Kosti

• Česko Sběratelé kostí (viac)
Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Hart Hanson

Réžia:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (viac)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (viac)

Keď sa v hromade zlisovaného kartónu v továrni na recykláciu zjaví obraz Panny Márie, agent Booth a Dr. Brennanová vyrazia do terénu. Zistia, že nešlo o žiadne zázračné zjavenie, ale o obrys vysušeného ľudského tela, ktoré leží vnútri zlisovaného kartónu a je úplne sploštené! Závisí len od nich, aby prišli na to, kto je obeťou a kto ju mohol zabiť. Ak chcete objasniť vraždu, musíte pátrať až do špiku kostí obete. Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! (oficiálny text distribútora)

Aidina

Všude, kam se podíváš samé kosti. Mám tento seriál ráda, zajímavé případy, okořeněné občasným černým humorem a vzájemným špičkováním:-)). Zaměstnanci v Jeffersenové institutu mají geniální vlastnost, zjistit o každém člověku skoro všechno jenom na základě jejich kostí. ()

Klarkys

Jelikož je TV zahlcená kriminálkama se stejnou tématikou, vybírám si z těch lepších( Kriminálka Miami apod.). I kdyby na tomhle seriálu bylo něco extra, jakože není, dokázaly mě definitivně odradit ty dvě obludy v hlavních rolích... ()

zitush

Jeden z najlepsich serialov vobec. Sledujem Kosti kazdy tyzden a niektore casti su dost tazke. Tesim sa, ze sa rozhodli pokracovat aj 9tou seriou. Booth a Brennan su vyborne zohraty par. ()

RomanBond007

Je príjemné sa pozerať na tento seriál. Na jednej strane krásna ale pocitovo chladná , vedecký založená a faktami obklopená Dr. Brennanová, na strane druhej pohodový, sympatický a náboženský založený agent Booth... Až na pár častí , je to výborný seriál. Týchto seriálov je v TV mnoho , to viem , ale tento spolu s priemerným CSI NY a CSI Miami nejak vyniká! ()

sydney

Jako drtivá většina seriálů, které se prokousají do mnoha dalších sérií ztrácí Bones trochu na poutavosti. Nelze se tomu vyhnout, protože se jedná o stejnou šablonu, zpestřenou o soukromí zúčastněných osob. Nicméně pořád nechávám za 4. ()

PatrikP4

Booth a ,,Kůstka" jsou rozhodně zajímavé postavy a myslím že se na to dá i koukat i když občas jsou tam ,,nechutnosti"... Tohle je trochu jiné než CSI a to je dobře i když ne tolik, ale jiné to je... ()

PeteBuck odpad!

Žasnem nad tým, aké vysoké má tento seriál hodnotenie. Tak v prvom rade neviem, kto píše scenáre, ale títo ľudia vedia urobiť akú-takú detektívnu zápletku, príbeh, rozuzlenie, atď., ale to je bohužiaľ všetko. Väčšinou ide o prípady plných klišé. Postavy sú absolútne nesympatické, 80 % z nich je banda egoistov, namyslených kreténov, ktorí jeden druhého neustále urážajú. Dialógy otrasné, rovnako ako herecké výkony. Neuveriteľné, že tam hral napr. taký Stephen Fry, ktorého herecký výkon za niečo stojí na rozdiel od výstupu toporného katolíka-odstrelovača-kapitána Ameriku Bootha a Dr. Brennanovej, ktorá chápe ľudské city a pocity horšie než Mr. Spock. Dr. Brennanová je tzv. génius, ktorý ale v akcii robí tak neskutočné logické lapsusy, že sa modlíte, aby jej niekto strelil guľku medzi oči. Ďalšie postavy nebudem ani menovať. Občas sa tu objavia aké-také sympatické postavy, ktoré ale vždy po čase odstrelia, aby znovu zostali len tie totálne nesympatické. Ďalšia vec, z ktorej sa mi chcelo šabliť sú rádoby vedecké kecy. To, čo tam robia, nemá s antropológiou a duplom s forenznym dokazovaním či súdnym lekárstvom nič spoločné a niektoré poznatky z histórie či archeológie, o ktorých tam klábosia vzali asi z Encyklopédie, ktorú zostavoval poloretardovaný a polosfetovaný kretén, ktorý sa hrá na Indianu Jonesa. Citujem: Potrebujem preskúmať mŕtvolu, ktorá sa našla na území Turecká a má 2000 rokov. Jasná Chetitská ríša. Koniec citátu. Aj debil so strednou školou vie, kedy bola Chetitská ríša. Ale pre tupých Američanov, ktorých vzdelávací systém je v totálnej prdeli, to asi stačí. Je ale smutné, koľko ľudí sa na túto neskutočnú krávovinu chytí. Teraz poviem jednu vec, videl som 10 sérií a 11.- tu som pozeral do polovice. Viete prečo? Potreboval som kulisu k tomu, keď som denne šlapal na bicykli. Lež som pozrel všetky série, podarilo sa mi chudnúť 14 kíl. Väčšie utrpenie ako šlapať na stacionárnom bicykli bolo sledovať tento seriál. Jedno ale musím povedať. Na stacionárny bicykel som si zvykol a teraz to považujem za dobrú vec na uchovanie si kondície, ale tento seriál je neskutočná chujovina, ktorá nie je dobrá ani na podmaz, lebo vás pri tom šľak ide trafiť. Nechápem, ako som to vydržal, ale stalo sa. Zistil som, že dokážem prežiť naozaj desivú mizériu v podobe tejto debilnej zlátaniny. ()

Kecana

Seriál, který díky mé paměti můžu sledovat stále dokola. Příjemná oddychovka, u které se člověk i pobaví, i když je jasné, že k realitě to má hodně daleko. Postupně rozvíjející se vztah sexy Bootha a roztomile racionální Kůstky je moje srdcovka. 8/10 ()

Zerthimon

Z těch všech nových krimi seriálů co se ted k nám dostalo, je todle jaksi na hovno. Taková ne moc povedená kopia CSI s tim, tim puzzle, kde vždy vyjde vyjde lidska kostra. Potom parta mladých hezkých akčních vědců vedená něčím podobným z FBI zjistuje jak bylo puzzle zabito a to se vzhledem k tomu, že se to dává celkem pozdě a samo o sobě to zas tak zajímaví není ani nikdy nedovim a usnu. ()

Nobunaga odpad!

Bones mi hrozně připomínají "zkažený" vtip od Donutila- víte proč policajti olizují hodinky? -Protože ty mentolové bonbóny jsou ohromně osvěžující :-D Stejným stylem podává zápletky ála CSI i Bones. Těžko říct jestli to tvůrci myslí vážně, nebo jestli si z diváků střílí. Pár "hlášek" za všechny: 1)...Kůstka stojí nad kostrou a z fleku omračuje diváky- "Máme tu ženu 19 let, blondýna" :-D:-D 2)..."Je to masový VRAH- nakazil desítky lidí a neví o tom." :-D 3)..."Nalezli jsme nahé tělo chlapce".....(později) "Identita potvrzena, popis oblečení se shoduje" :-D :-D 4)...Kůstka a Angel stojí v pramici uprostřed jezera a kamerou zkoumají dno- najdou kostru na dně a kůstka pronese- Zdá se, že máme místo činu" :-D :-D (cože? 5 metrů pod hladinou? :-D) Následně tomu nasazuje korunu- "žádné zbytky oblečení, takže sexuální motiv." ...(nebo si šla zaplavat, dodávám já... :-D) Doporučuju, tomu říkám zábava na středeční večer, nikdy nezklamou. Jen kdyby mě z těch unylých pohledů Kůstky a rádoby zmateného tápání Angela pak nebolela hlava, to by bylo něco, dal bych i 1* ()

JakubAsgard

Na první pohled odporné prozkoumávání mrtvol a zkoumání kostí je v tomto seriálu zpracováno téměř komicky. Forenzní antropoložka Temperance Brennanová a Zvláštní Agent FBI Seeley Booth spolu dohromady vyšetřují ty nejsložitejší vraždy a i z nepatrných náznaků v kostech obětí dokáží najít vraha. Samozřejmě s nemalou pomocí týmu "šprtů" doktorky Brennanové. Jednotlivé postavy jsou dobře napsané a funguje to mezi nima dohromady. I kriminální seriál se dá zpracovat tak, že se člověk zasměje. Navíc příběhy vychází ze života skutečné antropoložky. ()

mayla

I když už je takové množství dílu, stále mě to docela baví, i když by se mohlo zdát, že je to pořád dokola. Mrtvola, urostlý agent Booth a až moc racionální Kůstka, která mě teda-musím se přiznat-v posledních dílech docela rozčiluje, ta jediná se trochu opakuje. A navíc stále čekám, kdyže to daj dohromady ;-) ()

severus

Moje nejoblíbenější pasáž je diskuze Bones s katolickým knězem a výslech kačeny, která si dopisovala s masovým vrahem ve vězení. Odzbrojující realita a úplná ignorace společenských konvencí jsou pro Bones typické.(Míněna TA Bones, ne seriál). Plus sympaťák z FBI a věčné jiskření. (Nedat hlavní dva dohromady je od dob Willise a Shepherdové nejvyšší zákon všech serálů). Ti co ho přirovnávají ke všem možným CSI ho asi neviděli, nebo jim ke srovnání stačí jen to, že v Bones jsou taky lidi v laboratoři. (Ještě mě napadla jedna možnost, ale slušně vychovaný jedinec si ji nechá pro sebe.) V Bones je humor, nejsou tam flashbacky, postavy mají svůj život, neřeší šest případů najednou, cestují po celých USA a veskrze nejsou tak nudní. (Tak jsem se vypsal i ze vztahu k CSI) ()

Stereoid

Emily Deschanel je nádherná ženská. Ježiši, kolikrát už jsem si představoval sebe a jí v horizontální poloze při něčem, co se před desátou hodinou rozhodně nevysílá... myslim že tak zhruba nespočetněkrát, nejmíň:D David Boreanaz je hroznej borec, jenom bych ho chtěl vidět v mnohem více bitkách. Dohromady jsou ideální pár, s Emily bych chtěl skončit v posteli a mít tělo jako David, to by nebylo vůbec špatný:) Seriál je taky v pohodě (podle mě lepší, než všechny ty kriminálky Las Vegas apod.), případy nejsou tak špatný v porovnání s ostatníma kriminálkama a antropologie mě vždycky zajímala... ale hlavně, kurňa ty hlavní postavy;))) ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook