James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

lebowski!

Nový Bond, nový kabát...a skvělý film! Tradiční linie byla překopána, tohle je úplně jiný Bond než jsme zvyklí. Zarytí fandové pláčou, my ostatní se radujeme. A to je dobře. Po průšvihu Dnes neumírej je to vítaná změna. D.Craig sice není největší sympaťák, ale o to mu ani nejde. Nový Bond je arogantní frajírek, který Craigovi velmi sedne. Dostal totiž teprve povolení zabíjet a zjišťuje, co všechno to obnáší. Odvážný restart se povedl na výbornou a já se už teď těším až znovu zazní Bond, James Bond. ()

wampilenka

Bond špinavý, zpocený, neohrabaný a důvěřivě zamilovaný (téměř zškapěv ženú!)? Inu, stal se z něj hrdina počátku 21. století. V zajímavostech stojí, že je to první bondovka, v níž prší. Kromě toho Bond z potyček vychází zmlácený a špinavý, scéna v Ugandě je plná bláta a potu, čistota zbývá jen turistickým letoviskům a vydrží jen chvilku, neb dojde-li na boj, zamaže se Bondova čistá košile krví a elegance je v trapu. Co je to za bahno, které se na Bonda neustále lepí? Emoce, tuším. Neboť na začátku filmu M. Bondovi vyčítá, že jedná příliš emotivně a že to není příliš žádoucí. Praxe její slova potvrzuje. (Copak si Bond nikdy nezakládal e-mail a nebyl tedy varován, že heslo ani nejlepšímu příteli?) __ Ještě mi prosímváspěkně vysvětlete plážovou scénu, kdy se z moře vynoří sudovitý blonďák s opičím obličejem a spálenými rameny a snědá kráska seskočivší z koně se na něj usměje ~svůdně~!? __ Jistě, není to takový Bond, jaký býval, proto chápu rozhořčení některých fanoušků, ale protože bondovky byly vždycky nějak poplatné době vzniku,bylo by dobré ptát se „proč teď takhle“. (A já si odpovím, až náležitě prostuduju ty předchozí.) ()

O´Neill

Naprosto perfektní Bondovka, ke které nemám snad jedinou výtku. Všechno dokonale ladí a funguje, a člověk si film, i když má téměř dvě a půl hodiny, neustále užívá. K tomu navíc dosaneme nádhernou Bondgirl Evu Green, perfektního záporaka Madse Mikkelsena, a samozřejmě Daniela Craiga, který, ač to není Pierce, zahrál opravdu skvěle. ()

Nach

Jeden z těch lepších Bondů. A jakýsi pomyslný restart celé série. I když fingovaně udělaný, neboť v něm nepopírají existenci minulých agentů 007. Casino Royale mě ale nadchlo kombinací komorních scén (velice umě natočených) a řízné a též skvělé akce. Tvůrci ví, kdy jedno nebo druhé prostřídat a tak těch 144 minut uteče velice rychle. Daniel Craig se role Bonda ujal s velkou grácií. A jeho pokerová hra se dle mého vyrovnala kvalitám Mavericka. 80% ()

Vojťas

Po opakovaném maratonu všech bondovek musím přehodnotit a skutečně docenit kvalitu prvního příběhu prozatím posledního představitele agenta 007. Casino Royale je totiž bezpochyby právě ta NEJ bondovka, která od roku 1962 do roku 2020 vznikla! Nekompromisních 100%. ()

bourec

Přiznávám, že v Bondovi s Craigem tý 007 atmosféry moc nezbylo. Ale když se člověk přes tyhle neduhy přenese, tak kvalita tohodle akčního bijáku je vysoká. A to nikdo nepopře. Nebuďte hnidopiši, proboha. 80%. ()

S.W.A.T

Hodnoceníobsazení 10/10, hudba 10/10, režie 10/10, scénář 9/10, akce 10/10, bond 21: - S novým bondem přišel i nový kabát.Tahle bondovka má všechno co chybělo posledním dvoum bondovkám s Brosnanem.Skvělí scénář,který jde ruku v ruce s bondovkami Conneryho.Danie Craig je po Connerym nejlepší bond,jeho výraz parchanta a vystupování,dostalo bonda na vyšší úrověň.Bondgirl v podání Evy Green je jedna s nejhezčích.Záporák je svině jedna báseň.Jediné co lze vytknou je Felix Leiter,nic proti Jeffreymu Wrihgtovi,ale Leiter má být běloh.A nakonec režie Martin Campbell po Zlatém oku natočil jen jeden dobrý film a to Zorra:Tajemnou tvář,a tak sem se bál,že casino pohnojí,ale mýlil jsem se,Campbell natočil Casino výborně.Celkově se Casino povedlo na výbornou a je rozhodně jedna z pěti nejlepších bondovek.Film: 95% ()

Desgenais

moc pekna pohadka pro chlapy :) Eva Green se mi tu tolik nelibila, jako treba v The Dreamers, vitalni kapacita Jamesovych plic je proste nekonecna, autolekarnicka obsahujici defibrilator je funny. Ale rozbijeni varlat bylo az neprijemne sugestivni a hlavne, Daniel Craig hraje!! P.S. Nejlepsi dialog filmu: Protrepat nebo zamichat? Vypadam snad jako nekdo, komu na tom zalezi? ()

baaaja

Nikdy sem neviděla žádnou z bondovek celou, protože mě taková utopie (když se honí za různýma chlápkama, pere se s nima, válí se po zemi a pak vstane, jen si poupraví klopu u saka a bez škrábnutí a ušpinění běží dál) vůbec nelákala,ale tahle byla první a určitě mi za to stála. Akčnosti tam na mě bylo sice až až, střílečky moc nemusim, ale bylo to fakt dobře udělaný, pěkný výbuchy, oheň, hroutící se dům pod návalem vody... a navíc taky nezapomenutelný hlášky, který bych v bondovce teda fakt nečekala. Myslim že tahle odlišnost od ostatních bondovek jenom prospěla.. ()

Crawler-D

První bondovka, která se mi opravdu líbila. Nevím proč, ale současný trend pronikajícího realismu mě opravdu dostává. A díky tomu, že tento Bond je obdařen scénami, které se snaží o realismus - to znamená, že dostane celkem nafrak a je to na něm vidět, získal můj příznivý hlas. Danielu Craigovi jsem věřil od začátku, protože si ho pamatuju z Po krk v extázi, a nezklamal mě. ()

4daPeace

Verdikt: Slusne drama (poker v casinu) s trochou, z realneho pohledu, nelogickych akcnich scen a netypickou, ovsem uzasnou bond-girl se snazi marne vratit Bonda na vrchol...ale pockat vratit nekam, kde nikdy vlastne nebyl? ;o) ()

Zbyisek

Bohužel tohle už není ten James Bond, jaký býval. Nikdy by mě nenapadlo, že se agent 007 nechá otrávit... A navíc to celé bylo přehnaně brutální. A Daniel Craig na mě jako James Bond rozhodně nepůsobí. Takže pro mě opravdu velké zklamání. ()

JohnRambo

Vynikajúce! Daniel Craig nastavil bodovskú latku veľmi vysoko. Z novších bondoviek je CASINO RAYALE bezkonkurenčne najlepšia! Za vyše dve hodiny stihne Bond precestovať všetky kúty sveta z ktorých sa v každej stane niečo zaujímavé, čo znamená že film toho má veľa na ponúknutie. Hlavný predstaviteľ je pravý opak Brosnana čo je ďalšie plus, lebo Bond je konečne taký aký by mal byť. Drsný, bezcitný, necíti bolesť, cíti problémy, problémy rieši, rieši ich rýchlo a efektívne. Craigova kamenná tvár sa mi páčila na výborných 95%. ()

starbrejkr

Tak trochu jiná bondovka. S jiným představitelem přišel i jiný styl - méně vtipu, elegance, zato víc tvrdší akce. Daniela Craiga jsem se strašně bál, protože mi na Bonda strašlivě nesedl a ani po Casinu ho nepovažuju za úplně ideálního představitele. Nelze mu ale upřít, že je to vynikající herec a v situacích, které mu nadělil scénář, působil přesvědčivě. V mnoha chvílích jsem sice čekal nějakou typickou bondovskou hlášku (třeba když přemístil bombu z auta na klopi zloducha), ale musíme si zvyknout, že tohle je prostě trochu jiný Bond. Je tu o hodně víc reality a taky lidskosti, hlavně scény s Evou Green jsem mu věřil a třeba ta z koupelny působila jako z nějakého silného dramatu..V příběhu také nejde o tradičního šílence a hrozbu světu, dalo by se říct, že globálně jde oproti jiným bondovkám o "h**no", ale to je v podstatě jen úlitba době. Dneska už se na fantastické šílence typi Blofelda nehraje a vrstevnatější a komplikovanější zápletky jsou dobově výstižnější. Ten směr mi sice 100% nevoní, protože jsem poměrně silný fanda starého Bonda, ale na druhou stranu zase přichází na svět zajímavá fúze, která okysličuje filmový svět. ()

DruidKarel

728. hodnocený film: Čekal jsem styl klasických bondovek, jenomže tohle už nemělo moc společného s bondovkami a ani ne tak moc s předchozími díly. Casino Royale přímo přetéká akcí, napětím a surovostí, jako dosud žádný jiný film o Jamesi Bondovi. Craig je skvělej a dokázal se zhostit role přímo výtečně. Eva Green je nádherná, až to není možný, jak krásnou herečku tam byli schopni dostat. Jak říkám, film by nemusel být o agentovi 007, ale takhle dodává role Bonda filmu na výjimečnosti. Daniel Craig je frajer a elegán jako svině, takže není co vytknout. 5* je fakt jistejch. Taky bych mále zapomněl na již tradiční úvodní malované intro, které bylo obzvláště povedené. 5* ()

Amroth666

Tenhle film je sám o sobě taková jedna velká loterie, která si hraje s vedlejší zálibou, kartami. Akcí se může rovnat se slávou mé srdcovky Skálou, Bournem, Smrtonosnou pastí nebo Rambem. Vítej v klubu Casino Royale!!! ____ Úkol splněn, potvora je mrtvá. ()

nithiel

Sice ubylo akce a technických serepetiček, ale napětí zůstalo, a díky skvělému Craigovi byl film asi napínavější, než většina předchozích. Jen mě trochu naštvalo, že Bond tak skvěle umí hrát poker a pak vyhraje na čistou, to by zvládlo i tříletý dítě. ()

C0r0ner

Já si nemůžu pomoct, ale Bond jako takový mě prostě nebaví. Poker hraji hodně rád a baví mě i v televizi, ale ani tohle nezapříčinilo, že by se mi Casino Royale líbilo. Rozhodně to nebyl špatný film, ale za celou dobu jsem nenašel jediný moment, který by se mi vryl do paměti. 007 mi vždy přišel takový hloupoučký a nic zatím nedokázalo opak. 65% ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze