Myšlienky vraha

• Česko Myšlenky zločince (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA / Kanada, (2005–2023), 235 h 29 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvorcovia:

Jeff Davis

Réžia:

Richard Shepard, Andy Wolk, Charles Haid, Steve Shill, J. Miller Tobin (viac)

Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Paget Brewster, Lola Glaudini, Chandler Canterbury (viac)

V seriálu Myšlenky zločince se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. (AXN)

Hopkins

Původně jsem chtěl dát pět hvězdiček ALE potom jsem koukal i na třetí a čtvrtou sérii dál jsem se prozatím nedostal a od odchodu Gideona ten seriál hodně špatně stravuji a navíc už je to dalším a dalším dílem vyčpělé a opakující se. Takže jako celek 4 hvězdičky ovšem první dvě serie naprosto parádní dobře zvolení herci nebudu popírat spousta klišé a spousta kecání to bez debat ale to je v dnešní době v každém seriálu . Rád sem na to kouknul rád se podívám na další díly . ()

MickeyStuma

Profilovaní zločinců je zajímavé téma, které bylo v krimiseriálech docela opomíjeno. Tento počin tuto absenci zcela vynahrazuje a ukázkově předvádí, co takové profilování obnáší. Příběhy jsou nenáročné, každá postava má své místo. Každý díl se však zcela nepovedl, neznamená to ale, že by to byl špatný seriál. Každý díl byl zaměřen na určitý problém, který byl zakončen trefným citátem. Nejedná se o veledílo, ale své místo si zaslouženě vydobylo. ()

Faila

Místy mi tu trochu chyběla větší propracovanost, ale uvědomuju si, že vzhledem k vysokému počtu dílů a rychlosti, v jaké museli vznikat, nešlo jít vždycky tak do hloubky, jak by bylo možná potřeba. Doopravdy mi vadilo na tomhle seriálu snad jen to, jak mizerné procento vrahů skončilo ve vězení. Daleko větší část se za přihlížení policistů sama zabila, ale snad naprostou většinu z nich zabili sami vyšetřovatelé. A neřekla bych, že vždycky úplně nutně. Možná je to jen detail, ale za mě to je především úžasná ukázka jisté mentality. Jinak mě bavil snad každý díl a nejvděčnější jsem za to, jak dlouho tam většina herců z první série vydržela. ()

Gixian

Obsah tohoto seriálu je strašně stupidní, ale postavy jsou v něm tak sympatické, a zpracování natolik kvalitní, že se na to dá dívat bez větší újmy. Dobrá výplň nočních hodin, kdy se vám ještě nechce spát... ()

esterdemi

Po prvej časti, čo som videla som si povedala, že toto pozerať nestojí za to. Po čase som sa rozhodla, že tomu dám druhú šancu, veď odsúdiť niečo po tom ako som videla až jeden diel... No a od vtedy som vždy pekne večer naklusala pred telku a pekne pozerala. Páči sa mi nápad hľadať vraha vytvorením jeho psychologického profilu. Venovať tomu seriál. Hľadanie vraha na základe predpokladaného správania. ()

raelz

Jelikož jsou prázdniny a já jsem opět ztrávil nějaký ten čas na chatě u babičky, pochytil jsem také její oblíbené seriály. Musím souhlasit, že jakkoliv mají Myšlenky zločince atraktivní téma, jsou vcelku monotóní, protože vrazi jsou v podstatě neustále to samé - psychopati. Ani Patinkin to moc nezachraňuje. I tak je to ale vcelku dobře ztrávený čas večer na gauči. ()

-soch-

Rád sa pridám k Andersonovému tvrdeniu. I keď hlas DUŠANA JAMRICHA sa mi ku Patinkinovmu hlasu v JOJ-dabingu nehodí. Skôr mi príde lepší ten Markizácky s VOJTEKOM st. (Podotýkam, že sa nejedná o toho Vojteka - čo dabuje Johna Candyho a prezývajú ho "Tuli") ()

VerenaLord

Zajímavě pojaté téma odhalující zločince pomocí analýzy jeho osobnosti. Asi bych ocenila větší propracovanost psychologie jednotlivých postav. Co se obsazení týká, nemám výhrad. ()

Lenka0064

Po schlédnutí prvního dílu - uspěchané, nedotažené, nepropracované, nijaké. Čekala jsem větší pitvání a kladení důrazů na detail, takhle mi to přišlo, jako by ani sám tvůrce nevěděl "jak z toho"... uvidíme. ()

Bart16

Efektivně natočený seriál s velkým potenciálem.Zatímco některé epizody patří k tomu nejlepšímu v oblasti krimi,některé jsou spíše průměr ()

Karmina

Podle mě naprosto skvělý seriál, miluju na něm vyšetřování dle profilů a vůbec psychologii každého delikventa. Pro mě seriál, na který se vždy těším. ()

Baron Noktur

Perfektný kriminálny seriál, ktorý sa zaobíde bez efektného lesklého pozlátka alá CSI. Vďaka tomu majú epizódy hmlistý, niekedy až ťažký nádych. Výborní herci. 85% ()