Tínedžer Kale Brecht (Shia LaBeouf) má zásadný problém. Doposiaľ sa nevyrovnal so smrťou otca, ktorý mu pri autonehode zomrel pred očami, a v dôsledku toho fyzicky napadol učiteľa španielčiny, ktorý o ňom utrúsil nevinnú poznámku. Pre aktívneho chlapca sú tri mesiace domáceho väzenia neskutočným utrpením. Uniknúť nemôže, monitorovací náramok, ktorý nosí nad členkom, ho stráži až príliš dokonale. Pravidlá sú jasné – ak sa vzdiali tridsať metrov od domu, čaká ho polepšovňa. Do susedstva sa našťastie nasťahovala atraktívna Ashley Carlsonová (Sarah Roemerová), a tak si Kale kráti čas jej špehovaním otcovým ďalekohľadom. Postupne ho táto "špionážna hra" začne pohlcovať, čím ďalej tým hlbšie preniká do súkromia svojich susedov, až u jedného z nich zaznamená veľmi neobvyklé správanie. Spoločne s Ashley, ktorá jeho pozorovacím seansám tiež prepadne, začínajú monitorovať každý krok pána Turnera (David Morse), až v nich začne rásť podozrenie, že by to mohol byť dlho hľadaný sériový vrah. Kto by však veril chlapcovi v domácom väzení a jeho priateľke, ktorá tiež nie je bezproblémová? Možno práve odhalili tajomstvo, kvôli ktorému by mohli veľmi ľahko zomrieť. Nezabúdajte, že každý vrah je niečí sused. (TV JOJ)

sigi2

Je pravdou, že tento námet je už nejaký ten piatok známy a že pár jeho adaptácií tu už bolo. Je ale pravdou aj to, že táto je celkom príjemne pozerateľná. ()

Bounded

Od Disturbie jsem vůbec nic nečekal, ale byl jsem překvapen a pobaven kvalitou provedení. Co se starších podobných námětů týče, dosud nemám nakoukáno, takže hodnocení podle mě sedí, i když předvídat se dalo, jak se tu píše od prvních minut. ()

DjMetal

Na zaciatok- neviem kde je tam ten zaner, ze HOROR. Tak to nieee.To prehnali. Uplne ma znechutili s tym. Thriller ano. Su tam sceny. Super film. Herec Shia LaBeouf (Kale) sa mi nejako zacina pacit vo filmoch. Ale ma trosku jednu chybu. Ta jeho mimika. Ako sa tvaril vo filme Transformers, tak sa tvaril aj sem. Ale beriem to. Kazdy ma uchylky. 8/10. ()

renegrido

První polovina byla taková nijaká, ale druhá to plně vynahradila. Mimochodem, myslím, že více než thriller, drama, krimi a horor je to spíš komedie... ()

wOOzIe

Film, kombinující hned několik žánru dohromady. Tváří se sice spíš jako thriler, ale thrilerovou část si užijeme až na konci. Po celou dobu je to spíš kombinace drama a komedie trochu i krimi, ale například o hororu se opravdu hovořit nedá. Caruso z toho udělal tedy spíše trochu rodinné komediální drama s bubákem na konci, ale možná proto to bylo tak dobré. Další věcí je Shia, protože kdyby tam byl kdokoli jiný, tak by film spadl hodně dolů a já bych si ho ani nevšiml. Ještě za zmínku stojí David Morse, který záporné role opravdu ovladá výborně.Výsledek: výborná režie, Výborné obsazení, originální scénař, který člověka neunudí.....**** ()

Taffey

Jen jednu připomínku. Kdyby to točil Chris Nolan, byli byste z toho podělaní až za ušima a pěti hvězdičkama by se to tu jen hemžilo. Tak to tu chodí. ()

Alojs

Milé překvapení. První půle (vyjma úvodní scény) decentně vtipná, rošťácká, až skoro romantická. Ve druhé půli převažuje thriller a vše korunuje infarktový závěr s rozkládajícími se lidskými ostatky. Přesto tato kombinace drží pohromadě. Fajnová režie (Caruso zvládá i natahované pasáže beze slov), fajnový Shia a sexy kočka na vedlejším sedadle. Bez výčitek vyleštěné čtyři hvězdy. Navzdory všem kliš(ť)ákům v závěru. ()

xenopus

"Předlohu" (Okno do dvora) jsem neviděl a po dnešku jako film možná ani vidět nechci - leda bych chtěl docenit historickou kvalitu snímku. Disturbia vypadá zpočátku hrozně nevinně a zábavně (a ne prvoplánově typicky trapně a nuceně jako drtivá většina amerických teen komedií). Jenže poté se začne stále více odmotávat z červeného klubka, až nakonec ona plíživá tíživost vykonaných skutků vyplave na povrch a začíná se odvíjet v celé své drsné parádě. Výchovný konec je pak již jen třešinkou na dortu, který je umíchán z téměř neumíchatelných ingrediencí - komedie, dramatu, thrilleru a horroru. I přes to, že jsem občas hůře rozdýchával poněkud drsnější změny tempa, musím práci režiséra a hlavně LeBoeufa pochválit. Jo, ani Sarah Roemer vůbec není k zahození... Jak to, že jsem se bál víc než u některých čistokrevných thrillerů/horrorů a místy bavil víc než u teen-comedy - a to zároveň u jednoho filmu? ()

kucny

Mladučký Shia LaBeouf po napadnutí učiteľa (nemal ho provokovať, bastard) zostáva počas letných prázdnin v domácom väzení. A čo je lepšia zábavka ako spolu s kamarátom „tajne“ pozorovať novú susedku pri cvičení, plávaní, alebo prezliekaní? No predsa špehovať prudko podozrivého suseda ktorého auto sa nápadne podobá opisu v rubrike Hľadá sa za vraždu. Film s niekoľkokrát prevareným námetom a predvídateľným koncom obstojne vyzdvihujú herecké výkony LaBeouf-a a Davida Morse-a ako hlavného záporáka si určite zaslúži 3*. ()

Farley

Takhle nějak si představuju moderní thriller. Nenudí, odsejpá, chemie mezi postavama funguje. Shia hraje opět "casual" teenagera. V jeho podání ale skvěle, film na něm fakt stojí. (I tak se ale těšim až ho uvidim i v jiný roli.) David Morse hází takové hrozně jednoduché obličeje, ale když se do nich promítne celková nálada a napětí filmu, vše krásně funguje. Finále je opravdu špičkový. Samotnej námět je opravdu asi starej jak filmařina sama, ale tak pěkně moderně zvládnutej, že jsem silně zvažoval i pět hvězd. Jednu ubírám opravdu jen proto, že by to nebylo fér k mejm srdcovkám. :-) Každopádně skvělej film. Kdyby tak místo hromady stomilionovejch blockbusterů o ničem natočili za rok v Hollywoodu dva tři takhle skvěle zvládnutý.... ()

Lukaso1

Další s povedených snímků který mě při premiéře utekl a teď po 3 letech od premiéry si ho musím shlédnout s pořádnou porcí reklamy, která ještě ubírá na atmosféře. Naštěstí zde to moc nevadilo, jelikož jí snímek má na rozdávání. Někdy je fajn o snímku před tím než ho člověk shlédne vědět co nejméně a nechat se prostě jen překvapit, to byl nyní můj případ a užil jsem si ho na výbornou. Rozepisovat o ději tentokrát nebudu, pusťte si ho a uvidíte proč mu dávám 4* :-). ()

movemat

Skvelý triler s perfektným Shiom, s ktorým vám aj prvá na prvý pohľad nudná trištvrťhodina filmu pripadá ako krásna cesta filmovým nebom. Film má napätie, dobrú hudbu a kameru, výborne scény pri naháňačkách a stal sa tak jeden z mojich NAJ trilerov. ()

PB2

Příjemně napínavý film, bohužel s tradiční vysmátou závěrečnou scénou, ale jinak dobré. Asi se budu muset podívat i na to "Okno do dvora". ()

Rimer545

Na místo Jamese Stewarta přichází Shia LaBeuf. A že mu to teda jde. Odhaluje intimitu sousedů až narazí na něco znepokojivého, až střašlivého. 5/5 ()

Juwe

Překvapující film, u kterého mě víc bavil začátek a střed filmu než samotný závěr a celé vyústění. Ale i tak slušných 65% ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)