Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 17 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

migl

Táto megachujovina osloví viacmenej totálnych sci-fi maniakov a pubescentov.Videných päť dielov(piaty diel som dopozeral na tretí pokus),viac by som už určite nezvládol.Nezamestnaná blondínka(musím uznať že kočka) a totálne nesympatický magor ktorí cestujú časom v modrej policajnej kadibudke ma vôbec nezaujali,myslel som že to bude nejaká sranda ale bohužiaľ nič také sa nekonalo,skôr naopak ()

Martin96

Naprosto mě to pohltilo. Vtipné, šílené, napínavé, epické, promyšlené, lidské...slovy se to snad ani nedá popsat, to se musí vidět :-) 1. série 80%, 2. série 90%, 3. série 90%, 4. série 95%, 5. série 85% 6. série 95% 7. série 80% (slabší je druhá část série, první polovina a závěrečné dva speciály jsou za 95% :-) ) 8. série: 82,5% (Deep Breath 80% Into the Dalek 80% robot of sherwood 85% Listen! 90% Time Heist 90% The Caretaker 80% Kill the Moon 50% Mummy on the orient express 95% Flatline 95% The Forest of the Night 80% Dark Water 95% Death in Heaven 70% Christmas special 85% ()

NiennaTasart

Ze začátku jsem tomu opravdu nějak nemohla přijít na chuť. Čím déle to sleduji, tím více se mi to ale líbí. Ano, mimozemšťani jsou v každé epizodě a jak už to tak bývá, některé díly stojí za prd, většina je průměrná a pár je excelentních. ()

VitaG

Mohl bych vám tady napsat román o tom proč je tenhle seriál veledílo ale ne to musíte vidět. Ne nad tím tolik přemýšlet jestli tohle je nebo není reálné, ne tenhle seriál posouvá vlastní hranice a hlavně od nástupu S. Moffata vás nepustí. "Deamons run and the night will fall when the good man goes to the war." Podle mě nejlepší sci-fi seriál nejen z britské produkce. ()

Himbajz

britský humor, který mám rád. Co více už dodat. Jeden z mála seriálů, kde se prostřídá hromada herců a nikomu to nepřijde divné. ()

Veruli147

Doctor Who je legenda britského sci-fi. Legenda, kterou se zatím nepodařilo nikomu tak věrně napodobit, natož ji předčít a myslím si, že se to ještě dlouho nikomu nepovede. K Doctorovi jsem se dostala čirou náhodou a nyní jsem za to nesmírně ráda, protože mohu říct, že svým způsobem mi tento seriál trochu změnil život. No, život. To zní moc poeticky. Řekla bych spíš vnímání, chování a vědomosti. Díky Doctorovi mám například potuchu o tom, kdo je to Madame de Pompadour nebo mám také stručný přehled o životě Vincenta van Gogha. Ale co mi změnil hodně, je celkové myšlení. Přestože se jedná o sci-fi seriál, nenásilně Vám dává podněty k zamyšlení a když si jich všímáte a nad danými problémy popřemýšlíte, zjistíte, že Doctor Who je vlastně mnohem více než pouhý seriál. Ale to se těžko vysvětluje někomu, kdo Doctora Who neviděl. Nicméně nynější scénárista Steven Moffat to vystihl správně. "When they made this particular hero, they didn't give him a gun, they gave him a screwdriver to fix things. They didn't give him a tank or a warship or an x-wing fighter, they gave him a call box from which you can call for help. And the didn't give him a superpower or pointy ears or a heat ray, they gave him an extra heart. They gave him two hearts. And that's an extraordinary thing; there will never come a time when we don't need a hero like the Doctor." - Steven Moffat. A teď už spíš k seriálu jako takovému a k hodnocení samotných sérií... 1. série – 7/10 – Začátek trochu slabší, ale od poloviny série pěkně graduje. Oblíbené epizody: The Empty Child/Doctor Dances 2. série – 8/10 – Velice slušná série, obsahující několik úžasných dílů. Romantická zápletka desáté inkarnace Doctora s Rose se mi opravdu líbila a jsem jejich fanda. Oblíbené epizody: Tooth and Claw, The Girl in the Fireplace 3. série – 7/10 – Martha vnáší do Doctorských vod nové osvěžení, avšak její zamilovanost do Doctora u mě není zrovna vítanou. Nicméně svoji úlohu zastupuje dobře. Oblíbené epizody: The Shakespeare Code, Blink 4. série – 10/10 – Nejlepší řada ze všech. Vynikající epizody, vztah mezi Donnou a Doctorem je velice vtipný a vyvážený a zároveň série graduje až do naprosto fantastického finále, které však bohužel končí regenerací Tennantova Doctora. Pro mě nejoblíbenější série. Oblíbené epizody: Silence in the Library, Journey's End, the Waters of Mars 5. série – 6/10 – Tahle série mi přijde slabší přednostně kvůli Mattovi v roli Doctora, proto upozorňuji, že je to můj ryze subjektivní názor. I tahle série má však na svém kontě několik skvělých epizod, se kterými si Moffat vážně vyhrál. Oblíbené epizody: Amy's Choice, Vincent and the Doctor 6. série – 9/10 – Na Matta už jsem si zvykla a nic jiného mi na této sérii nevadí, takže devět bodů z deseti. Příběh Doctora a River Song je opět něco pro mě, takže si tato série, která se s linií River a Doctora pořád potkává, rozhodně tolik bodů zaslouží. Oblíbené epizody: A Good Man Goes to War, The Girl Who Waited 7. série – 7/10 – Tady mi přijde Moffatovo zamotávání děje už příliš komplikované, zvlášť když se do toho přidá záhadná Clara, takže mě donutil si některé díly pustit víckrát a popřemýšlet o nich. Neříkám, že je špatné přemýšlet o tom, naopak si myslím, že je to velice podstatné, ale přece jen je dobré odhadnout, kdy už to stačí. A v tomto případě to, myslím, bylo už docela přes čáru. Neviděla jsem ještě ale speciály The Day of the Doctor a The Time of the Doctor, takže se nejspíš rozuzlení a vysvětlení teprve dočkám. () (menej) (viac)

Apofis28

Dost velká nevyrovnanost jednotlivých epizod, 1. série mě tolik nechytla, Christopher Eccleston je sice dost charismatický a dost seriál táhne, ale jinak mi to nepřišlo až tak dobré, takže spíše 4*, poté co ho nahradil David Tennant mi chvíli trvalo si na něj zvyknout, ale poté to byla jízda, některé díly jsou bezchybné!! (les mrtvých, zvuk bubnů, další doktor...) ale jiné jsou bohužel slabší. ale těch skvělých je stejně více, takže jasných 5*, poté byl nahrazen Mattem Smithem, a úroveň šla lehce dolů, opět zde najdeme perfektně zvládnuté díly ( především díly s "tichem" jsou dost dobrý) ale těch slabších je tu bohužel více, i tak je to ale na 4,5*. Suma sumárum to vychází na 4,5* ovšem přihlédnu-li k vždy velmi vhodně zvoleným partnerkám doktora, ( až teda na Catherine Tate, ta mi tam moc neseděla na druhé straně Jenna Coleman ve spojení s Mattem Smithem byla vynikající) musím se přiklonit k plnému hodnocení. :-) ()

Rigo

Naplno využité téma cestování v čase. Ano seriál má některé slabší díly, který seriál běžící déle jak 3 série je nemá? Snad s výjimkou Battlestar Galacticy. Všechny klíčové epizody jsou zpracovány skvěle. A seriál má stále, co nabídnout. Téma je v podstatě neomezené. Kdybychom se dočkali 10. série, nepřekvapilo by mě to. (psáno na začátku probíhající 8. řady) Narozdíl například od SG1, téměř každá nová postava je mi sympatická, je kladen velký důraz na obsazení. Doporučuji každému fanouškovi SCIFI. ()

Shaman1135

Po dvoch týždňoch a piatich sériach: Užil som si so šialeným Chrisom, zamiloval sa do Davida a zvykol si na Matta. Starého Doca som nevidel (túto chybu v budúcnosti napravím) a do tejto záležitosti som sa púšťal len zo zvedavosti. Prvá séria nič moc, to vám potvrdí veľa fanúšikov, ale postupne to chytilo tempo a smer. 10. bol bezkonkurenčný, to čo všetko David zažil, toľko rôznych spoločníc, príbehov, osudov Lúčiť sa s ním bolo ťažké.Ale Matt prebral štafetu perfektne a mne nezostáva nič iné len sa tešiť na ďalšie série. Naj, Doc: všetcia, každý bol výnimočný. Najlepšia spoločnica: Rose, jej životný príbeh mám rád. ()

Definko

Velmi zaujimavy serial, ktory ma ale neuveritelne nevyvazene epizody. Kazdy predstavitel doktora priniesol nieco ine, nove a na kazdeho som si postupom casu zvykol. Skoda tych nevyvazenych dielov. ()

66pepo66

Naozaj som sa snažil. Dal som tomu šancu, no ak si dobre spomínam, nedokázal som dopozerať ani celú prvú sériu. Je to hrozné, nudné, príšerne detinské, miestami nezmyselné, komické. Fakt nie... 2* A aj to si myslím, že som príliš zhovievavý. ()

Eseter

Můj nejoblíbenější Doctor je Desitka a nejoblíbenější společník je Rose. Co je podstatnější - můj oblíbený scénárista je Russell T Davies a jeho éra. Moffat - no to je jedna dlouhá kapitola. Prostě pro mě je Doctor Who hlavně první až čtvrtá sezóna, protože já na tomhle seriálu odjakživa obdivovala živé, plastické postavy, někdy jednoduchý, ale vždy ve své podstatě hluboký příběh, který je současně bláznivý, hravý, strašidelný, velmi emocionální. Především tu jde ale vždy o lidi, vztahy mezi nimi. Velmi dobře je tu popsán vývoj či motivace postav, jednotliví společníci i vedlejší postavy mají duši. To se Moffatovi málokdy povedlo bohužel. ()

zuzrik

Jeden z nejlepších seriálů 21. století. (i když vlastně i 20.) Určitě není pro každého ale mě uchvátil po pár epizodách. ()

Lucka07 odpad!

Mám ráda sci-fi, fantasy i dobrodrůžo, ale tohle prosím vás fakt ne. Styl humoru naprosto mimo mísu. Nevím, co je horší, jestli ušatý Doktor nebo trapně ztvárněné mimozemské životy. První tři díly jsem doslova protrpěla, dál se na tuhle kravinu dívat nehodlám. ()

Tomulka

Po sedmi sériích dávám čtyři. Slabší díly jsou, ale většina je perfektních. Celkový komplet je výborně zpracován. A i když mají epizody vesměs samostatné děje tak celkový pohled je vyvíjející se a je propleten. Avšak David Tennant byl dle mého nejlepší. ()

tatraboy

Doctor Who je seriál který se stává pro Váš život kultovním. Snad je to ten pocit moci a sympatie vůči všem příběhům, které s Doktorem zažíváte. ()

Morzan

Pro mě, jakožto milovníka britského humoru, jsou to žně. Dneska navíc už srdcovka. Řekl bych, že pokračování v tomto seriálu se BBC určitě muselo vyplatit. Svědčí o tom už jen počet dosud odvysílaných sérií a dalších, jež jsou již oficiálně potvrzeny. Není se ovšem vůbec čemu divit. Z tak pestrobarevné nabídky, jaká se tady objevila, si může skutečně vybrat snad každý. Pro fanoušky sci-fi, historie, britského humoru, romance a mnoha dalších témat je tohle prostě jednička v pořadí na to watch. Seriál si navíc udržuje svižnost vcelku častým střídáním hlavních postav. Některé jsou dnes již řekl bych až ikonické. Opravdu snad každý by si dokázala vybrat. Je jen škoda toho českého dabingu, který je vskutku otřesný. Na závěr: Christopher Eccleston: 90%, David Tennant: 90%, Matt Smith: 95%, Peter Capaldi: 80% (za něj taky ubírám 1 hvězdu, ale snad si ji tvůrci ještě vyslouží zpět), Jodie Whittaker: 60% (za ty feministické žvásty mám chuť ubrat další hvězdu...) ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner