Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiálny text distribútora)

sedm.1

Výborný thriller,kterému dominuje především tísnivá a pomalu plynoucí atmosféra,která mě vtáhla a už nepustila.Nejde o zbrklou akční jízdu se spoustami mrtvol a lekacích výjevů,jako spíš o deprimující pocit bezmoci a očekávání.Zobrazení boje o holý život je zde zobrazen civilně a přirozeně.Hodně tomu napomáhá i skvělá Nicole Kidman,kterou začínám respektovat čím dál víc film od filmu.Škoda jen neuvěřitelně urychleného konce,který mi připoměl podobně zpackaný závěr z cruisovi Války světů.Podobně rozjetý náhul náhle ukončený jednou scénou a dvěma větama.Prodloužit stopáž a víc si pohrát s oním koncem,šlo by o pecku,takhle "jen" výborný film. ()

skinny

Takový napínák, který zase skončí dobře, všichni chtěji vytvořit "lepší" svět a nakonec si stejně nikdo nic´nepamatuje. Nicole zachraňuje syna, který je jako jediný imunní a ke konci se nakazí i Craig a za dalších pět minut o ničem neví. Herecké výkony dobrý ale ničím výjimečný akční thriller... ()

danca044

Celkem podprůměrný film, který mě ničím neuchvátil. Příběh nebyl moc originální, ale Nicole Kidman tomu dala šťávu a udržela film nad vodou. Daniel Craig oproti tomu vypadal hrozně a jeho herecký výkon tedy nebyl nic moc. Šťastný konec mě jen přesvědčil o předvídatelnosti a obyčejnosti filmu. ()

herr_carter

Film, který má u mě 100 % místo v oblíbené kategorii "kdybytonebylovtelevizitaktonikdyneuvidím". Obrovská škoda, že první polovina působí místy tristně, primitivně a nebál bych se říct až totálně debilně, což je podlě mě možná taky důvod, proč má film nižší hodnocení. 40 % místních hodnotitelů podle mě ve 40.minutě vztekle uchopila ovladač a jala se zběsile přepínat v domnění, že ve 23:05 SELČ najdou na některé z tuzemských televizí něco lepšího. Já jsem měl stejný problém a pocit, nicméně jsem zatnul zuby a testoval svou trpělivost. A vyplatilo se, druhá část snímku už je poměrně poutavá a bylo fajn a napínavé sledovat, jak se "SPOILER - Kidmenka snaží splynout s davem tupých, unylých, bezmimických a infikovaných trubek, co dříve bývaly lidmi, aby nakonec zjistila, že jí to jde velice dobře, a nebýt té drobné lapálie v závěru, kdy synek musel přispěchat a vrazit jí léčebné sérum (základ slova ser) přímo do srdce, byla by to pro ní jako jednu z mála "normálních" procházka růžovým sadem. Klukovi je sice pět, ale svým hrdinstvím strká směle do kapsy například Jamese Bonda, který kromě toho, že se celý film snaží vypadat jak debil, nepředvede vůbec nic - SPOILER ukončen"....Suma sumárum takový nevinný průměr, o kterém pochopitelně za pár měsíců už nebudu vědět - nutno ale podotknout, že námět je neotřelý a bylo to takové sváteční sledovat dopad jakéhosi viru na lidstvo v této, a ne nějaké klasické zombie podobě.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

uzzi

Poměrně promarněná režijní šance. Přitom je vidět, že některé scény mají nastartováno za hranice průměru. Myslím, že tento film doplácí nejvíce na porušení komorní linky, protože jakmile začíná příběh brnkat na temnou stránku, případně psychologizovat, je vše rychle zbořeno. Můžu pouze spekulovat, do jaké míry je to vina režiséra, případně nekomerčností vystrašené produkce. Herecké obsazení skrývalo asi větší ambice, takže místo děsivých scén zmaru a tepotu existenciálních témat, tady máme přiblbou auto honičku, hromadu nelogičností a ztrátu atmosféry. Akční to není, akce je chuda a emoce a psychologie Vás jen tak ovanou. Ještě, že se na tu Nicole tak pěkně kouká a ač téměř celou dobu jen zmatěně pobíhá a je zamračená jak bouřkový mrak, stále je sladká jak jablko v županu, nebo bez županu... Promarněný čas to není, ale pachuť z rozdroleného potencionálu je zde silná. 60% ()

keoma26

tenhle kousek je ovšem hrubě nedoceněná paranoia, viděl jsem všechny myslitelný verze, i tu od Abela Ferrary, která je bohužel nejslabší, četl jsem i předlohu, a Invaze v síle svého apelu rozhodně nezaostává, jediná její chyba je podle mě nepochopení aktuální hrozby, a tou už není citová odcizenost, emocionální vyprázdněnost nebo naprogramované vzorce chování společnosti, ale naopak hysterická snaha být za každou cenu jiný a zvyk svoje subjektivní pocity stavět jako hlavní měřítko hodnocení všech lidí i věcí ()

iXtr3m3

Invázia zlodejov tiel bola o triedu lepšia napriek svojmu veku. Ani sympatické duo to nezachránilo. Nebol to zbytočný pokus? Asi aj áno. ()

Lukoboss

Při sledování jsem zjistil, že už jsem vlastně několikrát viděl závěrečných cca 20 minut (nechápu tu náhodu, přepnout pokaždé ve zhruba stejným momentu), ale zbytek ne. No a o moc jsem předtím vlastně nepřišel. Začátek je slibnej, postupně nastupuje i nějaký to napětí a vypadá to na zajímavej sci-fi thriller. Ale jak se to přehoupne zhruba přes polovinu, snaží se to gradovat, ovšem je to čím dál větší blábol a v závěru už jsem nestačil zírat, co všechno si tam kdo namyslel. Za mě není vůbec nutno to vidět znovu. ()

Milano33

Slušne atmosférický Sci-Fi thriller o nie príliš typickom type mimozemskej invázii. Po náhlej explózii raketoplánu Patriot sa okolitá oblasť kontaminovala záhadným vírusom neznámeho pôvodu. Po chvíli bolo jasné, že tento nebezpečný vírus nepochádza z kútov našej Zeme, ale musel prísť z vesmíru. Táto mimozemská baktéria sa začala šíriť akútne naprieč celým svetom a následky ochorenia boli alarmujúce. Totižto táto nadmieru inteligentná mimozemská bunka bola schopná sa integrovať do ľudskej DNA a počas spánku preprogramovať celý genetický kód človeka. Ľudia ovládaní touto entitou boli duchaprázdny ako schránky a bez najmenších príznakov emócií. Tieto zvnútra prázdne chodiace kreatúry boli zbavené veškerej ľudskosti a nápadne pripomínali zombies. V podstate išlo o zombie apokalypsu sprevádzanú chaosom, panikou a mrazivým napätím. Vírová epidémia sa rozpínala drasticky rýchlo a jediný spôsob, ako uniknúť tomuto všetkému bolo nezaspať. Hlavnú roličku si tu zahrala úchvatná Nicole Kidman. Rola psychiatričky Carol Bennel jej veľmi sekla, obzvlášť s tým skvostný účesom. Tiež tu máme možnosť vidieť i Daniela Craiga. ()

MareT.

Žádný zázrak to není! Nicole je v neobvyklé roli, celý film ji sledujeme, nesleze z plátna, proto si to drží vysokou úroveň! A i když to je variace na mnoho krát viděné, i tak mám pocit, že se z toho dalo vykřesat víc! ()

cab

Vybuch vesmirne stanice a dopad jejich trosek na Zemi ma za nasledek rozsireni neidentifikovatelne hmoty, ktera transformuje lidi na bezemocni tvory stejneho smysleni. Ze zacatku se rysuje slusne drama, ktere se ve druhe tretine vytraci a divak musi sledovat trapne honicky, uteky a nezajimave sceny, ktere filmu mely dodat naboj. Napad slusny, ale nemotorne rozvinuty a hluse dokonceny. Dalsi z promarnenych sanci na hodnoty sci-fi bijak. P.s. Herci jsou nevyrazni a nemaji moc, co hrat. 55% ()

dopita

Od filmu, kterej nechalo studio přetočit jiným režisérem, bych čekal, že to bude průšvih. Není. Není to sice ani žádná sláva, a určitě to není nic, co chtěl Olivier Hirschbiegel natočit, ale jako napínavá oddechovka film docela zaujme. ()

wosho

Naivní ambiciozní pokus o sci-fi s filozofických přesahem, jenž po zásahu producentů dopadlo hrozně. I přesto se divák, pokud moc nemyslí, se pobaví a občas i napětím nedýchá. Celkově je Invaze spíše smutným příkladem zprasené příležitosti. Škoda. ()

Ilhan

Ta myšlenka na konci je fakt dobrá, ale přesně jak tu už bylo několikrát řečeno, je to film, jehož podobné variace jsme již viděli několikrát a tohle prostě nevybočuje ze zajetých kolejí. Navíc Daniel Craig se mi do podobných rolí prostě vůbec nehodí. Tím svým zdejším účesem by se hodil do filmu o náckách, ale ne do amerického sci-fi thrilleru. Celkově jsou to trochu lepší tři hvězdy, řekněme těch 65 %, ale nic víc, nic míň. ()

Mazlik4

Souhlasím s tím, že vykrádání námětů je ostudné. Ale řeknu vám, že taková Invaze zlodějů těl (1978) se téměř nedá dokoukat. Kdežto tahle zmodernizovaná verze se dá zvládnout bez větších problémů - tak v čem je problém? Co ještě??? Ta Kidmanka!!! ()

kedl

"Vetřelec, nebo jak to nazvat" na tebe hodí "šavli", usneš, probudíš se a je z tebe také "vetřelec". Co víc dodat :-) Slabota. ()

Hanys_

V momentě, kdy to producenti vemou pevně do svých rukou, vyhodí režiséra a nařizují dotáčky a přetáčky, je zle. Škoda, protože jako komorní psycho drama tohle mohlo být vážně skvělé. 6/10 ()

Petr.Kocfeld

Mrazivý thriller.Nicole Kidman je zde dobrá.Docela sympatická.Tento snímek se mi docela líbil,až na pár scén,které byly už trochu strašidelné...Jinak lokace a atmosféra jsou dobré.3 hvězdy dám.Kidman zde hraje doktorku,kterou hrála ještě ve filmu Batman.Dětské hvězdy jsou zde také dobré.Krom toho zde hraje Dan Craig,který byl stejně nejlepší jako Bond.Dávám 60 procent. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)