Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 56%, Audience Score - 73% | FDb.cz - 78,4% | DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Předesíláme, že film se nám líbil, ani na minutku nás nenudil a bavil nás. Jenže když nás nějaký kousek zklame, tak spíše kritizujeme, než chválíme! .... Na první pohled zajímavý a geniální koncept je ve skutečnosti nesmyslně banální a hollywoodský, proto nad filmem divák nesmí přemýšlet, aby si ho správně užil. Třeba ten wtf happy end nás vyloženě nas*al. Co se týče technického zpracování a hi-tech stylizace, nemáme co vytknout. Jen Denzel se celý film tak přiblbe usmívá, což by bylo v pořádku, kdyby se jednalo o komedii. Jelikož ale právě tento Scottův opus brnká především na dramatickou strunu, moc nám do jinak vesměs trefného castingu nesedí. 70% P.S. Při několika scénách jsme pocítili Déjà vu, takže název je trefný ;-) ()

Hawaj

Tedle film mě fakt bere. Hrátky s časem, famózní Tonyho kamera v kombinaci s perfektním střihem, promakanej scénář, super budovaný napětí plus troška patetickýho melodramatu, ale jen tolik kolik bezpečně unesu. Pokaždý když na to narazím v TV tak to dokoukám. Hrůza. :D Ake pokaždý si čím dál víc uvědomuju jak je to dobrý a jaký jsou ty jiný filmy mizerný. ()

liquuid

Jeden z mých TOP 10. Denzel je bůh! Promyšlené do posledního puntíku, maličko toho sci-fi hejteři zkousnou. Tony Scott to krásně natočil, nádherné záběry, poutavý příběh. Extrémně doporučuji. ()

PlysovyMacko

Film výborne odsypa a hlavný hrdina musí zabrániť teroristickému útoku pomocou technológie cestovania časom, ktoré dáva celkom zmysel. Najlepšou časťou filmu je stredná, kedy sa s technológiou oboznamujeme a sledovanie zločinca zároveň v minulosti a prítomnosti. Koniec som nepochopila, ako to ze zomrel aj žil? ()

helrohir

Filmy, ktoré sa zamerajú na hru s časom či časopriestorom, sa takmer vždy pohybujú na tenkom ľade, nakoľko dosť často sa stáva, že z tohto námetu vznikne nejaké nelogické divadlo plné absurdít, ktoré hazarduje s diváckou trpezlivosťou. V tomto prípade som bol pár krát na pochybách, či nejde náhodou o ten horší prípad, pretože akonáhle sa dej zameral na pokusy ovplyvniť minulosť, v spojení s ťažko fundovanými a rádoby odbornými  deklaráciami agentov o novej technológii, ktoré zneli strašne "logicky", musel som sa len pousmiať. Napriek tomu sme však pod taktovkou Scottovej dynamickej réžie dostali celkom solídny thriller s napínavým dejom. Niektoré scény hýria zaujímavými nápadmi, inde sa zas ide podľa (ne)osvedčeného klišé. S hodnotením som bol na hrane, ale kvôli sympaťákovi Denzelovi zaokrúhlim hodnotenie nahor. 70%. ()

RafaKrakal

Jeden z povedenějších filmů Tonyho Scotta s neortodoxním motivem. Celkově mě Deja Vu bavilo, zejména co do hereckého výkonu Denzela Washingtona, zajímavé kamery a netradiční zápletky, nicméně na druhou stranu nelze opomenout řadu logických nesmyslů, které film prolínají. Celkově za mě spokojenost a uděluji 75%. ()

Athlona

Déjà Vu: mala bombicka pro milovniky Action kino.Dobry scenar ,dobre obsazeni v cele se znamym Denzel Washington, ktery se jiz stacil bez problemu etablovat ke spicce na Hollywoodskem dortu,trosku dlouha story a tajemne okoli New Orleans.Co se me velice libilo je kamera, zvuk je super oppulent a z 5,1 hrmi jako jizda tanku.Film me po celou dobu drzel v napeti nejen diky Denzel Washington ale i Val Kilmer /boze on pribral a to jeho pozadi wow:-)))/ a Bruce Greenwood jsou dobri i kdyz oproti Denzel Washington trochu " v pozadi" takze ,kdyz sectu plus i minus mam ciste 4 hvezdicky! ()

Efreeti

Proces sledování minulosti je výborný nápad, automobilová honička je taky dost originální, ale jako celek to nepůsobí dost věrohodně. Všechno se začne hroutit hlavně v okamžiku, kdy se hrnina rozhodne cestovat časem. ()

ShotgunED

Po druhém zhlédnutí,jsem změnil hodnocení na pět hvězd,protože jsem fakt spokojen. Za dvě hodiny žádná nuda a Denzelovo herectví fakt žeru,ten kluk umí jako bůh. Hraní si s časem není nic nového,ale tohle podání se mi fakt líbilo. Jediné co mi vadilo,byly nesrovnalosti v měnění času. A neschopnost si to pořádně promyslet omluvit větou "osud si dělá co chce" je u filmu takového kalibru trestuhodné. Nicméně za tento jediný škraloup ač velký hodnocení nesundám. ()

Miloško

Čakal som niečo viac, ale videl som len neaký zvláštny nereálny príbeh o cestovaní v čase. D.Washington ,ako vždy skvelý. Výbuch lode na začiatku filmu takisto.... ()

swell

Hodně brutální soft ta Sněhurka... Asi si ve volném čase něco takového taky naprogramuju :-) Každopádně slušně postavený filmeček, se skvělým nápadem a výborným Denzelovým podáním. Jenom by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby v tom autě nezůstal...:-) Vidím to na 90% ()

LuckyK

Velmi zajímavý nápad a především je nejpozitivnější věc umístění děje do dnešního New Orleansu, ale bohužel absolutně nevyužito a nepopsáno místní prostředí. Zásadní princip filmu o sledování čehokoliv a kdekoliv a procházení stěnami se synchronním zvukem a jako vrchol pohled do minulosti s možností ji měnit je strašná kravina. A cestování strojem času to už nekomentuju...kdyby to bylo alespoň sci-fi, tak se to dá omluvit. ()

Bilky

Ja, ako veľký priaznivec SCI-FI som bol pekne znechutený nie z časového paradoxu ale z absencie invenčnosti scénara. Totálnu korunu tomu nasadil "vládny projekt" a "prekvapivý" koniec. No ktože by ho čakal, všakže? :) 62% ()

Gryphon

Trvalo mi asi 3 mesiace kým som sa dostal cez prvú pol hodinu filmu. No potom som sa od neho neodtrhol až do záveru, ktorý ma, musím sa priznať, trochu sklamal. Preto len 4 hviezdičky. ()

dražis

hmm, připomíná mi to Next, jen v lepším kabátě. Nápad mohl být rozvinutější a provedení uhlazenější. Ale kdo já jsem abych mohl takhle kritozovat. ()

Trumper

Oficiální text distributora: Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina… Nenechte se zmást, film Deja Vu nemá s tajemným pocitem deja-vu prakticky nic společného, daleko víc se točí okolo počítačových monitorů á la Minority Report. Pouze s tím rozdílem, že se točí v současnosti, nikoli v budoucnosti, ve které (jak už jsme si zvykli) je všechno možné. No a Tony Scott se nám pouze snaží dokázat, že vše je možné už dnes.___ Do mrtě využitý potenciál cestování časem s minimem logických děr (na rozdíl od ostatních nevidím v závěru žádný rozpor - pochybovači ať si nakreslí stromeček s větvičkami - a jedna strhující akční scéna (naprosto originální honička na dálnici) bohatě postačují v rámci nenáročné filmové zábavy. Avšak k tomu, abyste si ji mohli plně vychutnat, musíte akceptovat samotnou zápletku filmu. Ten se rozjíždí jako „drsná“ kriminálka a vzápětí přechází do čistokrevné scifárny. Pokud na tuto hru nepřistoupíte, pak vám i sebelepší herectví Denzela Washingtona a Scottova režie mohou být úplně jedno. /80% ()

egbert

nečekaně bez pocitu, že někdo vpletl scénář do kola a láme mu kosti. a nedívejte se na trailer, prozrazuje víc, než by měl ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)