Hory majú oči

• Česko Hory mají oči (viac)

V dějinách moderní hrůzy se najde jen pár filmů, které zapůsobily na publikum tak silně jako kultovní klasika Wese Cravena z roku 1977 Hory mají oči. Drsný, divoký a napínavý příběh o obyčejné rodinné dovolené, která se najednou změní v boj o holý život. Nyní se divokými vizemi mistra hororu Wese Cravena - který se spolu s Marianne Maddalenou a Peterem Lockem k projektu připojil jako producent - nechali inspirovat mladí nadějní filmaři Alexandre Aja a Gregory Levasseur. Filmaři přenesli tento mrazivý hororový příběh do 21. století a propůjčili mu novou, brutální a znepokojující vizuální podobu, která má potenciál vyděsit další generace filmových fanoušků... Všechno začíná typicky nepovedeným rodinným výletem. Clevelandskému policejnímu detektivovi "Big Bobovi" Carterovi (Ted Levine) se blíží výročí svatby s jeho upovídanou ženou Ethel (na Oscara nominovaná Kathleen Quinlan). V rámci oslavy tohoto jubilea se rozhodne vzít svou rozvětvenou rodinu na výlet do Kalifornie a doufá, že společné chvíle trochu napraví vztahy mezi jejími členy. Jeho nadšení však nikdo nesdílí. Nejstarší dcera Lynn (Vinessa Shaw) má obavy o bezpečí a pohodlí svého dítěte a její manžel, přívětivý Doug (Aaron Stanford) se děsí setkání se svým tchánem, která obvykle vyústí v nepříjemný konflikt. Dospívající dcera Brenda (Emilie de Ravin) není příliš nadšena z představy, že by měla kvůli utužování rodinných vztahů opustit své přátele, a největší starostí jejího bratra Bobbyho (Dan Byrd) je, aby si mohl hrát s jejich dvěma psy. Nakonec se ale celá tahle rozklížená skupina úspěšně vydá na cestu, jenže pak ale otec Bob učiní nejhorší rozhodnutí ve svém životě - vezme to zkratkou. Celá Carterova rodina se najednou ocitá uprostřed rozlehlé pouště, kde není ani stopy po jakékoliv formě života. Když se navíc jejich vozidlo nečekaně porouchá, zůstanou v kritické situaci. Během jejich boje o přežití ve vyprahlé pustině se však objeví daleko větší nebezpečí - Carterovi si uvědomí, že nejsou tak sami, jak se ze začátku zdálo. V kopcích obklopujících poušť se nachází další skupina přeživších: zmutovaní, vyhládlí a krvežízniví potomci horníků, kteří zůstali v oblasti v době, kdy byla vystavena radioaktivitě v důsledku jaderných testů. Pokud chtějí mít aspoň naději, že přežijí, musí se Carterovi semknout a pokusit se divokým zrůdám, které se při lovu své kořisti nezastaví před ničím, postavit. (oficiálny text distribútora)

Stanford

Super film. Jde poznat, že Aja má talent. Polovina filmu je horová a druhá je akční thriller. O hodně lepší než Cravenův originál z 1977 ()

sAreOn

Nečekal jsem nic světoborného poté, co jsem nejdříve viděl Hory mají oči 2, ale byl jsem příjemně překvapen. Celé dvě třetiny filmu jsou dokonalé a nenechají vás vydechnout. Navíc velmi dobře natočeno... no prostě vypadá to velice pekně, když k tomu přidáte výborný scénář, dostanete jednu z lepších amerických vyvražďovaček. ()

Manas50

Jeden z lepších vyvražďovacích hororu poslední doby. Scénař je celkem obyčejný, ale pár dobrých a zapamatovatelných scén tam bylo. Atmosféra je slušná a pomáhaji k ní dost krvavé a brutální scény, doprovázene hodně psychopatickým hudebním doprovodem. Neokoukaní herci nezahráli špatně, akorát ty emoce jsem jim moc nevěřil. 65% ()

halberdier

Ultradrsný remake horroru Wesa Cravena o rodině, která zabloudí v mexické pouští obývanou zmutovanými vidláky. Ani nemusím dále popisovat, co bude následovat...Film má poměrně přitažlivou vizuální stránku, vídlací jsou dostatečně odpudiví, krve je dostatek, napětí také. Ajovi se podařil natočit další horrorvý majstrštyk. ()

Tomasson93

Yes! Tenhle brutální remake plný krve se mi hodně líbil! Nepostrádal tempo ani atmosféru, i když na druhou stranu by se našly i nějaké ty logické chyby. ()

Skretule

Nechutné, krvavé a americky sterilní bez špetky nápadu. Když chci vidět maso tak půjdu na jatka a nebudu koukat na tuhle blbovinu. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Hned u první scény je vidět, že jakmile skupinu tří vědců napadne mutant krumpáčem, tak se těm vědcům změní jejich plynové masky. Když padne první vědec na zem, tak se jeho maska, která má celoobličejový průzor, změní na masku s kulatými zorníky. To samé u toho druhého vědce, když s ním mlátí mutant o balvan. |×××| Ve scéně, kde je upalován Big Bob, je vidět na předposledním záběru, kdy je přivázán ke hranici, že jeho svrchní oděv shořel. Když je Dougem pokládán na zem, je vidět nepoškozený rukáv bundy. V další části filmu, kdy Doug vstupuje do vesnice a hledá své dítě, narazí na ohořelou mrtvolu Boba se zapíchnutou vlajkou v hlavě, ale jeho oděv je téměř neporušený, košile a bunda jsou jen mokré. |×××| Když rodina s přívěsem přijíždí k pumpě a matka vystupuje z auta. Je možné na chvíli vidět, že Brenda na zadním sedadle je vzhůru a upravuje si vlasy. V dalším záběru ona tvrdě spí a její bratr Boby ji budí. |×××| Je naprosto nelogické, že daleko od civilizace, v pustině, kde ani u pumpy nejde telefon a mobilní, může hrát ve vesnici zmutovaných horníků televize. ()

qwertasip...

Na horor poměrně uvěřitelně zpracovaná zápletka, odporní "mutanti", neobyčejná brutalita, litry krve, dusivá atmosféra, která by se dala krájet, a jednoduchá, ale přitom velmi sugestivní muzika, dělají z tohoto snímku jeden z top filmů svého žánru. Pokud občas pracujete se sekerou, rádi se koupete v cizí krvi, a milujete grilování lidského masa, pak asi nebudete zklamáni. ()

AceDandelion

Na tento film jsem se rozhodla jít do kina, odkud jsem po necelých prvních 20minutách zhnusená odešla. Asi po roce jsem si ho pustila znovu a tentokrát dokoukala až do konce. Myslím, že funkci hororu každopádně splňuje, nicméně bych ho doporučovala pouze těm, kteří si horory umí vychutnat a mají žaludek i na ty nejodpornější scény (znásilnění,kanibalismus,krve jak z vola..), protože v tomhle filmu jich je dostatek. Mě tedy neoslovil .. ()

RyxiraAmy

První třetina nic moc, druhé dvě o moc lepší. Osobně sice dávám přednost menšímu množství krve a vrahů/duchů/netvorů, stejně jako ponurým viktoriánským vilám před pouští, ale tenhle horor mě nakonec "mile" překvapil. Solidní zápletka a celkem rozumné vyvrcholení (včetně dobře využitých možností někoho zabít; jsou filmy, kde se to povede tak napotřetí). Bohužel jsem se skoro nebála, mými převládajícími pocity bylo napětí, znechucení a občas sportovní duch, když jsem na hrdiny ječela "Bacha, za tebou!". Film ale vcelku splnil moje očekávání, takže u mě je to za 60%. ()

Hookins86

Starý Hory mají oči jsem neviděl a tak to nemůžu porovnat. K tomuhle řeknu, že to je vejborná řezničinka, která vtáhne a nepustí. Všude sračky, hlavy, ruce, střeva, pěkný kluci a hlavně krev-nářez... ()

st4nford

Jeden z nejlepší remakeů, který jsem kdy viděl. Aja má prostě talent a také precizní hororová hudba od Tomandandy dala filmu správný nádech. ()

Braga

Ten kdo viděl druhý díl tohoto hororu tak mi asi dá za pravdu,že tento první díl je mnohem lepší.U některých snímků točit další díl je si myslím někdy o ničem.Na filmu bylo škoda,jak ten jejich fotr hrozně brzo umřel respektive proč se nechal tak lehko zneškodnit,jak má pak ten borec s tím cucákem a bandou ženských nakopat tu bandu mutantů,nakonec ale jo. Docela dobrý horor. ()

Venceslao90

Opravdu hodně dlouho jsem se odhodlával k tomu, abych si tenhle snímek pustil. Nevím proč, ale měl jsem u něj už předem zafixovaný názor, že se budu hodně bát. No nakonec to nebylo tak hrozné. Má to sice fajn atmosféru a je to dobře natočené, ale pořád to je jen vyvražďovačka, která v ničem nijak výrazněji nevyčnívá. Je to lepší než Noc s nabroušenou břitvou (ta byla atmosféricky také nadprůměrná, ale nakonec byla naprosto nelogická a postavená na hlavu), ale horší než Zrcadla. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Již po třetí se ve dnech 13.-18. března na plátno pražského kina Aero vrací přehlídka filmového nevkusu, hnusu, ošklivosti, strachu i smíchu a bizarností všeho druhu v podobě oblíbeného Festivalu… (viac)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle… (viac)

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (viac)