Kosti

• Česko Sběratelé kostí (viac)
Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Hart Hanson

Réžia:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (viac)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (viac)

Keď sa v hromade zlisovaného kartónu v továrni na recykláciu zjaví obraz Panny Márie, agent Booth a Dr. Brennanová vyrazia do terénu. Zistia, že nešlo o žiadne zázračné zjavenie, ale o obrys vysušeného ľudského tela, ktoré leží vnútri zlisovaného kartónu a je úplne sploštené! Závisí len od nich, aby prišli na to, kto je obeťou a kto ju mohol zabiť. Ak chcete objasniť vraždu, musíte pátrať až do špiku kostí obete. Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa elizabeth_ba k tomuto seriálu (14)

Kosti (2005)

Dobře vím, že tento seriál není dokonalý a souhlasím se spoustou připomínek ve zdejších komentářích. Přesto na něm ujíždím a během dvou týdnů jsem zvládla zhlédnout už celých pět řad. Velmi zábavné krimi, které představuje tým z Jeffersonova ústavu, zabývající se především forézní antropologií a pomáhající FBI chytat zločince. Podle Kůstky a Bootha si docela dobře umím představit Fidelmu a Eadulfa, hrdiny knižní detektivní série Petera Tremayna z raně středověkého Irska, jelikož jednotlivé díly představují jistě velmi zajímavé případy, přesto pokládám za nejzábavnější sledovat, jak se vyvíjí citový vztah a funguje chemie mezi Kůstkou a Boothem, z čehož vznikají jak velice romantické situace, tak i nezapomenutelné hlášky (pár jsem jich vybrala k jednotlivým epizodám). Kůstka bývá občas na facku, nicméně víme, že je to kvůli smutku a strachu někde hluboko v jejím nitru (viděno i při editaci 11.09.17 po konec páté série, tj 5-22). ()

Pilot (2005) (S01E01)

Poté co jsem zhlédla poslední epizodu, jsem se vrátila k té úplně první. Změna ve vizáži hlavních představitelů byla snad ještě větší než v Poirotovi. Přesto jsem začala se zájmem všechny epizody sledovat znovu. Mezi Kůstkou a Boothem to jiskří rozhodně líp než během manželství... ;-) ()

Dve telá v laboratóriu (2006) (S01E15)

Podle mě se jedná o jeden z nejhezčích romantických seriálů, jaké jsem kdy viděla. Aspoň některé díly. A takové zmrazené prase v drtiči na dřevo je rozhodně zajímavější kulisa (i když to teda bylo v epizodě předchozí), než bývá v seriálech k tomu primárně určených. ()

Muž v márnici (2006) (S01E19)

Booth riskující kariéru pro Kůstku a naše první setkání s paní žalobkyní Caroline Julianovou. ()

Kučeravé dievča (2006) (S02E07)

"Když někdo vypadá jako ty, nechápe to. - Co tím myslíš, Boothe? - Máš dokonalou strukturu obličeje." Taky bych si přála, aby mi někdo vyznal lásku takto neotřele... ;-) ()

Smrť v sedle (2007) (S03E03)

"Kdyby Ed žil jako člověk, neumřel by jako kůň." Opět jedna z famózních Boothových hlášek. ()

Kosť, ktorá vybuchla (2008) (S04E10)

Opět stačí jen výstižná hláška bez komentáře: "Max Keenan: Mohu se vás na něco zeptat? Spíte s mojí dcerou? Both: Ne. Max Keenan: Proč? Jste gay?" :-)) ()

Zubár v zákope (2010) (S05E13)

Jarred: Tváříš se jako když jsem domů prines' štěně a ty jsi mi řekl, že je to potkan.- Booth: Asi tak nějak. ()

Časti celku (2010) (S05E16)

Dost romantická, ale velmi zajímavá epizoda o tom, jak to celé začalo. Zatím ovšem bez závěrečného happy endu. Po dosud zhlédnutém v předchozích řadách, je to překvapení nejen pro Sweetse. Znovu se objevil Zac, a Hodggins tam vystupuje trošku jinak, než v posledních dílech. A není samozřejmě jediný... Mravní ponaučení: Někdy člověk (ba i ženská) dostane i druhou šanci. Ale pozor, dívky a dámy, ne na každou šílenou vědkyni čeká zvláštní agent Seely Booth. 😉 ()

Smrť včelej kráľovnej (2010) (S05E17)

Jedna z Kůstčiných spolužaček ze střední: "Oni se milujou jako ve filmu a já? Já jenom krmím kočky." Opět pěkný příběh o lásce, přátelství a také tom, co tím rozhodně není, tentokrát i s happy endem. Ps: Ale ty tři krásky z Jeffersonova institutu umí být taky pěkný harpyje a dokážou pěknejm a sympatickejm chlapům lámat srdce takřka na potkání. 😀 ()

Čarodejnica v šatníku (2010) (S05E20)

Tak nezábavné epizody zatím bohužel pokračují. Při dnešním znovuzhlédnutí opravdu netuším, zač jsem dala tu čtvrtou hvězdu(asi za Angelu a Hodginse, na což čekáme od konce první série), protože jinak je to z hlediska Bones i žánru dost průměrný díl. ()

Doktorka na fotke (2010) (S06E09)

Zajímavá epizoda o tom, jak někdy dokáže člověka ovlivnit a potrápit dřívější špatně učiněné rozhodnutí. A jak Kůstka v autě plakala, tak celá ta situace trhala srdce i mně. ()

Pátos v patogénoch (2013) (S08E23)

Tato epizoda, kde se Arastoo píchne do prstu jako Šípková Růženka, z nás sice měla tendenci ždímat emoce trochu více, než je potřeba, ale já pro něj s Cam mám slabost, takže za to hvězdičku neodeberu. Jinak se tam řešily i věci v této době docela aktuální, jako jsou virové a bakteriální infekce, aerosoly a bioterorismus. ()

Tajomstvo v obkľúčení (2013) (S08E24)

Napřed chtěli tvůrci pokračovat v těch emoce ždímajících epizodách, ale naštěstí si to včas (tj. těsně před koncem epizody a série) rozmysleli. ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook