivou schopností se to přes slušnou gradaci v závěru vyšvihne až na zasloužených 80%!!! Velice příjemné překvapení... ()

departed

Vždycky mě u takovýchto filmů pobaví fakt, že všichni jsou na konci po všech těch šokujících událostech najednou psychicky úplně v pohodě, jakoby se pár dní /týdnů/ nazpátek vůbec nic nestalo. Scénáristé byli asi dost naivní, když vymýšleli, jak Disturbii zakončit. I tak se ale jedná o dosti mrazivou podívanou, která dokáže solidně pohltit, jakmile se příběh rozjede. ()

J.e.r.e.c

Plusem je, že se nejedená o otrockou vykrádačku Hitchcocka, spíš poměrně volnomyšlenkářsky pojatou inspiraci. Na originál to samozřejmě napínavostí nemá, ale docela solidně paranoidní atmosféra je tu taky. Ta ke konci velmi zhoustne a člověk si v tom fofru ani nestíhá všímat, že je to vlastně úplná blbost, což mu dojde naštěstí až po skončení. Shia super, ovšem moje oči i srdce si kradla Sarah Roemer. Takovouhle sousedku bych si taky přál ! Bohužel, u nás můžu čumět na zahradu maximálně tak rozteklým sádelnatcům nebo seschlým gerontům. Viděno s dabingem. 70 % ()

Bezda22

Jo, jo, jo..... Nemám co vytknout. Ze začátku lehce komediální. V průběhu přichází pomalý a přirozený vzrůstající napětí, který vrcholí v dost dobrej konec. Sice to neni thriller u kterýho nevíte do poslední chvíle, jestli je vrah zahradník nebo jeho pán, ale je to dobrý. Fakt nemám co bych vytknul. 85% ()

Tomizilek

I přes poměrně předvídatelný děj mě atmosféra filmu vtáhla do děje a nenechala chladným. Z hororů tento patří rozhodně k té lepší polovině. ()

chlebo

Takto to vyzerá, keď odpojíte amerického teenegera od Xboxu, internetu, prestrihnete mu TV kábel a on sa začne skurvene nudiť. Na škodu nie je ani to, že je práve vo výkone trestu domáceho väzenia. A keď neni Xbox ani telka ani internet, je mu dobrý aj ďalekohľad po mŕtvom tatíkovi, ten mu pomôže spoznať lásku svojho života (no nezamilujte sa do chlapa, ktorý vám čumí na kozy keď sa prezliekate do pyžama) a zároveň sa bližšie zoznámiť so starým ulízaným mastniakom, ktorý si v dome nazbieral utešenú kôpku mŕtvoliek. A keď už neni do čoho pichnúť (susedka je zatiaľ odolná), tak aspoň rozbehne hon na úchyla od vedľa. Možno to bola jednoduchšia záležitosť, ale rozhodne som sa nenudil a tvorcom sa podarilo vytvárať celkom slušné napätie, hlavne koniec bol úplný námrd. Dám 5/5 , pretože nebyť tohto filmu, tak by som sa dnes večer tak nudil, že by som zo šuflíka možno vytiahol ten starý ďalekohlad a začal čumeť susedom do okien sám. ()

denulik

Disturbia ma zaujala a "chytila" viac ako Okno do dvora. Možno to bude tým, že nemám rada Jamesa Stewarta a pôvodný scenár mi prišiel viac prichytený za vlasy. A možno jednoducho preto, lebo Disturbia je robená pre deti 21. stroročia má ku mne vekovo aj dynamicky bližšie. ()

DavidWebb

Mladý klon Davida Gahana uprednostnil film pred hudbou a urobil dobre. Disturbia má úvodných a záverečných 20 minút filmársky perfektne zvládnutých (na 5 hviezd) no a to medzi tým už divák akotak pretrpí a odpustí. Jednoduchá, čistá zábava, ktorá sa ale nevyhla zažitým slabostiam tínejdžerských trilerov. Nevadí, rovných 70% zaokrúhlim na 4 vďaka "Gahanovi", ktorý dokáže akýmsi skrytým spôsobom neutralizovať trápnosť ultratrápnych scén a dialógov priblblých školákov nielen v tomto fliku. ()

1mArc0

Príbehovo je to také, že ani jedna zo strán nie je svätá... + cítiť, že režisér sa pokúsil vytvoriť niečo čo by malo značnú dávku trileru a to sa mu aj podarilo, ak by režisér vyrastal a tvoril v európskom miertiku, o tomto filme by stála úplne iná reč. Nie je to zlé, počítajte s tým, že na druhú stranu nečakajte prelomový film ! /55 %/ ()

wege

Sousedy si nevybereš. Některé vyloženě chceš (Sarah Roemer, ruku na srdce kluci a i holky, kdo by nechtěl?), některé nechceš (David Morse). Když to umě zkombinuješ do filmu, který umě vykrádá klasiku, tak je to fajn film. Zároveň velmi pomáhá ten Shia, který prostě vždy byl a pořád je pan herec, a to už jako mladík. Hodně filmu táhne jenom on. ()

papadoce

Šija pred šestnástimi rokmi mal toľko kíl ako dnes keď hral vymáhača kartelu 😁. No nič. Musím povedať, že v roli puberťáka mu to sedelo diametrálne viac. Slušne vystavané napätie, klasické bubu momenty s náhlym objavením sa v okne za hlučnej nárazovej hudby, Davidom Morseom kvalitne stvárnený vrahoun, Sarah Roemer s krásnym zadkom. Čo viac si môžete želať od thrilleru z roku 2007. Lenže absolútna škoda je toho záveru. Ten 50 kilový tupec zápasí so 100 kilovým chlapom, aby sa dostal za čiaru a prišla polícia, pričom si stačilo poškodiť zariadenie na nohe hocjakým úderom. Ach bože, kde berú tých scenáristov. Neviem či mám spomínať aj to, že ten istý 50 kilový škriatok a ďalšia 50 kilová roštenka zviedli so sto kiláčom dva vyrovnané súboje, pričom cvičenému policajtovi s pištoľou zlomil psychoš väz za štvrť sekundy. Škoda, lebo inak to bola celkom dobrá psycho kukaná. Dávam tri za tupý tuctový koniec podľa šablóny pre filmy s masovými vrahmi. ()

Lumpus

K tomuto filmu se nejvíce hodí slovo plýtkost. Dějově slaboduché,předvídatelné a až trapně nevysvětlené. Z námětu se dalo vytřískat mnohem více,prostě mě film celkem zklamal i když začátek byl opravdu povedený(karambol,facka učitelovi špániny). Zahrané od herců to bylo dobré ale boužel neměli skoro co hrát! ()

snake

Pokud má být Disturbia film pro teenagery tak funguje naprosto skvěle. Osobně si však myslím, že dokáže zaujmout i normálního filmového diváka. Atmosféra filmu je prostě výtečná. Nejenže se celý příběh odehrává na v podstatě dost omezeném prostoru, ale hlavně v něm figurují hrdinové, kteří dokaží diváka chytit za srdce správným způsobem. Ať už vycházející hvězda Shia LaBeouf, se svým arogantním a na normální život rezignujícím Kalem, David Morse se svým vskutku ďábelským sousedem, tak i krásná Sarah Roemer. D.J. Caruso je k tomu opravdu dobrý režisér, opravdu se mi líbí hlavně využití všech těch kamer, mobilů, dalekohledu atd., které hrdinové používají ke šmírování. Po dlouhé době jsem viděl thriller, který mě opravdu připoutal ke křeslu a pustil mě až při závěrečných titulcích! ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)