Kosti

• Česko Sběratelé kostí (viac)
Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Hart Hanson

Réžia:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (viac)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (viac)

Keď sa v hromade zlisovaného kartónu v továrni na recykláciu zjaví obraz Panny Márie, agent Booth a Dr. Brennanová vyrazia do terénu. Zistia, že nešlo o žiadne zázračné zjavenie, ale o obrys vysušeného ľudského tela, ktoré leží vnútri zlisovaného kartónu a je úplne sploštené! Závisí len od nich, aby prišli na to, kto je obeťou a kto ju mohol zabiť. Ak chcete objasniť vraždu, musíte pátrať až do špiku kostí obete. Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! (oficiálny text distribútora)

athena07

Tahle dvojka mě baví, jsou každý jiný a přesto se dokážou doplňovat. Kůstka je naprosto úžasná, její asociální chování je příčinou většiny zábavy a vůbec ničemu nevadí, když se z parťáků stanou životní partneři a rodiče, to je jen pro tvůrce další možnost rozehrát další porci zábavy a napětí. ()

Dr.dogous

Soudní lékařství na podstatně vyšší technické úrovni nežli to naše. Asi ideál jak by to mělo vypadat. Měl jsem tu příležitost do toho náhlednout. Tento seriál mě zaujal i s odborného hlediska. Obdivuji soudní lékaře jako odporné až nechutné věci musí dělat v zájmu poznání pravdy a jak složité to bývá. 88% ()

Lou_Pagi

Skutečná předloha kůstky, antropoložka Kathy Reichs se podílela na natáčení a prohlásila, že se mnohokrát poznala v povaze Dr. Brennanové. První díly byly supr, hodně jsme odkoukali,postupně mě to však přestalo úplně bavit. Hodnotím tak vysoko, protože mě už málo seriálů vůbec přitáhne k obrazovce. ()

dragon

Ďalší zo série NCIS alebo CSI ale na rozdiel od nich sa tu riešia aj ich osobné starosti a problémy. Agent a doktorka, náboženský založený a ateistka, jednoduchý chlapík Booth a zanietená ale neohľaduplná Dr.Brennanova. Vydarená dvojica rieši vraždy z pomocou kostí mŕtveho. ()

elizha

Serial patri medzi moje TOP serialy...je to skvele, humor akcia.... a kosti...clovek si aspon zopakuje niektore ,,zdravotnicke" pojmy termíny.... skvele....nemám čo vytknuť ()

promo545

Pro mě jeden z nejlepších kriminálek co jsem v televizi zatim videl,za me 5*,ne jen diky doktorce Brenenové ale kvuli mrtvolám se kterými si dal tým který za nimi stojí hodně práce a opravdu je to dobrá práce .Jen kliše v tom že co díl to v 95% vyřešená vražda je už ohrané, ale tady mi to nevadí :-) ()

slovan.mma

Zacalo to zaujimavo, po par seriach som to prestal pozerat. Zmenilo sa to na soap operu z marnice. Mimochodom vsimli ste si ze v ramci "pozitivnej rasovej diskriminacie" v Holomude je 90tich percentach americkych serialov patolog ci coroner "afroamerican"? Od roznych NCIS, cez CSI az po Kosti. Dokonca to zacali robit aj Anglani vid. Marcella. ()

D1705

Prednosťou tohto seriálu je dabing. S českým dabingom, ktorý je otrasný je to neporovnateľné. Dlho som tento seriál nemusel, ale prišiel som mu na chuť. Mám rád aj diely, kde sa zaobývajú aj súkromnými problémami hlavných postáv. Vydarená americká kriminálka, ktorá sa do našich končín dostala. ()

Pokri

Zaujímavá kriminálka, ktorú si z času na čas rád pozriem. Ústredná dvojica mi je viac-menej ľahostajná, čo je asi najväčší problém a dôvod priemerného hodnotenia. Kto si ich obľúbi, pôjde s hodnotením vyššie, pretože scenár to má dobrý a je to aj zručne natočené. ()

Pharao20

Mám rád tento typ moderných kriminálok - v tejto konkrétnej hlavne vďaka ústrednej postave - doktorke Brenenovej ktorá je povahovo presne typ človeka akých mám rád. Úprimná, priamočiara a racionálna. Až do doby keď aj ona podľahla láske som s ňou súhlasil úplne vo všetkom, ale stále je dobrá. Jej postava je tak silná že dokážem pretrpieť aj ostatné hlavné postavy ktoré sú mi naopak vrcholne odporné. Agent Booth ako trápny americký patriot, čo je silný, neohrozený ale pritom citlivý, morálny, samozrejme má rád rock n roll, oddaný fanúšik trápnych amerických športov, je silne veriaci a samozrejme fantastický psychológ, ktorý vás vždy prečíta ako knihu. Keďže mi asi tvorcovia radosť neurobia a túto postavu nezabijú musím kvôli nemu značne ubrať z hodnotenia pretože mi ide neskutočne na nervy. A aj kvalita seriálu samotného išla po 6. sérii dosť dole - spôsoby akým dokážu naši vedci nachádzať dôkazy a spájať ich s previnilcami je už často hlboko pod hranicou uveriteľnosti.. ()

durkes

Nebavilo ma to, oproti kriminálkam CSI , či Myšlienkam vraha iba béčkový odvar. A kostička mi šla krajne na nervy........takže pár častí a už som na to zabudol. U mňa zle. ()

