Po tom, čo sa omylom napili čarovného nápoja, sa udatný stredoveký rytier Godfroy de Montmirail a jeho sluha Jacquouille ocitli v 20. storočí. Narazili tam na svojich potomkov, ktorí si však v priebehu histórie vymenili úlohy. Potomkovia starej šľachty schudobneli a na zámku sa usadil nový pán, zbohatlík Jacquard. To však nie je jediný problém, ktorému musia návštevníci vo vzdialenej budúcnosti čeliť. (RTVS)

RyonMathrin

Častý námět cestování v čase, ovšem originálně zpracovaný se specifickým smyslem pro humor. Prošpikováno hláškami, takříkajíc tam není hluché místo. Hlavní myšlenka, střet dob temného středověku a 20. století s nepoměrně odlišnými prioritami je základem pro plno absurdních a humorných scének. Český dabing je výborný, podle mého ještě vylepšil původní francouzské znění, čeština je prostě barvitější a věřím, že překladatelé si vychutnali vytváření jakoby staré mluvy. Ch. Clavier, kterému role perfektně sedla, takříkajíc táhne celý film. Jeho grimasy, hlášky a herecký projev jsou prostě výborné, zvlášť když se v budoucnu potká se svým pra-pra-potomkem, který je mu navlas podobný (samozřejmě dvojrole), a který má naprosto jiné chování a způsoby. Clavierovu situační komiku perfektně doplňuje J.Reno, který se v roli drsného rytíře také našel (evidentně, jinak by film neměl ještě 3 další pokračování, které z námětu těží a vyždímávají z něj vše, co jde). Podle mě nejlepší scénky : Scéna z koupelny: „Pojď, nanes na mě masti"... Setkání s poštovním autem: „Saracén, pane!"... Jacquouille pomáhající hasičům: „Zařízněte vodu!" ... atd. Je jich mnoho. Za sebe hodnotím 95%. Všem doporučuji, nebudete se nudit. ()

Dacsus

V 93ťom sme na tom boli s kamarátom v kine Tatra, to sme mali dvadsať, a presne si pamätám, ako sme boli pri tom neustále v kŕčoch, občas mi až sopeľ vybehol, a mám dojem, že som si poslintal aj košelu. A keď sme na to vzali vzápätí kamarátky, situácia sa opakovala. Ale aby si to človek fakt vychutnal, musí mať vcelku zmysel pre absurdno, podobne ako v prípade Monty Pythonov. Neuveriteľne vtipný počin, a ten timing! A tí, ktorí poukazujú na to, že je to hovadina postavená na stupidite, žiaľ, tí majú len málo predstavivosti na to, aby si dokázali predstaviť, ako by to v podobnom prípade skutočne dopadlo. ()

brasek

Príbeh je uletený, nevšedne zábavný a veľkým plus je že samotní herci sa bavia, čo žiaľ v pokračovaniach silne chýba. ()

Diego75

Jedna z nejbláznivějších komedií, co znám. Sci-Fi filmy nejsou zrovna mým šálkem, ale tohle se mi prostě nikdy neokouká. Znám hlášky sice nazpaměť, ale i tak se vždycky dobře bavím. Film má jednoduše postven humor na dvou středověkých hrdinech, kteří se seznamují s moderním světem. A ano, sice je to jednoduchá zápletka, ale funguje to dokonale. Určitě můj nejoblíbenější film s Jeanem Reno. Hraje zde skvěle, stejně jako i Clavier a ostatní. ()

Franki69

Tohle je těžká nostalgie…a taky neskutečně dobrá a jednoduchá komedie, na které měli francouzi svého času patent. Koukám na zdejší kritické komentáře a je mi těch lidí líto…třeba se baví alespoň u videí na facebooku jak někdo blbě skočí ze skákacího prkna..? Expozice z 11.století neslibuje nic moc, ale jak dojde na čarodějnici a proměnu báby v mladici, věci se začnou obracet k lepšímu a sled absurdních gagů se už nezastaví až k titulkům. Jednoduché, přímočaře předvedené, naprosto přehnané gradující fórky, vystavěné z jednoduché zápletky, kterak se šlechtici a jeho přitroublému sluhovi z časů dávno minulých žije v civilizované francouzské republice s jejími telefony, automobily, domácími krby, vanami, záchody a společenskými pravidly slušného stolování. *** Dejte pozor na americkou „přetáčku“ z roku 2001. Ujal se jí režisér tohoto filmu, tedy Jean-Marie Poiré a také tam hráli Jean Reno a Christian Clavier. V hlavní ženské roli je ale prkenná Christina Applegate (Kelly z Ženatý se závazky). Tvůrci podruhé do stejné řeky nevstoupili a je to jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Ostatně poměrně časté hodnocení kategorií „odpad“ mi napovídá, že nejsem s kritickým pohledem na přetočenou verzi stejné látky osamocen. ** Nicméně, francouzští Návštěvníci (z roku 1993) jsou skvělí a dávám zasloužených 90%, což doporučila i banka Vermee & Vermee a schvaluje je i Godefroy de Montmirail. ()

marti

Rozdiely medzi kultúrou dnešných dní a stredovekom nie je podľa filmu napokon taký veľký :-), a tých pár rozdielov stojí za dobrú komédiu. Dobrá oddychovka, ku ktorej patrí aj hrubý humor a vynikajúci Jean Reno. ()

cocaine

Nezapomenutelný herecký výkon Ch.Claviera a velice slušná komedie o problémech soužití rytíře a sluhy ze středověku s moderní společností na pokraji druhého tisíciletí, k tomu výborný scénář = 4*. ()

Alister

Jedna z těch nejlepších. Senzační Clavier. Máme možnost sledovat a dle mého názoru uvěřitelně ( což možná může i trochu bolet..) dvojici opičích buranů zasazených omylem o několik století dopředu. Bez respektu k historii, heroizace středověku se nekoná. Tomuhle věřim - bandě nechutnejch skřetů a ne silným králům a statečným ritířům, na kterých bylo vystaveno nemálo historických filmů. Působí to dojmem nepřehrávání. Komediální atmosféra pochází jen z konfrontace dvou rozdílných realit a téměř absolutním nepochopením mezi minulostí a přítomností. Skvělá, precizní, originální komedie s poselstvím. ()

Kubasino

Tak tenhle film je prostě bomba. Možná, že by byl vníman ještě lépe, kdyby někteří diváci pochopili, o co tomuto snímku jde. Je to de facto parodie, která však jde originální cestou silně nadnesených gagů, kterým se zasměji vždy, když to vidím. Djkoma prokázalto, o čem jsem mluvil, že ne všichni všechno plně pochopí a tak i to hodnocení podle toho vypadá. Nenapadlo tě třeba, že Reno má ten "kamený výraz" schválně.? Mr. Bean se taky usměje zřídka a přesto dokáže pobavit masy. ()

Spike86

Námět je to zajímavý a slibující mnohé vtipné scénky. No občas to celkem srandovní bylo, ale nechápu, jak se tomu někdo mohl smát od začátku do konce a dokonce až tak, že slzy tekly proudem či se popadal za břicho, jak tady čtu v komentářích. Zas tak třeskutě vtipné to tedy není ani omylem. Nuda to není, ale nejlepší komedie bez nejmenších pochyb ani náhodou a ani na chvíli. 67% ()

dawexx

Sám bych tomu nevěřil, ale dávám jen jednu hvězdu. Jako malýmu se mi ten film líbil, dokonce velmi, ale teď jsem ho viděl po mnoha letech a přijde mi to jako naprostá blbost. Clavier se mi stal těžce nesympatickým, zběsilé střihy taky a po první půlhodině jsem se jedinkrát nezasmál, pročež jsem film otráveně vypnul. Opravdu zvláštní, jak se člověku mění v průběhu let vkus, ale hodnocení na ČSFD je do značné míry subjektivní, takže takhle to vypadá dnes z mého pohledu. Přitom tím nijak nemířím proti jednoduchým komediím, takový Bažanty si vychutnávám dodnes. ()

P@\/EL

Vynikající komedie, která přinese dostatek bláznivých srandovních situací a svělých hlášek, jimž se člověk s chutí zasměje. Cestování v čase je prostě vděčné téma, navíc když se plolínají dvě doby téměř o 1000 let vzdálené, je o parádní zábavu ve většině případů dobře postaráno. Dva středověcí chlapíci působili v 20. století mnohdy opravdu komicky. ()

michalkop

Bláznivá střeštěnost. Vtipnější než jsem čekal. Trochu mi vadí postavička p. Ginette. Po shlédnutí dvojky, zvedám jedničce hodnocení. ()