Omnibus

Ve srubu nad krbem trofejí řada, vyhubit samice enzym si žádá.“ Potvrzeno. Ženy jsou hadí plemeno a je třeba je lovit, hubit a vyhubit, do poslední samice! Přesně tohle šrotuje v hlavě chlapům při epidemii. Slušně vybzučená a defoliantem z talířů postříkaná epizoda o vyhubení lidstva, horor i výchovné ekologické scifi, s vysmátým loveckým happyendem „Macho Lead the Way!“ Environmentální ZVĚDAVÉ OKÉNKO: [][] Co myslíte? A) Vyhynou dříve tučňáci nebo vědci? Ti, kteří otevírají Pandoře skříňku a hrabou se jí v genech, hrajíc si tak na Boha? B) Co by říkal emzoenzym dnes, v roce 2023? „Těm modrákům se snadno řekne: „Infikuj samce!“, ale jak poznám, na koho skočit? Pohlaví je prý už 75.C) Jaké mouchy [sic!] má nápad pro záchranu lidstva vykastrovat všechny chlapy na planetě? A co na to doktorka Tekla? [][] Matka příroda volí C). Na lidské screw fly pošle éterické modré mičuriny, ti už se škodlivým hmyzem zatočí. Čtyři cisterny defoliantu objednávám. ()

Frajer42

Horor ani náhodou, pouze taková příjemná šovinistická zábava. Joe Dante měl zkrátka obrovskou potřebu se svými dvěma kousky politicky vyřádit. Zatímco předešlá trapná kokotina nestála vůbec za nic, tak tady musím rozhodně ocenit absolutní originalitu. Emzáci se už v mnoha filmech nespočetně mnoha způsoby snažili vyhubit lidstvo. V tomhle případě se všem mužům přeprogramuje myšlení na jediný cíl - vyvraždit všechny ženy. A to se jim daří. No, jen si takový svět představte? Jistě by netrval dlouho. Mělo to něco do sebe. Feministky rozhodně nekoukat! ()

PKD

Hodně velké kindrvajíčko, u kterého jsem to na po1., chtěl po 10min. vypnouti. Sakra dobře, že jsem to neudělal, páč co se pak z toho vyklubalo za ultimátní depku, to mě zarazilo do křesla. Podle povídky od jedné z mála žen (maskující se pod slavným pseudonymem, jako James Tiptree jr. což je/byla ve skutečnosti Alice B.Sheldon) v oblasti SF literatury a jak vidno i dle této adptace, jedna z nejlepších. Je příjemné věděti, že ženy ´´umí´´ taky krom nekontrolovatelného plození dětí, též něco více povznášejícího. Ne, Brandona z BH 90210 bych tam fakt, nečekal. ()

filmmovier

Nesmírně zajímavá a rozhodně originální záležitost a stejně jako předchozí Dantův příspěvek, Homecoming, i jedno z největších překvapení celého seriálu. Sice se i nadále ukazuje, že druhá série je jako celek horší, než ta první, tenhle příspěvek patří k těm kvalitnějším a i když v seriálu asi dost výrazně zapadne, děj má tahle epizoda nesmírně zajímavý, je i výborně obsazená a napsaná a já jsem si to prostě užil. Má to v sobě i docela slušné poselství a konec je výborný. 70%. ()