Návštevníci 2: V chodbách času

• Česko Návštěvníci 2: V chodbách času (viac)

V predvečer svadby udatného Godefroya de Montmirail a jeho vyvolenej Frenegondy príde otec nevesty so strašnou správou - niekto ukradol rodinné klenoty a relikviu svätého Rolanda. Cennosti ostali u jeho sluha Jacquouilla, ktorý ostal v budúcnosti a namiesto neho sa do stredoveku vrátil jeho potomok Jacquard. Udatnému Godefroyovi neostáva nič iné, ako sa ešte raz vrátiť do budúcnosti, inak budú jeho svadba s Frenegondou i pokračovanie jeho rodu navždy stratené. (RTVS)

kingik

Rytíř a jeho sluha ze středověku podruhé u nás a snad ještě ztřeštěnější než předtím. Ve druhém pokračování je dostatek toho, co bylo nedostatkem jedničky. Až na jedno. Je to poměrně zamotané a mírně se ztrácí přehlednost. Na dvojce se evidentně nešetřilo, a oproti skromně působícím předchůdci, se produkce plácla přes kapsu. Triková a technická stránka vypadá mnohem nákladněji. Rovněž výprava je propracovanější. Děj, jak už jsem zmínil v úvodu, je oproti jedničce poměrně překombinovaný, ale stále ještě velmi invenční, a co je hlavní, pokračování je vtipnější, bláznivější, dynamičtější a možná nebýt stěžejního nápadu z jedničky, bylo by to na plný počet. Dvojka přechody v čase využívá ztřeštěným způsobem a vznikem absurdních situací a gagů. Jean Reno & Christian Clavier do toho šli opět naplno a dali vzniknout pokračování, které svůj originál dokonce předčí. 80% ()

Georgex

Pokračování jedné z nejlepších komedií poslední doby, které v mnohém svého předchůdce převálcuje na plné čáře. Samozřejmě, že kouzlo prvního dílu trochu vyprchalo, nicméně tak zběsilé tempo, které celý film doprovází a humornými situacemi nabyté scény z tohoto díla dělají možná ještě vtipnější záležitost než první díl. Pomatené střídání osob v čase dává možnost zase trochu více nahlédnout na současného člověka, který si ocitne ve středověku. Před panem Godefroyem stojí těžký úkol navrátit všechny do své doby a z budoucnosti získat ukradené šperky. Jako ve správné francouzské komedii, tempo je zběsilé a zastaví se až při závěrečných titulcích. Celý film je nabytý vtipnými hláškami, středověká mluva opět v plné parádě. Přibylo spousty zajímavých postav, u kterých se nám naskytá možnost podívat se na jejich potomky v současnosti. Musím vyzdvyhnout postavu Inkvizitora, který chrlí jednu hlášku za druhou. "Prchá-li to znamení že vinu má!". Skvělé výkony opět podávají hlavní představitelé, změnila se zde představitelka Frenegondy a celému filmu to je podle mě ku prospěchu. Prakticky totožný soundrack opět filmu dodává skvělou atmosféru. Celkově se jedná o ještě vtipnější pokračování legendární komedie Návštěvníci, které svého předchůdce vůbec nezesměšňuje a je hrozná škoda, že se tvůrci neodvážili natočit třetí pokračování, jelikož zajimavá zápletka na konci filmu je velmi vydařená. Moje hodnocení: 85% ()

Jimmy15

I když jsem jako malý viděl první díl, přesvědčený o tom, že každý film s pořadovým číslem 2 a více je děsný, netušil jsem, o co jsem přišel. Až po několika letech jsem si pustil druhý díl této bezvadné komedie. Neskutečná pecka. Smál jsem se od začátku do konce, byl jsem napnutý od začátku do konce a dle mého názoru možná o malinko lepší než první díl. Prostě výborná francouzská komedie. Plný počet a ještě něco navíc. ()

lamps

Další přílivová vlna jednoduché skečovité zábavy, které sice schází ta neokoukanost prvního dílu, ale v herecké a dějové živelnosti je naopak o krůček napřed. Je to samozřejmě, mírně řečeno, ptákovina na entou, kde musí být divák připraven na cokoli bez ohledu na logiku nebo nutnou formální sebekontrolu, ale neúnavná snaha rozesmávat je nakažlivá a oba hlavní herci dávají do svých rolí skutečně maximum. Bohužel, a to je z mého pohledu zdaleka největší škoda, s výjimkou Jacquilla a Godefroye jsou všichni aktéři hrozivě nesympatičtí a jejich pouhé sledování mi strašně lezlo na nervy, takže nejvýraznější (a asi jedinou) doménou pokračování je opět nezávazné blbnutí dvou středověkých imbecilů, kterým uprostřed sorty debilů zkrátka musíme fandit. Obdivuji odvahu tvůrců a Rena s Clavierem se do něčeho takového vůbec pustit... 60% ()

tron

Dvojka sa chaoticky začína v rovnakej chvíli, ako sa končila jednotka... a rovnako chaotické to zostane aj po zvyšných 120 minút. Čo je mimochodom na komédiu dosť vražedná minutáž. Priznám sa, že neznášam túto sériu, je strašne zlá a nesympatická a to vrátane obvykle veľkého sympaťáka menom Jean Reno. 30 % ()

• Natáčení probíhalo ve Francii. Mezi lokace patřily např. hrad Beynac, Biron, Pierrefonds nebo Ermenonville. (Terva)
  • Film sa stal svojím rozpočtom 23 milióna eur vo svojej dobe druhým najdrahším filmom francúzskej kinematografie. (Raccoon.city)
  • Ve scéně, kdy Jacquouille (Christian Clavier) s paní Ginette (Marie-Anne Chazel) jedou k obchodnímu domu a Jacquouille si chce vyzkoušet řízení auta, tak má Ginette před příjezdem na křižovatku v jednom záběru černé brýle a v dalším již ne. (Mr.Hudson)