Majstri hrôzy

• Slovensko Majstri hororu (viac)
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvorcovia:

Mick Garris

Predloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha) (viac)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl (viac)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (24)

Majstri hrôzy (2005)

Velmi napdrůměrné překvapení od režisérů takových žánrových pecek jako: Halloween, Phantasm, Re-Animator či It´s Alive, s opravdu jen málo slabými kousky. Podrobnosti k nahlednutí u obsluhy k jednotlivým dílům. Tohle se prostě Garrisovi povedlo. Ostatně, já rád i jeho tv Kingovky. Ovšem tento projekt, je o dost drsnější a hororovější. Většinou. ()

Incident On and Off a Mountain Road (2005) (S01E01)

Drsnej Lansdale, co dodat? Snad jen to,že režii měl autor parádní série Phantasm a special quest star je tam Dlouhán (dnes už nežijící,Angus Scrimm) R.I.P.1926-2016. ()

Dreams in the Witch-House (2005) (S01E02)

Pro mě rozhodně lepší, jak předloha. Při vší úctě k HPL, číst ji, bylo téměř fyzické utrpení. Možná, že to tak autor zamýšlel, ale pochybuji:-) V každém př., to dnes již zesnulý, Stuart Gordon dokázal opět! On HPL opravdu rozuměl, ať si říká kdo chce-co chce. ()

Dance of the Dead (2005) (S01E03)

Nic moc. Velmi slabé a nezajímavé. Ani už nevím, o čem to vlastně bylo. Ani Freddy z Jilmové ul. tomu nepomohl.:( ()

Homecoming (2005) (S01E06)

Docela blbinka. Tyto příběhy moc nemusím, ale nenudilo to, proto hodnotím jak hodnotím. ()

Cigarette Burns (2005) (S01E08)

Hrůzné, bizarní, geniální. Takto má vypadati špičkový horor a nezáleží na stopáži. Carpenter rozhodně nezklamal a dokázal,že po blbinkách typu Duchové Marsu apod.,na to pořád má. Pokud by ale k tomu složil svou typickou hudbu...to by byl teprve náser! Jeho syn je zde až moc, subtilní. ()

The Fair Haired Child (2006) (S01E09)

Skvělé. Jeden z nejpouštěnějších dílů, vůbec. Opravdový a klasický horor s velkým H. Před půnocí...fungující na 120% A hostovačku zde má Tanková Holka:-) A konec taky stojí za to. ()

Sick Girl (2006) (S01E10)

SPOILER. Super, skvělý. Od tohoto počinu, sleduji Angelu Bettisovou, která tu má (podpořena kráskou Erin Brownovou) skoro až herecký koncert. No, rozhodně hraje na 100%. Lesbický motiv rozehraný na ploše komediálně úchylného hororu, nemá chybu. Skvělá práce, Lucky McKee. A ten konec...uf:-))) Ale stejně je mi pokaždé líto, toho jejího kámoše a kolegy z práce. Ten zemřít nemusel.:( ()

Pick Me Up (2006) (S01E11)

Opět drsná záležitost. Nic pro slabší povahy. Od režisérsko/autorského génia, Larryho Cohena, tvůrce takových fláků jako trilogie, Ono to Žije, Pěna a autor Maniac Copa, etc. Taky tam dal 2 ze svých oblíbenců z 80tek - Laurene Landonovou z třeba Maniac Cop I+II a Michaela Moriartyho (má parádní příjmení, což?) z např. Pěny nebo Ono to Žije III. ()

Haeckel's Tale (2006) (S01E12)

Osobně obcování s mrtvolami moc nemusím. Spíš vůbec. Ale jinak opět kvalitně nadprůměrné. Ostatně jako celá 1.s. ()

Otisk (2006) (S01E13)

Tohle je absolutní průser celé série. Nechtěl bych osobně potkat lidi, kterým se takovéto příběhy líbí. Japonci opět prokázali, že až na vyjímky, jsou zcela cizí myšlení zbytku světa. Stejně jako jejich porno. To je kap. sama pro sebe. Jsou to mimozemšťani. Jednou a už nikdy více. Aspoň, že dodali Sailor Moon a Dobrodruhy z Vesmíru. ()

The Damned Thing (2006) (S02E01)

Jednoznačně, nejlepší epizoda z celé druhé série. Podle výborné povídky (u nás, jako Proklatost) Ambrose Bierce, ze které si další autorská legenda, autor Já, Legenda:-) Richard Matheson vybral jen motiv neviditelné stvůry, která zabíjí na kopcovitých loukách, čímž nám vznikl z 95% zcela nový a originální příběh. S totál dark koncem, který se jen tak nevidí. Tedy...já ho tenkráte, nečekal. A Ted Raimi opět nezklamal, ve svém výběru ulítlých postav.:) Čas od času si nahlas pro sebe řeknu...Ta Zatracená...Věc.;-) ()

Family (2006) (S02E02)

Stejně jako 10.episoda mi to silně připomíná Kinga.;-) Žeru, jak kamera projede skrze panoramatické dveřní kukátko.:) A taky nevím, kdo je větší hajzl, ten tlutoprd, nebo ti manželé.;-) ()

The V Word (2006) (S02E03)

Jo, nebylo to zlé. Upírky sice fakt nemusím (až na 3 vyjímky) ale jak by řekl klasik PKD...nenudilo to, takže 3.5 ()

Sounds Like (2006) (S02E04)

Jednoznačně největší propad celé 2.s. Naprosto o ničem a s hororem to má taky prdlajs společného. Jednou stačilo. Tak jsem už tenkráte dlouho nebyl nasr.... ()

Pro-Life (2006) (S02E05)

Sice slabší, než Cigarette Burns, ale pořád jízda. Připomíná to trochu mix Carpentera, Kinga a Barkera. Toho nejvíc. ()

Pelts (2006) (S02E06)

Jedna z těch více bizarr episod, od kdysi ultra slavného D.Argenta, okořeněná HOT AS HELL lesboidní dvojkou vrrrrňau kočiček, které, když si to rozdávají, tak vždycky někdo otravuje! Ovšem...největší bizár je stejně nakonec přítomnost pana asi zpěváka, co se linul (ať jste chtěli či ne) z tv či rádia celé 90tky, uměleckým jménem...Sekaná:))) Tu jsem neměl rád již od školky. Special quest star...Mýval, po kterém jest určitě pojmenováno nechvalně proslulé město v herní sérii, Resident Evil.;-))) ()

The Screwfly Solution (2006) (S02E07)

Hodně velké kindrvajíčko, u kterého jsem to na po1., chtěl po 10min. vypnouti. Sakra dobře, že jsem to neudělal, páč co se pak z toho vyklubalo za ultimátní depku, to mě zarazilo do křesla. Podle povídky od jedné z mála žen (maskující se pod slavným pseudonymem, jako James Tiptree jr. což je/byla ve skutečnosti Alice B.Sheldon) v oblasti SF literatury a jak vidno i dle této adptace, jedna z nejlepších. Je příjemné věděti, že ženy ´´umí´´ taky krom nekontrolovatelného plození dětí, též něco více povznášejícího. Ne, Brandona z BH 90210 bych tam fakt, nečekal. ()

Valerie on the Stairs (2006) (S02E08)

Njn. Barker a Tony ´Candyman´ Todd. Co dodati? ;-) Výborná, pointa. Ale na 4 to není. ()

Right to Die (2007) (S02E09)

Doceněno až na po2. Kvalitní počin s detektivem Cartlandem ze Silent Hill Revelation. Ta zlá žena. Taková sexy milenka a ona ne a ne chcípnouti, hahaha!!! Milencům furt někdo stojí v cestě. Buď haranti, nebo partner. Nebo oboje. Do háje. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon

25.03.2020

Ve věku 72 let zemřel filmový a divadelní režisér, scenárista a producent Stuart Gordon. Zprávu včera ve večerních hodinách potvrdila jeho rodina. Rodák z Chicaga začínal na divadle, proslavil se… (viac)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)

Démoni

Démoni

18.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit… (viac)