Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

mirec88

Vcelku zaujímavé spracovanie klasického schématu o cestovaní v čase, avšak oproti iným som sa čas od času nudil, hlavne v tej prvej polovici a čo ma najviac mrzí je totálne odveci záver. Fakt taký nelogický koniec som už dávno nevidel. I keď - vo filme o cestovaní v čase veľa logiky asi nemožno vidieť :-) Takže vcelku je to taký priemerný film na jedno pozretie. Keď si spomeniem na Scottovho Nepriateľa štátu, ktorý sa mi strašne páči, je mi trošku smutno. ()

Kurikmoon

Bolo to pekné, sympatické obsadenie. Ale to čo mohlo byť na 4 hviezdičky bol náznak romantiky. Pri filme som sa bavil. Ale nejako špeciálne sa to vo mne nezapísalo. ()

MI-380

Profesionální režie, kvalitní herecké výkony, zajímavé SF téma, slušné napětí a - jak se na Tony Scotta sluší a patří - úžasný spád děje. 80%. ()

klima777

Poměrně silné tři hvězdy. Nicméně Zdrojový kód (byť mladší) mě osobně obohatil víc. Tady je všechno moc světlé a barevné (atmosféra tudíž skomírá), byť řemeslně "vymazlené", a proto maličko povrchní. Ale abych pouze nehaněla: Líbilo. ()

J-o-k-e-r

Zřejmě to na těch 5* nemá, ale v mém případě to k tomu nějak vedlo. Dvojice Scott-Washington prostě funguje náramně - druhý jmenovaný mě snad ještě nezklamal. U mě sázka na jistotu. Tady se mi hlavně strašně líbila ta zápletka a la novější Zdrojový kód. Začátek připomíná klasický detektivní román, a nakonec se z toho stane sci-fi se vším všudy! Já vždycky obdivuji jak do sebe jednotlivé části skládanky postupně zapadnou. Asi film puštěn v dobrou dobu, protože u mě panuje nadšení. Navíc se mi líbí P. Patton :)... ()

Myrreczech

Velice originální námět s pro změnu místy usmívajícím a vtipkujícím, a tudíž velmi sympatickým Denzelem a krásnou Paulou byl zabit scénáristickou nelogičností a nekompletností. Velká škoda kdyby se toho ujal někdo jiný mohl to být bombastický thriller. Ale nakonec na studený večer pěkná oddychovka, u které se nemuselo moc přemýšlet ani dávat pozor na detaily. ()

wenca

MOŽNÝ SPOILER: No... nebejt toho debilního konce tak super film... celou dobu jsem se bál, že to tak nelogicky skončí ... 12 Opic je daleko lepší film stejného druhu. Ikdyž tohle taky mělo něco do sebe, ale popřelo to samo sebe. :) ()

Killda

Film s velkým potenciálem, ale bohužel s typicky Hollywoodským překombinovaným závěrem. Každopádně jeden z lepších průměrných filmů se skvělou režií a výjmečným scénářem. ()

Autogram

Takéto Déjà Vu som od čias Matrixu nevidel. Sci-fi príbeh jedného rozhodného muža, ktorý musí zachrániť nič netušiace obete pred vrahom netušiacim, odkiaľ prichádza záchranca. Myšlienka možno už pár krát použitá, ale tu dotiahnuté do dokonalého spracovania, akčného, efektného a zväčša aj logického. Hlavný hrdina do toho vidí asi viac ako ja, lebo mňa by nenapadlo spýtať sa A odkiaľ máte zvuk? ()

KASUGI

Tohle sci-fi, jsem kdysi na poprvé nedal. Důvodem byl debilní přístroj, který i na poměry vědecko/fantastického žánru nedává smysl. Satelit vám nemůže vypočítat a vygenerovat místnost a části místností, které nevidí. V tom filmu se tam přes kameru koukají téměř pod sukně. Prostě to je blbost, nejde to. Už to spíš připomíná Haryho Pottera s kouzelným neviditelným pláštěm. Další věc, která mě tehdy odradila bylo jalové vysvětlování toho, jak přístroj funguje. Prostě Denzel položí pár otázek a oni mu na ně stručně odpoví, pohodička, takový přístroj vidím dnes a denně, chápu to a pojďme už chytat toho teroristu. Ta scéna, kde černoška vysvětluje Washingtonovi, jak funguje křivka ovlivnění budoucnosti, kreslí tam ty dětské čáry a tváří se u toho, jako kdyby vysvětlovala Boží vědění, je vysloveně trapná. Každý průměrně inteligentní člověk, který ani nemusí znát filmy o cestování v čase, si domyslí, jak by to zhruba fungovalo. Nicméně i přes tyto nesmysly se alespoň jednalo o originální pohled na hrátky s časem, dokud to definitivně nezabili tradičním cestováním Denzelovy osoby do minulosti. ()

Madlene

Hodně se mi líbilo predevším to, jak Scott pracoval s myšlenkou cestování v čase jako s naprostou samozřejmostí a dokázal dokonale vtáhnout do děje. Sugestivní a intenzivní vizuální zážitek a samozřejmě jako vždy - Denzel Washington v roli agenta nezklamal. Velmi dobré. ()

manonfire

Nápaditý pokus o vysvětlení nevysvětlitelného posunu časem, je dobře podaný. Přestože se díky nosnému tématu nevyhneme srovnání s Minority report, tak filmy si vlastně nekonkurují, protože Spielbergův film je velkolepě vykreslená futuristická vize, kdežto Deja vu do detailu náramně promyšlená delikatesa držící se reálných základů s jediným prvkem nereálna. Scéna s brýlemi, kdy Doug Carlin křižuje dálnici ve dvou časových realitách byla něco, co ve filmu ještě nikdy nebylo a byla strhující. Scottovské detaily jako třeba zvonění mobilu mrtvého zabaleného do coronerova pytle, byly skvělou metaforou jedné skončené existence, jež však skončila pro příjemce telefonu, nikoliv pro volajícího. 80% ()

P1tr

Vizuálně i tématicky strhující thriller, který trpí na pár nudnějších momentů, které brzdí plynulou jízdu k závěrečným titulkům. ()

jenik71

Trajekt plný turistů vyletí do vzduchu a tím začíná napínavé a rozhodně nevšední vyšetřování. Kdo za tím stojí a proč to udělal ? Denzela Washingtona čeká tvrdý oříšek a především podivný časový posun v této události ... Tento filmový žánr mám rád, ale takto kvalitních snímků na dané téma je jako šafránu. Zatím mě nezklamal žádný film v kterém měl prsty Bruckheimer. Film má spád od začátku do konce a protože se prakticky stále něco děje, uteče 122 minut jako voda. Scénáři, hercům a režii není co vytknout. ()

prasacimor

Keby to celkovo nevyznievalo až priliš sci-fi a tých absurdností by nebolo toľko, bol by som ochotný zdvihnúť hodnotenie. Pretože sa na to pozerá fakt dobre, nechýba potrebná dávka napätia a ked sa prižmúria obe oči a vypne mozog, aj to do seba dobre zapadá. SPOILER. Fakt by ma zaujímalo ako by to dopadlo keby na konci Denzel prežil. Čo tak natočiť pokračovanie v tomto duchu a urobiť z toho rodinnú komédiu?:D ()

Fony

I přes originální námět jsem měl při sledování filmu lehký pocit deja vu. Je příjemné, že nelogičnosti a paradoxy spojené s cestováním v čase nebijí přímo do očí, takže pokud se na ně vyloženě nezaměříte, ani si jich nevšimnete, když akce hezky ubíhá ke svému konci. Hlavním problémem je, že filmu chybí jakákoliv větší hloubka, něco, co by ve vás aspoň na pár minut po skončení závěrečných titulků zůstalo... Na druhou stranu, je to obstojná jednohubka, která solidně pobaví... ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)