Mladý architekt na stopě vraždícího maniaka... Během večera, který ambiciózní architekt Terry Lambert tráví s manželkou svého šéfa Sylvií Wentworthovou, se stane něco značně neobvyklého. Jeho milenka spatří z okna neznámého muže právě v okamžiku, kdy se pokouší zabít na ulici dívku. Útočník však Sylvii zahlédne a rychle zmizí z místa činu. Druhý den přinesou noviny zprávu o vraždě mladé ženy. Ve snaze přispět k dopadení vraha, Terry nabídne galantně Sylvii, že na policii bude svědčit místo ní. Když pak má identifikovat neznámého muže, stává se Terry podezřelým, a také se ocitá v smrtelném nebezpečí… Film vznikl podle románu Anne Holdenové "Svědkové". Režisér Curtis Hanson vzdal tímto snímkem hold dílu filmového klasika – režiséra Alfreda Hitchcocka Okno do dvora. Představitel hlavní role Steve Guttenberg (24. 8. 1958) začínal na divadle, filmovou popularitu mu přinesla úspěšná komedie Policejní akademie. (Česká televize)

blackJag

Thriller ložený po klasicku, jedna chyba v úsudku a už se to všechno valí :-) U nás navíc ještě pěkně s povedeným dabingem, který myslím hodně vyznění filmu v našich podmínkách pomáhá, protože obsadit do filmu Guttenberga nebyl zrovna dobrý nápad, vůbec se do role nehodí a jeho výkon bych označil za vyloženě nemožný. Společně se zbytečně teatrálně podanými záležitostmi ohledně pachatele se to na hodnocení samozřejmě podepisuje. 50% ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,640,385Tržby Celosvetovo $-║ Šikovný thriller z 80.rokov je vidieť že v danom žánre bol režisér Curtis Hanson proste skvelý. Vedel si pekne pohrať s témou a vedel si medzi scénami nahrávať, tak aby správne gradoval príbeh a nechýbalo napätie. Milo prekvapuje aj herec Steve Guttenberg v nečakane vážnejšej úlohe, ktorá mu sedí. /90%/ ()

Piškotka

Příběh naruby. Hned od začátku známe pachatele a další aktéry. Je to taková hra na falešné dobro a nechuť riskovat. Terry se do všeho zamotal a hrál si na menšího detektiva. Chodil po tenkém ledu. Mrazilo mě při pohledu na rezavého nápadně bledého kluka, co vzrušeně sleduje lascivní chování holek v baru. Analogicky k tomu jeho osamělý život ve společnosti despotické matky. Tomu se říká podhoubí pro sexuální deviaci. Stačí zmáčknout dané tlačítko a jeho narušené libido se dá chodu. Steve Guttenberg mi ve filmu neseděl, v obličeji měl komediální úsměšek a navíc šílený klaďas. Isabelle Huppert ledově chladná a úplně jiná než v Pianistce. Elizabeth McGovern se mi nelíbila vůbec, hodně klučičí. ()

Shaqualyck

Cesta do pekla bývá nezřídka dlážděna dobrými úmysly. Své o tom ví i Steve Guttenberg, když se jako ‘svědek v zastoupení’ proměňuje z pohodovýho bezstarostnýho hňupa, co jen tak náhodou šuká šéfovi ženu, ve štvanou zvěř. Tak trochu vinou osudu, tak trochu díky vlastní zabedněnosti. Jo, lhát se zkrátka nemá… Nemusíte být zrovna zapálený cinefil non plus ultra, abyste rozpoznali, na koho že to Curtis Hanson ve svém precizně gradovaném atmosférickém majstrštyku šibalsky odkazuje. Nejde však o bezskrupulózní „vykrádačku“, nýbrž o přiznanou inspiraci podpořenou vlastními originálními nápady. Jasná vize, pečlivě a sebejistě vyprávěná od první do poslední vteřiny. Když jsem na konci po 112 minutách konečně vydechl a odložil urvaná opěradla židle, zasněně jsem se upomněl na Body Heat, Blow Out, Jagged Edge,… A posteskl si, že takhle kvalitní thrillery dnes v nabídce našich kin opravdu, ale opravdu zoufale chybí. BTW Thanx for the tip, sis! ;-) ()

flanker.27

Krimi se slušnou zápletkou zjevně se inspirující u mistra Hitchcocka. Zároveň mě ale rozčilovalo trochu nedomyšlené (no my si tady interně můžeme přiznat, že místy vysloveně idiotské) chování Mahoneyho-totiž pardon-Terryho a Denise v závěru. To si přímo koledovali o to, aby to dopadlo mnohem hůř. Pamatuju si, že na konci 80. let to byl hit kin. ()

• Hneď na začiatku, popritom ako ide Terry (Steve Guttenberg) otvoriť dvere Silvii (Isabelle Huppert), vypína svetlo, no po otvorení dverí a následnom zábere na Terryho svetlo opäť svieti. (zoot3r)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis