Pred tridsiatimi rokmi bol mužom bez budúcnosti. Mal však šťastie a dostal možnosť postaviť sa do boxerského ringu s úradujúcim šampiónom ťažkej váhy Apollom Creedom. Aj keď jeho šance na víťazstvo bola jedna k miliónu, vyhral. Jediné, čo chcel, bolo bojovať až do konca. Jeho odvaha a nezdolnosť v živote i v ringu inspirovala milióny ľudí. Každá sláva však raz pominie a Rocky Balboa (Sylvester Stallone), bývalý taliansky žrebec, teraz trávi večery rozprávaním starých historiek stálym návštevníkom svojej reštaurácie, pomenovanej po jeho žene, z ktorej predčasnej smrti je ešte stále zlomený. Jeho syn (Milo Ventimiglia) s ním nechce tráviť čas, pretože je príliš zamestnaný svojim vlastným životom. Čas a rany osudu Rockyho pokorili, otupili jeho päste a vzali mu všetko. Vo svojom srdci je však stále bojovníkom. Úradujúcim šampiónom ťažkej váhy je teraz Mason “The Line” Dixon, ktorý vyniká iba tým, ako jednoducho sa mu podarilo titul získať. Vzhľadom k tomu, že sa mu nikdy nepostavil do cesty rovnocenný protivník, a on tak nemusel nikdy nič zásadného dokázať, je Dixon fanúšikmi boxu považovaný za človeka, ktorého nečaká žiadna žiarivá budúcnosť. Avšak iba do okamžiku, keď ho počítačová simulácia prirovná k Rockymu Balboovi v jeho najlepšej forme. Kto by vyhral, keby sa títo dvaja postavili proti sebe v ringu? Dixon so svojimi vypilovanými údermi a pracou nôh, alebo Rocky so svojou vášňou? Znie to ako vtip, ale pre Rockyho, ktorý je takmer dvakrát tak starý ako jeho oponent, je možnosť zápasu s Dixonom druhou šancou, ktorú nemusel nikdy dostať. Šancou, ako dokázať sebe a všetkým ľuďom, ktorých má rád, že zatiaľ čo telo starne, plameň v srdci horí stále silno... (TV Markíza)

Nolanofil

Samotný príbeh a fináloví zápas je čistí priemer, nijak neohúri ale ani neurazí. To nám ale vôbec vadiť nemusí, pretože toto je boxersky film, v ktorom má šport - box najmenší význam. Nieje to o boxe, ale o Rockym Balboaovi, postave s ktorou som vyrastal a zbožňoval ju za to akým bol a čo dokázal. Sly vďaka Rockymu v 70 - tich rokoch prerazil do sveta veľkého filmu a teraz čo bol odpisovaný a všetci ho odsúdili do starého železa, dokázal všetkým že tam ešte nepatrí a Rocky Balboa mu znova otvoril dvere. Ako som spomínal film je čistý priemer, ale za nostalgiu a Slyovu charizmu, bez hanbi prihodím na čisté 4*. ()

Lilloos odpad!

Utahané blábolení přemoudřelých životních rad podbarvené otravnou depresivní dokola se opakující melodií. V závěru jen nejhůře natočený souboj celé Rockyho kariéry. ()

Antaeus

Artritický dedulo verzus juvenilný hopper. Prečo hral majstra sveta v ťažkej váhe 60 kilový atlét, je mi záhadou. Pevne verím, že nie preto, aby Rokyho 105 ročná muskulatúra lepšie vynikla. To by bol totiž lacný trik. Film je to inak pekný, farebný, farebný, i keď vo svojej podstate čierno-biely. Ide o recyklovanú jednotku, ale komu sa tá páčilo, bude aj tu spokojný. Beriem to celé ako bodku za legendou menom Rocky, ktorého roky už poznačili a je to vidno. Príjemné rozlúčenie a chvíľku som na konci mal dojem, že Sly nehral, keď sa s davom v dojatí lúčil. Fanúšika film poteší, my ostatní, športovo nevzdelaní, aspoň na chvíľu pookrejeme pri strastiach seniora Balbou, ktorého prostoduchosť musí každého chytiť za srdce a ktorému každý drží čo len môže, aby to nakoniec v ringu aspoň prežil.. ()

Flopik

Ako to už ľudia písali, dôstojné rozlúčenie so sériou.Hudba krásna.Motivačné proslovy stáli zato.A na Rockyho sa vždy strašne dobre pozerá.Je to skôr ukecaný film a tréning nebol až tak nápaditý ale ako fanúšika tejto série ma to neurazilo.Bolo to skvelé a ja som si film naozaj užil.Trošku sklamanie z posledného súboju.A hlavne zo súpera.Pretože Rocky aj na svoj vek vyzeral lepšie ako on..Ale nevadí som rád za túto fantastickú sériu. ()

jorgus

Krasny film ve stylu jednicky..mohla to byt velka ostuda..nastesti to dopadlo mnohem lepe nez kdo z nas ocekaval..jako fanousek dekuji:) ()

Rocket

Rocky je späť!!! alebo Slivester Stallone je späť? Hovorte si co chcete, pravy fanusik uz svojich 5 hviezdiciek tomuto comebacku dal, ja ich davam teraz. Je mi jedno, ze Sly uz zopar malin za svoje herecke vykony dostal, ze rezia je trosku kostrbata a cely dej az prilis priamociary. Ale je to ROCKY ! ()

strangercz

Rocky je zpět tak jak sem to nečekal. V narvaném sále byla skvělá atmosféra a tak sem si film skvěle užil. Užasnej trénink kdy sál začal řvát sem měl husí kůži jelikož na Rockym sem vyrostl a tohle a tohle byl opravdu silnej zážitek. Všechno do sebe skvěle zapadlo a Silvester si ukončil svou životný záležitost. Bůh dej aby takhle dopad i čtvrtej díl Die Hard ()

Betmän

Na mě to fungovalo už od chvíle, kdy jsem si mohl říct: ,,Proboha, von má eště ty želvy." * * * * A všimnul si někdo toho, že je skvěle zaděláno na 7. díl, jinak si nedokážu vysvětlit postavu Stepse ve filmu, než že ho Rocky bude trénovat (á la 5. díl). ()

Berry

Přiznám se a stydím se - viděla jsem maximálně jednoho Rockyho a to ještě asi před sto lety, takže si nepamatuju vůbec nic a pořád mám Silvestra za Ramba.. Jo, hrůza, ale je to tak. Na tenhle film jsem šla, abych udělala radost příteli a udělala jsem dobře! Film byl dobře zahraný, odboxovaný a měl i atmosféru. To, že Rocky nakonec nevyhrál, jsem považovala za absolutní samozřejmost, protože když si v dnešním Hollywoodu dovolíte typický americký konec, tak musíte být buď mistr, aby se vám to podařilo bez trapáren a kýče nebo je z vás adept na Zlatou malinu a to právem... Takže je dobře, že to skončilo tak, jak to skončilo. Co se mi ale líbilo moc, bylo, že jak Rocky prohrál a i přes to mu všichni fandili, on si to náležitě užíval! Bylo z něho vidět, jak vyhrál sám pro sebe, jak je šťastný a spokojený. A právě to byl ten moment, za který si film zaslouží 4 body:-) ()

Martyr

Kto by to bol povedal, ze Sly dokazal napisat scenar a dialogy, ktore maju fakt nieco do seba. Nic zlozite, viac ako o boxe je tento film o vyrovnavani sa so zivotom a posledny zapas je asi na realitu trosku prehnany ale o to viac nostalgicky. Na velke prekvapenie aj so Slyovym natiahnutym ksichtom 82% :) ()

Ulrich

Jde hlavně o to, jaký zaujímate postoj vůči samotnému Sylvesteru Stalloneovi. Já ho měl vždycky rád a proto jsem doufal, že se mu jeho comeback podaří, a nutno říct, že se mu opravdu povedl. Příběh a pojetí je naprosto dokonalé - nešlo další díl Rockyho natočit jinak, aniž by to působilo směšně až trapně. Rockyho vzpomínání působí vzkutku skvěle. Je to dojemné, a to že Sly je držitel spousty a spousty Zlatých malin nyní působí opravdu směšně. Není to Robert DeNiro, ale je to dobrý herec. Navíc i celkem slušný scénárista a režisér. Proto nezklouzává do patosu, ale příběh působí tak správně lidsky, což na mě působí dojemněji než tři mozkové nádory najednou. Rocky - Do toho! ()

spoonman

"it ain't how hard you hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving forward. How much you can take, and keep moving forward. That's how winning is done." jasne, je starej, ma to napichany a je to pritazeny za vlasy jak mike za usi, ale beztak! tohle je o rockym, tohle je o johnu a slyovi a je to dobry, kez by aspon takhle dopadaly resustitace detskych hrdinu, vid bruci (!"£$%^&*)..."fighters fight" (ale slib mi, ze to je fakt naposled!) ()

Šmoula

Jak bych to nazval... Rocky Balboa: Jak jsme nevěděli, co už máme natočit. Docela pěkněj název, hlavně vystihující a pravdivý. Na druhou stranu mě to nikdy nebralo, takže nejsem ani zklamanej. Je to hodně roztahanej a línej film jako samotnej stařičkej Balboa, Jedinej úsek, kdy jsem se docela začal chytat bylo 20 minut před koncem, kdy vstoupil Rocky do ringu a rozjel to tam. Aspoň jsem se mu pokoušel držet palce, bylo to napínavý a mělo to spád. Škoda, že takový nebyl celý film, ale tvůrci chtěli zřejmě ukončit sérii o Rockym (teda doufám v to) jako o důchodci, který byl slavný a měl být na co hrdý. ()

xxSmoldaxx

Tak přesně v tohle jsme doufal . Nečekal jsem žádné filmové zázraky, ale spíše sympatické vzpomínaní na první díly. Nostalgie se dostavila hned s úvodní znělkou a vydržela až do konce. Scénář není silnou stránkou ani jednoho dílu , ale slušná režie mě potěšila. Skvělá hudba byla samozřejmostí už předem. 78% ()

TomasKotlant

Příjemný, velmi důstojný film. Vložené "virtuální" boxerské střetnutí je perfektní. Něco tomu však přecejen chybí, nejspíš nějaká dominantní postava, která by na chvíli dokázala přetnout Stalloneův herecký koncert, protože ač v tomto filmu hraje velmi dobře, je na něj upřena až příliš velká pozornost - ale co čekat, když je to film hlavně o jeho postavě, navíc pod jeho taktovkou. *** Ve zkratce: Rocky & Groggy. Rocky hrdě odchází do boxerského důchodu. ()

Boomstick

Cely film je zo zaciatku velmi nostalgicky,ale ku koncu dochadza k navratu do pritomnosti.Cely film bol pre mna doslova remake prveho filmu...vsetko co sa stalo v jednotke tu malo ekvivalent (hlavne ten zapas na konci).Jednoznacne s 1. a IV najlepsi Rocky film.Krajsiu rozlucku s Rockym som si uz ani nevedel predstavit. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)