LucillaP

A mě to baví. Konečně není asociální nerd jen chlap, ale ženská. I když je Kůstka někdy dost na zabití, chybí jí takt a sociální cítění (občas) a pořád se dožaduje zbraně (kterou když dostane a je nucena ji použít, je z toho dost vedle), tak ji člověk musí mít rád. S Boothem jim dost dobře funguje chemie a poměrně slušně se doplňují. Co mi ale hlava moc nebere, tak v prvních sériích je Kůstka sice asociál jak vyšitý, ale její postava má lidský rozměr, je živelná, umí hláškovat. V pozdějších sériích se z ní stal suchar bez šmrncu. Což je škoda. Z dalších postav musím zmínit především Jacka Hodginse (má celkově asi nejoblíbenější postava - jeho takřka dětská radost z každého experimentu je nakažlivá). ()

Lesazrk

Určovanie pohlavia a veku z kostier netrvá 3 sekundy a nestačí na to úlomok 2x2cm. Veľké mínus - dejová línia postáv sa rozbieha veľmi pomaly. ()

Hixx

Veľmi dobre pozerateľný krimi seriál s agentom FBI Boothom a trošku čudáckou a arogantnou forenznou expertkou Dr.Brenenovou. Seriál si neberie servítku pred ústa a doslova sa vyžíva v čo najviac poničených alebo doslova rozložených mŕtvolách. Každá čast je viac menej samostatným príbehom ale popri tom sa rozvíjajú aj vzťahy jednotlivých postáv. Obsadenie celého teamu je veľmi sympatické a určite si ich obľúbite tak ako ja, odporúčam. ()

bax

Pre mňa ďalšie sklamanie medzi tými "populárnymi" seriálmi. Veď seriál neprináša nič nové, nič originálne, nič čo by tu nebolo už aspoň sto krát. Postavy sú typologicky nezaujímavé a všedné (veľmi veľa seriálov má totožné typy postáv). Vzťah Temperance a Seeleyho miestami pôsobí až príliš neprirodzene (tie milostné náznaky sú až príliš jasné a pritom stále nič, v reálnom živote by už boli dávno v posteli alebo by spolu nevydržali v jednej miestnosti viac ako sekundu). Tiež mi dosť vadil ten hologram. Je to technológia, ktorá sa síce vyvíja a už aj testuje v praxi, ale takúto realistickú úroveň a schopnosť takej rýchlej odozvy to ešte nemá (aspoň myslím, ak sa mýlim budem len rád, že technika je dnes už skutočne tak pokročilá). To už radšej 2D zobrazenie na obrazovke. V Amerike by mohli radšej miesto 1000 kopírovacích seriálov kopírujúcich určitý úspešný model natočiť 10, ktoré by boli originálne. ()

hooonza

Super postava Kosticky a jeji uzasny komentar ohledne narazek na jakykolv film: "I dont know what that means.", ji sice vylucuje ze slusne spolecnosti CSFD ;-) ale genium se odpousti ledacos. Konverzacni prestrelky povazuji za nejvetsi plus techto vcelku velmi prijemnych series ()

Kňour

Chrrrr.... cože, kosti? Už zase? Vražda? Zase? Chudáci lidi, furt je někdo vraždí.... ne, vážně, ostatní kriminální příběhy mají obvykle co nabídnout, zatímco tady se neustále točíme okolo dvojice ústředních "postav" a sem tam tu ,máme nějakou tu 3D projekci analyzovaných kostí. Nic, co by mělo někomu chybět, současná televizní produkce kriminálních seriálů je taková, že nechává sběratele kostí na chvostě. ()

sister

Jsem absolutně neseriálový typ a tohle je jeden z mála, který jsem si oblíbila. Hlavní hrdiny bych brala klidně i zcela odosobněné - bez vzájemných vztahů a slabůstek. Mně se líbí ty krimi příběhy a sofistikované metody pátrání a vrtání se v nechutných lidských ostatcích... podle vlasu usuzuji, že v posledních pěti hodinách jedla ústřice a pak tancovala v baru nahoře bez :-) ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook