Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

Recenzie používateľa Pítrs85 k tomuto seriálu (10)

Pán času (2005)

Doktorovo universum kolem mě prochází už po několik let, někde bych možná ještě vyštrachal tuto legendární figurku Daleka, ale až nyní, díky mé "Tennant obsesi", jsem konečně i já naplno propadl tomuto krajně originálnímu, sofistikovanému, dobrodružnému, ale taky vtipnému seriálu, u kterého je z každého bakelitového oblečku a z každé latexové masky cítit ta láska a zaujetí, se kterým k tomuto britskému národnímu pokladu všichni zúčastnění přistupují. Že přeháním? Možná, ale u málokterého současného seriálu vidím takové zapálení pro věc, jako právě tady. A je to právě toto, co mě na Doktorovi strhlo úplně nejvíc. A momentálně se už jen vezu... Napříč časem i vesmírem. ()

Vánoční invaze (2005) (S01E14)

První vánoční speciál, který jsem v Doktorově univerzu viděl a jelikož jsem (očividně neprozřetelně) první sérii novodobého Doktora (zatím) přeskočil, je právě Vánoční invaze moje úplně první seznámení s Pánem času, no a dopadlo to nad očekávání dobře (i když se tam Doktor půlku času pořád jen fláká a válí na posteli :-). A zabijáčtí Santa Clausové neměli chybu :-) ()

Další doktor (2008) (S04E14)

Pro mě osobně zatím asi nejlepší vánoční speciál, atmosféra adventního času skoro jak od Dickense, dva Doktoři (ehm, teda skoro), nejlepší sonický šroubovák, nejlepší Tardis a obří robot- kdo by to nemiloval :-) ()

Planeta mrtvých (2009) (S04E15)

Další skvělý speciál, tentokrát spíše komediálního charakteru. A Christina "Lara Croft" de Souza měla v Doktorově světě dostat víc prostoru, aspoň jednu celou sérii, s desátým Doktorem si vážně sedli. Nejvtipnější scéna? Rozhodně rozhovor Doktora s těma emzáckýma mouchama :-) ()

Konec času - 2. část (2010) (S04E18)

Zatím absolutní vrchol co se seriálu Doctor Who týče. Dokonalý dvojdíl, kterému nechybí okamžiky, při nich tuhne krev v žilách a přechází mráz po zádech, okamžiky nostalgické, ale i ty, kterým nechybí humor. No a ten závěr musí dostat každého, nejen ty, pro které byl Desátý Doctor tím nej... Díky Davide, myslím, že už navždy zůstaneš jedním z nejvýraznějších Pánů času. ()

The Day of the Doctor (2013) (S07E15)

50 let... Když si jeden uvědomí, co všechno se za posledních padesát let událo... tak může být rád, že i v dnešním rychlém a povrchním světě má své jistoty- a jednou takovou jistotou je i Doctor, první, druhý, třetí... až dvanáctý (tedy, pokud toto číslování pořád sedí :-). Není to tak dlouho, co jsem začal tento kultovní seriál (a to jsem si do dnešních dní myslel, že největším kultem na poli britské sci-fi je Red Dwarf- omyl) sledovat, o to větší je moje radost z toho, že jsem začal ve chvíli, kdy Doctor Who slaví toto velké jubileum. K filmu samotnému asi netřeba nic moc dodávat, je to zkrátka dárek pro všechny Whoviany, co jich po světě běhá a krásná nostalgická záležitost (viz. úvodní titulky), při jejímž sledování se musí přihlouple usmívat i ten nejméně zapálený fanoušek. Netřeba být hnidopich a snažit se hledat logické nebo jakékoliv jiné nesmysly, naopak, člověk si musí užívat každou minutu a být rád, že se dočkal chvíle, kdy se v jedné a jediné scéně objevili všichni naši milovaní Doctoři. Geronimooo, Allons-y! ()

The Time of the Doctor (2013) (S07E16)

Důstojné rozloučení s Jedenáctým doktorem, kterého jsem si oblíbil hned po jeho první epizodě, ano, Matt Smith byl důstojným nástupcem mého nejoblíbenějšího Doctora Davida Tennanta a přestože se mi universum Desátého, Rose, Marthy a Donny líbilo víc, Jedenáctý s Amy, Rorym, Clarou a samozřejmě s River o moc nezaostávají. Samotná rozlučka je neskutečně emocionální, čemuž dopomáhá nejenom samotná regenerace (epic), ale hlavně opět a zase strhující výkon Matta Smithe (ještě víc epic). No a nástup Dvanáctého... ano, už teď vím, že Peter Capaldi bude skvělý Doctor :-) Thank you, Raggedy Man... ()

Last Christmas (2014) (S08E13)

Přestože se jedná o asi nejlepší část z osmé řady, přestože je Frostův Santa (a jeho elfové) neskutečně zábavná postava a přestože se dočkáme několikera odkazů na takové fláky, jako je Vetřelec nebo Věc, ve výsledku je to takový... guláš, že už mi zase postavy, které Doctor zachraňuje, byly naprosto lhostejné. A už kurde někdo řekněte Moffatovi, že nemusí mít v každé své epizodě narážky na i-founy, fejsbůky a podobné radosti... :-) Ale abych jen nefrflal, tahle epizoda, hlavně její první polovina, je OPRAVDU vtipná ("A jak se ti do těch saní vejdou všechny dárky?" "It's bigger on the inside." ;-). ()

The Return of Doctor Mysterio (2016) (S09E14)

Nejhorší vánoční DW speciál, co vlastně vánoční ani není, ale jen se veze na současném úspěchu filmů natáčených podle komiksové předlohy. Sám Doctor je tu trochu jako pěst na oko a ten komiksový feeling mu vůbec, ale vůbec nesluší. Anebo bych to měl napsat spíš naopak- ten týpek se škraboškou navlečený v latexu tu být vůbec nemusel, samotná epizoda by si vystačila s Doctorem, Mattem Lucasem (aka největší mimoň v Británii) a těmi zajímavými mozkovými emzáky. Ale chápu- Moffat a jeho fetiš na vše, co právě hýbe světem, takže se tu krom komiksu "můžeme těšit" z narážek na appky anebo třeba i na Pokémony (omg). Štefane, předej toho Doctora už někomu dalšímu, plís! ()

Twice Upon a Time (2017) (S10E13)

Tento jinak výtečný speciál ukázal dvě věci- tvůrci už se očividně vykašlali na vánoční tématiku a Moffat se už v DW vyčerpal. Ale koukalo se na to dobře, ta nostalgická linka tomu sluší, originální Tardis lovely, stejně tak David Bradley v roli Williama Hartnella. A úplný závěr? Buuullshiiit... (tohle nebude fungovat, tohle fakt nebude fungovat). ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner