Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

gicous

Myslím, že film se nedal zvládnout lépe. I když jsem Scottův režijní styl neměl nikdy moc v lásce, film drží pohromadě hlavně díky němu. Scottův klipový styl réžie mi dokonce k filmu seděl, hlavně v záběrech a scénách kdy se hrdinové dívají do minulosti. Když k tomu připočteme výborného Washingtona v hlavní roli a také nový svěží námět, máme tady slušný letní hit. Příběh se rozjíždí jako výborná detektivka a postupně se změní na thriller střihnutý trochou sci-fi, ale určitě to není na závadu. Jednotlivé kličky a zvraty v ději jsou vyřešeny s gracií a hlavně poslední čtvrthodina je velmi působivá. Nicméně film neobsahuje žádný moment, který by byl výjimečný a zařadil by ho tak mezi pětihvězdičkové zástupce. ()

borohub

Celkově jsem to nějak nepochopil, možná z důvodu že jsem u toho dělal trošku něco jiného. Avšak i přesto co jsem pochopil říkám žádná sláva.. Viděl jsem spoustu lepších thrileru, ale tak co dělat. Zatím tomu dám 2 hvězdy, pokud někdy najdu čas to shlédnout ještě jednou tak třeba přilepším :) ()

Tremono

Ten konec - nerozumím tomu, proč (a jak) se mu to nakonec povedlo změnit. Vždyť to staví předchozí děj na hlavu a tenhle laciný happyend je pro mě zklamáním :( Každopádně dobře koukatelná scifi akce. :) ()

nula87

Slušné sci-fi se zajímavým pohledem na terorismus, dobře zvládnutými přesuny časem a vůbec to celé do sebe moc dobře zapadá. 70% ()

Benzinka

Moje filmové chutě byly absolutně naplněny, bez jediného prázdného místa. Skvělý námět, který je ještě lépe zpracovaný. Na první pohled velmi složitá zápletka, je opravdu převedena na jedničku a nenechává na konci ani jednu nezodpovězenou otázku. Parádní Denzel pak dodává jen pomyslnou třešničku. Pro mě jednoznačně v mém TOP žebříčku nejlepších filmů. ()

kubilov

Natočit sci-fi film s cestováním v čase je velmi nelehký úkol. Zařídit, aby se divák neztratil, a přesto si držet takový záhadný odstup, jak nám to předvedlo Deja vu je taktéž těžké. Navíc když ho ale efektně natočí střihový blázen Tony Scott a hlavní roli hraje vynikající Denzel Washington, tak se člověk tak nějak přenese přes určité nedostatky. Včetně toho, že tu hraje asi dvousetkilový Val Kilmer. ()

Pavoll

Pozrel som si ho iba tak z nudy, lebo som nemal čo robiť, našiel som ho niekde na nete a zaujal ma tak som si ho pozrel. Nič som od neho nečakal a dostal som veľmy dobry film ktorý môžem len odporučiť. Páčila sa mi tam Paula Patton, zahrala svoju rolu veľmy dobre. Denzel Washington mi nie je veľmy sympatický takže k jeho výkonu sa radšej nebudem vyjadrovať, lebo by to bol asi veľmy subjektívny postoj. ()

Brano

Začínalo to ako zaujímavá detektívka, ale potom sa to zvrhne na sci-fi, na ktoré sa prekvapivo dalo pozerať. Oceňujem scenár, kameru, hudbu, herecké obsadenie a celkom zaujímavý námet, ktorý dosť kolísal. Občas prišla výborná dávka akcie, potom zas nudné pátranie po páchateľovi cez satelit. A koniec mi už prišiel, akoby autorom už došli nápady, trocha ma sklamal. Pre mňa priemerný film, nič výnimočné. /65%/ ()

mac000

V jistém ohledu nadprůměrný akční thriller osvědčeného tvůrce T.Scotta, zatahující do děje a jeho zápletky technické prostředky umožňující sledovat jedince v minulosti. Mnoho prvků popisovaného mechanismu surveillance je věrohodných, zejména pak motiv "velkého bratra", avšak jejich vyústění v závěrečnou zápletku (a její rozuzlení) jsou v oblasti čiré sfi-fi. A právě tento zlom a prudký předěl děje od věrohodného k nevěrohodnému ubírá filmu, zejména pak jeho konci, na kvalitě. Každopádně ale velmi příjemné dvě hodhiny napínavé zábavy. ()

LukeKiller

Tak nejak pecka. V záplave rôznych rovnakých filmov tento čnie. Vôbec neviem, ako som sa k nemu dostal, zrazu som ho mal v zozname filmov na videnie. Rozuzlenie dokonca prekvapivé, nikdy človek nevedel ako sa to celé vyvrbí. Fyzika a všetko, čo mohlo byť prudko stupídne v tomto filme také nebolo a nekazilo mi to filmový zážitok. Nechcem písať recenziu príliš podrobne, pretože by to mohlo skaziť zážitok, ale natočené to je skvele a ohromne ma to bavilo. ()

johnsnow

tak toto bol teda nárez. Washington veľký šéf jak furt. Kopa známych osôb vo vedľajších úlohách (najmä ešte nevyžratý Kilmer poteší) a hnusný záporák Caviezel. Nápad s cestovaním je tiež fajn, obzvlášť pasáž s Humvee je neskutočná pecka. Ja som veľmo spokojný. ()

MartinTerran

Zpočátku to vypadá jako klasická detektivka, ale později se k tomu přidá sci-fi prvek a poté to začne být mnohem zajímavější. Příběh je dobře promyšlen, zpracování je výborné a stejně tak i herecké výkony. Za mě nutnost vidět. Hodnocení: 88/100. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 56%, Audience Score - 73% | FDb.cz - 78,4% | DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Předesíláme, že film se nám líbil, ani na minutku nás nenudil a bavil nás. Jenže když nás nějaký kousek zklame, tak spíše kritizujeme, než chválíme! .... Na první pohled zajímavý a geniální koncept je ve skutečnosti nesmyslně banální a hollywoodský, proto nad filmem divák nesmí přemýšlet, aby si ho správně užil. Třeba ten wtf happy end nás vyloženě nas*al. Co se týče technického zpracování a hi-tech stylizace, nemáme co vytknout. Jen Denzel se celý film tak přiblbe usmívá, což by bylo v pořádku, kdyby se jednalo o komedii. Jelikož ale právě tento Scottův opus brnká především na dramatickou strunu, moc nám do jinak vesměs trefného castingu nesedí. 70% P.S. Při několika scénách jsme pocítili Déjà vu, takže název je trefný ;-) ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)