Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

toy79

Vynikající film, výborná režie a nezapomenutelný Denzel Washington.... co dodat, kdyby šlo dát šest hvězdiček, film Deja Vu by je ode mě určitě dostal ()

Lukoboss

Hrátky s cestováním časem jsou možná zajímavý, ale tady mně to teda přišlo dost přitažený za vlasy. Nejdřív se člověk dívá na klasickou detektivku, aby se pak v zápětí ocitl v nesmyslu ohledně zakřivení prostoru a dalších jiných teoriích. K tomu přidáme trochu amerikanismu, klišé a různých hloupých náhod, který většinou bohužel nesmí chybět, a dostaneme průměrnej film od výbornýho režiséra a neméně dobrýho hlavního herce. Spojení takových jmen byl mělo vyústit v něco lepšího. ()

iXtr3m3

Originálne, napínavé, dobre zahrané. Denzel ako vždy na 100%, tomu by som uveril úlohu v čomkoľvek. Naháňačka v dvoch časových rovinách efektná. Dobrý filmík. ()

Stružák

Krásný mix několik žánrů. Jak film postupuje, vykresluje se více jeden a pak zas jiný. Chvíli akční film, chvíli thriller, chvíli sci-fi. Zajímavý způsob, jakým Tony Scott skládá jednotlivé kousky puzzle do sebe nedává prostor odtrhnout oči od obrazovky. V tom mi film mírně připomínal Memento. Prvek science fiction je tu více než patrný a dle mého názoru je místy až přehnaný a některé scény jsou nedotažené nebo nepřesné. Nicméně několik zajímavých myšlenek ("pořád se díváme do minulosti, i odrazu v zrcadle chvíli trvá, než se k nám vráti") a sympatická Paula Patton vyzdvihnou společně Déja vu na solidních 80%. ()

Honzick

Tony Scott prostě umí natočit vynikající thriller a dokázal to znova. Dejavu je velmi originální akční sci-fi thriller, který má celé dvě hodiny tempo a opravdu sem se ani na chvíli nenudil. To ovšem nic nemění na věci že spousta věcí zde bylo nedotažených, a když se člověk zamyslí tak nesmyslných. Přesto velmi zajímavá podívaná s kvalitními herci a poutavým soundtrackem takže čtyři hvězdy. ()

baXter

Jedna rada pro nové diváky, moc nad tím nepřemýšlejte jinak se do toho můžete zaplést tak jako já a už jsem se v tom nedokázal zorientovat a rozmotat se. Hrátky se zakřivením prostoru a cestování v čase jsou pro mě celkem makačka na bednu :D Pokud vypustíte logiku a přijmete vše, co Vám scénáristi nachystali, tak se pro Vás film stane parádní oddychovkou :) ()

tereza_p

Asi nejsem jediná, komu při sledování tohoto filmu vytanulo na mysl Minority Report. Deja Vu se ovšem dost liší - je zbytečně přeplněné paradoxy a komplikovaností, je nudné a předvídatelné. Pomalu až do poslední chvíle jsem doufala, že mě překvapí a logicky vyústí tak, jak by člověk předpokládal. Bohužel nepřekvapil. Mohl to být s trochou rozumu dobrý film. Ovšem jen mohl. ()

Greenpeacak

Perfektný thriller, ale musel som si to pozrieť dva rázy, aby sa mi to všetko usadilo v hlave. Niet čo tomuto filmu podotknúť. Vrelo odporúčam. ()

dopita

Velice slušný, možná až mírně nadprůměrný thriller. Zápletka o nahlížení do minulosti je dostatečně originální a hlavně srozumitelně odvyprávěná. Sice nedává moc smysl, ale to je, co se mě týká, podružný. Důležitý je, že se Tony Scott trochu srovnal a na rozdíl od Domina (u kterýho jsem vydržel jen asi deset minut a půl hodiny mi z toho bylo blbě) nepředvádí žádné obrazové exhibice (přeexponované barvy, zpomalené záběry, splašenej střih...). Tentokrát natočil fuknční a dynamickou podívanou, okořeněnou o tradičně nadprůměrnýho Denzela Washingtona plus jednu ultra mega originální automobilovou honičku. ()

wosho

Jeden z nejdražších scénářů své doby se snaží o inteligentí a logické sci-fi a pokouší se vyzrát na složitost cestování časem. Na oko se mu to i daří a člověk s dostatečně nízkým intelektem a minimální znalostí faziky to zbaští jako štika návnadu na háčku. Celé je to totální nesmysl a ono vypointováné rozuzlení je ubohé a blbé jak pumpa na saně. Co se zde však podařilo, bylo obsazené hlavní star a zaaranžování schopného režiséra. Scott sice utlumil svůj epileptický audiovizuální styl, ale tomu nebrání, aby diváka chytil a vtáhl ho do děje a nepustil do závěrečných titulků. Ps: Obsazení Ježíše do role pomateného vlastence-teroristy beru jako ukázkový příklad černého humoru. ()

Merkin

Celý film jsem si říkala-hurá-konečně někdo natočil věc, která všem dokáže, že minulost nelze ovlivnit. Film, který se vykašle na šťastné konce a sentimentální záchrany v poslední chvíli. A ono to do sebe všechno tak dokonale zapadalo, ať dělal Washigton cokoliv, pokaždé vyšlo najevo, že s tím už dávno osud počítal a opětovnému výbuchu nelze uniknout stejně tak, jako nutně musí dojít k vraždě černé dámy. Ideálním závěrem by tak byl záběr na atentátníka pohlížejícího z mostu na své dílo zkázy. Jenže tady jsem zapomněla, že tenhle orchestr řídí USA a pod jejich taktovkou zas není možné uniknout klišé happy endu naprosto vybočujícímu předchozí linii filmu a neodpovídajícímu scénáři. Za konec bych nejraději dala Deja vu jen tři hvězdy, ale i tak jde celkově o zajímavou podívanou, takže nadprůměr. ()

Paity

Celé Déjá Vu by nebylo zlé nebýt určité nedotaženosti. Tenhle film měl veliký potenciál. Ten však nevyužil, bohužel. I když ne zcela, ale pouze částečně. I tak po jeho konci ve mě zavládlo zklamání, protože start byl opravdu slibný. Co se dá dělat. ()

F.W.Colqhoun

Způsob, jak nechat Hollywood říci za Ameriku obyvatelům New Orleans, je nám to líto; kdybychom dostali příležitost udělat to jinak a hlavně víc, udělali bychom to. Tonyho Scotta je škoda. Jeho poslední dva filmy jsem neviděl, ale z toho co znám mi připadá, že udělal za svou kariéru méně přešlapů než uznávanější bratr, na jehož mistrovská díla typu Království nebeské se prostě bez zívání koukat prostě nedá. Jenže Blade Runnera prostě nenatočil. K repríze filmu po letech mne nedávno dohnalo osobní déjà vu v podobě Zdrojového kódu, kde jde v podstatě o to samé - "vláda" čachruje v minulosti, vesmíry se větví, morální dilemata, výbušná panoramata, o člověka jde jen účastnému hlavnímu hrdinovi. Časové paradoxy sice nejsou řešeny tak rafinovaně jako v Zítra vstanu a opařím se čajem [který film se tomu ale vyrovná?] a blbosti jako svícení pointerem do minulosti rozkmitávají obočí diváka do absurdních amplitud, nicméně jako příležitosti zaujmout a inscenovat akční scény souží celkem ucházejícně. Když ale omezíte tázací tendence stran problémů ložených kvantovou fyzikou, můžete se slušně bavit. Usnadňuje to řada okolností, v první řadě scottovsky zběsilé tempo a prdelatý über-sympaťák Denzel Washington. K diváckému duhu jde ale i příjemná jižanská atmoška, pohledy do minulosti ve sprchovém koutě jedné z hrdinek a v neposlední řadě příšerně tlustej Val Kilmer, jehož patologický vývoj nezamaskuje ani rošťácký účes. Dostal jsem chuť na Únos vlaku 1 2 3 - Travolta by mohl pobavit stejně / stejně dobře. ()

Angelino

Hrátky s časom naozaj môžem. Od prvej minúty sú prvé dve tretiny filmu strhujúce. Môj mozog pracoval na plné obrátky, spájal logické súvislosti, vytváral možné scenáre ako sa to bude ďalej vyvíjať, kombinoval.... dovtedy mal u mňa plných päť. Bohužiaľ však záverečná tretina filmu bola už príliš čitateľná, stratila dynamiku a záver už ničím veľmi neprekvapil. A i tu by sa dali nájsť určité chyby v logike... 70% ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)