James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Tomco

za bondovkami s anejako extra nehrniem, ale tato stoji fakt za to. daniel craig sa do role 007 hodi perfektne...pribeh je zaujimavo napisany, dobre sceny, cista zabava, ako sa patri. ()

Vitason

Něco začíná a něco končí. Tak to prostě chodí. A něco začíná znovu. Tak to teď bude zřejmě chodit... Přijde mi docela logické, že bondovskou resuscitaci dostal na svědomí právě Martin Campbell, který už jednou dokázal vytáhnout britského agenta z průšvihu, kterým byl pád železné opony. Předem musím říct, že se mu to docela povedlo, ale za jakou cenu? Bond v novém kabátku ztrácí nadsázku a lehkost, která jej dělala tolik let populárním a mizí i ostatní prvky včetně mnou tolik oblíbených hi-tech udělátek. A místo šarmantních chlapíků přichází drsňák Craig, jehož Bond má v sobě tu arogantní drzost, která byla tolik blízká Brosnanovi. Jenže ono se to scénáristům povede z Bonda vymlátit během jediné filmu... Akce je dobře provedená, ale je jí zoufale málo (Obzvlášť na 144 minut!!) a laťka její atraktivity od úvodního parkouru jen a jen klesá, ale na druhou stranu se Campbellovi musí uznat, že si dokáže dobře hrát s atmosférou, kvůli které několikrát mění styl snímání (Je to dobře vidět třeba na scéně s otravou), čímž film docela šikovně kouskuje do menších pasáží, ale snad v nejdůležitější moment (Když se v Casinu Royale rozeběhne hra) na to pan režisér trošku kašle a vytváří tak z jindy tolik vděčného tématu trošičku nudnou záležitost. Ale abych jen nekritizoval (Přece jen dávám 4*) Le Chiffre dává vzpomenout na záporáky ze starých časů a Vesper je jako Bond girl také moc fajn. Přesto moje srdce patří starším kouskům se Seanem Connerym. Ovšem když trošku přimhouřím oči, tak jako start úplně něčeho nového je to fajn. ()

FrodoF

Jo, přesně tohle Bond potřeboval. O hodně lepší než minulé díly, mnohem reálnější, přesto stále velice vtipné a zábavně nadsazené. Craig je skvělý Bond, jenom ta láska mi moc k Bondovi neseděla. ()

klerik

Veľmi vydarená bondovka, ktorá o kúsok preskočila aj moje obľúbené ZLATÉ OKO. Už posledný film s 007 sa mi zdal byť "revolučný" (kamera, hudba, titulková scéna), ale teraz nastupuje úplne iný Bond, ktorý sa však paradoxne vracia ku svojím koreňom. Je živý, ľudský, má city, sarkasticky zhadzuje zabehnuté bondovské klišé, a ja som mu to všetko žral (aj napriek absencii brosnanovskej galantnosti). Cambpell to z akciou ozaj vie, ale teraz dostal aj kvalitný scenár a výsledok je skvelý... ()

Chrustyn

Neobvyklá a prakticky ve všech směrech inovativní bondovka. Agresivnější, dynamičtější, modernější a bez toho co pro mnoho lidí, dělá Bonda Bondem. Nesedne to každému, ale jako úvod noveho Bonda to funguje parádně. ()

hammer_head

První blonďákova bondovka se dost povedla. Nádherná bondgirl, pokr, novej aston, víc akce a žádnej humor ve stylu protřepat nemíchat (bohužel). Film se stal mým oblíbeným, ale jen díky ději, rozhodně ne díky Bondovi. Craig je podle mého názoru dost nepříjemnej vocas, který se na svůdného a charismatického Jamese Bonda vůbec nehodí. Na čůráčka, kterej při každym pohybu zčervená jak semafor se špatně dívá a tím pádem film dost ochuzuje. ()

korbitch22

ne,ne a ne!film je to dobrej,plnej skvělejch honiček,bomba přestřelek,umírajících kočiček.dokonce se craigovi daří bejt opravdu vtipně hláškujícím agentem,ale prostě kurva je to jak řadovej akčňák!to nemá s atmosférou 007 nic společnýho.craig prostě nedokáže,nevypadá,nehodí se,blonďatí se!!!!viva pierce brosnan. ()

Crocuta

Komentáře MIMIC, d-corso, plně souhlasím. Zápletka, akční scény, bondgirl - to všechno není vůbec špatné, ale co naplat, Craiga a jeho výraz kombinující nasranost s arogancí prostě nemusím. Nadlhled a sebeironie kterými mi byly bondovky blízké se kamsi vytratily a zbyla poměrně chladná a málo vtipná, ač dobře natočená akce. Dříve mi byl z bondových představitelů nejméně simpatický T. Dalton, ale Craig se mu na mém soukromém žebříčku neblíží ani na vzdálenost světelného roku. Věřím že tenhle Bond zaujal většinou diváky, kteří se s bondovkami setkali poprvé, nebo kterým předtím mnoho neříkaly. ()

LaciLC

Pre mňa bez debaty najlepší Bond, iný ako sme zvyknutí, zaujímavejší ako sme zvyknutí, lepší ako sme zvyknutí. Daniel Craig je výborný herec, bondgirl Eva Green dosť sexy a Mads Mikkelsen je slušný záporák. Atmosféra je tiež výborná či už pri prestrelkách a naháňačkách alebo pri hraní pokru. Skvelá je aj vizuálna stránka, jednoducho samé pozitíva, negatíva a nuda tu nemajú šancu. ()

classic

Režisérsky matador-Martin Campbell už raz pomohol vstúpiť Bondovi na scénu so všetkou parádou, keď si následne uvedomujem, že sa mu podarilo opäť vkročiť do tej istej rieky, kde tentokrát prichádza ďalší, nový, herecký predstaviteľ Agenta 007, t.j. Daniel Craig, alebo ak chcete - James Bond, ktorý sa priam vyžíva vo fyzickej bolesti, ktorú si asi ani poriadne neuvedomuje, čo môže inak považovať za veľkú výhodu, či sa ešte trebárs horlivo vrhá do napínavých kaskadérskych kúskov, ktoré zapáchajú absolútnym nebezpečím, tak ako to úvodné v Madagascare pred už tradičnou otváracou sekvenciou v Prahe, ktorá bola oblečená do čiernobieleho kabátu. Zhruba floridské Miami s letiskom bolo v strede a talianske Benátky na záver, tak to sú veľmi silné pasáže. Väčšinou medzi tým exceluje pokerový turnaj v Čiernej Hore, kam dorazí aj James, kde už obávaný zlosyn - Le Chiffre, kuje svoje poctivé plány. Tesne predtým spoznávam i pôvabnú VESPER LYND, keď hlavné motto tejto svižnej bondovky znie: „Nikomu nemožno veriť” ! Skorumpované postavy sa s nami doslova zahrávajú, ako mačky s myšami. _ Vôbec nemôžem tvrdiť, že by sa tvorcovia držali na uzde, opäť sú prehnaní, ale všetko je servírované v rámci únosnosti. Casino Royale vnímam, ako trefu do čierneho ! ()

packa

Mno, myslím že nejsem zdaleka sám, koho Daniel Craig totálně posadil na prdel. Na dálku se Vám omlouvám, Pane herče Danieli Craigu, že jsem Vám těžce nedůvěřoval. / Po dalším shlédnutí přidávám poslední možnou hvězdičku. ()

mat.ilda

Každopádně zajímavá podívaná a myslím, že nejen pro milovníky bondovek. Bond je jiný - tápající, chybující a zamilovaný a hlavně je mu zatím jedno, zda svůj drink nebude mít protřepaný. Změnou prošla i Bondova image - samolibý výraz a bezchybný zevnějšek svých předchůdců Craig nahrazuje chladnými rysy zabijáka a omamnou dávkou testosteronu. Akční kousky jsou obtížné, ne však nemožné, jak dokazuje skvělý parkourový úprk Sebastiena Foucana na samém začátku. Problém vidím v poměrně velkém množství nevýrazných postav, míhajících se dlouhou stopáží, což způsobilo mou špatnou orientaci v jejich identitě, tím pádem následovaly otravné otázky směrem k těm bystřejším, na které se místo odpovědi ozývalo zlostné mlaskání :-) ()

heyda

Tak toto nechápu. Než jsem si pustil CSFD, tak jsem si říkal, že tomu dám 3 hvězdičky, ať trochu stoupne hodnocení a koukám, že tady lidi rozhodně hvězdičkama nešetří, tak já jimi tedy šetřit budu. Mě to jednoduše nebavilo. Půl filmu se odehrával jen za pokerovým stolem, takže o akční jízdě může být řeč jen velmi ztěží. Ty 2 hvězdičky dávám ani né za ten film jako takový, který mi přišel téměř bez nápadu, ale především za překrásnou Evu Green a docela charismatickýho Craiga. Velmi slaboučký film. ()

VenDulin85

Po Skyfallu jsem si slíbila, že se podívám na předchozí bondovky s Craigem a hle, ani ne dva roky minuly a zhlédla jsem Casino Royale (můj filmlist není třeba dále komentovat..). Toto se mi zdá snad bezchybné, aneb vše, co se mělo vyskytnout od suchého humoru až po akční honičky, se vyskytlo plus herecké obsazení takové, že budete potřebovat sluneční brýle, abyste si nepoškodili sítnici. Po tomto už místopřísežně slibuji, že si Quantum of Solace pustím dříve než po dvou letech ;-). ()

sharky odpad!

Bondovky jsou celý můj život a v tomto ohledu je Casino Royale kudla vražené hodně hluboku do zad. Martin Campbell, který v roce 1995 spolu s Brosnanem bondovskou serii vzkřísil, když už na konci 80. let o Bonda nikdo nestál, klidně příhlíží, jak vše, co 40 let dělalo filmové bondovky bobndovkami, je triem scénáristů klidně hozeno za hlavu a je nám servirován nějaký cízí agent se stejným jménem, který ale neustále dostává přes hubu, spoustu věcí podělá, chybí mu šarm kouzlo i elelgance, je vulgární, nepoužívíá žádné vynálezy a hraje ho herec, který vypadá jak masový vrah. Craig není tak špatnou volbou na hlavní roli v Casinu, ale pokud tvůrci ještě někdy vrátí Bodna do starých kolejí, tak to Craig neustojí a vyhoří a pokud ne, tak už mě bondovky nebudou zajímat...buran navlečený v obleku je furt buran, oblek z něj neudělá Jamese Bonda...a tohle prostě není James Bond!!! ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze