Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 17 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

Perry-

Vynikající seriál. Nejlepší díly s doktorem D. Tennanta. Po jeho odchodu ze seriálu šla kvalita mírně dolů, ale i tak je to pořád nadprůměrný seriál. ()

jasiska

Staršie diely Doctora Who som nikdy nesledovala (na to som príliš mladá:-), čiže keď som prvýkrát začala sledovať reboot z roku 2005, bolo to bez akýchkoľvek predsudkov či očakávaní. V prvých dieloch ma síce zaujala myšlienka time lorda cestujúceho vo vesmírnej lodi/stroji času vyzerajúcom ako policajná búdka, no zároveň sa mi zdalo hrozne veľa vecí neskutočne smiešnymi. Trápne mimozemšťanské kostýmy, očividne nízkorozpočtové roboty a špeciálne efekty a taký naivne detinský nádych boli tie najvýraznejšie tŕne v oku. No ako som si tak zvykla na tieto povrchné záležitosti, uvedomila som si genialitu Doctora Who. Hoci je hlavnou postavou mimozemšťan, seriál je hlavne o človeku a povahe ľudstva. V rôznych postavičkách vykreslených až do karikatúrnych extrémov spoznávame naše ľudské neresti (chamtivosť, márnivosť, zbabelosť), ale aj naše cnosti (odvahu, vytvalosť, či súcit.) Hoci sa často v deji objavia rôzne tragédie a hrdinovia zahynú, celkovo má seriál užasne optimistický nádych (a to nemyslím len tie parádne vtípky) a po vzhliadnutí každého nového dielu vo mne zanechá novú nádej v budúcnosť ľudstva. Najlepšia epizóda: 4x10 - Midnight ()

Darik

Hodnocení 1. serie - 5* - naprosto mě tento seriál uchvátil. Sice jsem neviděl ani jeden ze starších dílů, ale tohle se mi teda moc líbilo. Super hlavní postava, dokonalý hrecký výkon, scénář a hlavně vyzuální efekty s hudbou - no prostě všechno bylo dokonalý. Uvidím, co přinesou další serie. 2. serie - 5* - řekl bych, že druhá serie je ještě lepší než ta první. Ty grimasy Davida Tennanta alias Doctora a ten jeho vědecký přístup a to jak všechno rozpitvává je naprosto geniální a dokonalý. Celkově je vidět vývoj všech hlavních postav a jednotlivé díly jsou ještě napínavější než dřív. A čím více se druhá serie blížila ke konci, tím víc jsem věděl, že to bude smutný. No co, nebudu rozpitvávat a radši jdu hned na 3. serii. 3. serie - 5* - WOOOOW. Tak to bylo neuvěřitelný. Zprvu mi Martha vadila a dokonce jsem si říkal, že to bude asi nejhorší serie, ale nakonec samotné epizody byly čímdál lepší a poslední 3 epizody - no ty sem přímo hltal očima. Takovej závěr, tolik zvratů a ještě ke všemu návrat mojí snad nejoblíbenější postavy!!! No prostě 3. serie zatím vede na plný čáře (i když Rose sem měl teda radši). Si říkam, že v dalších seriích už mě nic nepřekvapý. No, uvidíme ;) Už se těšim na 4. serii. 4. serie - 4* - K Davidu Tennantovi tentokrát přibyla společnice za všechny prachy - to co si Donna dovolovala si nedovolila ani Rose. Donna je prostě skvělá a musíte si jí zamilovat. Celkem je 4. serie opravdu hodně dobrá, je zde spousta komických momentů, ale poslední 2 epizody pro mě byly tak trochu zklamáním (nevím proč, ale u ostatních serií sem je přímo hltal, tady jsem jen tak koukal a říkal si, kdy už tomu bude konec). Ač je sice konec celkem dobrý (a smutný - velmi), tak sem byl i celkem rád a doufám, že 5. serie bude (alespoň co se týče poslednío dvoudílu) lepší. 5.serie - 5* - K mému naprostému úžasu se pátá serie nese v naprosto oslnivém duchu, který mě připoutal na židli a nepustil až do závěrečných titulků posledního dílu. Opravdu famózní jednotlivé příběhy skrývající v sobě jeden velký vesmírný průšvih od začátku do konce. Ačkoliv nový Doktor nedosahuje kvalit Davida Tennanta, tak mi vůbec nevadil (ba naopak - dodal příběhu novou šťávu) a navíc bych řekl, že celkovému příběhu jen prospěl. Už se těšim co bude dál. Hlavně, aby tam zůstalo celé hlavní trio - všichni tři dohromady jsou totiž naprosto neodolatelní ;) Uvidíme, jaká dobrodružství pro nás ještě Doktor má. GERONIMO :D 6.serie - 5* I přes trochu slabší díly byla tahle serie naprosto úžasná, plná zvratů a momentů, které celý seriál posouvají úplně na jinou úroveň. Jsem zvědavej, s čím na nás vyrukujou scénáristi v 7. serii. Jen tak dál :) ()

Ixbalanke

Jednu hvězdičku dávám za to, že je to britský výtvor, takže to není ještě tak laciný jako americký seriály. Ale jinak jsem zkusila víc dílů, ale nemůžu si pomoct,... je to blbost (a to sem zarytý fanoušek scifi). Pokusím se někde sehnat starou verzi a snad to bude lepší... ()

Asmodin

I když sci-fi není zrovna to co obdivuji, sympatická dvojice Christopher Eccleston a Billie Piper následně i David Tennant, mě dokázali přesvědčit, že tenhle seriál není až tak zabitej. Ne, vážně, kdo se moc nevyžívá ve sci-fi, po shlédnutí tohoto seroše se určitě zamilujete. Rozhodně mohu všem doporučit 1. řadu a 2. řadu, kde se rozvíjí vztah Doktora a Rose, a 4. řady ve které zazáří neuvěřitelně vtipná společnice Catherine Tate jako Donna Noble. Seriál zpočátku nevyužívá příliš počítačových animací, které ve větší míře kazí dojem, ale pracuje s trikovými efekty B-filmů. Od 5. řady jsou promyšlené zápletky v průběhu celého seriálu. Celý seriál podtrhuje nádherná hudba. Vážně se mi líbí herecké obsazení Doctorů. Ti nevýrazní herci, kteří se zviditelní pomocí neskutečného charisma, jež dokáží roli poskytnou je naprosto fascinující. Koukejte se a uvidíte, mě už tento seriál o svých kvalitách přesvědčil. ()

bloodcountes

Viděla jsem jenom první sérii a strašně se mi to líbilo. Změnu Doctora jsem ale nezvládla a celkem jsem tu nechuť jet v tom dál přivítala, protože člověk zase tolik toho času životě nemá -nejsem holt Pánem času, že .)---- tak jsem nakonec vyměkla a ted jsem skončila 7. řadu. Davida jsem postupně přijala, ke konci jsem z něho byla až nadšená, ale zásadně mě chytil až jedenáctý Matt:) Asi jenom díky němu (ajo, taky Pondovi byli výborný nápad!!) jsem přestála tu čím dál šílenější a fantasmagorickou šílenost, doraženou později nemožnou dívkou, v níž jsem se pomalu, ale nezadržitelně přestala orientovat (asi že jsem nikdy nevyzkoušela žádné drogy:) a díky tomu mě to bavilo čím dál méně a emočně jsem se tomu celému vzdalovala. S nostalgií jsem vzpomínala, jaké to bylo krásné, když Doktor za pomoci lidí řešil problémy vesmíru a nikoli svoje vastní a všechno to bylo takové jasnější a zajímavější a veselejší. Není to první seriál, v němž z brilantních epizodických příběhů, kde hrdinové řeší vnější problémy se postupně těžiště přesouvá k tomu, že hrdinové řeší už jenom své vlastní problémy, (jakkoli jsou tam občas vložené další linie - ty jsou už jenom jako stafáž příběhu o Hrdinovi a jeho problémech.) Nejhorší je to asi v Supernatural. To mě z jakéhosi důvodu rozlaďuje, asi že se Hrdina stává zranitelným, komplikovaným, nejednoznačným nebo co a tady navíc pořád ty napínačky s jeho smrtí... to už bylo na mě celkem moc. Ale tak co, s láskou se loučím s Mattem a ...stahuju osmou řadu. A uvidíme. ()

Sl@yer

Velmi povedený návrat Doktora Who. Seriál zraje jako víno a přišel mi s přibívajícími díly lepší a lepší. Doporučuji ale překousnout první pár dílů, chvylku to trvá si na tento šílený seriál zvyknout, ale jak vás jednou chytne, tak už nepustí. ()

Phorbo

Po dvou prvních dílech co jsem Doktora Kdo shlídnul... ne. Za mě určitě ne. Je to naprosto bez nápadu pro mě, není to pro mě bavící, Chris Eccleston se tam pro me vůbec nehodí... Možná jsou další řady s jiným hlavním hrdinou lepší, ale myslím že asi ne. nemuzu dat víc jak 2* ... urazil bych svůj spatnej vkus na dobry serialy :) ()

Pompaj

" Vrána k vráně sedá". K tomuhle seriálu mě čirou náhodou britský Top Gear, kdy byla hostem Billie Piper. Sympatická herečka, které role sedla. Z Christophera Ecclestona udělali takového zvláštního podivína, kterému to pasuje. Nemůžu si pomoct, ale toto má grády. První díl mě naprosto pohltil, takový ten britský humor, který je mi blízký a mám ho rád. Místy dobré misteriózo a i napínavé. Od 4. série přichází odlišná herečka doktorovy společnice, naproti dvěma předchozím, ale vše je vykompenzováno brilantním dějem a zpracováním každého dílu. Zvedám na 90% ()

somebody.l

Seriál o cestovali časem a vesmírem, který si nechává říkát Doctor. Cestuje v modré budce, která je zevnitr větší než zvenku. Potkává obyčejné lidi, některé si bere s sebou jako své společníky. Původní seriál je z roku 1963. Samozřejmě se mnohé změnilo (scénář, kostýmy, kulisy, zlepšení vizuálních efektů), ale hlavní linie je stále stejná - Doctor podniká mnohá dobrodružství, zachraňuje Zemi i jiné světy (a to i několikrát za celou jejich historii). Je to scifi seriál, který má své kouzlo. Tohle pokračování můžete sledovat i přes to, že neznáte ty starší série. Nijak to příběhem nenavazuje. Staří nepřátelé se sice objevují, ale v lepším kabátě. Někdo si může říct, že jsou trapní, ale nemůžou je přece změnit úplně jen proto, že jsou v dnešní době trapní... To je nesmysl. Seriál je zábavný a obsahuje ten slavný britský humor:). Dřívějším tvůrcům musím pochválit myšlenku toho, jak pokračovat i bez původního herce. Prostě Doctor regeneruje. Změní se herec, Doctor změní tvář. To je základní věc, kterou je dobré znát. Jinak je seriál zábavný, výběr herců je bezchybný a je stále více napínavý. Mimochodem podotýkám, když nejste fanoušci scifi, tak se vám to pravděpodobně ani líbit nebude. I když znám pár lidí, které jsem na tento seriál nalákala (nejsou zarytí fans scifi) a hodně se jim to líbilo. Seriál je delší záležitost a je třeba vidět aspoň celou řadu (neli dvě) na to, abyste mohli říct, že je to děs/super. Protože tento seriál obsahuje i hlubší dějovou linii. ()

Remini

Koniec 4. série a ja zatiaľ hodnotím na plný počet :)) Zostáva mi posledná epizóda s Tennantom, ale ešte nie som pripravená sa s ním rozlúčiť. Ak ale DW niečím vyniká, sú to práve herci a charaktery, takže som na Matta a Karen zvedavá. Konečne seriál, kvôli ktorému obetujem aj spánok, len aby som si mohla pozrieť ešte jednu epizódu. Ďalší klenot z britskej produkcie :) *** Po dopozeraní poslednej epizódy budem radšej predstierať, že sa 6. a 7. séria vôbec nenatočili. Skvelá práca, Moffat! Pekne si to zbabral. ()

Martin_W

Doctora jsem si pustil na doporučení přátel, kteří si "ho" nemohli vynachválit. Mě už svým pilotním dílem hodně bavil, a tak nebyl problém si pustit další a další epizody. Největší Doctorův problém jsou výkyvy u epizod.. Jednou se člověk královsky baví, jednou zase má problém celou epizodu dosledovat. Ch. Eccleston je hlavní důvod proč se mi první série tak líbila. Skvělý herec, který už jenom svou mimikou dokáže pobavit. Škoda, že se v hlavní roli neudržel déle.. David Tennant je sice dostačující nahráda, ale pořád jsem si na něj pořádně nezvykl. No a Billie Piper je taková sexy třešnička na dortu, bez které by seriál sice existovat dokázal, ale určitě by mu tahle třešnička chyběla. 1. série - 72%. Celkově: 72% ()

zelvicka.

Musím se přiznat, že jsem tomu také propadnul. Hodnocení není konečné, zatím ve třetí sérii. >>> Na začátku páté série mě euforie z objevu trochu přešla. Čtvrtá série prostě nějak nebyla ono, hraje se na filantropickou nótu, Doctor na konci velmi rozkmitaný od svého původního já. Pátá série ještě o něco zvláštnější, uvidíme, jak to půjde, Karen Gillan je totiž děsivě šukézní. ()

mosnak odpad!

Nerozumím tomu co na tom všichni vidíte. Tento anglický seriál je úplně o ničem, působí lacině, řeší se tam kraviny a hlavní představitel je vyložené otřesný. Hodně špatné - 1% ()

Oralfabet

I přes obrovskou nevyrovnanost v kvalitě dílů a občasné (s Moffatovou érou už o dost častější) nelogičnosti zápletek, musím dát plný počet, protože ten seriál si mě prostě získal a vždy když modrá policejní budka přistane na novém místě a začíná tak nové dobrodružství, těším se jako malý děcko. Navíc se mi moc líbí koncept regenerace a z něho plynoucí střídání herců v hlavní roli, takže... Allons-y! Nebo taky Geronimo! Jsem zvědav na ženskou verzi doktora a netrpělivě očekávám novou sérii. ()

dan4815

V rámci snižování průměrného IQ diváků vznikl tento seriál. Na popud geniální myšlenky celoplošné degenerace jsem si řekl, že jsem příliš inteligentní a mé vědění je někdy velikým břemenem, a tak jsem se pustil do několika sérií seriálu. Byla by potřeba ještě několik dalších, abych dosáhl průměrné inteligence tohoto národa, ale... nevydržel jsem to. Zvládl jsem pět sérií, nebo šest, já už ani nevím. Lze na seriálu vidět, že byl vyprodukován podle své trapné předlohy a také podle toho, že BBC potřebovala zaplnit vysílací časy nějakým céčkovým seriálem, což sama přiznala. BBC nečekalo, že se seriál ujme, a laciné první série vystřídaly méně laciné další série. Co to kurva má být? Dobře, nebudu hodnotit ústřední děj okolo souboje obsahu telefonní budky s vysavači, což samo o sobě je dost slabý důvod se na seriál dívat, ale vše okolo je nanejvýš trapné. Když v USA před lety stávkovali scénáristé, nejspíše přešli pod taktovku britské televize, která zasadila finální ránu, a tak se z poměrů mýdlových oper dostali samotní scénáristé k psaní scifi seriálu. Co v seriálu funguje? Naprosto nic, nemá to humor, nemá to kvalitní nosný děj, emotivní scény jsou nejvíce komické a plytké. Herci, jestli se těm zpoceným čelům vůbec tak dá říkat, někde ze školního dramatického kroužku, nepředvádějí žádné lepší výkony. Nejvíce ale trpím u snahy autorů našroubovat seriál na historické události, které mnohdy zprzní. Mám rád přesnost, zároveň ale chápu, že někdy scénáristé různých filmů a seriálů vytváří děj jenom na motivy historických událostí, ale Pán času je nudná ukázka pseudohistorie. V podstatě nechápu tu mánii kolem seriálu. Naštěstí dnes už není taková šance potkat někoho, kdo by o seriálu pořád mluvil. Na druhou stranu je to škoda, kvůli takovým kokotům jsem vydržel šest sérií, abych mohl říci, že je to skoro až odpad. Přátelé říkali, že jsem kokot, když se dívám na něco, co mě nebaví, ale kokot se ze mně stal až po šesti sériích. ()

tlkounev

Skvostné 46tileté vyprávění pána času, který nás zavedl tam kam se nepodíval nikdo další. Seriál patří k opravdovým rekordmanům. Tráví s námi na obrazovkách několik desítek let. "Vychoval" generace britských diváků a stále baví a neztratil nic ze svého lesku. U nás patří k ne zrovna známým, ale své fanoušky si našel. Každý díl je jedinečný svou originalitou, při sledování zjistíte, že tohle jste ještě jinde neviděli. Samozřejmě efekty nedosahují kvalit filmů z kinového plátna, ale to není pro Doctora Who to důležité. Doctor Who vyniká hereckým umem. Ukazuje, že i "obyčejným šroubovákem" dokážete porazit nepřítele a vůbec to nikoho nemusí bolet. MacGyvera nečekejte. Doctor Who je stokrát geniálnější a má stokrát hezčí společníky, než kdokoliv jiný. ()

Luukec

Ve filmu se proti Doctorovi Who objevují podobné příšerky jako ve Strážcích vesmíru(Power Rangers).. tak jaktože tohle dostalo ***** a Strážci vesmíru odpad ? Hmm.. Už to mám.. nejsou tu strážci vermíru a nevolají "morfujeme".. ()

A. Murray

No musím říct, že prvních pár dílů bylo nic moc, ale pak se to rozjelo a opravdu to stojí za to. Je to fakt dobrá sci-fi komedie. Neodolatelný je ten doktorův smích v situacích ve kterých bych to nikdy nečekal. Je to takový správný pošuk. :) Je to doktor, ale doktor kdo? ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner